Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Кога Русия е била "нормално населена" ?

    Все си мисля, че природните условия там са си същите открай време.

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
      Дреме ми...
      Следва ли от това, че просто пускаш чат-пат по някоя фраза за участие?
      А все си мисля, че хоризонта на кръгозора ти все-пак е отвъд две поколения!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Кога Русия е била "нормално населена" ?

      Все си мисля, че природните условия там са си същите открай време.
      Природните условия имат малко общо. Така както те са същите открай време, така и Русия е огромна страна открай време, там има предостатъчно площ със съвсем приемливи такива - много повече (като пропорция, а и абсолютна стойност) отколкото в Китай например, а и в споменатата Сахара, та дори и сравнено със САЩ.
      В началото на века населението на Русия, гъстотата му и течащите в него демографски процеси са били съвсем съпоставими със тези във всички европейски държави. Общо взето, европейското население за това време се е почти удвоило (българското в частност - също) световното учетворило, а руското намаляло до размер на три четвърти.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        О честит празник
        Ма то вече надали има трезвен ефрейтор русофил
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Любопитно, дали в някой руски или американски офроуд форум се води дискусия за силата и могъществото на българската армия и качествата на българското оръжие? Без да съм привърженик на нито една от двете държави и същевременно ценящ достойнствата да двата народа бих искал да Ви напомня, че в резултат на "великите" постижения на военно-промишлените им комплекси и двете "велики" сили биват качествено отупвани от племе аборигени с въоръжение едно ниво над кирки и лопати и вяра в бога.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
            ...че в резултат на "великите" постижения на военно-промишлените им комплекси и двете "велики" сили биват качествено отупвани от племе аборигени с въоръжение едно ниво над кирки и лопати и вяра в бога.
            Дълбоко невярно по своята същност твърдение! Във всички известни на историята случаи аборигените са били въоръжавани от единия от двата опонента с доста над нивото на кирките и лопатите оръжия. Като почнеш от калашника, минеш през Стингъра и стигнеш до танкове и самолети.

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
              Дълбоко невярно по своята същност твърдение! Във всички известни на историята случаи аборигените са били въоръжавани от единия от двата опонента с доста над нивото на кирките и лопатите оръжия. Като почнеш от калашника, минеш през Стингъра....
              Това имам предвид под едно ниво над кирки и лопати.
              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
              ..и стигнеш до танкове и самолети.
              Да, само с една особеност. Не са им ги дали. Те сами са си ги свалили и унищожили с кирки и лопати.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Странно се изразяваш.

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Обсъждат ги. Не в офроуд форумите си, понеже си имат специализирани оръжейни и военни. Но съм виждал как се опъват лицата на руски старши и висши офицери, като съм им разказвал за нашите бригади от 70-те и 80-те. Разговора обикновенно приключва с това че се споглеждат, и един на друг си казват "ей го значи защо нямахме нищо на онова направление", а на мене с недвусмислено уважение - "не, такова чудо ние нямахме".

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Ами, Стефане, адмирации за това. Но светът вече е друг. Важно е колко сме адекватни ние сега и как сме подготвени за вариации на тема утре.. А за новият руски танк дали е по-добър от новия американски самолет ми е все тая. Искам да знам, че и едните и другите знаят, че можем да хапем и като хапем много боли.
                    Иначе аз по принцип съм пацифист и предпочитам дипломацията и търговията пред пуцането.
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                      Ами, Стефане, адмирации за това. Но светът вече е друг. Важно е колко сме адекватни ние сега и как сме подготвени за вариации на тема утре.. А за новият руски танк дали е по-добър от новия американски самолет ми е все тая. Искам да знам, че и едните и другите знаят, че можем да хапем и като хапем много боли.
                      Иначе аз по принцип съм пацифист и предпочитам дипломацията и търговията пред пуцането.
                      В момента ли? До голяма степен не сме адекватни от никъде. Защо? Защото очевидно в съвременните реалности не сме в състояние (чисто финансово) и демографски да поддържаме армия в обемите от ЩИТ 82 , а благодарение на бленуващите танкови бригади и мотострелкови девизии динозаври от впемето на ВД , трансформацията на БА в модерна адекватно въоръжена и обучена армия е изостанало с едно 15 години. Давам само един жокер - бойният устав на БА е от 1996 г. , като по същество това е "понапудрен" старият устав от 80-те.
                      БА няма полигон за бойни действия в урбанизирана среда - не само че няма но няма и да има.
                      БА няма изградена и функционираща програма за подготовка на снайперисти примерно.
                      БА няма програма за обучение по близък бой - CQB (моля да не се бърка с крако-опашната глупотевина наречена СРБ).
                      В БА продължава любимия почин - "Здравей наряд - през ден наряд"- което се отразява изключително негативно на подготовката на личния състав.

                      Тоталното изоставане е на принципа "Всичко старо са забравили, но нищо ново не са научили".
                      Сега има и съвременно мислещи хори включително и сред генералитета.... НО ситуацията е същата- пари няма- действай.

                      И понеже не смеем да лаем а да хапем нямаме и зъби - в момента въртим опашка.
                      А за величието на БА от преди промените... ай стига глупости. НИКОГА в БА не сме имали бригада клас А с коефициент повече от 0.70. Справка бриг. ген. Харизанов. По време на моята служба структурите - макар и с някой "кадрирани" подразделения си бяха същите като и през 1989. Странно защо ли не мога да се сетя дори за единичен случай от 10 излезли танка Т55АМ2 от полка в Кресна до Марикостино и Спанчевци (предните позиции) да са стигали повече от 8- два три оставаха да си ги събираме на връщане. Или с други думи имахме 30 % надолу още преди да сме влезли в боя. Да не говорим колко точно снаряда 9M117 бастион имаше в полка... точно 0. Горнобанци пък съм ги виждал на ТУБС колко машини оставаха за "прибиране". Техниката изглеждаше страхотно в парка - лъсната с нафта - веригите намазани - но стигнеше ли се до излизането и .... мъка.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Mad Dog, дотук виждам, че сериозно критикуваш. Вероятно имаш основание. Ха сега като специалист кажи - какво трябва да се направи за да имаме нужната ни армия. Любопитен съм.
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                          Mad Dog, дотук виждам, че сериозно критикуваш. Вероятно имаш основание. Ха сега като специалист кажи - какво трябва да се направи за да имаме нужната ни армия. Любопитен съм.
                          Да цитираме "Алиса в страната на чудесата". Там на въпроса по кой път да тръгне мартенският заек отговори- зависи къде искаш да стигнеш. И те така- трябва ни концепция - какви възможности искаме да постигнем, и кога. Реалистични планове, а не поредното късане на фланелки. А и да- да си изясним за какво ни е нужна армия? Република България е в състояние да осигури националната си сигурност в условията на класически военен конфликта само и единствено при отлично структуриран, обучен и оборудван резерв - подобно на Швейцария.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Аз доколкото знам НАТО не са скаутска организация и затова да попитам - абе там без концепция ли ни взеха? И защо ни крепат без концепция вече 8 години? И защо военните ни ручат жабетата толкова години, а ни концепция, ни нищо? Натовските отговорници за България - бездействат ли или това пък е концепцията на НАТО за България? Не разбирам нещо...
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              Аз доколкото знам НАТО не са скаутска организация и затова да попитам - абе там без концепция ли ни взеха? И защо ни крепат без концепция вече 8 години? И защо военните ни ручат жабетата толкова години, а ни концепция, ни нищо? Натовските отговорници за България - бездействат ли или това пък е концепцията на НАТО за България? Не разбирам нещо...
                              НАТО е относително демократична организация..... Отделно .... айде да не ти обяснявам как с "менкане" на 20 бронирани Г класи сертифицирахме две бригади.... А за нато все пак сме... вътрешна държава- отвсякъде обградена със НАТО съюзници и безопасни (вече яли дървото) държави. Концепцията с която ни взеха и те самите не знаят колко пъти я променяхме на принципа "Преоблякъл се Илия - погледнал се пак в тия". Сега хита бяха Бойните Батальонни групи - очакваше се едно купуване на техника едни чудеса... и кфо- Аню издаде заповед- да се правят с наличната техника..... некви БМП 1 набори на старшия офицерски състав...... У нас всичко ново хубаво и качествено по правило стои в склада/парка - да не му стане нещо..... Как ти звучи гледката - наредени актроси, унимози и зетруси ... НО няма пари за подяната на консумативи и ресурса се пази за покази... и излиза Зил 131 ... на който от трета скоростите му се губят. Найс а?
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                                там без концепция ли ни взеха?
                                На нашите тогавашни политици напрягането беше да ВЛЕЗЕМ в НАТО, а не какво ще правим там.
                                Рекламата беше, че ще плащаме малко членски внос, ще участваме с каквото имаме тук-там, а при нужда те ще набият който ни обижда. Повече като договор за охрана, отколкото като колективна сигурност. Ама тогава такова беше мисленето за сигурност и на средния българин.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X