Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топол -М

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Топол -М

    Като гледам - ние сме цъфнали, та вързали и сега ще оправяме Русията и руснаците . Толкова много специалисти с готови рецепти и меродавни мнения за най-голямата държава в света - забавно начало на седмицата! Колко от загрижените са управлявали като работодатели 13 човека? А 130? Щото там са 130 милиона, все пак със специфика, която по никакъв начин явно не може да ви влезне в главите и най-важното - на тях им е все тая дали ще ви влезне... Но пък е забавно, поне за мен... Дерзайте!
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • #77
      От: Топол -М

      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
      Като гледам - ние сме цъфнали, та вързали и сега ще оправяме Русията и руснаците . Толкова много специалисти с готови рецепти и меродавни мнения за най-голямата държава в света - забавно начало на седмицата! Колко от загрижените са управлявали като работодатели 13 човека? А 130? Щото там са 130 милиона, все пак със специфика, която по никакъв начин явно не може да ви влезне в главите и най-важното - на тях им е все тая дали ще ви влезне... Но пък е забавно, поне за мен... Дерзайте!
      Ние исторически погледнато тва с цъфването и връзването на ниво "индивид" никога не сме го имали за процент от индивиди различен от едно цифрено число от населението. Независимо какво казва обективната историческа истина за определен период от родната история, процента на "доволните" винаги е бил миноритарен. В който и да е период от нашата история ако се е питал средно статистическият "индивид", нещата винаги ще бъдат в сиво- черната скала. Вервай ми- чел съм разни дневници и кореспонденция от 1868 та до 1944 та. След това оплакването вече е ставало само вечерно време, под юргана и изразено с покашляне- освен ако човек не му се ходи на санаториум в Белене или някое друго "лечебно" заведени. Просто ни е наследство от пребиваването в рамките на Османската империя. Дори в периоди на икономически възход винаги сме се опитвали да се мерим с други нации с които нито като произход нито като дадености нямаме нищо общо.... Разбира се "народната власт" тотално спомогна за до изкривяването на нещата до степен на пълна бурлеска, защото е сбъднала Андрешковската мечта за равенство в нямането. Която в днешно време намира своето изражение в отношението към всеки що годе по-успял индивид в републиката като към "мутрак-мултак-десак".
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #78
        От: Топол -М

        Ние нас си се "оправяме" регулярно (кажи, че ти липсват подобни разговори ) и рядко се определяме като цъфнали и вързали - това си е съвсем в реда на нещата и прагматична позиция, впрочем. Тази тема е около Русия, та за нея е и приказката - също, абсолютно в реда на нещата, пък и рецепти недотам виждам - констатации за статуквото.
        И като толкова държиш да е "най-голяма" по един-единствен, при това не особено съществен показател - то също толкова основателно може да се заяви, че е най-малка, пак така по единствен (а може да се посочи и по по-съществен евентуално). Примерно - гъстота на населението (само примерно, без да съм особено сигурен дали Австралия не я "бие" де).
        А е 140млн. и малко повече, всъщност - и изобщо не е изключителна със количеството им (пред нея са около десетина и в равностоен диапазон, още толкова), та това да е основание за някаква уникална форма на организация, управление и прочие съществуване.

        п п
        Това със ръководените лично от конкретни участници хора, малко отива към мерене на кардани и самоизтъкване, но като си почнал и ако държиш - лично имам опит с количество, представляващо четирицифрено число (резонно, с "каскадна" организация).
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #79
          От: Топол -М

          13 души и 13 млн се управляват различно и затва един добър сержант не прави един добър генерал и вайс върса
          А и не е нужно да си управлявал н-човека за да разбираш социално икономическите процеси, а те в мать русь непознаемой умом не са нещо хипер ултра гига сложни.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #80
            От: Топол -М

            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
            Като гледам - ние сме цъфнали, та вързали и сега ще оправяме Русията и руснаците . Толкова много специалисти с готови рецепти и меродавни мнения за най-голямата държава в света - забавно начало на седмицата! Колко от загрижените са управлявали като работодатели 13 човека? А 130? Щото там са 130 милиона, все пак със специфика, която по никакъв начин явно не може да ви влезне в главите и най-важното - на тях им е все тая дали ще ви влезне... Но пък е забавно, поне за мен... Дерзайте!
            Не разбрах това какво общо има с въпроса ми защо руснаците точат нова ядрена брадва, че и я размахват...
            Обаче знам едно. Аз Русия не искам да оправям. Знам, че не мога. Нито някога съм имал такива намерения. Обаче Тополите като започнат да летят ще ударят по един или друг начин и дома на децата ми... И тук вече да им *** и спецификата на мисленето.
            Те и хората на цар Киро, дето ги спомена, си имат специфика, но като гледам нямаш такъв толеранс към тях.
            Единствените държави, които имат малоумието в момента да размахват ядрени томахавки са Северна Корея и Русия. Ако си ги готвеха за вътрешна употреба, хич и нямаше да си отворя устата. Ама едва ли...
            Исторически погледнато Не ние, а Русия си ни оправя нас редовно. Където ни свари си ни оправя. Защото смята, че има изконното прави да го направи. Пък има и хора, които се радват да са оправени...
            Американците и във Корея, и във Виетнам, и в Ирак, и в Афганистан влизат със санкциите на ООН. А руснаците разсипаха половин Европа и половин Азия, половин Африка и половин Южна Америка да си изнасят революцията...
            И на американците се нервя, бъди спокоен. Но поне те не размахват ядрени бойни глави да си вдигат акциите. Просто правят други глупости.
            Та аз зададох няколко въпроса по-горе. Да ги повторя?

            1. Защо руснаците правят още по-нови и по-съвършенни ракетни комплекси, при условие, че и с наличния арсенал могат да унищожат три пъти живота на Земята?
            2. Къде в официален (или неофициален, но достоверен) документ са данните за бюджета на САЩ, отделен за подривна дейност в Русия (или където и да е било другаде)?
            3. Моля да ми бъде обяснена или поне загатната спецификата руската душа. Защото пак казвам, имам се за доста запознат с руската литература, която да речем е огледало на руската душа, но... Това, което виждам сега е много по-различно. Или душата в Кремъл е различна от душата в степта и на село?
            4. Понеже на нас/мен очевидно не ни/ми е влязла спецификата на русите в главите, само да попитам: "На теб влязла ли ти е?"
            Последно редактирано от Chertoianov; 10-09-12, 13:56.
            Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

            Коментар


            • #81
              От: Топол -М

              1. Защо руснаците правят още по-нови и по-съвършенни ракетни комплекси, при условие, че и с наличния арсенал могат да унищожат три пъти живота на Земята?
              Защото това е само по себе си възпиращ фактор- новите контрамерки на "евентуалния противник" трябва да бъдат обезсмислени с нови системи които ти преодоляват. В чисто "приложен аспект" - ти правиш нова броня, аз пък разработвам нов бронебоен боеприпас за нея. В чисто исторически аспект в борбата между острието и бронята в крайна сметка винаги е побеждавало острието.
              2. Къде в официален (или неофициален, но достоверен) документ са данните за бюджета на САЩ, отделен за подривна дейност в Русия (или където и да е било другаде)?
              ТАСС е упълномощен да заяви.... Или квото е там сега... В Майка Русия ренегати няма и не може да има- ако има то това са платени вражески агенти. Надявам се схвана иронията?
              3. Моля да ми бъде обяснена или поне загатната спецификата руската душа. Защото пак казвам, имам се за доста запознат с руската литература, която да речем е огледало на руската душа, но... Това, което виждам сега е много по-различно. Или душата в Кремъл е различна от душата в степта и на село?
              Фатализъм- "По добре ужасен край отколкото ужас без край", патриотизъм на моменти стигаш до абсурдност и шовинизъм, поставяне на личността само и единствено в интерес на държавата, съчетани с безгранична добрина, топлота и гостоприемство на чисто човешко (индивидуално) ниво. Душата на руснака е душа на патил и изстрадал, но добър човек - душата на Россия (тази в Кремъл) е душа на империя и като такава е параноистична, властна и "мачкаща" и безугледна в действията си .
              Понеже на нас/мен очевидно не ни/ми е влязла спецификата на русите в главите, само да попитам: "На теб влязла ли ти е?"
              Тфа всеки за себе си може само да го каже. Ако разбереш Русия или ще я обикнеш или ще я намразиш.... но и в двата случая може да сбъркаш.
              Последно редактирано от Mad Dog; 10-09-12, 15:55.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #82
                От: Топол -М

                5. А защо някой българин е много склонен да нападне друг българин (включително и физически) ако са на различно мнение на тема Русия?

                p.s. Всички знаем, русите още повече, че сегашния щит не е много по-боеспособен от ИСО Star Wars навремето. Защо им трябват нови ядрени ракетни комплекси срещу хартиена броня?
                Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                Коментар


                • #83
                  От: Топол -М

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  Ние исторически погледнато тва с цъфването и връзването на ниво "индивид" никога не сме го имали за процент от индивиди различен от едно цифрено число от населението. Независимо какво казва обективната историческа истина за определен период от родната история, процента на "доволните" винаги е бил миноритарен. В който и да е период от нашата история ако се е питал средно статистическият "индивид", нещата винаги ще бъдат в сиво- черната скала. Вервай ми- чел съм разни дневници и кореспонденция от 1868 та до 1944 та. След това оплакването вече е ставало само вечерно време, под юргана и изразено с покашляне- освен ако човек не му се ходи на санаториум в Белене или някое друго "лечебно" заведени. Просто ни е наследство от пребиваването в рамките на Османската империя. Дори в периоди на икономически възход винаги сме се опитвали да се мерим с други нации с които нито като произход нито като дадености нямаме нищо общо.... Разбира се "народната власт" тотално спомогна за до изкривяването на нещата до степен на пълна бурлеска, защото е сбъднала Андрешковската мечта за равенство в нямането. Която в днешно време намира своето изражение в отношението към всеки що годе по-успял индивид в републиката като към "мутрак-мултак-десак".
                  Тука съм абсолютно съгласен, но ме е яд, когато и се подклажда и раздухва този огън отвън, най-вече, защото не е в национален интерес. Който не се е сетил - той не го е раздухвал...
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Топол -М

                    5. А защо някой българин е много склонен да нападне друг българин (включително и физически) ако са на различно мнение на тема Русия?
                    Ми в средата през 30-40 те години е имало подобна ситуация и по мненията за Германия. Българите поради национаната си комплексираност винаги имат нужда от отъждествяване с "големия брат". Особено тези които по определена липса на родова памет и самочувствие търсят такова в т.нар. "ура-патриотизъм".
                    p.s. Всички знаем, русите още повече, че сегашния щит не е много по-боеспособен от ИСО Star Wars навремето. Защо им трябват нови ядрени ракетни комплекси срещу хартиена броня?
                    Защото последният път, когато се предовериха на това, че тяхното острие е много по- яко от противниковия щит ги налагаха със същия този щит чак до под Москва.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Топол -М

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      ...И като толкова държиш да е "най-голяма" по един-единствен, при това не особено съществен показател - то също толкова основателно може да се заяви, че е най-малка, пак така по единствен (а може да се посочи и по по-съществен евентуално). Примерно - гъстота на населението (само примерно, без да съм особено сигурен дали Австралия не я "бие" де).
                      Единственият критерий за голяма и малка държава е територията й. Всички останали критерии са от друг характер.

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Това със ръководените лично от конкретни участници хора, малко отива към мерене на кардани и самоизтъкване, но като си почнал и ако държиш - лично имам опит с количество, представляващо четирицифрено число (резонно, с "каскадна" организация).
                      Чудесно. Ако е дългогодишен, а не за конкретен проект - още по-добре. А пък и ако си правил дву- и тристепенни оперативки на 4 езика две години и осем месеца, напр. - съвсем си наясно какво имам предвид за онзи казан с манджа от десетки и може би стотици нации, наречен Русия.
                      То подобна е и ситуацията в другата посока - към САЩ, ама там както казват - всичко е само и единствено най-най и затова темата не е за тях.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Топол -М

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        Тука съм абсолютно съгласен, но ме е яд, когато и се подклажда и раздухва този огън отвън, най-вече, защото не е в национален интерес. Който не се е сетил - той не го е раздухвал...
                        Българското общество и политика се характеризират като цяло с липса на прагматичност и "българоцентризъм"... в смисъл в новата ни история моментите когато се е гледал "националния" чисто прагматичен интерес са в рамките на около 30 години за целия период от примерно над 130. През останалото време сме се делили произволно на фили и фоби... Има едно изказване на Борис III - "Бедният народ са русофили, интелигенцията - англофили, офицерството- германофили- явно в тази държава единственият българофил е съдено да съм аз".
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Топол -М

                          Първоначално публикуван от Chertoianov Преглед на мнение
                          ... още повече, че сегашния щит не е много по-боеспособен от ИСО Star Wars навремето. Защо им трябват нови ядрени ракетни комплекси срещу хартиена броня?
                          С тази разлика, че сегашното ПРО си е съвсем реално мероприятие.
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Топол -М

                            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                            ...когато и се подклажда и раздухва този огън отвън...
                            Ако някой го прави отвън - явно наистина си пада по ненужните неща. Отвътре си има керосинова пръскачка която си работи безотказно 24/7/365.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #89
                              От: Топол -М

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              ...
                              Защото последният път, когато се предовериха на това, че тяхното острие е много по- яко от противниковия щит ги налагаха със същия този щит чак до под Москва.

                              Нееее... Тогава се предовериха на това, че никой няма да е толкова луд или отчаян да ги нападне с цялата тази струпана мощ (няма да казвам за какво) от тяхна страна на западната граница. Но се намери. Дали е бил луд или отчаян е съвсем друга тема.
                              Историята на Втората Световна Война ми е особено интересна.
                              Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Топол -М

                                Сетите се за един историческ израз от 1760 година на генерал-фелдмаршал П.И. Шувалов:
                                - Из Берлина до Петербурга не дотянуться, но из Петербурга до Берлина достать всегда можно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X