Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риза "за гората"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Риза "за гората"

    Цената е супер. На подобна, че и нагоре съм попадал на еднодневки. Ти описа плата ама като нищо не ми говори, да питам, предполагам че няма да стане на ленти парцалчета като мина през бодливи храсти, докато се промъквам към някое зачукано вирче да видя каква риба има. То е ясно че няма да се стартира с удобните карго джобове, но определено съм настроен да си взема поне една като начало, за проба.
    JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

    Манол Денев

    Коментар


    • #47
      От: Риза "за гората"

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      ... и не, че нещо, ама Венци, що не помислим в отделна тема и за долнището на ризата (поне като "бъдещи творчески планове" ), щото преди 3г. се счупИх да обикалям за тактически гащи, но нищо не ми хареса, а и 200-300лв. за панталон ми се видяха бая, въпреки че за ловджиите цената явно е поносима след като им ги предлагат в специализираните магазини.
      Предвид реално възможните тиражи - не очаквай нещо съществено различно от тази цена.

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      В тази първа серия, ризите ще са памучни. Първо ще се шият, после "на готово изделие" ще се багрят. Предвижда се съвсем къса серия (колкото да може да се вкара в производствена линия) около стотина броя, в максимум три цвята- по трийсетина броя в цвят.
      Разбирам, че трябва да наблегна на големите номера, но едва ли ще има по 4-5 броя 6XL във всички цветове. Пак да кажа, това е съвсем проучващо- пробна серия, а ще трябва да има и по- малки номера, като S и M.
      Клапата на гърба я обсъждахме, имам разработен и такъв модел, но на първо четене не беше приета. Също и големия джоб на гърба, за събиране на пъдпъдъците.
      Абсолютно наясно съм, че няма да покрием всички желания и изисквания с един модел и подобна ограничена серия. Просто трябва да започнем отнякъде, иначе можем да си откараме две години в писане.
      Настоящата тема има за цел да се съберат мнения и препоръки, които да имам предвид при следващи изпълнения. Не ме разбирайте погрешно. Всичко казано от всеки в тази тема ми е полезно и важно. Може и един ден да се стигне до анкета по конкретни въпроси, но сега само информирам какво възнамеряваме да направим. Надявам се, няма да има обидени.
      Може да мислим и други артикули, но в момента не са на дневен ред.
      П.П. Венци ме е преварил.
      Те тия с големите номера все се фъргат да се фукат с постиженията си, ама има и хора стандартни до безличност . Нъл нема ни за@беш! Тия номера с буквите, така и не ги асимилирах, но по нашенски съм 182/52(104).

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Дългоочакваната цена на ризата- преди малко ми я докладваха- 60 лв. Може за повече пригледност да се добави в заглавието или някъде в първия пост.
      За джобовете, имат вътрешни отделения, но ризите са в пробна експлоатация и не са при мен. Ще помоля Венци да направи две-три детайлни снимки на характерните елементи, когато може.
      Начи, при тия параметри съм сигура за две бройки - по една от цвят.

      ПП
      А по нашенската система за ризи (там - обиколка на врата), съм 40-41.
      Последно редактирано от davc; 02-06-17, 17:20.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #48
        От: Риза "за гората"

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Предвид реално възможните тиражи - не очаквай нещо съществено различно от тази цена.
        ...
        Предвид 60 за риза, предполагам, че ще са под цената в ловните магазини, а там 30-50% са за търговците, а и понеже сме си говорили с Венци за качеството на производство, мисля че и точно за тези продукти компромиси няма да има.

        Предолагам, че ще взема една, но нека да видим крайният продукт.

        Аз когато съм се мерил отдавна бях 180 (сега съм се посмачкал, ама и малко ме повдигнаха, та съм поне 178, пък и още един път ще се наложи, но ръцете не са ми мръднАли ) и съм 95-6 кила с тенденции към 90, та това по номерациите на Ивенти кой размер е ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #49
          От: Риза "за гората"

          Ако ми станат - две, по една от цвят. Поначало съм невзискателен към външен вид и особено зарадван от здраво изпълнение.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • #50
            От: Риза "за гората"

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            А лен не става ли? Че и аз имам интерес.
            От истински лен / Рилски лен/ е доста солено, още повече че обикновено не е санфоризиран /няма обработка с/у свиване/
            Също проявявам интерес. Трябва да се подпомага Българското производство!
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #51
              От: Риза "за гората"

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              ...
              Те тия с големите номера все се фъргат да се фукат с постиженията си, ама има и хора стандартни до безличност . Нъл нема ни за@беш!
              И аз да се запиша към стандартните хора. Освен към обявените цветове бих проявил интерес и към небоядисана - като за Селска Аптека (нищо че не съм аптекар).

              Коментар


              • #52
                От: Риза "за гората"

                И аз бих взел по една от цвят стига да има как да премеря първо, че ми е голяма драма да си намеря риза която да ми става в раменете и ръцете и да не ми стои като огромен чувал надолу.
                Subaru Legacy 2.5
                Suzuki GS500 E

                Коментар


                • #53
                  От: Риза "за гората"

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ...бих проявил интерес и към небоядисана - като за Селска Аптека...
                  Тия - почти брезентови - материи, найш ли как тръкат врата. Ако не се подмиваш три пъти днеска, все ще ти е "неуставна" яката.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Риза "за гората"

                    Да видим, да видим. Няма само Селския Аптекар да има такава. Пък и не е да не съм носил бяла риза.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Риза "за гората"

                      Записвам се да не забравя като се появят.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Риза "за гората"

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Пък и не е да не съм носил бяла риза.
                        О-о, нема начин (да не си носил), но изкуствените (практически единствено налични) материи, се държат - по тая линия - като тефлон. Нищо общо с това, за което иде реч тука.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Риза "за гората"

                          Чувствам как някой продава на краставичар краставици ама нейсе. Чакаме ризите.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Риза "за гората"

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Да видим, да видим. Няма само Селския Аптекар да има такава. Пък и не е да не съм носил бяла риза.
                            Вероятно ще трябва да овладееш основно казармено изкуство - шиене на якичка в 10 бода за норматив.

                            Венци, ми ти якички да почнеш да произвеждаш, полето на бизнеса се разраства, пък потребността е гарантирана.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Риза "за гората"

                              Нищо казармено няма да овладявам.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Риза "за гората"

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Чувствам как някой продава на краставичар краставици ама нейсе. Чакаме ризите.
                                За да сме "екзактни" - краставицоядец на краставичар. Нюанс е, ама е съществен.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X