Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
    ...сгъваемите нямаха щикове...
    Сгъваемите - АК47; АКМ; АК74 (със съответните индекси "С") си имат щикове. Единствените без, са АК 74 СУ. Ти да не си служил във ВВ - такива бяха само там (поне до `90-та).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Моят нож

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Сгъваемите - АК47; АКМ; АК74 (със съответните индекси "С") си имат щикове. Единствените без, са АК 74 СУ. Ти да не си служил във ВВ - такива бяха само там (поне до `90-та).
      не. но въпреки това щик не са ми зачислявали към желязото. за щастие би се закачал къде ли не. артилерия 2ц1
      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

      Коментар


      • От: Моят нож

        Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
        Прав си, Слави. Не знам дали е в тази тема, има военен нож мисля от Сопотските заводи, изцяло метален(имам предвид дръжката, с топка отзад).
        Анализът показа 1,12 % въглерод и 14 % хром. Горе-долу това е съставът и на ножовете на руските командоси.
        Наточи ли се както трябва, може да кара години без презаточка. Проблемът е само, че е сравнително голям на размер, но това е оръжие, а не нож за луканка.
        Аз отдавна търся такъв, но да е комплект с канията(червеникава телешка кожа).
        Какви са тия космически ножове дето карат години без презаточка .....
        Аз моите кухненски ножове ги точа през 2-3 седмици.

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
          Какви са тия космически ножове дето карат години без презаточка .....
          Аз моите кухненски ножове ги точа през 2-3 седмици.
          Кухненските ножове са в някаква екстремална експлоатация, докато космическите са за парад.
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • От: Моят нож

            Кухненските ножове се правят от стомана с по-ниско въглеродно съдържание, затова не държат ряз.
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • От: Моят нож

              Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
              Кухненските ножове се правят от стомана с по-ниско въглеродно съдържание, затова не държат ряз.
              Имаше тук един, дето беше "оправил" няколкостотин прасета преди да заточи ножа отново. Твоя ще да е бил от същите....
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • От: Моят нож

                И аз тия дни заприходих ей така за разнообразие една Мора 2010 и ми казаха, че 2 години няма да се наложи да го точа. Да сме живи и здрави да докладвам кога съм го заточил...
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Моите Мори ги точа само веднъж на високосна година. Тия с по-високо съдържание на въглерод единствено когато Халеевата комета е видима от Бобошево.
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Няма стомана да държи "вечен" ряз. Дори и керамичните се скапват. Или понятието самозаточваща стомана (голям смях)
                    За работен нож аз предпочитам:

                    1. Удобен за съответните цели и нужди.
                    2. Да е от по ниският клас стомана.
                    3. Задължително да имам и нося някакъв заточващ инструмент. (касапин без масат, като без нож)
                    И т.н.

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                      ...казаха, че 2 години няма да се наложи да го точа...
                      Нямаш грижа - прави са, единственото условие е ...да не го ползваш.

                      Първоначално публикуван от X TARGET Преглед на мнение
                      Няма стомана да държи "вечен" ряз. Дори и керамичните се скапват. Или понятието самозаточваща стомана (голям смях)
                      За работен нож аз предпочитам:

                      1. Удобен за съответните цели и нужди.
                      2.Да е от по-ниският клас стомана.
                      3. Задължително да имам и нося някакъв заточващ инструмент. (касапин без масат, като без нож)
                      И т.н.
                      Много си прав. Имам един Нието, бил 65 по Рокуел (HRC, аз лично, не съм го изследвал). Каквото и да е, накрая се стигна до точене. Е, братче - научни разработки направих...
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                        Моите Мори ги точа само веднъж на високосна година. Тия с по-високо съдържание на въглерод единствено когато Халеевата комета е видима от Бобошево.
                        Кефиш мЪ шти звъннЪ

                        П.П. По темата, наскоро се сдобих с ето тез камъчета:
                        http://www2.knifecenter.com/item/NO2...so-Razor-Stone
                        http://www2.knifecenter.com/item/NOI...e-Coarse-Combo

                        и досега не ми остана време на спокойствие да ги пробвам, ама сега съм сложил детето да спи и отивам да ги извадя от шкафа ....

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                          П.П. По темата, наскоро се сдобих с ето тез камъчета:
                          http://www2.knifecenter.com/item/NO2...so-Razor-Stone

                          и досега не ми остана време на спокойствие да ги пробвам, ама сега съм сложил детето да спи и отивам да ги извадя от шкафа ....
                          Водното камъче е чудесна играчка. Уж финно а стърже като змей. Чакаме да ги похвалиш.
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                            Водното камъче е чудесна играчка. Уж финно а стърже като змей. Чакаме да ги похвалиш.
                            За 1000 ОК , но 4000 не е ли прекалено финно ?? Аз след 2000 предпочитам кожа с паста .
                            ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                            WJ 4.7

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Специалистите много ги хвалят, но не само от камъка зависи, а и от задточилното устройство
                              От 3 "наточени" сгъвайки до момента успявам да ги докарам да режат горе-долу добре вестник. Не щат да бръснат обаче. С една такава диамантена точилка http://www.usaknifemaker.com/diamond...ne-p-1621.html преди време успявах да ги карам да бръснат, обаче ми се изхаби.
                              Сега съм решил да се науча на камъните да точа.
                              Нарочно си взех 1000/4000, щото не съм чак такъв маниак. Има хора дето точат до 8000 - 12'000 водни камъни....

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Нямаш грижа - прави са, единственото условие е ...да не го ползваш.

                                Много си прав. Имам един Нието, бил 65 по Рокуел (HRC, аз лично, не съм го изследвал). Каквото и да е, накрая се стигна до точене. Е, братче - научни разработки направих...
                                Ами Мората от днес ми е основният нож за ходене на риба и днес му беше и сефтето. Да го ползвам - колко да го ползвам - макс 25 дена в годината и обикновено ще реже (както днес) консерви царевица (3-4 на излет), ще ми реже доматите и пържолите, ще дялка някоя и друга клечка за нещо си и други подобни. Може и да изкара и повече от 2 години - не знам...
                                Досега 14 години на вярна служба беше именно един модел на Нието като основен нож - за всичките тези години съм го точил не повече от 5-6 пъти при точилар ( аз засега не съм се научил да точа, всъщност - не съм се и опитвал дори) и до миналата седмица си ми служеше абсолютно вярно и сега е на заслужена почивка без да е мръднал дори. Ряза му е перфектен. Имам и други остриета не по-лоши в определен смисъл, но не са ми приоритетни в ползването им сред природата.
                                За ежедневието си имам едно прилично сгъваемо китайче (умишлено), от което не се изисква кой знае какво, и което обаче се точи учудващо добре. За последният месец, напр, ми се наложи да влиза в употреба десетина пъти (доста често картони, гуми, гьон и др.) и все още се държи като прясно заточен... Учудващо, но .така стоят нещата. Въпреки това не съм далеч от мисълта да си потърся читаво сгъваемо острие за ежедневието, ама още не съм си правил маркетинга.
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X