Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топол -М

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Топол -М

    Както американците в момента биха останали на земята без руските ракети носители, така и русите няма да стигнат много по-далеч без американските долари. Симбиоза. Русите нямат ресурс да поддържат нито космодрума, нито ракетите, еле пък МКС без американците. А и нямат смисъл за тях. А американците в момента гледат някъде след 2020 за нови собствени носители и най-вече кораби. Идеята за Констилейшън никак не е лоша, и ако я осъществят, ще минат доста пред русите, които оперират с космическа техника разработена преди 50 години. И Прогрес, и Союз, и Протон...
    Дано тези години, в които работят заедно да им дадат ясно да се разбере, че смисълът не е в надпреварата, а в задружните усилия.
    Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

    Коментар


    • От: Топол -М

      Първоначално публикуван от Chertoianov Преглед на мнение
      Дано тези години, в които работят заедно да им дадат ясно да се разбере, че смисълът не е в надпреварата, а в задружните усилия.
      Тва в цялата история на човечеството са го разбирали само строителите на египетските пирамиди. Къде доброволно, къде доброзорно -от там насетне задружност е имало само и единствено когато едната страна по политически, икономически или други причини не е имала друг вариант освен да съдейства.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Топол -М

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        Абе... ЕС не знам какъв съюз е ама на скоро четох едни речи на Чичо Долфи от 1942 ра и получих серийни дежавюта... Та дори и до "Британия рано или късно ще се включи в Европейското семейство". За съжаление в Турция вече дори военните почнаха да вирят дупетата (преди беше на практика забранено), та сценария Иран 2 не е невероятен. Ти защо мислиш САЩ така упорито поддържат и развиват кюрдската "ръка"?
        А по отношение на балистичните ракети със среден и малък обсег- те по същество са алтернатива на ВВС- т.е. готвиш се да "воюваш" при чуждо преимущество във въздуха. Когато си убеден, че "въздуха" ще си е твой развиваш малко по- различни технологии - разни там ВТО та къде с видео, къде с GPS, къде с лазерно насочване.
        Те военните в Турция са си друга държава по принцип и затова преди не много време на няколко от тях им паднаха фуражките заедно с това под тях. Заговорници ги изкараха някакви, щели да свалят цивилната власт но си знаят и го могат онзи номер с преврата, а пък и като влезе в меджилиса онзи с фуражката и тъмните очила всички го гледат и слушат като парализирани. Точно той им заяви че Турция е и си остава светска държава и им напомни за колко време военните вземат власта. Интересното е че неговата фуражка не хвръкна. Защо ли? А за кюрдите е трета тема
        и големият брат ги държи освен за употреба там и заради Ирак. А и по принцип да се оправиш с тях е нещо като да опраскаш талибаните в Афганистан за седмица. Иска ти се ама не става, и най-лошото е че си го знаеш.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: Топол -М

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          ...какво ще стане ако Турция реши да ни направи вилает с военна агресия, не че са се затичали да го правят, но как би реагирало НАТО?
          С подписването на Член 8 от съглашението всяка държава членка потвърждава че няма никакви висящи конфликти с никоя от другите страни членки, нито с трети страни. Погазването на този член би трябвало да е достатъчна причина за изключване на държавата погазваща го от съглашението.

          Член 5 пък задължава всички страни членки да считат нападение срещу всяка една от тях като нападение срещу всички, и оказване помощ на нападнатата. Вече дали помощта ще е военна - друга история.

          Накратко - ако Турция реши да ни прави техен вилает - няма да стане. Ако другите решат че Турция трябва да ни направи техен вилает - предвидливо ще ни изритат от НАТО преди това.

          Това си е за "истински" конфликт. Иначе гърците и турците относително редовно се ритат по кокалчетата. Последният случай на въздушна битка между гръцки и турски изтребители е от 1996та. Говорим за истинска битка, с унищожен самолет и убити.

          Сблъскване при мерене на топки между гръцки и турски изтребители имаше през 2006та.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Топол -М

            Аз вече попитах - но май никой не отговори- 2014 се предполага броят на военнослужещите от армията на САЩ на база у нас да достигне пет цифрено число. Спрягат се различни числа, оборудване и възможности... Та до ескадрили Ф15 и Ф18 и то не две.... Та... тогава дали ще сме по- защитени от сега или тц? Аз мнение си имам- и то е ясно какво е - вас питам?
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Топол -М

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Аз вече попитах - но май никой не отговори- 2014 се предполага броят на военнослужещите от армията на САЩ на база у нас да достигне пет цифрено число. Спрягат се различни числа, оборудване и възможности... Та до ескадрили Ф15 и Ф18 и то не две.... Та... тогава дали ще сме по- защитени от сега или тц? Аз мнение си имам- и то е ясно какво е - вас питам?
              Едно е да предполагаш друго е да разполагаш. Когато се разположат тук въпрост ти автоматично става отговор.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • От: Топол -М

                И отговора ти е? Интересно ми е мнението ти? Въпроса се обсъжда отдавна- за тази цел се и наляха пари и в Графа и в Ново село....
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • От: Топол -М

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  С подписването на Член 8 ....Член 5 ...

                  Това си е за "истински" конфликт. Иначе гърците и турците относително редовно се ритат по кокалчетата. Последният случай на въздушна битка между гръцки и турски изтребители е от 1996та. Говорим за истинска битка, с унищожен самолет и убити.

                  Сблъскване при мерене на топки между гръцки и турски изтребители имаше през 2006та.
                  Е що стана сега с членовете? Значи ги има но някои си го местят от единият в другиат крачол.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: Топол -М

                    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                    ...Та... тогава дали ще сме по- защитени от сега или тц? ...
                    Като им знам навиците да препият с кока кола и да почнат да вършат безчинства (чел съм го във вестниците, значи е вярно) - какви ги говориш ?!?
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Топол -М

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Като им знам навиците да препият с кока кола и да почнат да вършат безчинства (чел съм го във вестниците, значи е вярно) - какви ги говориш ?!?
                      За кола лока не знам- на третата голяма бира връзват кънките. Ама това младите армейски пуплячета - и щото нямат 21 и в САЩ- бира за тях нямаааа.... Маринките държат на къркане, специалните също... Обекновено гледат да не правят бели, защото като дойдат МР тата - лошо.... Глобата за неприлично държане е от половин до три нетни месечни заплати. Плюс голяма черна точка в досието.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Топол -М

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        И отговора ти е? Интересно ми е мнението ти? Въпроса се обсъжда отдавна- за тази цел се и наляха пари и в Графа и в Ново село....
                        Ами аз ти го написах че задаваш отговор. Естествено е че наличието на сили на актуалният световен жандарм ни прави по-защитени в евентуален военен конфликт. Естествено че има и малко горчивичко, щото автомат ставаме изключително актуални като цел на едни дето последното нещо преди голямото бум което чуваш е "...акбар" и от тях големият и силен нов брат не може да ни защити по никакъв начин. Бил си при евреите и си наясно.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • От: Топол -М

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          Ами аз ти го написах че задаваш отговор. Естествено е че наличието на сили на актуалният световен жандарм ни прави по-защитени в евентуален военен конфликт. Естествено че има и малко горчивичко, щото автомат ставаме изключително актуални като цел на едни дето последното нещо преди голямото бум което чуваш е "...акбар" и от тях големият и силен нов брат не може да ни защити по никакъв начин. Бил си при евреите и си наясно.
                          Тука съм съгласен....НО- едното за другото- а в наше време срещу акбара май никой не е защитен...
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Топол -М

                            Всъщност член 5 трябва да се превежда така:

                            Ако някоя държава-членка бъде нападната от СССР, то всички други ще я последват по ред на географско разположение. Понеже те знаят много добре какво ги чака, да не се правят на неутрални или неразбрали, а да вземат пушкалата и да идват.

                            С липсата на СССР и с една много проскубана Русия на негово място оставаше много за размишления. Сега Русия е малко по-малко проскубана, но геополитическият дневен ред я поставя по-скоро в ролята на партньор на повечето държави от НАТО. Не на всички, поради което този съюз от доста време търси ролята си.

                            Коментар


                            • От: Топол -М

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              ...в наше време срещу акбара май никой не е защитен...
                              Т.е. непокритите рискове за нас са по-големи.

                              Коментар


                              • От: Топол -М

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Т.е. непокритите рискове за нас са по-големи.
                                С бази или без бази тези рискове са на лице. мене много повече ме притесняват "ракетите" вирнали носове из Родопите или Делиормана , отколкото Тополи, Сатани и прочие. Едното е вероятна (слабо) опасност- другото подценявана и реална.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X