Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АК-47 или М4А1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • АК-47 или М4А1

    Ами айде сега да ви видя. Чакам огромна критика аз М4А1 и само хваляне на АК-то, а истината се разбира само който е стрелял и с двете (например такав като мене).

  • #2
    До: АК-47 или М4А1

    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=2430

    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7522

    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=2753

    Коментар


    • #3
      До: АК-47 или М4А1

      Първоначално публикуван от SCVR6 Преглед на мнение
      Ами айде сега да ви видя. Чакам огромна критика аз М4А1 и само хваляне на АК-то, а истината се разбира само който е стрелял и с двете (например такав като мене).
      да бе, и аз съм стрелял и с двете...на CS-a.


      Кажи си впечатленията, щото очевидно си доста впечатлен, не се стеснявай

      Коментар


      • #4
        До: АК-47 или М4А1

        Първоначално публикуван от SCVR6 Преглед на мнение
        Ами айде сега да ви видя. Чакам огромна критика аз М4А1 и само хваляне на АК-то, а истината се разбира само който е стрелял и с двете (например такав като мене).
        Колега, сравнявате оръжия с доста различни калибри и мощност на патрона. Коректното сравнение е вместо АК47 да е АК74, който е с близък калибар. Все пак 5.56 и 5.45 са доста близки в сравнение с 7.62 на голямото АК.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          До: АК-47 или М4А1

          Аз мога да преразкажа мнението на един мои приятел стрелял с множество оръжия включително и двете изброени.То звучеше така:
          Ако трябва да ида на война със сериозно материално подсигуряване и добре обучени профи войници при все че имаме превес в силите ще избера американското пушкало,ако трябва да водя война с наборна армия слабо материално подсигуряване необучени войници и искам надежно оръжие ще съм с АК просто АК винаги стреля но сравнен според него с М4 е доста по неудобен и недодялан просто Калашников е масовото просто и винаги стрелящо оръжие,с цента на какво това е друг въпрос.
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар


          • #6
            До: АК-47 или М4А1

            на скоро по дискавъри - проамериканска телевизия имаше филмче
            10-те най добри щурмови автомата
            там се изказаха доста мастити хамерикански специалисти
            и за моя голяма изненада всички посочиха АК47 за най -доброто от добрите и то единодушно
            дори единият се изказа че иска ак47 когато дойде края на света
            не че за мен ак не е най -доброто
            просто не очаквах да си признаят
            няма да споря с тях
            BMW X6

            Коментар


            • #7
              До: АК-47 или М4А1

              Да, а американските войници в Ирак, се радват на трофейните така, както малко дете нова играчка.

              Коментар


              • #8
                До: АК-47 или М4А1

                Радват се по същия начин както се радваха и във Виетнам.
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  До: АК-47 или М4А1

                  хахах
                  пълни глупости
                  никои от американските войници в Ирак не се радва на АК, напротив даже не искат и да го пипнат, защото първо е много тежък и другото което е че е много неудобен. Мога да ти кажа още хиляди недостатъци на АК ама засега това са най важните. А на въпроса на zlatev, искаш да кажеш, че АК-то е по мощно ли ? Не те разбирам какво искаш да кажеш с това да не ги сравнявам щотото били различни калибри ?

                  Коментар


                  • #10
                    До: АК-47 или М4А1

                    Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                    Аз мога да преразкажа мнението на един мои приятел стрелял с множество оръжия включително и двете изброени.То звучеше така:
                    Ако трябва да ида на война със сериозно материално подсигуряване и добре обучени профи войници при все че имаме превес в силите ще избера американското пушкало,ако трябва да водя война с наборна армия слабо материално подсигуряване необучени войници и искам надежно оръжие ще съм с АК просто АК винаги стреля но сравнен според него с М4 е доста по неудобен и недодялан просто Калашников е масовото просто и винаги стрелящо оръжие,с цента на какво това е друг въпрос.
                    Твоят приятел е пропуснал да спомене, че ако ще ходи на война по първия начин, то ще бъде адютант на главнокомадващия например, някъде далече от реалните бойни действия.
                    Иначе има пример за война със сериозно материално подсигуряване и добре обучени профи войници и превес в силите - Виетнам. Снайперистите също не прощават независимо колоко си обучен, професионален и подсигурен. На война няма място за гъзария. Няма най-добър войник има войник с късмет...
                    Аз залагам на АК, което е и една моя невъзможна мечта - да притежавам истински автомат Калашников.
                    Последно редактирано от blackfirefly; 26-03-08, 08:24.
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • #11
                      До: АК-47 или М4А1

                      Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                      Аз мога да преразкажа мнението на един мои приятел стрелял с множество оръжия включително и двете изброени.То звучеше така:
                      Ако трябва да ида на война със сериозно материално подсигуряване и добре обучени профи войници при все че имаме превес в силите ще избера американското пушкало,ако трябва да водя война с наборна армия слабо материално подсигуряване необучени войници и искам надежно оръжие ще съм с АК просто АК винаги стреля но сравнен според него с М4 е доста по неудобен и недодялан просто Калашников е масовото просто и винаги стрелящо оръжие,с цента на какво това е друг въпрос.
                      Само че нали се сещаш, че война вече не се води по поляните, от едната страна нашите а от другата лошите, генерала казва "Огън" и се почват. Такива работи вече не саществуват. Война вече се води в градовете където е пълно със сгради и едно желязо като АК не е никак удачен вариант да ти бъде в рацете и да проникваш в сгради или да щурмуваш даден обект.

                      Коментар


                      • #12
                        До: АК-47 или М4А1

                        Авторът е решил да се похвали че е стрелял с м4а1 и смята че другите форумци ядем доматите с колците...
                        [B]Пуля дура, как поймаешь, даже не поймешь.[/B]

                        Коментар


                        • #13
                          До: АК-47 или М4А1

                          Точно па М4 е най-трагичния буклук от цялото семейство АР-16. Пушчица за скаути с пистолетна цев.

                          Коментар


                          • #14
                            До: АК-47 или М4А1

                            Първоначално публикуван от panther_bg Преглед на мнение
                            Авторът е решил да се похвали че е стрелял с м4а1 и смята че другите форумци ядем доматите с колците...
                            Две големи разлики, като казват в Одесса : да стреляш, и да воюваш.
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #15
                              До: АК-47 или М4А1

                              точно
                              за 30 мин може да научиш необразован човек да разглабя сглабя бслужва и стреля с АК
                              освен това желязото е изключително надеждно и стреля във всички реални условия -това по филмите дето рамбо хваща един и засича и той го поглежда с презрение и го хвърля - не е реално повярвайте ми
                              това е пропаганда
                              освен това точност не е необходима
                              идеята е да се създаде оръжие което да стреля сравнително точно и
                              да поразява на 300-500метра мах като същевременно се поддържа плътност на огъня от около 600 изстрела в минута от стрелковото отделение което се смята за долна граница на необходимият темп на стрелба
                              да АК е по-тежък и с по-голям калибър което има плюсове и минуси
                              да речем с 5.56 калибър сте вземеш повече боеприпаси но пък там куршумите си имат други недостатъци като малката маса и нестабилната треактория...
                              да питам само че се отплеснах ако си изтървеш космическата м16 в локвата кал какво ще стане ?
                              BMW X6

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X