Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Може пък да се научат да го ценят. Никой не цени каквото има.

    Но не си представях, че преди 100г населението на Русия е повече от днешното.
    -забраяваш "разходната" част- а тя е сериозна в периода 1914-1945. Отделно началото на века "Русия" включва в състава си доста територии и народи, които вече не са там.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
      ...

      Малко става като историята с Камбоджа. Минават американците, унищожават страната и я изоставят на червените кхмери. После "лошите комуняги" трябва да решат как да изхранят население от 7 милиона с налични годишни провизии за нормално съществуване на под 3 милиона. При това и пред война с Виетнам. Накрая, след години, теглили чертата и казали "ау, ми то между 1 и 2 милиона били умряли - това е геноцид". Е НЕ БЕ! А какво да правят?
      Прощавай, но тук вече сериозно трябва да се замислиш за психиатрична намеса. Новаторския ти подход към историята е добре известен, но все пак е време да се замислиш за някакъв таймер който да вържеш между мозъка си и клавиатурата.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        А в началото на двайсти век, населението на Русия е около 190млн души (усреднени данни).
        Не знам откъде са тия данни, но аз намерих съвсем други:

        Через год после проведения переписи, ЦСК опубликовал «Население империи по переписи 28 января 1897 г. по уездам», где содержались предварительные итоги переписи. Перепись зарегистрировала в Российской империи 125 640 021 жителя.



        Като горното е последното преброяване на Русия от царската власт, а второто е първото такова от болшевиките през 1926-та г.. И между двете няма друго преброяване. Та ми се видя странно откъде се взеха тия 190 милиона.

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Може пък да се научат да го ценят. Никой не цени каквото има.

          Но не си представях, че преди 100г населението на Русия е повече от днешното.
          Не само - може, а и вече е факт мисля, но много късно, както казах ресурса е безвъзвратно пропилян. Русия, както и да я разглеждаме ние, си е държава от "европейската цивилизационна линия" - традици; култура; ценности; възприемане на живота и реализация на личността в него и т. н. Принципните закономерности обуславящи бума на населението на Китай, Индия и Африка са несъстоятелни за нея. Резервите са в рамките на увеличаване продължителността на живота (което с двояко значение), повишаване на раждаемостта (но по европейски: На десет семейства с едно дете - едното да стане с две и на пет с по две - едното да стане с три), намаляване на детската смъртност. Това, обаче, са промили!
          За да разчита на механичен прираст, трябва да предложат нещо поне приблизително но САЩ - което в обозримо бъдеще е фикция.

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          ...Отделно началото на века "Русия" включва в състава си доста територии и народи, които вече не са там.
          Това не е съществен фактор. Финландия е пет милиона - днес, след сто години "извън-руско развитие", т. е. ако интерполираме към нея съответните тенденции (в интерес на истината, доста фриволно), в рамките на Русия днес тя би представлявала около два. Украйна е едно понятие, което през тези години доста се е местило по картата . Повече от половината от това, което днес разбираме под: Украйна, до Втората световна е било Полша, а преди Първата - Полша и Австроунгария. Тя в момента е 45 млн, нека сложим двайсет да са потомство от тази и част, която в началото на ХХ век е било в Русия. Белорусия днес е десет млн, към нея също са добавени територии от Полша (не в този размер). Така че - дори и с това население Русия днес не би достигнала количеството от визираният период, а за прираст отново изобщо не говорим).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Прощавай, но тук вече сериозно трябва да се замислиш за психиатрична намеса. Новаторския ти подход към историята е добре известен, но все пак е време да се замислиш за някакъв таймер който да вържеш между мозъка си и клавиатурата.
            А твоите обноски са като на най-обикновена свиня.

            Сега ми сложете картон или бан за обида на участник, ама сложете и на него. Иначе ще излезе, че правилата на форума важат за едни, а ги няма за други. Той ме нарече "луд", аз го нарекох "свиня". Равностойно е.

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Грух

              Заставам зад останалите си твърдения. Наистина е необходимо много болно мозъче за такива грандомански изопачавания. Както и доволно количество откъснатост от реалността за парадирането с тях. Нищо ново.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                Не знам откъде са тия данни...
                Винаги съм изразявал презрението си (без преувеличение) към "уикипедичното" образование и особено аргументацията, чрез връзки из "нета". Знанието е резултат от процес - устойчив, регулярен и непрекъснат, като натрупването на информация е само една много малка част - следва анализ на въпросната и синтез като краен продукт. Чевръстото щракане не е решителен фактор на никой етап. Цялата "нетотека" по същество е един прекрасен справочник, но употребата му изисква сериозен фундамент, формиран по горния начин.
                От уважение към теб, а и за да не изглежда че се измъквам - ето една друга, също толкова произволна таблица. При положение, че се отдели достатъчно време и наличие на някои неособено сложни умения - след известно време ще засипя темата с още куп "копи и пасти", като крайният резултат като усреднено число, ще е именно посоченото от мен. Приеми, че тази "хамалогия" аз вече съм съм я отметнал във времето и просто предоставям крайното развитие.

                Русия 169,4 1 284 000 2 500 000 122 36,5 6 848 240 5 461 000
                Франция 39,6 (метрополия)
                55,5 (в колониите)
                884 000 2 689 000 92 10 3 960 688 3 781 000
                Великобритания 47 (метрополия)
                393,5 (в колониите)
                411 000
                (с индийската армия)
                567 000
                (с резерви и териториални)
                6 1 1 000 000
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Виж сега, аз видях твърдение, което ме усъмни и направих своите проверки. Съжалявам, че са копи/пейст, и че не съвпадат със знанията ти. Съжалявам, и че таблицата ти не ме впечатлява, но в горния си пост посочих кога са правени преброяванията(официалните) в Русия и цифрите, отбелязани в тях. Под статиите стоят имената на документите, използвани за източници, ако държиш ще ти ги пратя на лично. Но при положение, че и двете цифри се различават от показаната от теб(която пак е доста далеч от 190 млн.) ми е трудно да си представя кой и как е преброил руснаците трети път, между 1897 и 1926 г.. А то иначе всеки писател на военни романи за периода на ПСВ може да си прави каквито си иска таблици.

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                    А твоите обноски са като на най-обикновена свиня.
                    Сега ми сложете картон или бан за обида на участник, ама сложете и на него. Иначе ще излезе, че правилата на форума важат за едни, а ги няма за други. Той ме нарече "луд", аз го нарекох "свиня". Равностойно е.
                    Откровено казано изказването е против правилника.
                    Не виждам къде и кой те е нарекъл луд. Но виждам как ти си нарекъл друг участник във форума.

                    Ноооо, решително съм против картон.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      ...
                      Не виждам къде и кой те е нарекъл луд...
                      "...Ти за лудото не питай - то само се обажда..."

                      Хитър Петър (за младите - Питър Хетър) -
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                        Виж сега...
                        Ти май нещо се засягаш лично. Изрично съм подчертал, че се занимавам със "сърфиране" единствено от уважение, като това е самата истина и няма нотка сарказъм (ако така си го разбрал). Таблицата не е от роман, а от някаква статистика из "-педиите" относно населението на участничките в Първата св. война. Не е цялата, дори не е цялата Антанта, защото щеше да е на две страници. Намерих я на третото щракане и цифрата вече е с двайсет милиона разлика. Пак ти казвам, ако употребя нужното време, ще накопирам двайсет различни цифри, от двайсет източника, като усреднената ще именно посочената вчера.
                        Впрочем и сведената от теб е по-голяма от съвременното население на Русия.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          То и интелигентността на четящия е толкова, колкото на нещо различно от хомо сапиенс. Да видим сега кой ще се обади и припознае.

                          Сега обяснение като на дете. Дадох конкретен пример как една информация може да се манипулира и интерпретира на 180 градуса, при това привидно спазвайки фактологията. При това с указание към davc да не прави същото с неговите твърдения.

                          Ник Николов - и ти вече сериозно трябва да се замислиш за психиатрична намеса.

                          П.П. Не съм те нарекъл "луд"! Говоря си нормално във форума - точно така, както ти каза. Моето за свинята е било обида, това тук обаче е нормален разговор.

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Пук-пук казал леда, дете чудо
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Дали нов руски, дали нов американски танк все тая-"луд"/"свиня", добре е-има заряд.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Изчетох всичко по темата. И мисля, че се разви в много интересна посока. Но ако предполагах, че зрели и здравомислещи мъже ще се замерват с подобни епитети, по-добре да не я бях пускал. А иначе прочетох страхотни мнения.
                                Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                                "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X