Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АК-47 или М4А1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: АК-47 или М4А1

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Съмнявам се че даже Хеклер и Кох могат да избършат лайната на Енфийлд)) Калпавото си е калпаво, и никъв гаражен туних не може да го направи истинско.
    Всички танкове са уязвими отгоре и отдолу. Така че ако не искаш да те разстрелят за идиотизъм, няма да пускаш танковете без трален отпред, и без десант и ПВО отвсякъде. Сами по себе си те са ценни само срещу други танкове, но даже боят при Прохоровка не е бил нарочен. Сблъскали са се случайно. Никой не прави така съзнателно.
    По тая и причина, вместо да се завираме в нато, трябваше да купим от руснаците Нона и Смельчак за нея. Тогава без всякакви саморазпадащи се пародии на въртолети нямаше да ни е грижа за чуждите танкове. Даже на релефа на Балканите и без загуби на въртолети срещу произволен противник.
    ---------------------------------------------------------------------------------------

    Има ли някой нещо недоразбрал?
    Стефане, ще ти направя фен клуб, брат...го заслужаваш!
    Да живей куманизъма!

    Коментар


    • До: АК-47 или М4А1

      за танкове не спорете със svcr6 ,че бая време изкара като мерач на Т-72

      Коментар


      • До: АК-47 или М4А1

        [QUOTE=efreytora;353710]за танкове не спорете със svcr6 ,че бая време изкара като мерач на Т-72[/

        Номера е колко време му е стажа на Абрамс.Иначе излиза "Една тетка на пазара ми каза......"
        Аз например като споря за АК и М-ка ги познавам доста добре.За нещо което не ми е минало през ръцете и не познавам не споря.И не се базирам на ЮТуб.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • До: АК-47 или М4А1

          беше в ирак с 2пехотен голям к.р ядоха ,ама се държаха мъжки момчетата ,неми го е разказвал той

          Коментар


          • До: АК-47 или М4А1

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            ..И не се базирам на ЮТуб.
            А трябва! Пълно е с доказателства, каквито щеш, макар и оспорващи се едно с друго.

            Моля простете за спама.

            Коментар


            • До: АК-47 или М4А1

              http://www.vbox7.com/play:5059a693 тука има едно руско сравнение на двете оръжия.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • До: АК-47 или М4А1

                колегата дето говореше за Блек уотър
                да погледа още малко филмчета
                тогава ще види че с американско оръжие са въоръжени само иракските войници които пазят базата им и са от редовната иракска армия
                всичко друго що е контрактор стреля с АК а в колите имат ПК и РПГ
                даже показаха и една работилничка дето освен АК не видях нищо друго
                а имаше и един оръжейник който им преправяше калашниците и им слагаше разни шукарийки като оптики ??? дулни компенсатори и други такива
                подчертаваше се че оръжието се доставя и прави по поръчка на контрактора
                интересно що всички искат АК
                другото беше че взимат по 600 гущера на ден
                ама то е извън темата
                BMW X6

                Коментар


                • До: АК-47 или М4А1

                  Първоначално публикуван от VeshteR Преглед на мнение
                  колегата дето говореше за Блек уотър
                  да погледа още малко филмчета
                  тогава ще види че с американско оръжие са въоръжени само иракските войници които пазят базата им и са от редовната иракска армия
                  всичко друго що е контрактор стреля с АК а в колите имат ПК и РПГ
                  даже показаха и една работилничка дето освен АК не видях нищо друго
                  а имаше и един оръжейник който им преправяше калашниците и им слагаше разни шукарийки като оптики ??? дулни компенсатори и други такива
                  подчертаваше се че оръжието се доставя и прави по поръчка на контрактора
                  интересно що всички искат АК
                  другото беше че взимат по 600 гущера на ден
                  ама то е извън темата

                  филмчета не сам гледал за Black Water, а съм работил заедно с тях. Съвместни ескорти сме правили. Сега от теб за първи път чувам че са с АК. Може би аз не ги разпознавам М-ките и АК-атата и викам на АК-ато М-ка. Иракската армия е с АК-та и РПК имат. Никога не са ни пазили базата а само са били при до нас на поста, нещо като да ги научим на майсторлък, ама никой не им обращаше внимание. Това че вземат по 600 долара на ден си прав и няма за какво да спорим. Ама пак казвам че сигурно не различавам АК от М-ка и затова съм се объркал и съм написал че са с М-ки.

                  Коментар


                  • До: АК-47 или М4А1

                    Аз изгледах доста клипчета за Бляк Уотър и навсякъде бяха с М-ки.Клиповете гледах в
                    You tube.

                    Коментар


                    • До: АК-47 или М4А1

                      Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                      Аз изгледах доста клипчета за Бляк Уотър и навсякъде бяха с М-ки.Клиповете гледах в
                      You tube.

                      Коментар


                      • До: АК-47 или М4А1

                        абе виждал съм танк
                        Първоначално публикуван от efreytora Преглед на мнение
                        за танкове не спорете със svcr6 ,че бая време изкара като мерач на Т-72

                        Коментар


                        • До: АК-47 или М4А1

                          М да а аа ...... доста време не съм посещавал подобни форуми , по принцип са пълни с посетители с опит базиращ се на филмите и книгите от родните училища ..... С ефрейтора се познавам лично .... добър снайперски костюм направи момчето но нямаше кой да го оцени , много простаци и комунисти много нещо ..... въпросния колега който е бил в Ирак .... радвам се да видя изразено мнение от някой който е бил и видял .... Та и Аз бях там по това време и аз ......

                          Спора е интересен и съответно безмислен .... доста разговори на тази тема сме провели с SCVR6 ,
                          Та господа или другари ..... Моето щатно оръжие с Втори Пехотен Батальон бе АК 47М-1 с подцевен гранатомет , изглеждаше и си бе внушително , когато го получих започнах да го разглеждам интересно ми бе къде е модернизиран .... Ами нямаше дори универсалната и елементарна скосена муфа , новото в моето АК бе .... възможноста да се закрепва подцевния гранатомет... А те в началото не можеха да произвеждат изстрел ... даваха много засечки , оплаквахме се да ги оправят но не , Аз бях този който сподели с един доста възрастен Полковник , че жилетките нестават нестават че никой не можа въпреки настояването да се прострелят автоматите майната му и на това поне ни ремонтирайте Кастьорите ..... Оне взе нещата при сърце после за няколко часа в Арсенал и проблема се реши , и това 3 -4 дни преди заминаването .......... толкова са прости нашите Шапкари
                          Ще одговоря защо колегата и не само той а и доста колеги харесаха М4
                          -По лека е
                          -Възможноста да се слагат различни оптики
                          -Дължината на приклада се регулира
                          -По добре групира изстрелите
                          -Възможност да се монтира подцевен гранатомет

                          Била засичала .... ??? ако е някой калпав патрон може , и АК понякога засича
                          Частни охранители в Ирак бяха с като цяло с М ки ... но имаше и изключения , кой с Узи , кой с МП5 , кои с АК , Галил и всякакви ги имаше .... дори и се намираха едни брадати с голи глави Ловци на Глави с едни брадви едни ножове ....
                          всичко е до човека ....

                          Изброените по горе качества липсват в АК ... има ги но пооделно за бройка но ги няма на един Автомат всичките не и на БГ производството
                          Но оо о о о ..... има и едно но .... стрелял съм и с АКМ , бяха новички Чешко производство , искаш оптика ,слагаш си я , искаш гранатомет слагаш го , имаш компенсатор .... по лек е от стандартния АК .... приклада е малко по различен .... е Друго казва усеща се разликата (моя също бе чисто новичък ) основно проблемите идваха нощем е как да се прицелим и водим огън като една елементарна оптика неможе да се сложи ....... , Основно бях по ескорти и кметството .... та всичко ми е
                          пред очите , дори усмивката на SCVR6 .... след като излязоха от засадата..... Малко истински Българи останаха доста с ориенталско мислене бяха и се прибраха ..... но някои останахме .... Доста неща видяхме .... и повечето бяха в разрез с правилата в БГ .... излязохме от наложената ни матрица ...
                          а за тестовете с бронежилетки Американска плоча за жилетка бе стреляна от 20 метра с ПК 7-62 , Драгунов и с моето АК .... три попадени не беше пробита но едва ли човек е в състояние да преживее шоковия удар ... а бронебойни и други патрони си ги намирахме там ..... както се споменава на места бяхме на мироопазваща мисия ..... но нещо се обърка .... те даже и гранати неискаха да ни дават .... но се намираха , а кат взеха да свършват патроните (колегите парашутисти обичаха да стрелят на дълги редове , помня как стояха в подземието без амуниции но тогава не се надуваха а при нас БМП 23 грешна инжинерна мисъл беше пълно с разни сандъци и играчки но не от БГ Армията .........)
                          стана майко мила .....

                          Драгунов не е това за което го мислят всички , не съм убеден ,че е специално снайперово оръжие ... трябва да си доста сръчен и да ти се отдава за да си точен с него ....

                          Много пъти са ме питали за М и АК .... и двете вършат работа но зависи кои от моделите .... и за каква работа , климат и т.н .... универсално няма ....
                          на Англичаните пушките им нестават ..... но няма как някой да е с друго от това което им е дадено .... всичко е до политика и работа на ВПК на дадена страна

                          Та ако си в гори, блата , пустини , джунгли ....... нямаш осигурен тил , и
                          едва ли ще имаш време да се грижиш за оръжието си ...... то ти е необходимо нещо от рода на АКМ 7.62мм
                          Ако условията са по човешки както бяха в Ирак .... става и М и други подобни .... леки ,доста по точни и групиращи изстрелите , не е необходим голям калибър .

                          Аз лично предпочитам АКМ .... онзи стандартен олекотен АКМ с леките оптики и гранатомет .... това си е мое мнение

                          да ви споделя и за Кастьора .... 350 метра не е проблем , по едно време доста ни притиснаха в Кметството ..... почти ми изгори раката ... а бях с двойни кожени ръкавици .... доста пострелях с него и се оказва противно на твърдението ,че небило вършело добра работа ,напротив много е точен и като намалееха ми се обаждаха ..... сграда еди коя си етаж еди кой си прозорец .... имаш разрешение за С ................. до там стигнах че не ползвах неговия мерник а този на Автомата ..............


                          И накрая да подчертая .... почти никой рискувал живота си за другар или да прибяга без жилетка до друго гнездо под обстрел за муниции не получи значка (медал)..... беше много обидно .....

                          някой ден някой може би ще напише безпристрастно книга за тези 6 месеца ..... може би ...........
                          Мръсотията е прекалено голяма .........

                          Коментар


                          • До: АК-47 или М4А1

                            До, VITYZ.

                            Колега, очевидно си видял и преживял много.
                            Ама пък хич не умееш да го разказваш. Но съм убеден, че ще се научиш. Тъй като сме много тук желаещи да научат нещо от Първа ръка, от непосредствени впечатления, вземи опитай, ще ти бъдем благодарни.
                            Дай за начало нещо лекичко, например първите 10 дни от обучението , или от мисията, ако искаш,
                            Първи впечатления, бойни другари, кратки характеристики, атмосверата в отряда, какви капии имаше, какви кретени, майтапчийски случки, гадна ли е храната....ей такива подробности оформят духа на разказа.
                            Разбира се , спазвай си това което е все още военна тайна и,т,н. Вместо имена измисли им прякори. Така няма да има лино засегнати.
                            Очакавам продължение, и...УСПЕХ )
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • До: АК-47 или М4А1

                              Да подема приказката от Nik Nikolov, във форума освен vitiz, има поне още петима души били "насам-натам", но нещо изобщо не са словоохотливи. Дали е само от гледна точка военната тайна, дали, защо - но факт. А наистина ще бъде много полезно да прочетем нещо от първа ръка и в неформална обстановка.
                              Лично аз винаги използвам случай да разговарям с такива хора, но това не се удава много често. Последно говорих с момчетата, които донесоха в София инструментите, пратени от Рашана, те току-що се бяха върнали от Афганистан.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • До: АК-47 или М4А1

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Да подема приказката от Nik Nikolov, във форума освен vitiz, има поне още петима души били "насам-натам", но нещо изобщо не са словоохотливи. Дали е само от гледна точка военната тайна, дали, защо - но факт. А наистина ще бъде много полезно да прочетем нещо от първа ръка и в неформална обстановка.
                                Лично аз винаги използвам случай да разговарям с такива хора, но това не се удава много често. Последно говорих с момчетата, които донесоха в София инструментите, пратени от Рашана, те току-що се бяха върнали от Афганистан.
                                Не е проблемът във военната тайна.Синдромът.Там е заровено кучето.Виж поинтересувай се от живота на тези които се върнаха от мисии.За тежките става дума.Не малка част от тях имат коренно различно поведение в цивилният живот преди и след.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X