Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риза "за гората"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Риза "за гората"

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    А, минавал ли си през малинак с тази трекинг- риза?
    Минавал съм през доста по-сериозни места от малинак. Последно с Columbia Omni-Shield.

    Целта ми изобщо не беше да се заяждам, а да споделя опит. Съжалявам ако е прозвучало така. Държа си на мнението, че памучна риза при активно движение не е добра идея.
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

    Коментар


    • #17
      От: Риза "за гората"

      Трислойните мембрани, засега, ги оставяме малко встрани. Ако може.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #18
        От: Риза "за гората"

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Независимо от качествата на синтетичните материи, са последното което искам да ми докосва тялото !
        Абе и ти не си много прав. Ако нямаш определена алергия към синтетика, в момента има материали, които ти лепват като втора кожа. Те, обаче, имат някои други недостатъци, които в една обикновена, хевидюти дрешка ги няма.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #19
          От: Риза "за гората"

          А да се мисли в посока карго джобове? Може би не всеки ги харесва ама побират повече. Копчетата, освен че харесват на Търтей според мен са по-практични. Щом е за гората е вероятно да се попадне в храсталак. Една подпъхнала се клонка и джобът се отваря. По тази причина на всичките ми рибарски дрехи смених велкрото или тиктаците с копчета с илик.
          JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

          Манол Денев

          Коментар


          • #20
            От: Риза "за гората"

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение

            Колко си дебел?
            В момента 130 литра. Надявам се полека да се върна на 100. Купувам си долни тениски от Дино габрово и 3XL ми идват тамън.

            Да изкажа и аз едно лаишко мнение за материите.

            Изкуствените, до които аз съм имал досег - съхнат бързо като ги изпереш, запазват си формите, не се размъкват. Но имат един огромен недостатък - много бързо се вмирисват като се изпотиш. Ето за това предпочитам памук.

            Коментар


            • #21
              От: Риза "за гората"

              А лен не става ли? Че и аз имам интерес.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #22
                От: Риза "за гората"

                Венци, много ти е кльощав манекена. Знаеш, че тук четем и пишем "истински" мъже, които буквално си тежът на мястото.
                П.П. Има ли други цветове- питам, за да не се размнем с Янчо...
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #23
                  От: Риза "за гората"

                  Енвентуална цена? И дали ще има форумна "маркировка"?
                  Инак и аз се записвам за 2/3/4 бройки
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Риза "за гората"

                    Като един от "тестерите" до момента да споделя и аз малко за ризата. От много години т.н. "тактическо" облекло в частност и ризи са ми основното и най-носеното. Някои от вас знаят, носил съм, пробвал, че и ревюта съм писал за много от популярните световни марки. И разбира се, имам дългогодишни впечатления от тях.

                    За мое голямо съжаление, "модата" започна да се намесва и в този сегмент. Преди десетина години една качествена риза от сериозна марка изкарваше поне 3-4 години сериозна експлоатация. Докато се протриваше по ръбовете. От няколко години насам, за мое голямо съжаление ризите в средният ценови сегмент много бързо свалиха качеството до степен да не правя особена разлика между тях и обикновена риза купена от магазина. На мен това не ми върши работа, купувам не за изглед, а като ходя някъде по "горите" да работя, да мога да изкарам един месец с две ризи... не да мъкна гардероб като за манекенка... Едната се пере и суши, другата нося и обратно... Трябват ми здрави и надеждни материи, груби, без значение как точно изглеждат, но не ща да шия копчета по горите, да ги пазя от всяка трънка и да ме е страх да се облегна някъде...

                    Затова и с такава радост посрещнах възможността в България да бъде произведена подобна риза, с основни качества здравина, надежност и устойчивост. Ще помагам всячески на този проект, надявам се точно тук са хората към които най-добре би бил "адресирана" тази дреха.

                    Маркировка не виждам нужда да има, достатъчно е една защита велкро лента, върху която да може да се лепва каквато си щете маркировка... И тогава могат да се поръчат такив маркировки според желанията, с име, без, клуб, прочее... Най-важното е, ризата да е здрава, надежна и износоустойчива...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #25
                      От: Риза "за гората"

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Би ли споделил, откъде си ги купуваш?
                      Има джобче, ама е на левия ръкав, дето не съм го снимал.
                      С удоволствие, ама всъщност не знам . Тая работа отдавна съм я оставил на жената (а тя се справя прекрасно). Две от ризите ми гарантирано са от една марка, дето е много популярна за подобни дрехи (нали тук рекламата не се толерира - имаха навремето ош-беш с Ленд Ровър), но не мисля, че са купувани от едно и също място. Тия същите, впрочем, слагат от вътрешната страна на пеша (не знам така ли е по шивашки), едно етикетче да си напишеш данните, например кръвна група (не че го препоръчам, само споделям). Определено имам и поне една риза от "онзи китайски сайт".
                      Да на въпросното джобче, мястото му е точно отляво, за да е удобно за дясната ръка.
                      А като един пушач, пък и скараджия, хич не съм привърженик на синтетиката.
                      То, ако удовлетвориш препоръките на всички, накрая тази риза ще заприлича на разните "бойни готовности" от многобройните теми (дето постепенно добиват размер като за малотонажен товарен автомобил), но и аз да си кажа - една закачалка на гърба, например в шева между раменната платка и долната част.
                      Последно редактирано от davc; 02-06-17, 08:49.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Риза "за гората"

                        Харесва ми ризата. Споделям забележките на колегите. Бих си закупил.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Риза "за гората"

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Абе и ти не си много прав. Ако нямаш определена алергия към синтетика, в момента има материали, които ти лепват като втора кожа. Те, обаче, имат някои други недостатъци, които в една обикновена, хевидюти дрешка ги няма.
                          Не, нямам алергии, просто предпочитам естествени материи за дрехи които контактуват непосредствено с тялото ми.

                          Мислех и това да попитам, но Таргата ме е преварил

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          А лен не става ли? ...
                          и съм абсолютно съгласен с мнението на Венци Петров, особено с това:

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          ...
                          Трябват ми здрави и надеждни материи, груби, без значение как точно изглеждат, но не ща да шия копчета по горите, да ги пазя от всяка трънка и да ме е страх да се облегна някъде...
                          ...
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Риза "за гората"

                            Аз се абонирам.

                            За разлика от разните клавиатурни "бойни готовности" ризата ще трябва да се (1) продаде и (2) носи. Така че най-вероятно накрая ще се стигне до производството на приемлива дреха.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Риза "за гората"

                              Също харесвам много идеята и модела. Лично аз предпочитам яката да има копчета на върховете, пък и не знам точно термина, но обичам ризите без яка...... И наче също бих се заинтересувал от ленени ризи. Имам една ла лов, която ползвам, при нея платката отзад, която почва от яката слиза доста по надолу по гърба и е отворена в долният си край, а отдолу има мрежест плат за проветрение, освен подмишниците. Поздрави, ще следя с интерес темата.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Риза "за гората"

                                Тествани много видове при наистина тежки условия + гора Останаха ми само от 5.11. Моите 5 стинки. Задължително копчета на джобовете , на гърба платката под лопатките отворена. Тесният маншет не пречи на навиването ако отдолу цепката се удължава /имаш две копчета едно след друго/. Един джоб с цип за документи.
                                По възможност от по мекият брезент. Ризите от този тип са "тежки'' и каквато вентилация да имаш лятото завираш. За лятото си има други материи.
                                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X