Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подземни военни бази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подземни военни бази

    Трасиращи,халосни с муфа,ама за караула освен бойни и аз питам с какви други може да се дава въоръжен наряд
    Ние освен с АК дежуряхме и със Макаров и със ТТ но за стоп патрони тогава не бяхме чували.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Подземни военни бази

      Я се стегнете, бе хора! Имаше и едни постове, които пазеха само с щик-нож.Дневален им се викаше.
      ПП.При нас(Доброславци) с нож беше и дежурния на КПП-то....нищо, че беше вход/изход на базата.
      Последно редактирано от ЕМО; 01-12-17, 22:20.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • От: Подземни военни бази

        Стига глупости бе. И знамето се пазеше с бойни. Печкаря вярно си ходеше по чехли и без колан, ма говорим за караул. И най- паче за армия.
        пп трасиращи, халосни и муфа даваше старшината за някоя заря в някое село
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Подземни военни бази

          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
          Я се стегнете, бе хора! Имаше и едни постове, които пазеха само с щик-нож.Дневален им се викаше.
          ПП.При нас(Доброславци) с нож беше и дежурния на КПП-то....нищо, че беше вход/изход в базата.
          На КПП-то през деня. Предполагам, че нощно време е въоръжен пост, или?
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • От: Подземни военни бази

            При нас и артелната се пазеше от въоръжен караул даже
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Подземни военни бази

              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
              На КПП-то през деня. Предполагам, че нощно време е въоръжен пост, или?
              Ц ! 24часа-нож.
              ПП.Годината беше 95-та.Точно когато бях в учебната рота(Април 95-та) убиха Васил Илиев.Най-мутренските времена.Преди нас е имало нападение върху КПП-то с цел да вземат пищака на дежурния и автомата на дневалния.След този случай е издадена заповед на КПП-то да се дежури с ножове.
              На постовете, естествено, часовите бяха с автомати.Ама на поста е лесно-трудно бих пуснал някой на по-малко от 100м.На КПП-то може да ти дойде под носа за да .....пита на къде е селото.
              Последно редактирано от ЕМО; 01-12-17, 22:23.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • От: Подземни военни бази

                Къде па омешахте караул/патрул и дневален, дежурен по рота?
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Подземни военни бази

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Къде па омешахте караул/патрул и дневален, дежурен по рота?
                  Що? Охрана и отбрана. Къде е разликата? Все отговаряш с главата(гъзъ) си.
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • От: Подземни военни бази

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    Ц. 24часа-нож.
                    ПП.Годината беше 95-та.Точно когато бях в учебната рота(Април 95-та) убиха Васил Илиев.Най-мутренските времена.Преди нас е имало нападение върху КПП-то с цел да вземат пищака на дежурния и автомата на дневалния.След този случай е издадена заповед на КПП-то да се дежури с ножове.
                    На постовете, естествено, часовите бяха с автомати.Ама на поста е лесно-трудно бих пуснал някой на по-малко от 100м.На КПП-то може да ти дойде под носа за да .....пита на къде е селото.
                    Нощта, когато убиха В. Илиев бях караул на КПП на Щаба на ВВС. Там мнаваха на 3 м всякакви индивиди цяла нощ, на 5 м тролеите и колите и поста беше извън оградата. Тази нощ носих службата с патрон в цевта и авгомата в ръка, а не на ремък. Толкова джипки и лимузини с показани оръжия през прозорците, че и обезумели, не бях виждал и по филмите. Цяла нощ с мръсна газ излитаха от кръговото и профучаваха пред мене. Имам там много караули, но само тогава и старшината стоя с мене с пищов в ръка. Обикновено спи в будката...
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • От: Подземни военни бази

                      1-ва ИАБ с.Доброславци, 94-та.Западния ГСМ.Банда апапи решава да убие часовия за да вкара цистерна в ГСМ-а (той е извън територията на базата) и да точи на едро. Добре ама момъка се оказва печен, дава на заден в едни трънки и води кръгова отбрана 10-15мин. В караулното чуват патакламата и тръгва подсилка...останалото на чашка.
                      пп.Било е "веселба"-по официални данни, жертви няма.
                      пп2.Това не е виц, а действителен случай.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • От: Подземни военни бази

                        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                        Що? Охрана и отбрана. Къде е разликата? Все отговаряш с главата(гъзъ) си.
                        Не моа ти отговоря на тия въпроси, незнам. Обаче знам кое как се носи. По дифолт. Кой и защо е измислил дифолта трябва друг да ти отговори.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Подземни военни бази

                          А ти си си отговорил - колко и да бил печен, не е бил нинджа, та ако е трябвало да фърля ножове...
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Подземни военни бази

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            А ти си си отговорил - колко и да бил печен, не е бил нинджа, та ако е трябвало да фърля ножове...
                            Ако си забравил устава, да те подсетя-дневалния(с ножа) пази не само креватите и дюшеците, но и "оръжейната"(в моя случай 150 автомата и няколко хил. патрона), която се отваря супер елементарно-с пожарогасителя.Знаеш ли кога на някой войник ще му се скъса конеца който му държи ушите...?
                            ПП.Постовете имаха...как да го нарека...приоритет.След падането на "желязната завеса" трудно можеше да се предположи, че някой империалист-диверсант ще атакува стоянките на самолетите или щаба, но с голяма доза увереност можеше да се предположи, че ще се намерят мераклии да оберат складовете(най-вече АВ-то), ЛУЧ-а(километри медни кабели-и това сме го играли) или ГСМ-а. Та и охраната беше според заплахата.На КПП-то какво точно пазят, та им трябват автомати?
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Подземни военни бази

                              Ако ще си разправяме за казармата да почвам, как нападнаха въоръжени две лица караула,пък аз началник караул.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Подземни военни бази

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Ако ще си разправяме за казармата да почвам, как нападнаха въоръжени две лица караула,пък аз началник караул.
                                Посипвам си главата с пепел.
                                Та кво викате за подземните бази?
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X