Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подземни военни бази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подземни военни бази

    Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
    ... Чавдаре , моите уважения и не ми се спори. Бях мех.водач и 5 номер в разчета по изстрелване на изделие 8к14.Още чувам доклада на 63 началник стартово отделение преди задачата за пуск.Всеки път за врагъ се споменаваше ракетите с , които разполага ,,Онес джон,, и Дивизион ,,Ланс,, , та мен така са ме учили и това са ми говорели , а вие щом знаете повече........... Сега е лесно , четем статистиките и ровим в ,,Тубата,,.
    Другарю редник (или каквото там си бил), не знам какво са те учили, но изобщо нямаш позиция за спор. В армията освен всезнаещите шофьори, имаше и други хора, на които им беше работа да изясняват какво няма и какво има "вероятният противник", колко, къде и т.н. И не, Интернет не вършеше работа, защото такъв нямаше, еле пък в НРБ.

    За турците през 80-те имаше очаквания да получат Ланс и това по едно време беше сред дежурните задачи по добиване на информация. Само че така и не се случи.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Подземни военни бази

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Причината за тяхното разформироване е приемане на въоръжение на ново оръжие, заменящо остарялото. (Невъзможността за поддръжка на всичкото е едно допълнение.)
      От висотата на редник (евентуално ефрейтор), шофьор - ли ми задаваш тия резки въпроси с драматичен тон!
      Може да и двете. Невъзможността за подръжка и договорът но как да е. И да ефрейтор мех.водач и 5 номер в разчета. Втори път те питам ти , като какъв по онова време се изказваш. Драма няма .а и статистиките не са ми по сърце.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • От: Подземни военни бази

        Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
        Може да и двете. Невъзможността за подръжка и договорът но как да е. И да ефрейтор мех.водач и 5 номер в разчета. Втори път те питам ти , като какъв по онова време се изказваш. Драма няма .а и статистиките не са ми по сърце.
        Не може да е във връзка с договора, защото по това време такъв не съществува.
        Не съм служил в ракетни войски
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Подземни военни бази

          Пак започваме да слагаме каруцата пред коня.За България даже по времето на "цъфналият" комунизъм подържането на една 90-120 000 армия и бе пряко силите и за подръжката отиваха едни 35-40% от бюджета на страната.Хубаво,имали сме ОТР ура,и какво.Първо без "Биг Брадър"сам да стреляш не става,второ-вече без "Биг Брадър"-да стреляш,вече си е чисто самоубийство.Истамбул е огромна цел с 10-15 ракети(ако не ги свали Патриота) ще убиеш да кажем 7-10 000 цивилни(евентуално).И после?Запасяваме се с повечко вазелин(от розовият),че след седмица 1-ва турска армия,ще мие танковете си на Дунав.
          Подобни играчки дават само изкуственно спокойствие и мания за непобедимост.Нещо за чиято подръжка зависиш на 100% от кефа на 3-та страна.И тази страна вече не е "Биг Брадър" и има едно на ум,че с тези ракети можеш да пуцнеш кеф ти до Севастопол,кеф ти до Новороссийск.
          За сегашното състояние на България и БА,имането и подръжката на такива ракети е ненужен лукс.Един ден ако нещата се подобрят и финансите го позволяват,ако решим,че имаме нужда от такива играчки,купувай кеф ти M-270 MLRS кеф ти HIMARS-и далекобойна тежка РСЗО и ОТР-само сменяш пакета.

          Коментар


          • От: Подземни военни бази

            Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
            ...Доста след това навлиза новият комплекс СС-23 с твърдо гориво след , което нашите 8к14 ги нарязват. ...
            В нашето си ги имаше 92-93г - все още не бяха нарязани... Целта поне според игрите - 'стамбула с 16 бр ЯО...
            МНОГО ме съмнява с 16бр, дето много не могат да се манипулират (чиста електромеханика) да има само 20-50х.жертви... Особено имайки предвид насищането в този град..
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Подземни военни бази

              Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение


              ,,Марино поле,,????
              Разлог.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • От: Подземни военни бази

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Не може да е във връзка с договора, защото по това време такъв не съществува.
                Не съм служил в ракетни войски
                Ясно , Ок колега бъди здрав! Извинявам се за лошо съставените изречения , сутринта пишех от телефона , а и не мога да се меря с теб признавам . Ти си човек с дар слово , аз обаче съм с други наклонности , знания и възможности с които естественно се гордея. Спирам с дебата , щото ще съм принуден да повтарям , като надраскана грамофонна плоча това , което знам и на което съм научен. З а договора така да е , но едно ми стана ясно едно , че от ракети не разбираш ,разбираш от статистики , граматика и слово , може би история , дано поне в казарма да си ходил..............
                П.п. Лесно е сега да се оплюва и с лека ръка да се премахват неща градени с мн. труд , лишения , години наред. Стари били, неточни , не знам си какви. Напротив , за времето си и стратегическите планове си бяхме сила голяма. Сега какво сме ............? И за кво скачах в началото на демокрацията , за да дойде мутризация и чалгализация и да ни управляват мутри с партийни книжки нагло представящи себе си за най големите демократи. Ето нещо за бате ви Жельчо и Луджев , че някой не вярваше............http://bgns.net/%D0%B8%D1%81%D1%82%D...4%D0%B8%D1%8F/
                Последно редактирано от traper2504; 04-12-17, 20:42.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • От: Подземни военни бази

                  Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                  Разлог.
                  Там нямаше от нашите , имахте може би по малките Фрог /П.У.Зил - 135/.Поздрави!
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • От: Подземни военни бази

                    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                    Пак започваме да слагаме каруцата пред коня.За България даже по времето на "цъфналият" комунизъм подържането на една 90-120 000 армия и бе пряко силите и за подръжката отиваха едни 35-40% от бюджета на страната.Хубаво,имали сме ОТР ура,и какво.Първо без "Биг Брадър"сам да стреляш не става,второ-вече без "Биг Брадър"-да стреляш,вече си е чисто самоубийство.Истамбул е огромна цел с 10-15 ракети(ако не ги свали Патриота) ще убиеш да кажем 7-10 000 цивилни(евентуално).И после?Запасяваме се с повечко вазелин(от розовият),че след седмица 1-ва турска армия,ще мие танковете си на Дунав.
                    Подобни играчки дават само изкуственно спокойствие и мания за непобедимост.Нещо за чиято подръжка зависиш на 100% от кефа на 3-та страна.И тази страна вече не е "Биг Брадър" и има едно на ум,че с тези ракети можеш да пуцнеш кеф ти до Севастопол,кеф ти до Новороссийск.
                    За сегашното състояние на България и БА,имането и подръжката на такива ракети е ненужен лукс.Един ден ако нещата се подобрят и финансите го позволяват,ако решим,че имаме нужда от такива играчки,купувай кеф ти M-270 MLRS кеф ти HIMARS-и далекобойна тежка РСЗО и ОТР-само сменяш пакета.

                    Ако не бяха крали и разграбвали нашите оправници може би щяхме да можем да ги подържаме и ако не се бяха одупвали прибързано на другия ти бай Брадър , който заедно с манафите це;та им беше отново да ни унизят така , както през Ньойскят договор...............
                    Поне да бяхме почакали те да ни ги нарежат за тяхна сметка , щото така или иначе пак щяха да ни приемат в НАТО. А така всичко бе за наша сметка , не щеш ли получихме и един гол х-й от това НАТО. Добре , че още има живи тук там няколко Зила и Уаза та родната ни ,,армия,, да житка насам натам.
                    Последно редактирано от traper2504; 04-12-17, 20:33.
                    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                    Коментар


                    • От: Подземни военни бази

                      Трапер, тоя пич, дето е написал статията, може да е много кометентен, ама не съвсем.

                      Вероятно, не е знаел, че ПВО се дели на две основни единици, и затова е отбелязал само едната.

                      Другата - тя също беше разсипана, ама за нея никой нищо не казва. Вероятно, защото не се говореше много за нея.

                      Коментар


                      • От: Подземни военни бази

                        Тоя пич дето е писал статията, е движен от жалба по младост и най-вече по статус!...
                        Оттам купища неточности, противоречия, премълчавания, натъкмявания и откровени глупости включително.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Подземни военни бази

                          Премълчаването не винаги е от знания
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Подземни военни бази

                            Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                            Там нямаше от нашите , имахте може би по малките Фрог /П.У.Зил - 135/.Поздрави!
                            Не знам какви са. Излизаха само нощем /чуваше се/. Аз съм ги мярвал само веднъж, случайно, бяха на верижни шасита. Поздрави!

                            П.П. Говореше се, че със сядането на механик-водача на седалката и машината пали сама, за съкращаване на норматива за изнасяне. Друго нищо не съм чул за една година служба там. Това 1972/73 г.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • От: Подземни военни бази

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              ...бяха на верижни шасита...
                              Пак Скъд, по-стара модификация. Шаситата са на база Т54/55.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Подземни военни бази

                                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                                Не знам какви са. Излизаха само нощем /чуваше се/. Аз съм ги мярвал само веднъж, случайно, бяха на верижни шасита. Поздрави!

                                П.П. Говореше се, че със сядането на механик-водача на седалката и машината пали сама, за съкращаване на норматива за изнасяне. Друго нищо не съм чул за една година служба там. Това 1972/73 г.
                                Ахаа разбрах , не са Фрог / те са на гуми/ . Това са предния комплекс , по стария , преди нашия 8к14. С веригите са 8к11. Ето това е звярът. https://www.youtube.com/watch?v=DoQAPiShh5k
                                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X