Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от Петър Митрев Преглед на мнение
    И е супер дърварска имам в предвид като удобство на ръкохватките.Като Щил е почти .Аз имам 357 XP и съм много доволен, но вече това всеки си го преценява според предпочитанията и възможностите.Но в крайна сметка и Щила и Хусгварната режат яко.
    Че режат ,режат пуштинките няма каде да отидат
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #62
      До: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      55-цата е една много хубава машина,и за разлика от 365 е много по-лека,и се работи леко с нея.
      Сравни несравнимото. Еданата е легенда, но антика вече. Другата - последно поколение и е 65.1 куб.см. А е по-тежка само 200г.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #63
        До: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Хускварна 55 имам от 8 години , изпонарязал съм към 3000 куб.м за печка и поне към 500 в гората.До сега само качествени консумативи вкл. масло за верига ЕП90(по книга) М16Д слагам аз , и само бенц 95 и масло Хускварна бензина.Сменил съм поне 4 шини и поне 10 вериги.Подръжката му е майката , а не като братята от мацинствата да я карат с изгоряло масло от някой сервиз за масла.
        55-цата е универсална , става и само за домашни нужди(30-тина куб. на година) , както и за яко рязане в гората.Лека и удобна , малко гори....
        Абе това си е моя избор все пак, но бих посъветвал всеки да си купи Хускварна.
        Micubishi Pajero II 3.0 V6 /LPG , Super Select - къса база BMW 316 i Comact , Peugeot Partner.
        Когато ми се доработи - сядам да си почина докато ми мине! 0893449040 Коко

        Коментар


        • #64
          От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Четох, четох, и пак четох мнения, оплаквания, предложения и какво ли не и разбрах че сме големи лаици Всеки си хвали неговото, неговите чорапи най
          хубаво миришат. Маи само двама дадоха що годе смислено обяснение за машините. Освен ЩИЛ и ХУСКВАРНА кои други модели познаваме? Като сравнявате
          модели трябва поне да са от един клас като кубатура, дължина на шината, стъпка
          на веригата и най-важно ЗА КАКВО Е ПРЕДНАЗАЧЕН даден модел. Дали е любителска,професионална или полу-любителска а полу-бремена жена маи няма. Този етикет ПОЛУ дойде преди горе долу 15 години когато навлязоха така наречените Фермерски модели а по това време Фермерството не беше от така наречените "професии". И тогава една умна рекламна агенция каза: защо не ПОЛУ
          Какво мислите за следните модели: ДОЛМАР; МАККУЛАЧ; ИОНСЕРЕТ; МАККОРМИК;
          а за МАКИТА някакво мнение? Но най важно е кои държи машината и какво ще прави с нея. Всеки модел си има предназначение и е конструиран за спецификата за която е мислен. По нататък още малко ако не съм досаден. Ще помогна на всеки с мнение и съвет за моторните триони както им е истинското име
          Родопите..... Широка лъка.....Солища

          Коментар


          • #65
            От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от ivan_solishta Преглед на мнение
            Четох, четох, и пак четох мнения, оплаквания, предложения и какво ли не и разбрах че сме големи лаици Всеки си хвали неговото, неговите чорапи най
            хубаво миришат. Маи само двама дадоха що годе смислено обяснение за машините. Освен ЩИЛ и ХУСКВАРНА кои други модели познаваме? Като сравнявате
            модели трябва поне да са от един клас като кубатура, дължина на шината, стъпка
            на веригата и най-важно ЗА КАКВО Е ПРЕДНАЗАЧЕН даден модел. Дали е любителска,професионална или полу-любителска а полу-бремена жена маи няма. Този етикет ПОЛУ дойде преди горе долу 15 години когато навлязоха така наречените Фермерски модели а по това време Фермерството не беше от така наречените "професии". И тогава една умна рекламна агенция каза: защо не ПОЛУ
            Какво мислите за следните модели: ДОЛМАР; МАККУЛАЧ; ИОНСЕРЕТ; МАККОРМИК;
            а за МАКИТА някакво мнение? Но най важно е кои държи машината и какво ще прави с нея. Всеки модел си има предназначение и е конструиран за спецификата за която е мислен. По нататък още малко ако не съм досаден. Ще помогна на всеки с мнение и съвет за моторните триони както им е истинското име
            Аз съм с това дето си го кръстил Маккулач. Вече 16г. Ами бачка си, вярно за около 20-30 кубика на сезон.
            От малките е - 32сс. 40см. шина.

            Коментар


            • #66
              От: Re: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              И аз трябва да си взимам резачка за дърва но понеже бюджета е ограничен на около 200лв. Пък няма да ми трябва за професионална работа ,ще ми е необходим да нарежем няколко кубика дърва на година за отопление на село затова миля че най добрия вариант е да взема електрически трион. Разгледах из нета разни марки и модели но понеже нямам никакъв опит с подобна техника търся вашите мнения към какво да се насоча - за Sparky и Black&Decker има противоречиви мнения!? Харесах си този
              http://profesionalni-instrumenti.com...S%2020/40.html пише че е немски .... но дали е така ...!?- важното е да върши работа е да не дава дефекти!За инструментите на Makita съм чувал добри отзиви но за трионите- нищо пък и е малко по скъп около 300лв.
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • #67
                От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Дружба
                [LEFT][URL="http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/"][COLOR=#0000ff]http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/[/COLOR][/URL] :arrow:[/LEFT]
                [LEFT][URL]http://forum.mobile.bg/member/FreestyleR/[/URL] :arrow:[/LEFT]

                Коментар


                • #68
                  От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от FreestyleR Преглед на мнение
                  Дружба
                  Само,че докато я запалиш,зимата може да е минала!
                  Ако пък я запалиш на време,трябва да си як в кръста и ръцете!
                  0осем9осем7шест0осем7едно
                  Миро

                  Коментар


                  • #69
                    От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Хуск, МакКълъч, Йонсеред, Партнер - се едно - Хускварна. Йонсеред вече почти не се внася в БГ. Иначе много добър, малко по от Хуск, и по евтин, Партнер - тоже хуск но за Американския пазар, Мак тоже и за Острова, по-калпав.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #70
                      От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      А преди 15-16год, тези МакКалач, пак ли са били Хускварна, защото тогава си купих такава - заради цената. Скапа се тотално за два-три сезона (говорим съвсем непрофесионално приложение). Оттогава си направих сметката, че като ще ми се трошат за по толкова време, по-добре да си купувам разни "Куче-марки". Някои от тях работиха и по-повече дори. Понеже по горнато причина, "марков" трион не съм си купувал, ми е много интересно: След като МакКалач е Хускварна - и Хускварната ли по толкова устисква.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Макът е Хуск , по-точно собственост, от 3 години, преди наистина си беше дърво, но сега се надявам Шведите да са позатегнали кач.контрол.
                        Хускварна се скапва доста бързо ако не и слагаш двутактово масло в горивото, за 2-3 часа. Иначе след 10-15 години.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #72
                          От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          А преди 15-16год, тези МакКалач, пак ли са били Хускварна, защото тогава си купих такава - заради цената. Скапа се тотално за два-три сезона (говорим съвсем непрофесионално приложение). Оттогава си направих сметката, че като ще ми се трошат за по толкова време, по-добре да си купувам разни "Куче-марки". Някои от тях работиха и по-повече дори. Понеже по горнато причина, "марков" трион не съм си купувал, ми е много интересно: След като МакКалач е Хускварна - и Хускварната ли по толкова устисква.
                          И аз съм с Мак на 16г. Още си работи.
                          Тогава си беше Щатска - Туксон, Аризона.До тука сменени части по карба и подкачваща помпа.
                          Е и шина и вериги.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Е-е, като казвам: Непрофесионално приложение, имам предвид интензивността на експлоатацията. Иначе техническата ми грамотност е достатъчна, че да знам какво гориво се ползва и за веригата никога не сипвам горяло масло.
                            Тогава (преди 15-16год), Хускварна, за под 800-900марки не се пипаше, а въпросната МакКалач я взех за 300. Сега Хускварна може да купи за около 400лв. - като нищо следващата машинка може да е такава.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              И аз съм с Мак на 16г. Още си работи.
                              Тогава си беше Щатска - Туксон, Аризона.До тука сменени части по карба и подкачваща помпа.
                              Е и шина и вериги.
                              Да и точно щото щатска, най-близкият магазин за части се оказа някъде там. В момента не знам, може би имат официален внос и са подсигурени с части. Аз до износване на шината и не я докарах.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Е-е, като казвам: Непрофесионално приложение, имам предвид интензивността на експлоатацията. Иначе техническата ми грамотност е достатъчна, че да знам какво гориво се ползва и за веригата никога не сипвам горяло масло.
                                Тогава (преди 15-16год), Хускварна, за под 800-900марки не се пипаше, а въпросната МакКалач я взех за 300. Сега Хускварна може да купи за около 400лв. - като нищо следващата машинка може да е такава.
                                Така де но тези за 400 лв. стават само за подкастряне, ако искаш да режеш дърва в гората си ти трябва такава от 1000.
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X