Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Първоначално публикуван от kiril_bulgaria Преглед на мнение
    ARCUS 98 SA/DA - The Bulgarian Browning High Powerhttp://www.gunlib.com/articles/arcus-98-sada-the-bulgarian-browning-high-power.aspx?lang=bg
    Тази статия съм я писал доста отдавна. На снимките е моят бивш пистолет, който замених за 94. ДАК-а си остава едно прекрасно оръжие за самоохрана.

    sent from smartphone
    42

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
      Тази статия съм я писал доста отдавна. На снимките е моят бивш пистолет, който замених за 94. ДАК-а си остава едно прекрасно оръжие за самоохрана.

      sent from smartphone
      Аз пък за две други преди нея се сещам . Едната от полк. Маринов, която бе написана за списание клуб оръжие , а другата бе поместена в списание GUNS.BG. По спомени там имаше снимка на един Аркус 98 ДАК двуцветен .
      П.П. По спомени от статията първия пистолет е бил Белица, следващия Кареен , Аркус 94 и за финал Аркус 98. Интересното че първо се започва с български заготовки изработвани в Търговище, от там се минава на израелски / ето от къде идва и името Кареен/ отново на заготовки от Търговище и завършек с южнокорейски отливки вмъсто скъпите ковано фрезовани. .
      Последно редактирано от ORKA_71; 23-05-16, 17:19.

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Здравейте колеги оказа се , че Аркуса не е 94 Ц а 98ДАК , но все пак го взех . Ще се опитам да покажа снимка.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1646.JPG
Прегледи:1
Размер:55.4 КБ
ID:5716320

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1642.JPG
Прегледи:1
Размер:56.6 КБ
ID:5716321

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1645.JPG
Прегледи:1
Размер:105.7 КБ
ID:5716322

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
          Аз пък за две други преди нея се сещам . Едната от полк. Маринов, която бе написана за списание клуб оръжие , а другата бе поместена в списание GUNS.BG. По спомени там имаше снимка на един Аркус 98 ДАК двуцветен .
          П.П. По спомени от статията първия пистолет е бил Белица, следващия Кареен , Аркус 94 и за финал Аркус 98. Интересното че първо се започва с български заготовки изработвани в Търговище, от там се минава на израелски / ето от къде идва и името Кареен/ отново на заготовки от Търговище и завършек с южнокорейски отливки вмъсто скъпите ковано фрезовани. .
          Много глупости са изписани за тоя пистолет от различни "авторитети" в тази област . Под търговската марка Карен се произведе една бройка пистолети за Израел . На пистолета си пишеше това което искаха евреите . Те от своя страна част от пистолетите ги изнасяха в щатите но това си е техен проблем . Плащаш си и ти брандират стоката с какъвто надпис искаш пазарна икономика . Никога и от никъде не са внасяни заготовки всичко си го произвеждахме тук . За това е постигната ниска цена. Аркус94/Карен се продаваше за равностойността на 225.70 щатски долара .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            Защо "произвеждахме" ? Сега не се ли произвеждат, фабриката си я има.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Защо "произвеждахме" ? Сега не се ли произвеждат, фабриката си я има.
              Не, не се произвеждат вече пистолети в Аркус.
              42

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                За да се произвежда, освен фабрика, трябва да има и някой, който да купува. Пистолетът сам по себеси хич не е лош, но така или иначе, няма пазар.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  За да се произвежда, освен фабрика, трябва да има и някой, който да купува. Пистолетът сам по себеси хич не е лош, но така или иначе, няма пазар.
                  Основната спесификация на завода в Лясковец е производство на боеприпаси основно за по големите стрелкови и артилерийски системи както различни видове взриватели ; гранати и мини . Началото на демокрацията бяха трудни години за нашия ВПК и всеки оцеляваше както може . В последните десетина години нещата почнаха да се нормализират и просто се върнаха към производството на това което винаги са правили . Локални конфликти по тоя свят дал господ и пазар за тази продукция винаги ще има . И за пистолетите има пазар просто в един момент от основно производство им станаха излишно главоболие .
                  Последно редактирано от sek.1; 03-06-16, 04:53.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Здравейте. Аз съм нов във форума.
                    Оглеждам се и се ослушвам за лично КНО.
                    Наскоро ми попадна Аркус 98 DA в ръцете.
                    Много добре ми легна в ръката, почувствах го като едва ли не направен точно за мен, но много му тракаше затворния блок.
                    Въпросът ми е така ли е при всички или е частен случай?
                    Да уточня, че незная нито на колко изстрела е, нито колко "празни щракания".

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Първоначално публикуван от Виктор Дечев Преглед на мнение
                      Здравейте. Аз съм нов във форума.
                      Оглеждам се и се ослушвам за лично КНО.
                      Наскоро ми попадна Аркус 98 DA в ръцете.
                      Много добре ми легна в ръката, почувствах го като едва ли не направен точно за мен, но много му тракаше затворния блок.
                      Въпросът ми е така ли е при всички или е частен случай?
                      Да уточня, че незная нито на колко изстрела е, нито колко "празни щракания".
                      На мен ми харесва баланса на Аркус 98 ДА. Относно тракането - моята 98 дак си имаше луфт, но чак пък да трака - в никакъв случай. Сега имам 94 - също си има луфт. Погледни чука, ако е щракан много ще има следа от иглата по него. По принцип следата я има в повечето случаи но при повече спускания става релефна и ясно забележима. Ако броя на щраканият те притеснява заради оста и пружината на спусъка - не се коси, Аркус ги продават на никакви цени.
                      Поздрави!
                      42

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        Благодаря за отговора. Стана ми любопитно, защото онзи тракаше много здраво при раздрусване на ръката. По ме притесняват толкова големи луфтове, отколкото осите.

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Първоначално публикуван от Виктор Дечев Преглед на мнение
                          Благодаря за отговора. Стана ми любопитно, защото онзи тракаше много здраво при раздрусване на ръката. По ме притесняват толкова големи луфтове, отколкото осите.
                          Чак много здраво тракане не е на добре. Има предлагане на 98 ДА, поогледай се и ще намериш по-добър екземпляр. На спуснат чук моя не трака, при запънат - трака но в границите на нормалното. Когато го взех беше само на прострелка. Сега е на около 5-600 изстрела.
                          42

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Благодаря за отговора. Щом вече несе произвежда пистолета, продължава ли производството на резервни части?

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Първоначално публикуван от Виктор Дечев Преглед на мнение
                              Благодаря за отговора. Щом вече несе произвежда пистолета, продължава ли производството на резервни части?
                              Най-вероятно не. Това, което съм успял да купя предполагам е от запасите им.
                              42

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                Питам, защото ако си купя Аркус, ще му сменя "консумативите", като пружинки и оси, както при покупка на кола с "превъртян" километраж, за да не се получават изненади, точно когато нетрябва, по закона за всеобщите гадост.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X