Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Нов руски танк

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    Марто, ето ти изводите направени от самите руснаци.... За войната в Грузия говоря- да виждаш някакви неща за които аз споменах? Дето се вика съвпаденията не са случайни:
    Много точно и конкретно наистина! А сега виж братушките от тогава на сам по всички точки имат или нямат реален напредък, или само симулират реформи, преструктуриране и обновяване на въоръжението...

    Коментар


    • #62
      От: Нов руски танк

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Както и да ги наричаш, при такъв сценарий ще стане едно и също на двете места. В рядко населените райони ще има малко "мамата", в градовете ще е хуманитарна и стопанска катастрофа. САЩ имат повече големи градове просто защото имат около 3 пъти по-голямо население, но Москва и Питер ще загазят точно толкова зле, колкото подобни по размери градове в САЩ.

      С Русия и Китай работата е относително кротка, просто защото и двете са сухопътни империи. Но си имат дълга и разнообразна традиция както на взаимопомощ срещу някой трети, така и на ритане по кокалчета и изяждане на чуждия десерт. При това - понякога едновременно двете неща, по различни теми.
      Ами доколкото знам FEMA имат готовност за подобна ситуация (е тя не включва изгасването на тока на територията на целите щати а на три-четири от десет региона). Имайки представа какви средства се хвърлиха за подготовка за нов терористичен удар, както и натрупаните запаси от храни готови за консумация (само в Ню Йорк ставаше дума за 42 000 тона запаси), медикаменти , генератори и гориво.... Нямам идея какво и състоянието на руската система за реакция в подобни ситуации, но след 9.11 в САЩ е своеобразна религия подготовката за "Апокалипсис" А и не бих искал да съм на мястото на тоя дето им е "спрял тока".
      Хора не се лъжете че американците са супер кекава и недъгава нация.... Една част са ( като навсякъде) ама си имат доста обширни селски, планински и прерийни райони където породата не точно такава.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #63
        От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
        Да нека сме реалисти. И американците са реалисти и затова ползват руската космическа програма в момента, за да качват на международната космическа станция хора и апаратура.
        Чувал ли си израза /пусни рибка за да хванеш две/ тема за размисъл.Стратегически погледнато на земята се решават важните неща.

        Коментар


        • #64
          От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Много точно и конкретно наистина! А сега виж братушките от тогава на сам по всички точки имат или нямат реален напредък, или само симулират реформи, преструктуриране и обновяване на въоръжението...
          Напредък има, но по това което аз знам въвеждането на бойният мениджмънт и системата C4I се бави поради проблеми със свързочната техника, опита им да се снабдят със компоненти за охлаждаеми камери претърпя сериозно фиаско. Наистина макар и в малки обеми влиза нова техника... но като цяло в бутикови бройки....
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #65
            От: Нов руски танк

            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
            след 9.11 в САЩ е своеобразна религия подготовката за "Апокалипсис"
            То в Русия е религия от по-рано, но нещата са зле и на двете места. Просто няма как да са добре - отказоустойчивост и ефективност са противоположни понятия, а големите градове без ток загиват по МНОГО начини.

            Коментар


            • #66
              От: Нов руски танк

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Напредък има, но по това което аз знам въвеждането на бойният мениджмънт и системата C4I се бави поради проблеми със свързочната техника, опита им да се снабдят със компоненти за охлаждаеми камери претърпя сериозно фиаско. Наистина макар и в малки обеми влиза нова техника... но като цяло в бутикови бройки....
              Моята прогноза е, че след изключително успешната за тях финансово 2011-та година - темпото ще се увеличи. Онзи ден Иран врътна кранчето на няколко западно европейски държави, а както се очертава ситуацията там като цяло и 2012 се очертава като много успешна за Русия... Не оспорвам твърденията ти, като цяло! Просто трябва да се отчете народопсихологията и нрава на братушките. Никога няма да си оставят магарето в калта! Наясно са, че са изостанали и, че трябва да наваксат и ще намерят начин да го направят, дори и ако трябва да гладуват...

              Коментар


              • #67
                От: Нов руски танк

                Що не изчакате две седмици до изборите пък после пак ще говорим
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #68
                  От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Що не изчакате две седмици до изборите пък после пак ще говорим
                  Ти да не би да очакваш чудо..?!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Нов руски танк

                    Чудо едва ли,но стане ли конфликт,ние ще го отнесем най-вече от всички.

                    поздрави

                    Коментар


                    • #70
                      От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Ти да не би да очакваш чудо..?!
                      Ше видим
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #71
                        От: Нов руски танк

                        Чудна работа, темата за танк а ние гасим тока. Ако не се върнете по същество почвам с голямата гума. Политиката в друг раздел.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #72
                          От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          ...Ако не се върнете по същество почвам с голямата гума. Политиката в друг раздел.
                          Подразделът е: "Оръжие, бойни действия, тактика и стратегия". Така че разговорът си е съвсем по същество, само е по друга тема. Факта, че този разговор тече и периодически спонтанно възниква във всякакви теми, е достатъчно показателен за интереса към него.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Нов руски танк

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Подразделът е: "Оръжие, бойни действия, тактика и стратегия". Така че разговорът си е съвсем по същество, само е по друга тема. Факта, че този разговор тече и периодически спонтанно възниква във всякакви теми, е достатъчно показателен за интереса към него.
                            Ще видим, че към края нищо освен политика.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #74
                              От: Нов руски танк

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              Чудна работа, темата за танк а ние гасим тока. Ако не се върнете по същество почвам с голямата гума. Политиката в друг раздел.
                              Колега, ако прочетете цялата тема, ще видите логиката. Има хора които смятат, че този "нов танк" е поредния безсмислен руски проект (за разлика от многото успешно реализирани щатски), но военните стратегии на двете държави са различни! Братушките нямат това, което не им трябва, а пластмасоядците имат това което тика икономиката им напред!
                              Едните строят самолетоносачи, F-ове, танкове-леопарди и т.н. другите стратегически нефто и газопроводи и сключват търговски взаимоотношения с Китай, Индия и Бразилия. Кое е съобразено със съвременния начин за водене на "война". Танк като леопард-а или власт над "кранчето" за основните доставки на газ за Европа (защитено с ядрена програма)? Първите заедно с НАТО се дървят на талибани, вторите бавно налагат контрол над Европа.
                              Аз не казвам, че точно този танк ще бъде хипер успешен, но поддържам тезата си, че Путин е единствения съвременен истински политик, военен стратег и воюва на точния фронт. Колкото до танка, преди да е излезнал и тествам, не можем да говорим, но аз видях на какво е способен обновения Миг-29 и ти пикая на F-вете!
                              Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от krasitotkov Преглед на мнение
                                Не знам как може някои колеги да критикуват мисленето на Mad Dog като човека говори с факти които цял свят ги знае и ние самите ги виждаме.Мисля че трябва да бъдем реалисти а не /тази нация е гадна щото са по добре от нас/.Аз съм на 41 години и още на съм видял руска техника на която да се възхитя.Маи това за Русия е само мит които някои го подклаждат без серизни доказателсва.Аз поне стигнах до този извод от наблюденията ми от последните конфликти.Колеги нека бъдем реалисти!!!!
                                Странно защо мои колеги които са работили във "военната машина" на Швеция и Норвегия се възхищават на качеството на всичко руско до което са се докосвали, а ние тук отново сме най-умни и притежаваме най-точна оценка?
                                Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X