Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топол -М

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Топол -М

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    Българското общество и политика се характеризират като цяло с липса на прагматичност и "българоцентризъм"...
    Тука съм съгласен...

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    ... в смисъл в новата ни история моментите когато се е гледал "националния" чисто прагматичен интерес са в рамките на около 20 години за целия период от примерно над 130.
    Тука категорично не съм съгласен. Не в последните 130, а в последните над 600 години има не повече от 1-2 събития с национален интерес. Не повече...
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • #92
      От: Топол -М

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Ако някой го прави отвън - явно наистина си пада по ненужните неща. Отвътре си има керосинова пръскачка която си работи безотказно 24/7/365.
      Ама си требе керосинец отвреме-навреме...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #93
        От: Топол -М

        Първоначално публикуван от CAESAR


        Тука категорично не съм съгласен. Не в последните 130, а в последните над 600 години има не повече от 1-2 събития с национален интерес. Не повече...
        Говоря за периоди не за събития.... конкретно въпросните периоди са едни от най- мъглявите за средно статистическият гражданин на републиката. Щото ако ги питаш кво знаят за периода 1896-1912 повечето надали нещо ще изплюят... Същото е и за реалната ситуация 1935-1941 ама без коминтерновска пропаганда нали таковата.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #94
          От: Топол -М

          Първоначално публикуван от Chertoianov Преглед на мнение
          Историята на Втората Световна Война ми е особено интересна.
          Тогава почети малко архиви, а не публикации. Тъкмо пролетта падна секретността над доста документи. Щото като чета някои публикации по темата виждам кой каки какво е прочел и кое е пропуснал и как го е разтълкувал за да е по-интересен и популярен... Това при положение, че както и друг път съм казвал - не съм изкушен от историята, а историята на ВСВ - само повърхностно...
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #95
            От: Топол -М

            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
            С тази разлика, че сегашното ПРО си е съвсем реално мероприятие.
            Руснаците бяха абсолютно убедени, че Star Wars е истинско.
            Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

            Коментар


            • #96
              От: Топол -М

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Говоря за периоди не за събития.... конкретно въпросните периоди са едни от най- мъглявите за средно статистическият гражданин на републиката. Щото ако ги питаш кво знаят за периода 1896-1912 повечето надали нещо ще изплюят... Същото е и за реалната ситуация 1935-1941 ама без коминтерновска пропаганда нали таковата.
              Много често се опитвам да казвам да се диференцират идеология и административно-стопанско упраление, за да попрогледнем по-обективно, но това формиране на мненията на нашего брата българина в абсолюти - никога не му е помагало. А сега - още по-малко...
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #97
                От: Топол -М

                Първоначално публикуван от Chertoianov Преглед на мнение

                Нееее... Тогава се предовериха на това, че никой няма да е толкова луд или отчаян да ги нападне с цялата тази струпана мощ (няма да казвам за какво) от тяхна страна на западната граница. Но се намери. Дали е бил луд или отчаян е съвсем друга тема.
                Историята на Втората Световна Война ми е особено интересна.
                Ами той и другия си е повярвал, че като ги емне с неговото копие и щит и край..... Щото на същото копие вече в бърза последователност е наредил на "шиш" полски картоф, галски петел, сръбска плескавица и гръцка маслина, че дори и лява лапа от британски лъв. Но се е оказало че копието е късичко за руска мечка. А до колко чичо Долфи е пример за адекватност е тема на друг разговор.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #98
                  От: Топол -М

                  Първоначално публикуван от Chertoianov Преглед на мнение
                  Руснаците бяха абсолютно убедени, че Star Wars е истинско.
                  Така го каза, че все едно само те са били убедени, а ние и целият свят сме знаели, че не е... Не повече от петнайсетина човека в цял свят са знаели, че това е блъф.
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #99
                    От: Топол -М

                    Цялата тогава 4 и половина милионната Съветска Армия го знаела.

                    Коментар


                    • От: Топол -М

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Цялата тогава 4 и половина милионната Съветска Армия го знаела.
                      От самото начало ли?
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • От: Топол -М

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        Цялата тогава 4 и половина милионната Съветска Армия го знаела.
                        Абе то и цялата РККА в периода 1930-22 юни 1941 не се е занимавала много с отбранителни концепции, нищо, че един там Гоша Жуков мрънкал по темата.... Та от там и леката параноя по темата.... В смисъл трябва да се направи невъзможното за да сме готови и за най- невероятното.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Топол -М

                          Не мога да кажа, от кога точно, но от 1986 година със сигурност знаехме.

                          Коментар


                          • От: Топол -М

                            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                            ...Не повече от петнайсетина човека в цял свят са знаели, че това е блъф.
                            Дали и толкова са били... Важното е че са били правилните хора

                            Някъде по бележките от лекциите между другото бях записал на кое точно съвещание е взето решението и кои са присъствали. Ама пусти местения, пропаднаха хартиите.

                            Не беше "я дай сега да ги подхлъзнем с програмата междузвездни войни" разбира се, но беше "Ако точно в този момент клъвнат че правим нещо високо технологично, ще тичат и харчат няколко години в грешна посока и като нищо може да не го преживеят".

                            За останалото - всички вярваха че е истина. Още си спомням какви възторжени мантри бяха в западната преса, спомням си в някакво френско списание че четях как изпитателите в не знам коя лаборатория на Пентагона от космоса пробивали дупки в десетцентови монети на полигона долу, и цъках с език. Е, бях в шести клас все пак.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • От: Топол -М

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Дали и толкова са били... Важното е че са били правилните хора

                              Някъде по бележките от лекциите между другото бях записал на кое точно съвещание е взето решението и кои са присъствали. Ама пусти местения, пропаднаха хартиите.

                              Не беше "я дай сега да ги подхлъзнем с програмата междузвездни войни" разбира се, но беше "Ако точно в този момент клъвнат че правим нещо високо технологично, ще тичат и харчат няколко години в грешна посока и като нищо може да не го преживеят".

                              За останалото - всички вярваха че е истина. Още си спомням какви възторжени мантри бяха в западната преса, спомням си в някакво френско списание че четях как изпитателите в не знам коя лаборатория на Пентагона от космоса пробивали дупки в десетцентови монети на полигона долу, и цъках с език. Е, бях в шести клас все пак.
                              Това драги ми Гоблин му се вика "Психологическа операция".... при това с правилното разчитане на "Тея голи ще останат ама ракети ще изпонаправят , ама после колко време ще издържат голи зимъска?" Тоя ще да е бил добър на покер дето го е предложил.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Топол -М

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Това драги ми Гоблин му се вика "Психологическа операция".... при това с правилното разчитане на "Тея голи ще останат ама ракети ще изпонаправят , ама после колко време ще издържат голи зимъска?" Тоя ще да е бил добър на покер дето го е предложил.
                                Просто е чел внимателно онуй стихче на Тютчев
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X