Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Четейки всичко до тук и на мен ми се въртяха из главата именно "Рестрепо" и "Поколение на убийци" и честно казано американците като войници хич не ми направиха лошо впечатление! Ако искате да видите истински високотехнологичен и добре екипиран башибозук , гледайте "Армадило". Е там вече пада голЕм смЕх!!!
    Последно редактирано от ЕМО; 22-02-12, 12:59. Причина: допълване
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Преди всичко, по формалната тема:
      Такъв танк няма. Най-малко пък може да става дума за нещо ново. Руснаците са декларирали готовност за поредното понакичване на Т-72 в навечерието и по повод поредният Арабски оръжеен панаир.

      По реалната тема:
      Отново тези, които милеят за величието на Русия, повече отколкото за състоянието и просперитета на собствената им (поне номинално) родина, ползват повода да пеят дитирамби.
      И разбира се едните са "братушки" на фона на "пиндостанците" "чернилките" и пр... а сега вече и "пластмасоядците" - Очаквам реакцията на един участник, който през тема зове модерацията за мерки по повод обидни епитети на национална принадлежност.
      Много е забавно да се четат доводи, от рода: срещу кого били воювали САЩ в последно време, каква техника били ползвали при това (и защо не най-модерната), къде била съсредоточена тя в същото време и т. н. Ми елементарната логика предполага по същите критерии да се разгледа и реципрочната теза. Руснаците за последно водиха някаква странна гражданска война и едно показно нахлуване на територията на държава с потенциала на нашата (че и по-малък)! Когато САЩ размазаха Ирак, той беше въоръжен със последна дума на руската техника (наскоро в Либия вече не беше съвсем така) и беше току-що приключил една война (боен дух, реален опит и пр.) Веднага ще се противопостави клишето за "маймуните" дето не владеели техниката и изобщо не стават за нищо - ми малко преди това, когато въпросната техника беше пък съвсем в апогей и "карана" лично от създателите си, те бяха изхвърлени от Афганистан. Американците не продължавали програмата за Ф-117 и В-2 в пълен размер. Ми та това са програми от `80-те и края на `70-те, от разгара на Студената война, дори наличните им в момента са много в повече от реално нужното, а Стелта дори го пенсионираха - нормално за техника на 40години. Пускали били кьорфишеци като Междузвездни войни, кьорфишеци-кьорфишеци, ма провокираха окончателният напън от другата страна, довел до окончателното сгромолясване, та даже и до "половин" полет на "ответна" совалка . Можели отново да почнат да харчат по 90% от парите си за оръжие, могат разбира се, но пак ще трябва да почнат да "ядат бомби" (по думите на един световен лидер) и да станат "Горна Волта с ракети" (по думите на друг), а определено се позакрепиха напоследък - съвсем обективно. Американците, не пращали Раптори (че и В-2 даже) в реални мисии, а защо! Ийгълите и "16"ките, достатъчно добре си се справят. Нямат и никакъв повод да демонстрират възможностите им, защото така и така не ги продават.
      Последно редактирано от davc; 22-02-12, 15:08.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        По реалната тема:
        Отново тези, които милеят за величието на Русия, повече отколкото за състоянието и просперитета на собствената им (поне номинално) родина
        Е това така и не мога да го разбера.Много им се чудя на тези хорица, но него разбирам защо обичат чужда държава повече от Родината си.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Така са възпитани.

          Но да се върнем на танка.

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
            Това като израз ми хареса.А иначе и аз подозирах че е така, но въпреки всичко мисля че участието на българи там е полезно за част от тях, тези който искат да са професионалисти в военното дело, а такива хора съм сигурен че имаме.Това си мисля че ще е добре и за България като цяло, все ще дойде време тези хора да заемат полагащото им се място в държавата.
            Сега това е разбира се не злонамерен майтап от моя страна, но наистина участието на българския контингент в бойни действия е минимално да не кажем никакво. В новата професионална БА съм се нагледал на всякакви случаи от "банкоматчици" (хора дето ги интересува само дали са превели заплатите) и пълни лешпери, до хора, които наистина са професионалисти от най-висш вид. Неколкократно съм казвал, че БА ще стане истинска НАТО армия едва когато пенсионират и последния който помни ЩИТ 82. А такива все още има доста - и са все голеееми началници.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Ясене - на кой танк? На цветната принципно концептуална картинка? Тази истерия "нова вундевафла" (идва от ирочнизация на Вундер Вафе), съм я наблюдавал поне три пъти за последните 5-6 години - то не беше Черен Орел , не беше Т95, не бяха дълбоки и плитки модернизации на Т90 и Т72...... Няколко пъти използвах термина "показуха"- това е любима практика на братушките- бум-бам-трах - "новото супер дупер оръжие днес в Руската армия, утре и за износ" - и накрая се оказва, че "нещото" е произведено в серия от Х или в най добрия случа ХХ броя постъпили в парадно -гвардейска част.... Тва е все едно KMW да почнат да се тупат в гърдите че Лео 3 (с пълначен апарат и 155 мм. 48 калибъра дълго оръдие) е практически готов на прототипен стадий? Да ама не- хората си траят - чоплят си по мастодонта , решават си техническите проблеми и КОГАТО имат готов продукт - ама готов- с разчети и технология за серийно производство, го вадят на пазара. А и както вече казах- танковете са хубаво нещо ама.... не са точно стратегическо оръжие. Да Русия може да затегне коланите - браво-и? Сибирския правилно посочи - срещу Сатаната НЕ СЕ РИТА- т.е. сериозна атака срещу РФ си е чисто самоубийство. Ако инвестират същите пари в инфраструктура и развойна дейност - след 10-15 години отново може да са супер сила - но истинска - а не на гол тумбак чифте пищови. И Т 72 и Т90 с ъпгрей са напълно съпоставими с танковете на водещите западни държави. Защо просто не си окомплектоват/модернизират наличните Т 90 до Т90 М ? Изобщо логиката - ако не говорим за евтин маркетинг силно ми се губи....
              Последно редактирано от Mad Dog; 22-02-12, 18:30.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Аз не разбрах какъв е проблема с тая разработка. Не знаех че руснаците не умеят да правят лазерни жироскопи, или че нямат електродистанционни системи с нормална надеждност. И стъклена кабина имат отдавна.
                Глупостите за американски чипове във военната им електроника са особено трогателни. Особено след като Тексас Инструментс показаха какви, и как минирани чипове са продали на поляците за телефонните им централи още през 70-те, а през първата война срещу Ирак, собствено Матра - Симка отвори проходите в радарното поле на иракчаните, за да бъдат невидими пишман невидимите Ф-117.
                Танк, и танк. Очевидно от ново поколение, с принципиално други свойства и перспектива. Толкова повече че противници могат да му бъдат единствено Абрамса и Леопарда, и то - условно. При всичките им съвършенно принципиални и неотстраними проблеми с теглото и бронята. И невъзможността на оръжието им да преодолява разните Щори, Редути, и прочее руски РЕП.

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Аз пък и не разбрах съвсем каква е тази неприкрита жлъч в писанията на Mad Dog. А иначе ми е забавно да му чета напъните де...
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    ...каква е тази неприкрита жлъч в писанията на Mad Dog...
                    Нормална, елегантна, цивилизована и обоснована реакция на няма и 10% от потока който се излива тук всеки път когато "руско" и "оръжие" се съберат заедно в една тема на по-малко от десет реда разстояние ?
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Даже и без "оръжие", достатъчно е само "руско".
                      Но пък не може да се отрече, че няма абсолютно никаква "злъч" във пиндостан (и производни) та до последното "пластмасоядци"...
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Аз не разбрах какъв е проблема с тая разработка. Не знаех че руснаците не умеят да правят лазерни жироскопи, или че нямат електродистанционни системи с нормална надеждност. И стъклена кабина имат отдавна.
                        Глупостите за американски чипове във военната им електроника са особено трогателни. Особено след като Тексас Инструментс показаха какви, и как минирани чипове са продали на поляците за телефонните им централи още през 70-те, а през първата война срещу Ирак, собствено Матра - Симка отвори проходите в радарното поле на иракчаните, за да бъдат невидими пишман невидимите Ф-117.
                        Танк, и танк. Очевидно от ново поколение, с принципиално други свойства и перспектива. Толкова повече че противници могат да му бъдат единствено Абрамса и Леопарда, и то - условно. При всичките им съвършенно принципиални и неотстраними проблеми с теглото и бронята. И невъзможността на оръжието им да преодолява разните Щори, Редути, и прочее руски РЕП.
                        За чиповете на Тексас инструментс съм го чел в друг форум- допускам, че може да е ОБС инфо. Повече инфо - може да прочетеш тук:
                        http://webcache.googleusercontent.co...ient=firefox-a
                        За ДУОП - дистанционно управляемите оръжейни платформи на ниво "стрелкова система" също съм сигурен, че в момента нямат стабилизирана такава.... Шанса който и да е било руски танк да застане срещу Лео-2 или Абрамс е в рамките на не научната и не фантастика.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                          Аз пък и не разбрах съвсем каква е тази неприкрита жлъч в писанията на Mad Dog. А иначе ми е забавно да му чета напъните де...
                          Ами жлъчта ми идва от факта че опредени индивиди в момента в който се заговори за Русия губят логика и мислене и почват да им капят сълзи на неосъзната гордост с нероден Иванчо на държава, която в момента нито се очертава да бъде стратегически съюзник на България.... Това е почти като чета как някой болни мозъци много се кефят на "успехите" (кавичките не са случайни) на талибаните/ арабите срещу НАТО.
                          И изобщо.... не че ме кефи особенно да участвам в спорове САЩ/РФ - ако беше толкова готино в РФ хората нямаше да си чупят краката да емигрират в САЩ... нещо за емиграционен поток към Русия не съм чул - освен за китайския. Спора руски танк срещу натовски танк ми е почти толкова любим, колкото и спора АК 47 срещу М4/ М 16- видях че и тук се е водил. Форумите са место където спора рядко се води с факти- в повечето случаи се води с емоции...
                          Последно редактирано от Mad Dog; 22-02-12, 19:27.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Че те и не помнят кога са правили задните огневи точки на Ту-22 и другите от онова поколение. А в Търговище стабилизираха платформите на последните Т-54, и ги докараха до Т-55, още през 80-та.
                            ЕДСУ имат за какво да е, от първите самолетни истории, през новите въртолети, и до модулите Кливер. Не съм се интересувал какво имат по корабите, но на малките е същото, и въпросите са решени отдавна.
                            Американската снизходителност по въпроса ми е възсмешна. Не бяха ли те, тия дето купиха руския комплект специалисти по процесорите преди пет години? Понеже нещо не се оправиха сами с не знам си какво.
                            Успокой се, задачата на артилерийската платформа е смешно проста, в сравнение със задачата на ГСН-а на най-проскубаната зенитна ракета, с което въпросът собствено е и решен. Така че смешните руснаци имат повече отколкото трябва, и между другото - повече от всеки друг. А виж въпросът защо това го няма в армията масово, е съвсем друг, и всъщност политически.
                            А това че С4І не работи, е наистина алгоритмичен и технически, и някой наистина не успява да се справи с проблема. Но това не са руснаците.

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Ами жлъчта ми идва от факта че опредени индивиди в момента в който се заговори за Русия губят логика и мислене и почват да им капят сълзи на неосъзната гордост с нероден Иванчо на държава, която в момента нито се очертава да бъде стратегически съюзник на България.... Това е почти като чета как някой болни мозъци много се кефят на "успехите" (кавичките не са случайни) на талибаните/ арабите срещу НАТО.
                              Не се учудвай, твърде много пари и усилия се хвърлиха в пропагандата и в едната и в другата, че и третата посока - нормално е да има "паднали жертви" от всички страни. Но пък от друга страна едните "жертви" твърдят, че вадят винаги "Нормална, елегантна, цивилизована и обоснована реакция" пред останалите, а другите са едва ли не "промивки" и обратното. Не се ли уморихте от противопоставяне - не знам.
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                                Че те и не помнят кога са правили задните огневи точки на Ту-22 и другите от онова поколение. А в Търговище стабилизираха платформите на последните Т-54, и ги докараха до Т-55, още през 80-та.
                                ЕДСУ имат за какво да е, от първите самолетни истории, през новите въртолети, и до модулите Кливер. Не съм се интересувал какво имат по корабите, но на малките е същото, и въпросите са решени отдавна.
                                Американската снизходителност по въпроса ми е възсмешна. Не бяха ли те, тия дето купиха руския комплект специалисти по процесорите преди пет години? Понеже нещо не се оправиха сами с не знам си какво.
                                Успокой се, задачата на артилерийската платформа е смешно проста, в сравнение със задачата на ГСН-а на най-проскубаната зенитна ракета, с което въпросът собствено е и решен. Така че смешните руснаци имат повече отколкото трябва, и между другото - повече от всеки друг. А виж въпросът защо това го няма в армията масово, е съвсем друг, и всъщност политически.
                                А това че С4І не работи, е наистина алгоритмичен и технически, и някой наистина не успява да се справи с проблема. Но това не са руснаците.
                                Ако визираш родният ПИКИС- не работи и няма и да проработи...мога детайлно да разясня защо. Американският C4I си работи, израелския също.... За втория - виждал съм го в "употреба" на бригадно ниво. По отношение на стабилизацията- принципите са различни - също мога да разясня детайлно защо и какво- и ако с факти ми докажеш че не съм прав- бирата е от мене. Става дума за електронен блок който отчита положението на куполата спрямо "нулевото" положени и подава сигнал на СУО за корекция в рамките на милисекунди. За момента в света ми е извесстен един производител (немски) на тези кутийки....
                                Последно редактирано от Mad Dog; 22-02-12, 19:42.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X