Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топол -М

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Топол -М

    Еххеее тя стана една тука философия, политика. Хора аз се възхищявам на машините , които съм карал и на ,които съм служил излизайки по тревога нощем по джендемите разни. Най ме е яд , че ненаядените ни управници не оставиха ни една за илач та да скиват някой за ,които всичко е даденост в днешно време. Не съм русофил нито комунист , макар , че не отричам някои хубави неща/може би щото времето бе такова/. Участвал съм по първите митинги за демокрация с мотора си и ала бала....... и за кво от ден на ден все по гадни , крадливи ,пумиярници оправници , които до там ни докараха , че да не може стачка или протест да просъществува повече от 3 , 4 дни. П.п.Пълна мизерия....... ееее на някои им е широко около врата е и те си знаят до кога.......
    Последно редактирано от derhunter; 18-09-12, 12:39.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • От: Топол -М

      Този тип оръжие винаги е е служило повече пропагандата отколкото на военните .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Топол -М

        Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
        ...Най ме е яд , че ненаядените ни оправници не оставиха...
        Те нашите управници си има купища основания да бъдат псувани, но точно по този въпрос - не.
        Тези ракети бяха унищожени по силата на договорености между Русия и САЩ и нас (нас като държава) никой не ни е питал какво мислим (както - впрочем - и когато са разположени на нашата територия). Нещо повече - ние до последно възможно въртяхме и сукахме, и се правихме на ударени, нашите Р-400 (примерно) бяха последните унищожени от всички подобни налични из бившите разполагаеми на Русия държави. Тези наши врътки бяха по същество предварително обречени и като така безсмислени и дори глупави, защото цялата информация за тях - подробна инвентаризация, наличие, количества, видове, дислокация и т. н. - е надлежно предоставена на партньорите по въпросните договори, още в процес на изготвянето им.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Топол -М

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Те нашите управници си има купища основания да бъдат псувани, но точно по този въпрос - не.
          Тези ракети бяха унищожени по силата на договорености между Русия и САЩ и нас (нас като държава) никой не ни е питал какво мислим (както - впрочем - и когато са разположени на нашата територия). Нещо повече - ние до последно възможно въртяхме и сукахме, и се правихме на ударени, нашите Р-400 (примерно) бяха последните унищожени от всички подобни налични из бившите разполагаеми на Русия държави. Тези наши врътки бяха по същество предварително обречени и като така безсмислени и дори глупави, защото цялата информация за тях - подробна инвентаризация, наличие, количества, видове, дислокация и т. н. - е надлежно предоставена на партньорите по въпросните договори, още в процес на изготвянето им.
          Може би колегата имаше предвид учебни ракети, а не бойни, защото бойни нямаше как да оставим, както каза.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • От: Топол -М

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Те нашите управници си има купища основания да бъдат псувани, но точно по този въпрос - не.
            Тези ракети бяха унищожени по силата на договорености между Русия и САЩ и нас (нас като държава) никой не ни е питал какво мислим (както - впрочем - и когато са разположени на нашата територия). Нещо повече - ние до последно възможно въртяхме и сукахме, и се правихме на ударени, нашите Р-400 (примерно) бяха последните унищожени от всички подобни налични из бившите разполагаеми на Русия държави. Тези наши врътки бяха по същество предварително обречени и като така безсмислени и дори глупави, защото цялата информация за тях - подробна инвентаризация, наличие, количества, видове, дислокация и т. н. - е надлежно предоставена на партньорите по въпросните договори, още в процес на изготвянето им.
            Тук не съм много сигурен- ракетите са платени от нашия народ и са си наши! Какви договори са подписвали НАТО и ВД не ни касае, защото отдавна вторият съюз не съществуваше, когато си унищожихме ракетите.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • От: Топол -М

              Абе не знам как американците са "врътнали" руснаците със "Star Wars", ама благодарение на тази врътка руснаците имат реално технологично превъзходство в областта на ракетостроенето, което янките не могат да наваксат вече 20 и кусур години! И за разлика от американската програма за звездни войни, руснаците създадоха съвсем реални и функциониращи космически войски и само един Господ знае какво имат изведено в орбита...

              Коментар


              • От: Топол -М

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Тук не съм много сигурен...
                Знам, веднъж някъде вече (из форума) си говорихме по въпроса. И не толкова, че не си сигурен, а-ми така ти харесва и по тази причина не съществуват аргументи (извън сферата на ирационалното), които да имат значение.
                А инак - за нула време мога да ти изредя купища-купища неща, които нашият народ си е платил скъпо и прескъпо, като в същото време тези неща нито изобщо са му трябвали, нито пък са бивали на негово разположение по какъвто и да е начин. В областта на въоръжението на доскорошната ни армия - особено.

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                ...руснаците имат реално технологично превъзходство в областта на ракетостроенето, което янките не могат да наваксат вече 20 и кусур години...
                Точно така си е! И от четиридесет години кацат ли кацат по луната...
                Междувременно развиха и употребиха потенциала на няколко принципно недостъпни за другите технологии, че ги и "пенсионераха" (руснаците това де - да не си помислите, че "пласмасоядците").
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Топол -М

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Точно така си е! И от четиридесет години кацат ли кацат по луната...
                  Междувременно развиха и употребиха потенциала на няколко принципно недостъпни за другите технологии, че ги и "пенсионераха" (руснаците това де - да не си помислите, че "пласмасоядците").
                  Така е, разбира се! Да казвам ли кой буквално има монопол в момента, в извеждането на голямогабаритни и свръх тежки товари в космоса..?!! Американците като кацнаха на Луната какво стана..?! Колонизираха я и разработиха полезните и изкопаеми или откриха курорти там..?!! Руснаците построиха МИР и благодарение на него днес има МКС.. Американците така и не успяха да задържат нещо обитаемо в космоса, повече от една-две седмици... Мога да продължавам така до утре и всичко е все следствие на оная врътка наречена "Star Wars"... Дори и в момента ракетите носители на янките са с руски двигатели. Мисля, че няма нужда да се спори по тоя въпрос!

                  Коментар


                  • От: Топол -М

                    Мнение на daws > Точно така си е! И от четиридесет години кацат ли кацат по луната...
                    И какво от това, че американците кацнаха? Изхарчиха куп пари за една чисто и просто PR кампания - те да са първи на Луната. Останалите им програми минаха на заден план, и затова сега се извозват с руски кораби , до руска орбитална станция и купуват руски ракетни двигатели. И двете страни имат своите безспорни постижения, които ако се използват разумно биха само от полза за човечеството.

                    Коментар


                    • От: Топол -М

                      Без да подценявам руската инженерна мисъл бих предположил, че икономически, от там и военно и политически, русите щяха да са по-добре, ако правиха повече качествени хладилници, компютри, коли и т .н. и по-малко калашници. Ама това си е мой, пацифистки възглед.
                      Последно редактирано от NovemberCharlie; 18-09-12, 17:30.
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • От: Топол -М

                        Първоначално публикуван от rulin Преглед на мнение
                        И какво от това, че американците кацнаха? Изхарчиха куп пари за една чисто и просто PR кампания - те да са първи на Луната. Останалите им програми минаха на заден план, и затова сега се извозват с руски кораби , до руска орбитална станция и купуват руски ракетни двигатели. И двете страни имат своите безспорни постижения, които ако се използват разумно биха само от полза за човечеството.
                        Ами купуват руски ракетни двигатели, по всяка вероятност защото са усвоили ползването на калкулатор и топлата вода. С други думи правим си сметката дали можем да го купим от някого по- евтино отколкото да го произведем и ползваме топлата вода с пускане на крана а не посредством преоткриването (обикновено със сложна технология включваща пускане в студена вода на топки обогатен уран). Ако руснаците не им ги продаваха - дали допускаш, че не биха могли да си ги произведат сами ? Или в периода 1992-2004 не са могли да си "купят" необходимите специалисти чисто и просто с едно гражданство? Те Фон Браун го отмъкнаха и опазиха (въпреки обвиненията че е бил напълно наясно за смъртността при работниците в Пенемунде), та ГСС (група съветски специалисти) от тогава изпадналата в нокдаун руска държава няма. А относно кое е добро за човечеството- аз такава държава не съм чувал- нито дори такъв военно -политически съюз. До като не отпадната "националните" държави и техните "кооперативи" такова животно като "човечеството" като съвкупен сбор от населението на планетата има само в утопистичните теории. С други думи имало е, има и ще има "нашето човечество" и " тяхното човечество". Като представител на европочентрична, юдео-христянска част от света аз много добре съзнавам кое е "моето човечество" и до някъде съм на мнение, че другото човечество не е никак зле да понамалее (къде от глад, къде от война, може и някоя пандемийка). Звучи гадно - ама е така. А "моето човечество" си живее доста прилично и с програмите за въоръжаване и космическите PR и.
                        Тук не съм много сигурен- ракетите са платени от нашия народ и са си наши! Какви договори са подписвали НАТО и ВД не ни касае, защото отдавна вторият съюз не съществуваше, когато си унищожихме ракетите.
                        Нямаше такъв вариант. Точно, както при разоръжаването 1919-1920- победителите искаха да са сигурни, че нещата ги няма. Ние мотахме, пазарихме се, но накрая клекнахме...
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Топол -М

                          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                          Без да подценявам руската инженерна мисъл бих предположил, че икономически, от там и военно и политически, русите щяха да са по-добре, ако правиха повече качествини хладилници, компютри, коли и т .н. и по-малко калашници. Ама това си е мой, пацифистки възглед.
                          Това не отговаряше на "идеологическата концепция". Или с други думи имаш определен константен брой държавни служители занимаващи се с развойна дейност. И имаш избор дали ще развиват балистични ракети или хладилници грубо казано. Проблема стана особено видим в момента в който стана трудно да се крадат директно чужди продукти , защото технологиите бяха изостанали до толкова, че откраднатото не можеше да бъде реплицирано.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Топол -М

                            Става въпрос не само до 90 година, а и след това. Сигурен съм, че тополата е перфектната ракета, но да произвеждаш същевремено 50 годшни фиати ми се вижда малко...небалансирано. Резултатът е че ползваш собствената си земя и народ като колония. Иначе няма парички за тополите. А народът е свестен. Даже много..
                            Последно редактирано от NovemberCharlie; 18-09-12, 17:30.
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • От: Топол -М

                              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                              Без да подценявам руската инженерна мисъл бих предположил, че икономически, от там и военно и политически, русите щяха да са по-добре, ако правиха повече качествини хладилници, компютри, коли и т .н. и по-малко калашници. Ама това си е мой, пацифистки възглед.
                              Искаш да кажеш, че трябваше да правят като другите - хладилници, които едвам издържат гаранционния срок, а не по 30 и повече години, например?
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • От: Топол -М

                                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                                Искаш да кажеш, че трябваше да правят като другите - хладилници, които едвам издържат гаранционния срок, а не по 30 и повече години, например?
                                Хладилницте издъжащи точно гаранционният им период са рожба на една малко по-следваща епоха -справка 25 годишното АЕГ на вилата.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X