Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    То хубаво, ама па питам - какво трябва да се направи?
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
      То хубаво, ама па питам - какво трябва да се направи?
      Това където няма да станеДа се изринат от армията закостенелите комунизирани мозъци и да се даде път на младите и необременени кадри.

      Как го виждаш това генерал Гуджо да пущи тлъстия кокал
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        Сега това е разбира се не злонамерен майтап от моя страна, но наистина участието на българския контингент в бойни действия е минимално да не кажем никакво. В новата професионална БА съм се нагледал на всякакви случаи от "банкоматчици" (хора дето ги интересува само дали са превели заплатите) и пълни лешпери, до хора, които наистина са професионалисти от най-висш вид. Неколкократно съм казвал, че БА ще стане истинска НАТО армия едва когато пенсионират и последния който помни ЩИТ 82. А такива все още има доста - и са все голеееми началници.
        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
        Това където няма да станеДа се изринат от армията закостенелите комунизирани мозъци и да се даде път на младите и необременени кадри.

        Как го виждаш това генерал Гуджо да пущи тлъстия кокал
        Май сме на едно мнение
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Що ли си мисля, че това не стига? Но е необходимо, признавам. Както и не само армията.

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
            Това където няма да станеДа се изринат от армията закостенелите комунизирани мозъци и да се даде път на младите и необременени кадри.

            Как го виждаш това генерал Гуджо да пущи тлъстия кокал
            Съгласен. Ама да попитам - как да разбирам "необременени кадри"?
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              М дааа , Mad Dog ми създаде работа да си напрягам ума...
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=140084

                Ей ви нова тема.

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                  То хубаво, ама па питам - какво трябва да се направи?

                  Основно, преди всичко и най-вече -Трябват пари...
                  А пари "няма и в склада, и старшината не дава". Парите са издуфани заедно със куп още друг ресурс за много години напред.
                  Триста хиляди армия; със две годишна всеобща, задължителна служба; пет хиляди барутника лъснати с нафта; триста самолета (между тях и такива с проблеми да осъществят полет над "...земя като една човешка длан..." - да продължавам ли.
                  Е, няма начин скоро да имаме възможност да "инвестираме" точно в тази посока. А съюзниците ни - съюзници-съюзници, ма не са ни осиновители! Сиренето е с пари.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    .....
                    Не питам защо няма да може да се направи, а какво трябва да се направи? Въпроса е принципен. Защото досега като цяло писанията тука са - "не знам как е, ама не е така". Интересно ми е като сме специалисти по критика дали сме и специалисти по градивно мислене.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Айде вече в другата тема за подобряването на армията

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Извинявай, другата тема я нямаше когато започнах да пиша и видях, че е отделена, когато вече публикувах.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          В началото на века населението на Русия, гъстотата му и течащите в него демографски процеси са били съвсем съпоставими със тези във всички европейски държави. Общо взето, европейското население за това време се е почти удвоило (българското в частност - също) световното учетворило, а руското намаляло до размер на три четвърти.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Population_of_Russia.PNG
Прегледи:1
Размер:24.8 КБ
ID:5350432

                          Русия

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Germany_demography.png
Прегледи:1
Размер:27.7 КБ
ID:5350433

                          Германия

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pop_growth_comparisons.gif
Прегледи:1
Размер:5.0 КБ
ID:5350434

                          По-глобално

                          Не виждам драма с популацията на Русия, поне не и откакто има реална статистика. Драма е имало през ВСВ, но там е очевидно ясно защо.

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Показаните от теб диаграмки, касаят втората половина от века, т. е. времето, в което не са се случвали войни (тук май и аз имам вина, пишейки: "началото на века" и се получава двусмислие - имам предвид ХХ век) и съответно не е прилагана визираната "стратегия" обусловена от определена философия. Всъщност, диаграмите показват, че населението расте, расте точно като и в други държави. "Голямото различно" е по време на война, тогава именно се случва описаното от цитираните от мен участници - руснаците (поскоро държавата Русия) не разчитат нито на съвършенство на техниката, нито на постижения на военната наука, нито на нещо друго от този род - разчитат на "пушечно месо" ...защото има, а и защото това е традиционното отношение към човека там. Да, а-ма вече няма и няма откъде да заима!
                            А в началото на двайсти век, населението на Русия е около 190млн души (усреднени данни).
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Показаните от теб диаграмки, касаят втората половина от века, т. е. времето, в което не са се случвали войни (тук май и аз имам вина, пишейки: "началото на века" и се получава двусмислие - имам предвид ХХ век) и съответно не е прилагана визираната "стратегия" обусловена от определена философия. Всъщност, диаграмите показват, че населението расте, расте точно като и в други държави. "Голямото различно" е по време на война, тогава именно се случва описаното от цитираните от мен участници - руснаците (поскоро държавата Русия) не разчитат нито на съвършенство на техниката, нито на постижения на военната наука, нито на нещо друго от този род - разчитат на "пушечно месо" ...защото има, а и защото това е традиционното отношение към човека там. Да, а-ма вече няма и няма откъде да заима!
                              А в началото на двайсти век, населението на Русия е около 190млн души (усреднени данни).
                              Липсата на храна и провизии за издържане на същото това население е друг важен фактор за хвърлянето на хора като "пушечно месо". Да умрат от глад или да умрат в бой с врага - ако трябва да се избира между двете, то няма много какво да се мисли.

                              Малко става като историята с Камбоджа. Минават американците, унищожават страната и я изоставят на червените кхмери. После "лошите комуняги" трябва да решат как да изхранят население от 7 милиона с налични годишни провизии за нормално съществуване на под 3 милиона. При това и пред война с Виетнам. Накрая, след години, теглили чертата и казали "ау, ми то между 1 и 2 милиона били умряли - това е геноцид". Е НЕ БЕ! А какво да правят?

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                вече няма и няма откъде да заима!
                                Може пък да се научат да го ценят. Никой не цени каквото има.

                                Но не си представях, че преди 100г населението на Русия е повече от днешното.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X