Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раница за 72 часа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Раница за 72 часа

    На колана си Винаги имам един Ледерман вече над 15г .В повечето случай е достатъчен .Необходими за знания как да и какво да правиш .Раницата е хубава но немога да я мъкна по цял ден навсякъде с мен.
    Като изядем консервите после какво?Като изпием водата ще ходим до магазина ли?
    Как се казваше оня лудия дето оцелява по света -само един нож си носи и акъл.
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • #92
      От: Раница за 72 часа

      А може,то има и един бос ходи по някакво оцеляващо шоу по телевизията ма аз си предпочитам раницата.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #93
        От: Раница за 72 часа

        Първоначално публикуван от pr0metheus
        ... да кажем че стане изненадващо и не можеш да излезнеш от къщата си 2-3 дни - аз съм сигурен, че 95 % от хората нямат храна и вода за 2-3 дни в къщите си - тук отново влиза в действие раницата. Не искам никого да убеждавам, това са просто моите разсъждения и аргументи в полза на раницата.
        Раницата, та раницата. Добре де! Начел си се с книжки, нагледал си се с клипчета. Па кУпи си една раница и я напълни с каквото там те съветват! После ще можеш да спиш спокойно, че си готов за края на света. Или поне така ще си мислиш ...

        Ако си на 20-на и си сам, да речем, че ще се оправиш ден-два с прословутата раница. Ама ако имаш жена, 1-2 деца, че и някой възрастен, за когото трябва да се грижиш, каква раница ще ти трябва?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #94
          От: Раница за 72 часа

          Тук май трябва тема и за раничка за детенце или какво да вземе майка му.

          Имаше един разказ на един в Сараево май беше по време на войната и там си беше казал човека - лекарства,антибиотици,тоалетна хартия,дезинфектанти,сапун и вода,батерии,по 2000 патрона от калибьр,дьлга пушка..........все неща които влизат в раницата,но някак си да я тьпча цялата с тоалетна хартия не става.Това си е за пласмасовите кутии в гаража и си седиш там и след края на света.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #95
            От: Раница за 72 часа

            Четох, четох, ... егати и раницата - не се напълни вече след 96 мнения...

            Коментар


            • #96
              От: Раница за 72 часа

              Една мешка със 7-8 консерви (евентуално половин хляб), 5 кила вода, мушама, вестник "Работническо дело", лопатка и фенерче са ти напълно достатъчни, за да клечиш три дни в някой шубрак през лятото. Та, наистина зависи какво мислиш да правиш тия 72 часа.
              Е, да... и да си на 20 години, и да си сам.
              А да, забравих джобно ножче, за да си дялкаш характерни клечки за маркери. Иначе рискуваш да ровиш два пъти една и съща дупка, ако консервите не ти понасят, а не е приятно.
              Последно редактирано от Тропчо; 21-02-15, 08:10. Причина: А, да....
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #97
                От: Раница за 72 часа

                Първоначално публикуван от pr0metheus Преглед на мнение
                До bugoutgear - нещо не можах да го намеря.
                Сайтът е бил този: bugoutgear.com , но сега като се напише препраща към http://sandpiperca.com/

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0001.jpg
Прегледи:1
Размер:117.8 КБ
ID:5642801

                Първоначално публикуван от pr0metheus
                Благодаря на всички, които се отнесоха по-сериозно с темата ми и си направиха труда да кажат нещо по същество (изчетох всички мнения) и да пуснат някой друг линк. Явно това е трудно - оценявам го
                Да, трудно е, особено когато пускаш нови теми с глупости дето си чел, като например че ти трябвали 10л вода/ден на човек. Вместо да седнеш да помислиш, се чудиш как да се оправиш с глупостите дето си ги намерил някъде си. Ти пробвал ли си да изпиеш 10л вода за един ден?
                Последно редактирано от silverfox; 21-02-15, 08:43.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #98
                  От: Раница за 72 часа

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Една мешка със 7-8 консерви (евентуално половин хляб), 5 кила вода, мушама, вестник "Работническо дело", лопатка и фенерче са ти напълно достатъчни, за да клечиш три дни в някой шубрак през лятото. Та, наистина зависи какво мислиш да правиш тия 72 часа.
                  Е, да... и да си на 20 години, и да си сам.
                  А да, забравих джобно ножче, за да си дялкаш характерни клечки за маркери. Иначе рискуваш да ровиш два пъти една и съща дупка, ако консервите не ти понасят, а не е приятно.
                  Трябва да има и някоя друга мандра за плячкосване и някоя и друга партизанка да сваля боба от огъня......като се опече агнето!
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Раница за 72 часа

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Тук май трябва тема и за раничка за детенце или какво да вземе майка му.
                    Майтап,майтап, ама у бг.мама понякога и по-смислени неща се намират. Личен опит.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Раница за 72 часа

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение

                      [ATTACH=CONFIG]779707[/ATTACH]
                      Е то си го пише, би припеърд, тия реклами до това водят, аз заради това ги избягвам.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Раница за 72 часа

                        mihov, само казвам, че се изтрайва три дни, не че е голям кеф. Иначе екстри, които можеш да заемеш от съседното село, има много, ама това вече е друго.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Раница за 72 часа

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Е то си го пише, би припеърд, тия реклами до това водят, аз заради това ги избягвам.
                          Раницата е хубава и си я ползвам, а дали пише да съм подготвен или не, ми е все тая.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • От: Раница за 72 часа

                            Първоначално публикуван от pr0metheus
                            ...като знам какво е строителството в БГ...
                            Какво знаеш за строителството в България? Какво можеш да кажеш за него, предвид примерно и земетресението, което си споменал?
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Раница за 72 часа

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0919.jpg
Прегледи:2
Размер:155.1 КБ
ID:5642807
                              Това е раница на Ташев - Вихрен 80+15(нещо такова). Струва около 130-140лв и за нуждите ми е перфектна. Във варянта на снимката стига за една приятна разходка от около 7 дни, преход от 100км и 6000м денивелация, тежи м-у 25 и 40кг заедно със згъваем спортен лък (стрелям по мишени не по животни).

                              Само четенето и подготовката на раници за разни краища на света, войни, и цялата пародия по телевизията води до комични ситуации. Взимам един "препър", "сървайвър"... с мене на разходка в гората. Минаваме 2км. и спираме за почивка от 30 мин за изтупване на дробовете от събралата се цигарена гняс. Минаваме още 4-5км. и окончателно спираме щотооо сме "разглобени от ходене". Готвим яденето и тръгваме да палим скарата, "препъра" вади космически запалки, драскалки, ножове и кви ли не чудеса на техниката. Около час се смях но в един момент огладнях и прибегнах до кибрита и борината от близкото борче. В допълнение, човека си имаше и някаква параноя от мечки, вълци и змии и нощта му се видя дълга.
                              Хубаво, създаде се тази мода, но защо нещата свършват само до купуването на разни раници, ножове, запалки..? Как ще знаеш каква раница да си купиш, като не си бил сред дивото и нямаш идея какви са ти нуждите? С четене ли ще разбереш какво е най-добро за теб? Физическата подготовка е съвсем отделен въпрос.

                              А като дойде края на света ще го мисля(ако има какво да се мисли) !

                              Коментар


                              • От: Раница за 72 часа

                                А как да зададе човек въпрос за раница която по размер се води 72 часа?
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X