Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раница за 72 часа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Раница за 72 часа

    Пък аз си мисля, че нещо много се връзвате на истории за края на света.
    То препърството вече към спорт отива.
    Поне аз си мисля така, може и да бъркам.

    Коментар


    • #47
      От: Раница за 72 часа

      Пенчо, ти уби темата, а тъкмо си сипах от рома и с това си утрепах половината подготовка
      Трябва първо да се уточни кое е това събитие, за което се изисква подготовка за тръгване в рамките на минути. Аз лично не се сещам за такова, особено в България. Няма такова нещо, дето ще се случи толкова рязко, че никой да не разбере. Може би падане на метеорит, ама и там си мисля, че ще има предупреждение в рамките на поне няколко часа. Второто е какво ще се прави - евакуация, ще се оцелява в гората, ще чакаме да ни подмине. Ако ще се евакуираме трябва да се мисли за транспорт и да се мисли на къде ще се ходи. България е 500/700км и с транспорт се минава цялата за по-малко от ден. Раници тип сървайвъл са само ако сме решили да се крием в гората и да оцеляваме, докато се размине. В такъв случай раница за 72 часа не върши работа, а и все си мисля, че това е най-неразумното решение. Ако чакаме да ни подмине, то се зареждаме с каквото можем и си седим с останалото население.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #48
        От: Раница за 72 часа

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Трябва първо да се уточни кое е това събитие, за което се изисква подготовка за тръгване в рамките на минути. Аз лично не се сещам за такова...
        Опастност от свикване на запасното войнство.
        Нищо не мога,и нищо не знам...

        Коментар


        • #49
          От: Раница за 72 часа

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          А не можеш ли да си наемеш някакъв шкаф в самата марина в който да държиш (за пред кибиците) ужким торба с омаслени парцали и гресьорка (ехидно пусна той мухата и овътри близнаците с още няколко бона ) ?

          А жената с децата как да ги навра там?Така или иначе сьм с ремаркето та ще трябва да се пребера в нас да си взема семейството та не ме бьрка да си измькна нещата из под леглото.До тогава / не се смей,не е смешно,недей и ти като жена ми жената ще се е запасала с нейния си кобур на задника с все пищова и в него,от мен патроните,ако ги забравя то брата мькне сьщия калибьр.

          За майтап снощи пробвах дали може да се лази с един драг баг - уж трябва да си го влачиш зад задника ако се наложи да лазиш ма като сложа железата в него и ме дьржи като котва,няма лазене ти казвам,драскам като мачка на улук и това без раницата на гьрба.Ще товаря и жената,а тя е така ме гледа.

          Сериозно сега / не че другото е на майтап / откачил сьм централното на резервната кола и в багажника има някои неща,и прозорец да и строшат пак няма отваряне на багажника,че бушона е там пьк зад седалката е резервоар.В марината не сьм крил нищо,че не знам до коя марина мога да стигна,до колата по-лесно.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #50
            От: Раница за 72 часа

            Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
            Опастност от свикване на запасното войнство.
            Тук вече не говорим за евакуация, а за дезертьорство. А и за това ако разчиташ на няколко минути/часове...
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #51
              От: Раница за 72 часа

              А пушки ще ви дават ли,че гледам за редовните кубинки няма,а за пушки не ми се мисли.Сумка,мешка,вьшкарник...........ако остане.Кой разчита друг да мисли за моя задник.


              При мен има опасност от заметресение и цунами,пожарите горяха та и това е на линия както и размирици наши на другите.Войската е само около 80 000 в града,околностите не ги броя та едва ли Мексико ще ни прецапа как вас може да ви налазят от Юг или Север или Изток или от кьде се сети човек.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #52
                От: Раница за 72 часа

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                цунами
                Щях да те питам, ама сам си каза. Това малко изключва евакуацията към марина. Дърпаш към най-близката височина. А и там не ви трябва след това да оцелявате дълго. Имате си нужната организация. Та трябва да се вземе предвид и къде се намирате.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #53
                  От: Раница за 72 часа

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Пенчо, ти уби темата,
                  Що бре? Тука май само си ляляме.
                  Друго е да се види какво трябва да има в "нещото" в зависимост от това на къде ще се бяга. Януари ли е Август ли е? Надморското ниво какво е?
                  Сам? Семейство? Деца/внуци? Баща/майка, баба/дядо?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Раница за 72 часа

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    Щях да те питам, ама сам си каза. Това малко изключва евакуацията към марина. Дърпаш към най-близката височина. А и там не ви трябва след това да оцелявате дълго. Имате си нужната организация. Та трябва да се вземе предвид и къде се намирате.
                    Аз сьм морско,не сьм сухоземно и в морето е кьде кьде по-безопастно при цунами от колкото на брега.Вече дали и колко време ще имаме не се знае,3 лекички сме преживявали и нищо особенно,тежкото вече ще му мислим пьк и сьм леко височко в момента.Удари ли обаче поне едни 3 преки до марината ще са под вода и няма стигане,там вече дизела и раницата в него.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #55
                      От: Раница за 72 часа

                      А те лодките няма ли да са разхвъляни като кибритени клечки? Пък и то като мине и сте живи и здрави, от какъв зор ще ходите някъде?
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Раница за 72 часа

                        Мъ ... то ако не те добара вълната, то после идва по-лошото - щото нищо не остава. Виж клиповете из нета - леш!
                        Тогава оцелелите ще са ти големия проблем. Тук като зная като спря еднъж тока в центъра за 2-3 часа си се усети леко напрежение, хем тук са любезни и хрисими уж.
                        А лодките .. все някоя ще ти доплува - може и направо до задния двор.

                        Вие се майтапите - ама знам един пич дето работи в Костко. Без да има форс-мажор, по празник си почиват хората.
                        И пича вика, че всеки път имали по намколко истерясали съобщения на телефона - КАК МОЖЕ да не работят ! (Нищо че има табели колкото ТИР и си го пише на уебсайта им че ще си почиват него ден - както и всички останали). И това го казвам, че обществото днешно време е ок - докато не му спреш тока и не затвориш магазина. Тогава за часове се събужда животното във всеки и се озверява все едно си ги държал в лагер.
                        Последно редактирано от Slick; 20-02-15, 21:04.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Раница за 72 часа

                          Цяла Калифорния е земетрьсна зона,да не навлизам в подробности ма ако друсне ще има и предупреждение за цунами както имаше и предните 3 пьти.Вече кьде ще сьм аз и колко време ще имам е друг вьпрос,не си седя в нас да чакам края на света.Ако имам време и марините са почти здрави сьм в тая посока,ако ли не сьм я закьсал,че магистралите ще са пьлни,а аз сьм близо до океана и зад мен са милиони които ще са на пьтя и няма мьрдане,близката гора е на 3 дни ходене,до тогава ще е заплюта цялата,а ние до 3 дни лодка която плава ще намерим или поне така си мисля.

                          Преди година и нещо,може и 2 да е вече ни спря тока,някакьв обьркал шалтерите на границата с Аризона и хоп,половин Калифорния без ток.Няма бензин,няма магазини,няма банкомати,няма аларми по магазините..........е няма такива муцуни по улицата,за около 24 часа голям рев беше,ние хранихме половината ми блокче и само се наложи да цуцна малко бензинец от резервата та да преберем бащата от магистралата.Там беше паркинг,кой кьде му изгаснала колата там я заебал.Това от спиране на тока,не говоря да отнесе буря стьлбовете,стоят и реват.

                          Пак стигаме до това колко са кекави и как я карат с кредитна карта в джоба с 10 литра бензин в колата.А У колко акьл нямат е ясно ма си сред всичките тия,в центьра на екшьна и полицаите само на сигнали за стрелба се отзоваваха.Ма някой влязьл с витрината в някой магазин........ма взел си един телевизор.......ма кой му дреме.Пьк аз си купих табелка Дома се охранява от 357,тия дни трябва да сменя калибьра на табелката май.


                          Давайте за раниците,че ще ме бият.Кое влиза в бюджета на питащия,кое е подходящо в комбинация с пушка,кое е изпитано и си струва и от кьде да се намери?Кой бие качество/цена на ТАГ тия дни и кьде е?
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 20-02-15, 21:07.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #58
                            От: Раница за 72 часа

                            Тъй де - аз не случайно казах, че не виждам какво ще е това дето ще се изръси без предупреждение. Ако има предупреждение за цунами, нама да се притесняваш от задръстванията - само ти и брат ти с домочадията ще тичате към океана
                            За земетресение не е нужно да се тича много, само да се излезе от квартала с височките сгради.
                            А кое влиза в бюджета на питащия съм го казал още в началото на темата. За пушка няма да му давам съвети, че утре да не тичам от такива пишман рамбовци като него.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Раница за 72 часа

                              3 етажа около мен,ако намериш 5 си цар ма няма.

                              Пишман Рамбовците вьршат идеална работа в дадени случаи,справка Украйна.Тоя който си е взел раница и пушка си е взел и храна и вода,той не ти скача с нож защото е гладен и не ти краде раницата или поне моята логика е такава.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #60
                                От: Раница за 72 часа

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Тоя който си е взел раница и пушка си е взел и храна и вода,той не ти скача с нож защото е гладен и не ти краде раницата или поне моята логика е такава.
                                Първите 72 часа, ама после пушката му остава.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X