Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топол -М

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Топол -М

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    ...закараха джипката до Марс...
    Аз не говоря за конкретна "джипка" - какво имаш предвид?

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    ...въпроса с поддръжката на ГЛОНАСС, просто приеха закон според който продажбата на каквото и да е устройство за навигация на територията на Русия е незаконно, ако не поддържа ГЛОНАСС...
    А защо ли са нужни подобни мерки за административна принуда по отношение на една така съвършена услуга...

    И всичко това на двайсет и петата година.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Топол -М

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Аз не говоря за конкретна "джипка" - какво имаш предвид?
      Заповядай:http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0...8884_at.1.html

      Коментар


      • От: Топол -М

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Уважаеми колеги, темата руснаци срещу американци дотолкова ми е втръснала, че не си правя дори труд да се включа. Но понеже се засегнаха системите за сателитна навигация, за протокола и за да не остане някой с грешни впечатления, съм длъжен да отбележа, че поне доколкото се отнася до териториите на които съм тествал, ГЛОНАСС работи перфектно с изумителна точност и при това я използвам почти всеки ден, няма проблеми с качеството. Имам близък приятел, който работи с устройство, което само ГЛОНАСС поддържа също няма никакъв проблем, при това, понеже САЩ са малко по-назад в технологичното обновяване, ГЛОНАСС към момента поддържа по-високо ниво на сигнала и определено по-добро точност. На всички препоръчвам новите серии GPS-и, които поддържат едновременно и двете системи, аз точно такъв имам на Гармин и никога преди не съм отбелязвал толкова стабилна и добра работа, включително в условия където не можете да си представите, че въобще би работела... Та на въпроса... руснаци или американци... правилният отговор е и двете..., ЕДНОВРЕМЕННО... ;-)
        Уважаеми господин Петров,
        Прав сте, че изначално темата е да удряме чела в пода към съвършенните системи за масово убиство, разработвани от, в случая, руснаците (можеше и да са американците, израелците, индийците, иранците, юарците ..). В способността им да разработват железа ефективно сеещи смърт никой не се съмнява. Че с тия железа освен бомби до отсреща могат да се изстрелват и спътници също никой не се съмнява. Проблемът не идва обаче от противопоставянето руснаци - амариканци, а от некотролируемото русофилство, от което страдат някой наши съграждани. Подобно отншение не се наблюдава към никой друг народ. Разбира се за това има важни исторически прични, но е факт, че поради липса на други постижения в нашето съвремие русофилството изтъква като основа за величието на Русия постиженията на оръжейната й промишленост и то техните технически параметри, а не пазарни успехи. Което влиза в протоворичие със способността им да произведат какъвто и да било продукт за цивилна употреба (с изключение на хайвер и кожени палта), който поне да се доближава до продуктите намиращи се на пазара днес. Както виждате по-горе никой не подценява културните и интелектуалните способности и постижения на руския народ. Които със сигурност са по-добър аргумент да изпитваме уважение към тях. Но българското русофилство си знае едно - руснаците са велика държава щото имат оръжия. Докато това е основната теза, аз ще й се противопоставям. А не защото съм американофил. Ако трябва да съм откровен аз лично нямам предпочитания, но оценявам постиженията на различните държави в исторически аспект..
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • От: Топол -М

          Вярно е! Това е много интересна ситуация. Ако по някаква причина аз не се изкажа ласкаво за Русите, Русия или за нейната техника, аз в очите на някои хора се превръщам в американофил, американска подлога , пластмасоядец и прочие обиден епитет. И вероятността да съм Българофил се изключва. Вероятността да не се чувствам щастлив от това някоя Топола да се е натопорчила към България - също. А че в мозъка на някоя от нейните бойни глави са зададени координатите на мястото, на което играят в момента децата ми - пък въобще!
          Последно редактирано от Chertoianov; 19-09-12, 12:59.
          Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

          Коментар


          • От: Топол -М

            Което всъщност не отговаря на настоящето место на България в системите за колективна сигурност. Колкото и да са ми симпатични руснаците - към настоящият момент те са в числото на "евентуалният противник" и тяхната техника ако я срещна ще е от другата страна на бойното поле... Както и да е... Интересното е обаче, че наистина всяка тема за руско въоръжение предизвиква телешки възторг у част от народонаселението- докато примерно новината че хамериканците тестват в Афганистан нов тип картечница с полимерен телескопичен боеприпас... не е новина. В армиите на НАТО всяка година се тестват и приемат на въоръжение нови типове въоръжение и техника и? Да взема да направя едно НАТОИнформБюро ?
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Топол -М

              А защо трябва да изпадаме изобщо в телешки възторг към създаването на ново оръжие от едните и от другите? Ако стане патаклама, а дано не, ние, независимо от коя страна сме ще го ядем четвъртит от всякъде, както винаги се е и случвало. Нали сме пренебрежимо малки на картата го отнасяме като дребна досадна гадинка дразнител. Това че сме в НАТО надали ще попречи на някой да ни смачка, и ако стане дали изобщо тези отгоре ще го забележат? Аааа сетих се, ще го забележат ако евентуално някои техни си почиват на полигона в Ново село или ако нападателите се именуват Македония, Грузия, Молдова.... Даже Грузия май че отпада щото онези не го знаят това име и трябва да се жалваме че Джорджия ни напада Малко изтъркано ама- справка Кипър.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • От: Топол -М

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                А защо трябва да изпадаме изобщо в телешки възторг към създаването на ново оръжие от едните и от другите? Ако стане патаклама, а дано не, ние, независимо от коя страна сме ще го ядем четвъртит от всякъде, както винаги се е и случвало. Нали сме пренебрежимо малки на картата го отнасяме като дребна досадна гадинка дразнител. Това че сме в НАТО надали ще попречи на някой да ни смачка, и ако стане дали изобщо тези отгоре ще го забележат? Аааа сетих се, ще го забележат ако евентуално някои техни си почиват на полигона в Ново село или ако нападателите се именуват Македония, Грузия, Молдова.... Даже Грузия май че отпада щото онези не го знаят това име и трябва да се жалваме че Джорджия ни напада Малко изтъркано ама- справка Кипър.
                Малко в стила на черния хумор ама.. По време на "гранични конфликт" бая от жителите на щата Джорджия се бяха изкоркали първоначално. А относно позволяването и не позволяването - справка Член 5 от Вашингтонския договор. Прилагането на въпросният Член хафтоматично. От кога Кипър е член на НАТО? Питам си....
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • От: Топол -М

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  А защо ли са нужни подобни мерки за административна принуда по отношение на една така съвършена услуга...
                  Главно, защото може. Пазарът на технологични продукти има такова нещо като инерция и в най-масовия случай (персоналните навигатори) американският GPS не е по-добър или по-лош, а просто достатъчно добър, значи за дълго щеше да остане единствен. А така един по един всички производители ще вкарат по още един модул в устройствата. Понеже е по-лесно и все пак носи ползи - ще го вкарат не само за Русия, а за цял свят. Мярката е съвсем смислена, предвид поставените цели и наличните възможности.

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  М нем....и за граждански - ама американците трябваше да направят приемниците.
                  И на едните, и на другите, трябваше китайците да им направят приемниците, иначе нямаше да са излязли от нишовите пазари във флота, авиацията, армията и тук-там големия автотранспорт.

                  Коментар


                  • От: Топол -М

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                    И на едните, и на другите, трябваше китайците да им направят приемниците, иначе нямаше да са излязли от нишовите пазари във флота, авиацията, армията и тук-там големия автотранспорт.
                    Ясене от кога ползваш GPS? Първият си приемник го купих 2003 та. Беше Магелан GPS 2000 и на него пишеше произведен в САЩ. Това кой е "направил" приемника и местото където го скостват в момента няма нищо общо. Апропо повечето Гармини са произведени в Тайван.... Та не е много коректно мнението ти.... Комерсиални GPS и има от 1989 г- тогава е представен Магелан NAV 1000. Реално след акта на Клинтън от 1996 стават годни за наземна навигация (преди това "допуските" са в рамките на километър).
                    Последно редактирано от Mad Dog; 19-09-12, 12:37.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Топол -М

                      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                      Малко в стила на черния хумор ама.. По време на "гранични конфликт" бая от жителите на щата Джорджия се бяха изкоркали първоначално. А относно позволяването и не позволяването - справка Член 5 от Вашингтонския договор. Прилагането на въпросният Член хафтоматично. От кога Кипър е член на НАТО? Питам си....
                      Какъв ти Кипър?, някакъв си остров. Реално е конфликт с Гърция. Предполагам знаеш защо Кипър е отделна уж държава. Я дай хипотетично според теб/ и напълно реално според параноиците/, какво ще стане ако Турция реши да ни направи вилает с военна агресия, не че са се затичали да го правят, но как би реагирало НАТО?
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: Топол -М

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Какъв ти Кипър?, някакъв си остров. Реално е конфликт с Гърция. Предполагам знаеш защо Кипър е отделна уж държава. Я дай хипотетично според теб/ и напълно реално според параноиците/, какво ще стане ако Турция реши да ни направи вилает с военна агресия, не че са се затичали да го правят, но как би реагирало НАТО?
                        Ще се развяват като свободно пасящи кокошки - с много кудкудякане и махане на крила и призиви към "разум"- с малък или почти никакъв ефект... Въпреки, че това автоматично ще значи че Гърция ще се възползва и ще стане една ..... А другия военно политически съюз - ЕС в случая може да реагира много по- адекватно и рязко. Особено едни дето в езика им и обяснението в любов звучи като сигнал за кавалерийска атака. Шото те никак не им се ще да има такива казуси....А има и още един фин нюанс - ако наистина след 2 години на наша територия има над 8000 GI Joe и няколко бойни ескадрили - тогава вече е малко по- различна хавата. А и към настоящият момент такава агресия е възможна само ако Турция окончателно врътне резбата към ислямизъм... а тогава знаеш, че ще използват ситуацията да ги "върнат в правия път"
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Топол -М

                          Мнение на Mad Mod >Ами купуват руски ракетни двигатели, по всяка вероятност защото са усвоили ползването на калкулатор и топлата вода.
                          Допускам, че сте специалист по доста неща, и в тази връзка да Ви попитам ако можете да ми разясните – хипотетично ако се разкачат модулите на МКС кои ще останат в космоса , и кои ще паднат на планетата Земя?
                          >Или в периода 1992-2004 не са могли да си "купят" необходимите специалисти чисто и просто с едно гражданство?
                          Ами те доста заминаха – теоретици, практици и космолози. Но от това едните не изостанаха, а другите не са напреднали.
                          > А относно кое е добро за човечеството- аз такава държава не съм чувал- нито дори такъв военно -политически съюз.
                          А, относно понятието „човечество” нека всеки си го разбира както намери за добре.

                          Мнение на davs > Руснаците в момента са главният "оператор на товарни превози",.......
                          Съгласен съм с Вас, че много от нещата дори до края на 80-те години бяха PR кампании – кой по, по-най и т.н. Но, предполагам знаете за програмата „Скайлаб” и защо бе спряна. Предполагам, че знаете, че преди да излети дадена совалка към МКС излиташе един Протон, посредством който се корегира орбитата на МКС от 400 на 360 км. Защо? ... След като совалката се разкачи – нова корекция от Протона на старата орбита. До края на 90 –те години това бе за сметка на руснаците – знаем кой им бе началника. Когато дойде новия им началник – нещата си дойдоха по местата.

                          >
                          А въпросната МКС се финансира изключително от американски страна......
                          Когато нямаш нещо, а то ти трябва за съответните експерименти – плащаш си, иначе изоставащ и то много от руснаците. Това се отнася най-вече за времевия характер на експериментите, независимо от тяхното естество.

                          Доколкото съм запознат – локомотива на МКС е руския модул и затова управлението на МКС се осъществява единствено и само от Московския център за управление на полети. Останалите са прикачени вагони, които си имат съответните връзки със своите центрове. Както писах в предния си пост – едните са добри в едно-другите в друго, но по - важното е , че работят заедно, ама.... в сектора за управление на МКС влизат само руснаците.

                          Темата е за Топол М - считам, че е по-добре никога да не разберем дали е добра или калпава ракета. От това което чета, вече и готвят заместник.

                          Коментар


                          • От: Топол -М

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            Комерсиални GPS и има от 1989 г- тогава е представен Магелан NAV 1000. Реално след акта на Клинтън от 1996 стават годни за наземна навигация (преди това "допуските" са в рамките на километър).
                            ... така де. А значително по-късно стават годни и за купуване от редовия гражданин. Това става под натиска на независимите производители.

                            Коментар


                            • От: Топол -М

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Ще се развяват като свободно пасящи кокошки - с много кудкудякане и махане на крила и призиви към "разум"- с малък или почти никакъв ефект... Въпреки, че това автоматично ще значи че Гърция ще се възползва и ще стане една ..... А другия военно политически съюз - ЕС в случая може да реагира много по- адекватно и рязко. Особено едни дето в езика им и обяснението в любов звучи като сигнал за кавалерийска атака. Шото те никак не им се ще да има такива казуси....А има и още един фин нюанс - ако наистина след 2 години на наша територия има над 8000 GI Joe и няколко бойни ескадрили - тогава вече е малко по- различна хавата. А и към настоящият момент такава агресия е възможна само ако Турция окончателно врътне резбата към ислямизъм... а тогава знаеш, че ще използват ситуацията да ги "върнат в правия път"
                              С това за кудкудякането съм ама съвсем съгласен, а това ЕС кво беше, евроГейски съюз ли? Яде ли се, е@e ли се?, че явно нещо не съм в час. Биха скочили срещу страна в която е изнесено всичкото им производство? Силно се съмнявам, както се съмнявам че Турция някога отново ще завърти към крайният ислям. Много им е силен още Ататюрк в главите за да тръгнат по този път.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: Топол -М

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                С това за кудкудякането съм ама съвсем съгласен, а това ЕС кво беше, евроГейски съюз ли? Яде ли се, е@e ли се?, че явно нещо не съм в час. Биха скочили срещу страна в която е изнесено всичкото им производство? Силно се съмнявам, както се съмнявам че Турция някога отново ще завърти към крайният ислям. Много им е силен още Ататюрк в главите за да тръгнат по този път.
                                Абе... ЕС не знам какъв съюз е ама на скоро четох едни речи на Чичо Долфи от 1942 ра и получих серийни дежавюта... Та дори и до "Британия рано или късно ще се включи в Европейското семейство". За съжаление в Турция вече дори военните почнаха да вирят дупетата (преди беше на практика забранено), та сценария Иран 2 не е невероятен. Ти защо мислиш САЩ така упорито поддържат и развиват кюрдската "ръка"?
                                А по отношение на балистичните ракети със среден и малък обсег- те по същество са алтернатива на ВВС- т.е. готвиш се да "воюваш" при чуждо преимущество във въздуха. Когато си убеден, че "въздуха" ще си е твой развиваш малко по- различни технологии - разни там ВТО та къде с видео, къде с GPS, къде с лазерно насочване.
                                Последно редактирано от Mad Dog; 19-09-12, 13:42.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X