Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раница за 72 часа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Раница за 72 часа

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Какво знаеш за строителството в България? Какво можеш да кажеш за него, предвид примерно и земетресението, което си споменал?
    Здравей,
    Аз лично не съм строителен инженер, затова се осланям на мнения на мои приятели, които са, а именно : строителството в България, на жилищни сгради между годините 2000 и 2008-ма е било силно безконтролно, заради икономическия бум и съответно бумът в строителството. Това е довело до голяма степен некачествено строителство на тези сгради. Другото което е, че панелните блокове по принцип са много устойчиви на земетресения, но поради влошено икономическо състояние, много от обитателите не инвестират в наложителни ремонти, например подмяна и ремонт на ръждясали или изгнили стоманени съединения между панелите, оголени такива и тн. Това прави тези блокове силно опасни. Аз лично живея в кооперация в центъра от 60-те години, в която единственият човек, който желае да даде пари за ремонти на покрива например и други силно наложителни неща съм аз. Имаше течове, долу в мазето има подгизнали и подкопани колони - аз съм сигурен, че голяма част от блоковете в които живеят хора от по-стари поколения са така.

    Коментар


    • От: Раница за 72 часа

      [QUOTE=mihov_1969;2707760]
      Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
      Те хората ще си спасяват кожата, няма да ходят на лов.
      Това не са ли синоними?
      Въпроса го задава ловец/ходещ приоритетно на едър лов по баирите/ с 20 годишен опит!
      Но ако не си ходил няма как да го знаеш,нали?
      Пък за вълната и кожата пак си помисли!

      Михов - Забрави да споменеш .....За лисици

      имам кожени гащи ма едва ли ще съм с тях ако ще и зимата да е,вълна добре,и това имам,но и с нея няма да съм.Не съм ловец,В Аляска да речем съм бил и не съм бил с вълна,брои ли ми се или ако не съм бил за 2000 лисици не съм в играта???
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Раница за 72 часа

        Не бяха ли чакали ?
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Раница за 72 часа

          Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
          ... Много вегани се навъдиха...
          Да, ама не. Една такава мислим да ми стигне за 72 часа

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:butcher backpack.jpg
Прегледи:1
Размер:220.1 КБ
ID:5644398
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • От: Раница за 72 часа

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Не бяха ли чакали ?

            Аз за лисици помня,по няколко на ден.И щом АЗ го казвам то на 110% е така.

            комплекта зависи къде си,аз бих взел и рибарски принадлежности ма няма да бягам в Балкана,на тоя който ще си стои в тях пък съвсем не му трябват,тесте карти да си приготви ако иска.

            Тая тактическа кошница ми харесва ма дайте за раници пак
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Раница за 72 часа

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              ...Тая тактическа кошница ми харесва ма дайте за раници пак
              И к'во и е тактическото на кошницата - барем на петна да беше боядисана. Но пък съдържанието е стратегическо, две думи нема.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Раница за 72 часа

                Е Как какво и е,няма място за манерки.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Раница за 72 часа

                  Добре де за раниците. Общо взето се оформиха няколко модни тенденции:
                  Мендъл и чувал.
                  Брезентова раница с едене и пиене. За бельото не разбрах.
                  Адидаски и 9 мм, и бегом към лодката.
                  Май имаше комбинация кубинки и мешка, плюс сумка и 3,68 кг.(може и да бъркам, но беше отдавна, вече)
                  Аз неприкосновен запас от каквото и да е не държа. Но мисля една 50-60 литрова раница ще върши работа. Моята е 50. И не е задължително да е нарочена за аварийнаи, и на нея да пише спешъл, ултимейт и т.н.
                  Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                  Коментар


                  • От: Раница за 72 часа

                    Бельото вълнено,да ти държи страх.

                    Знсчи и аз ги виждам около 50 литра ма като се знам колко нося май ще трябва да се съглася и на 35 или там някъде.Ако има рекички карам с филтър,ако няма около мен карам на водица,но пък тя тежи за разлика от филтъра.Джоб на кошноцата трябва да има освен ако няма мех за вода.Аз имам 3 литров и раницата е пригодена да го носи,само се чудя дали бяло или червено вино ма май е според сезона и мезето.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Раница за 72 часа

                      Е ако го пълниш с вино се ядва. С вода за мен е непрактично. Зимата маркуча замръзва, а пълненето е доста трудоемко. То трябва да разтовариш половината раница, че да го наместиш (меха) както трябва.
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • От: Раница за 72 часа

                        Външен е,в пауч за мехчета като имаш опция да го изолираш,никъде не се мести и нищо не де намества,моите са Кемьлбек Омега в ТАГ торби които мога да ги висна и на молето на раницата.Тоя номер на туристическа не знам как става,там с дамаджанкте има фифел някакъв .
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Раница за 72 часа

                          Първоначално публикуван от pr0metheus Преглед на мнение
                          Прегледах линковете, има интересни неща - благодаря! Даже се замислих сериозно за една от раниците, хареса ми. Аз съм на мнението, че раницата трябва да е малко по-различна от нормалната трекинг раница.
                          Някой случайно да има впечатления от - .......... ?
                          Не знам защо след като питам специално за такава раница предполагате други неща за мен, които няма как да знаете? Имам и обувки и хубава трекинг раница Мамут 60+10 литрова и всъщност доста съм обикалял по планините и продължавам да го правя почти всеки уикенд, бил съм по върховете на всички български планини, хоби ми е отдавна.
                          Иначе въпросът с жената и детето също е резонен и трябва да се помисли - жена ми е 50 кила с мокри дрехи, следователно ми е ясно, че няма как да приготвя същата раница и за нея (аз съм 196 см, 105 кила), за дете да не говорим - но смятам, че аз мога да поема и някои неща допълнителни за тях.
                          С този пост ако беше започнал щяхме да спестим няколко страници Но все пак зима е -оправдани сме
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-02-15, 09:29.
                          Grand Vitra ddis 2008
                          SEAT Althea XL tsi 2010
                          Mitsubishi Canter

                          Коментар


                          • От: Раница за 72 часа

                            Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                            Но все пак зима е -оправдани сме

                            Маке зима,има хора на плажа

                            А иначе аз вярвам до някьде на ревюта изровени по интернет - кой я влачи с колата,кой на планина бил с нея,кой за гьби всяка сряда........а ако намеря и видео да я видя сьвсем ми пада пердето и купувам смело.

                            Тая раница с тия 60 литра и твоето телосложение и мерак ммммммай нещо няма как да е кекава по кой да е параграф.Знам тук колко са,знам евтина китайска колко се продава тук и знам долу горе какви са разликите в цените на подобни неща на тоя континент и на ония.Не я знам тая раница,не сьм я виждал,но ако се водя по цената / че по друго до момента няма как да се подведа /не ми се струва да е кой знае какво или да ти издьржи на напьна.

                            Спокойно може да не сьм прав за нея,но лично мнение - аз бих заложил на нещо минало през мелачката на военните както казах ако да е двойно или тройно на парите на тая.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Раница за 72 часа

                              Абе незнам за раницата ма аз гледам да не спа гол че ако стане нещо поне да съм с гащи
                              Grand Vitra ddis 2008
                              SEAT Althea XL tsi 2010
                              Mitsubishi Canter

                              Коментар


                              • От: Раница за 72 часа

                                За раници доста има писано тук - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...-на-гръб а като препоръка за конкретен модел моя фаворит е това при 60 литровите - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...-раница ако не се гони камуфлажа и военната здравина, това също е отлично - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...л-на-deuter Ако говорим за китайски неща за под 100 лева, няма смисъл да се гледат линковете, дето съм пратил.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X