Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раница за 72 часа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Раница за 72 часа

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Служби няма и в прекия и в преносния случай

    Как да заеба раниците нв тоя случай?
    Ти по принцип си избрал пътя на пренасищането. И сам знаеш, че няма как всичко което трупаш да ти е полезно в такава ситуация поради простата причина, че си ограничен по обем и възможност за носене. А и не би искал да си ограничаваш мобилността и подвижността поради свръх-багаж.
    Аз лично предпочитам другия начин - с по-семпли и обичайни средства, и по-малко като обем да се стремя да постигна ефективност и полезност в максимален брой разнообразни ситуации. По принцип и това е смисълът на уменията за оцеляване - с малко или без нищо и каквото ти попадне под ръка по пътя.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #77
      От: Раница за 72 часа

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      ...справка Катрина.И време имаха,и ги предупредиха,и спасители им пратиха........ма минаха седмица и нещо...
      Ми именно - справка Катрина. Нищо не им пратиха. Усетиха се въобще че града съществува на петия ден.

      Съвършена комбинация от тъп кмет който се страхуваше да обяви пълна евакуация докато не стана късно (и не евакуира хората с наличните стотици училищни автобуси понеже застраховката не покривала такъв превоз, после когато Амтрак си евакуираха ЖП оборудването и предложиха да вземат хора пак им каза че няма нужда, та влаковете тръгнаха празни), и после нагоре-нагоре по стълбичката докато стигнеш до гениалния тогавашен президент.

      Национална Гвардия която в района беше почти без присъствие понеже точно от този район всичките ги бяха пратили в Ирак, Национална Гвардия от съседните щати която чака пет денонощия да се подпише разрешителното да се намесят зер не могат да пресекат междущатската граница, и прочее. В момента в който в крайна сметка военните отидоха на място (на петия ден) нещата се стегнаха за 24 часа.

      Впросния кмет апропо от миналия септември обжалва 10 годишна присъда за корупция и злоупотреба със служебно положение.
      Последно редактирано от Goblin; 20-02-15, 22:29.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #78
        От: Раница за 72 часа

        Е па аз за това казвам,че реално помоща се усети след седмица,надявай се хуйо на пияна такова как казват по Русенско.

        А за мобилността и раницата сме баш у темата,газ за в гората.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #79
          От: Раница за 72 часа

          Усети се в секундата в която дойде - след пет дена

          Тогавашните събития са паметник на човешката глупост. Нужно е много старание за да се повторят в този им вид (въпреки че надали ще е особен проблем да се повторят в друг вид).
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #80
            От: Раница за 72 часа

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Ако нещо стане и гората се напълни със "сървайвъри" с раница за оцеляване и пушка, по-добре ще е да не ходиш там. А и ако трябва да се евакуираш, нормалните пътища от край време са се използвали за тази цел доста успешно.
            Без да съм особено ентусиазиран по въпроса изобщо, но само „за протокола" Точно нормалните пътища в подобна ситуация, са направо без конкуренция откъм риск и въобще - проблемност.

            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
            Само ако я пълниш с камъни!
            Сега сериозно, ловната ми раница е 70 литра, уникална е, побира и много и малко.
            Пълна с пушка с дрехи и провизии за ловния излет, понякога двудневен е около 10-15 кг.
            Имам и по-малка, но откакто взех голямата, малката не е ходила в гората.
            Дет се вика - в голяма тенджера може да сготвиш и много и малко (щот в малка - само малко). Добре изпълнила капацитета си и добре наредена 60-литрова раница, тежи в общия случай - 60кг, в този смисъл, тези така актуални големи раници, са адекватни повече в ролята на сак. Пък като ще е транспортна опаковка като хората, аз лично считам за по-състоятелни - сандъците. Ако трябва да сме пунктоални и докрай коректни - такава, напълнена с камъни, ще тежи 180 кг.
            Някой погоре (май Тано от Сливен) е споменал за „навремето с онези торби и кубинките без Вибрам", та въпросните торби бяха по 10 литра и номинално „по устав", тежаха 20 кг (и още 5 кила пушка с джепане). А сега, спомни си, колко непоносимо смазващи се е случвало да бъдат.
            Последно редактирано от davc; 20-02-15, 23:55.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #81
              От: Раница за 72 часа

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Без да съм особено ентусиазиран по въпроса изобщо, но само „за протокола" Точно нормалните пътища в подобна ситуация, са направо без конкуренция откъм риск и въобще - проблемност.
              Без да се напрягам да отговарям, че отидоха пак 5 страници, само да попитам за каква ситуация говорим, та да се ориентирам какво е "подобна" ситуация?
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #82
                От: Раница за 72 часа

                Грубо казано - кризисна. И предполага (значи се предприема) - евакуация.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #83
                  От: Раница за 72 часа

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Грубо казано - кризисна. И предполага (значи се предприема) - евакуация.
                  Значи ти предлагаш при евакуация всички да се юрнат сами пеш през полето, защото пътищата в такива случаи са рискови и проблемни?
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Раница за 72 часа

                    Не.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Раница за 72 часа

                      Аз имам един въпрос към Бенза.
                      Не оспорвам по никакъв начин стратегията, просто винаги ми е било интерено как се предполага да се процедира във въпросната ситуация.
                      Предполагаме, че се случва нещото, което налага евакуацията, но точно в този момент близнаците са някъде през девет морета в десето на поредния курс.
                      Как сте го мислили такъв вариант?

                      ПС. Това се отнася изобщо за всякакви подготовки включващи съхранение на раници, оръжие, провизии и т.н. в дома.
                      Малко са хората, които си седят цялото семейство постоянно вкъщи. А като знаем колко време прекарваме на работа и колко са почивните дни в седмицата, мисля, че теоретично много по-вероято е вентилатора да бъде ударен докато сме на работа.
                      И тогава става интесното - аз в единия край на града в офиса, жената на другия, децата по училища някъде си...
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • #86
                        От: Раница за 72 часа

                        Адаш /и аз съм Николай/ Това трудно се измисля. В неделя съм в Мексико, Понеделник тръгвам за Сиатъл /2000 километра/, след Сиатъл, тръгвам за Флорида /другия край на континента/. Няма как да го измисля. Има лодки готови заредени с каквото ти душа иска, машини за обезсоляване на вода, храна, оружие, муниции... че и ключовете са в мен, даже няма да се налага да влизаме с брадвата. Лошото е, че ако ни няма, жените са на самотек. Ако съм си в нас постоянно, $ няма, като ме няма, на самотек... Абе аз за това не ги мисля много. Ако стане нещо, нарамвам най-големия калибър и бегом до лодката на няколко преки. Ако ме няма наоколо, стискам им палци /е, ще се опитам да си се прибера, ама от другия край на континента.../.

                        Приятелчета, като ми погледнат под леглото колко кутии муниции съм събрал, викат "ееее, как си се подготвил!". Какво съм се подготвил, тия кутии само мотокар ги вдига заедно, голям праз че имаш хх ххх патрона. Тежат,
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #87
                          От: Раница за 72 часа

                          Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                          ..ПС. Това се отнася изобщо за всякакви подготовки включващи съхранение на раници, оръжие, провизии и т.н. в дома...
                          Правиш разчет и осигуряваш ресурс за няколкодневна кръгова отбрана (това ще е наложително, дори и да си си вкъщи когато таковата) домашните по никакъв начин не трябва да са адекватни единствено като „куфари". Фундаментален елемент е консолидация с възможно повече субекти в (териториално) близкото обкръжение.
                          Предислоцирането към „цитаделата" е следващ етап.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #88
                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Това съм го пропуснал. Искаш линк към Ташев 60л или към тази на BugOutGear?
                            До bugoutgear - нещо не можах да го намеря.

                            Благодаря на всички, които се отнесоха по-сериозно с темата ми и си направиха труда да кажат нещо по същество (изчетох всички мнения) и да пуснат някой друг линк. Явно това е трудно - оценявам го.

                            По самата тема - защо АЗ мисля за такава раница и защо смятам че има нужда от нея: съвременният свят вместо по-сигурен става все по-несигурен. Преди 2-3 години земетресението 5,9 никой не го очакваше. Никой не очакваше ИД да стане по-голяма от Англия и така да се разпростре радикалния ислям. Никой в Украйна не е очаквал преди 1 година, че скоро ще му падат бомби в апартамента. Струва ми се много разумно човек да има такава раница защото: а) в нея обикновено има неща, които така и така е добре да имаш - аптечка, вода, храна (която можеш да изяждаш и попълваш наново като и дойде срокът), нож, фенер, радио, и тн. - все неща които така и така не е лошо да има човек. б) абсурдно е да мислиш че при някакво катастрофално събитие ще имаш време да събираш тепърва неща - отнема много време и със сигурност ще забравиш нещо важно. в) примери : никой никога не знае какво земетресение ще има - възможно е да има силен трус, който да те накара да вземеш ранциата си и следващ трус да събори блока ти и половината град примерно - като знам какво е строителството в БГ - нищо чудно. Тогава е много по-добре да имаш тази раница, отколкото да нямаш нищо. Друг пример - не дай си Боже война - може да се наложи изненадваща и спешна евакуация на града - няма да имаш време да събираш чорапите си от простора - грабваш раницата и тръгваш. Предполага се че до 72 часа вече ще може човек да получи някаква помощ в случай че изпадне в бедствено положение. Има книги които анализират какво би се случило ако например няма ток дори няколко дни - пълен хаос. Друг вариант е това което се случи в САЩ например - да, ок хората бяха предупредени и напазаруваха предварително, но да кажем че стане изненадващо и не можеш да излезнеш от къщата си 2-3 дни - аз съм сигурен, че 95 % от хората нямат храна и вода за 2-3 дни в къщите си - тук отново влиза в действие раницата. Не искам никого да убеждавам, това са просто моите разсъждения и аргументи в полза на раницата.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-02-15, 17:47.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Раница за 72 часа

                              "Колега", хайде да се спреш със сарказма. Ако не ти харесва кой как ти отговаря ... /тука само многоточие, за да не ти се нарани нежната душичка/. И явно ти е трудно да разбиваш текста на абзаци, явно е трудно. Постарай се повече, може и да го оценим.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #90
                                От: Раница за 72 часа

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Усети се в секундата в която дойде - след пет дена

                                Тогавашните събития са паметник на човешката глупост. Нужно е много старание за да се повторят в този им вид (въпреки че надали ще е особен проблем да се повторят в друг вид).

                                АЗ понер сьм карьк и до мен няма да дойдат на петия ден,давам им седмица ПОНЕ.

                                Дали могат да го повторят......ми могат и още как,като горя Сан Диего даваха репортаж с военните - хеликоптери заредени,пожара го виждат,бамбита имат,екипажа цака карти и ЧАКАТ ЗАПОВЕД която така и не дойде,И си говорим за това тук,хеликоптери в множествено число и по пушка на глава от населението,за Малко Тьрново не ми се мисли,с пушките може да са добре ма от кьм хеликоптери са го овапцали та аз ако сьм ще си нося раничка.




                                Как сьм го измислил като ме няма ли?Ми не сьм го измислил,не мога да измисля как да накарам жената да кара лодка при положение,че и става лошо,колко и да го измисля все не врьзва.Бяхме с брата на котва пред Панама по време когато удари Фукушима,сателитния звьни,не се бьзикам,заметресение в Япония,ваша воля какво да правите.Ми звьннахме на жените,че ние се изнасяме в океана и до 3 дни ще се преберем,а те да се оправят.Какво да направи човек от 3000 мили?

                                Моя размер е долу горе,жилетка и яке и става,колан сьм и взел с кобур,че ако направя нейната талия и ще ми се залепят ребрата на задника,от всички пищови да взима само тия с фенерите на тях,че са 9мм и стават за кобура и,а куфара с патрони е маркиран с убийствен на цвят лепенки.Една сума в касичката,една кола заредена до дупка и то сьщата като нейната / да не и тьрси кьде му бяха фаровете на това /,малко вода и храна и долу горе е това.Ако и работи кьсмета и бащата си е в нас ще се сьберат с на брата семейството и моите родители,там бащата стреля,майка ми с пищов е добре,сестрата с нейния е добре / калибьр 9мм да не се чудят /..........и толкова,аз и през задника да се сцепя от 5000 километра освен палци да им стискам друго не мога.
                                Там вече чакат да се появим ние,ще има да мачкат консерви до откат,а ние докато си дойдем може да минат седмици,да е жив и здрав на бащата гаража.

                                Няма какво да се измисли,как и да го мисля не може да носи повече от 20 кила на гьрба и това си е,колата или стои на място и чака.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X