Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подземни военни бази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подземни военни бази

    Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
    ...не знаеш , че тогава по Тошово вкарвахме нефт от руснака. И сигурно не знаеш , че този нефт се преработваше в Нефтохим Бургас. Та колега тази нефт преработен в гориво се изнасяше...
    Знам-знам (ама имам чувството, че ти недотам знаеш). Но дори и от частта, която скандираш - какво това нас някак спомага за каквото и да било.

    ПП
    Какви наши (та даже и силно-ентусиазирано-преувеличено наши) територии има днес в Турция?
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Подземни военни бази

      Да бе нула преди 30 години. Толкова създадени цехове ,заводи,промишленост и др. на готово заграбени и правилно ,,приватизирани,, от някой хора.И що така народа през 90те имаше мн. повече пари и живееше по добре от колкото сега? Само един пример. Дискотеките работеха всяка вечер и клиенти имаше и по колко бяха в едно градче? А сега колко са и кога отварят ......? Ся остана едно БДЖ и от кога някой хора точат лиги , а и летище Софето , но като гледам ще успеят .
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • От: Подземни военни бази

        Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
        Само един пример. Дискотеките работеха всяка вечер и клиенти имаше и по колко бяха в едно градче?

        Прав си! Прав си!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Подземни военни бази

          Ами трябва да се признае - бърже успяваш

          Те бая бърже са ги затворили тез очи Андропов (Ген.Сек - една година) и Черненко (той пък дали имаше и година управление) ...

          Видя се че от "ракетното дело" си специалист до кое е "жаба" и кое "маз", недей продължава по-натам. Ще си развалиш "шестицата"

          Щях да питам в кой завод са произвеждани тез "ЗиЛ"-ове (та и абревеатурата им от там), ама айде....

          П.П.: Оооо, деде.... ама ти съвсем си сА чалдисал бе .
          Я хвани някоя унука под ръка, дай му 50 лева и да те заведе само за една вечер до "слънчака" да те разходи
          Или чакай! (да не вземеш да преживееш някакъв "културен шок) - по-добре до Студентски град

          Коментар


          • Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Знам-знам (ама имам чувството, че ти недотам знаеш). Но дори и от частта, която скандираш - какво това нас някак спомага за каквото и да било.

            ПП
            Какви наши (та даже и силно-ентусиазирано-преувеличено наши) територии има днес в Турция?
            Ми моята баба и дядо са от село Ятрос , а това се намира на луната колега. Бяло и Мраморно море също.............

            Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
            Ами трябва да се признае - бърже успяваш

            Те бая бърже са ги затворили тез очи Андропов (Ген.Сек - една година) и Черненко (той пък дали имаше и година управление) ...

            Видя се че от "ракетното дело" си специалист до кое е "жаба" и кое "маз", недей продължава по-натам. Ще си развалиш "шестицата"

            Щях да питам в кой завод са произвеждани тез "ЗиЛ"-ове (та и абревеатурата им от там), ама айде....
            Кой ти говори и величае Андропов и Черненко и колко са живели , може ли така да се пръкваш и дрънкаш врели не кипели. Колко съм спец. в ракетното дело не ти влиза в работата още повече , че не ме познаваш. И вземи чети наред , а не между редовете за да ти стане ясно къде , какво и колко съм спец. в тези неща. Някъде да видя , че се правя на главен конструктор. То бива неуважение , злоба и завист , но чак толкова. Спирам да пиша в тази тема за да останеш ти щом искаш да я до усе-еш и да им кажеш нещо по интересно в ракетното дело от мен щот аз съм подписвал декларация за мълчане. Айде мн. здраве!
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-12-17, 16:07.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • От: Подземни военни бази

              Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
              ...колега....
              Стана ясно, че в казармата си бил шофьор, вероятно това е професията ти понастоящем. Аз имам "цялата азбука" (без А), но никога не съм бил професионалист (не си храня децата от това). Трогнат съм от отношението ти, но не съм ти колега.

              Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
              ...село Ятрос... ...Бяло и Мраморно море също...
              Не знам къде е село Ятрос, но Бяло и Мраморно море - кога са били български?
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Подземни военни бази

                Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
                Един чичко с голяма шапка
                Все тая, няма как да го докажа по никакъв начин, това са ми казвали по-старите които са били по-наясно от мене с тогавашните планове. Колко време е трябвало според теб?
                Цялата формулировка "Трябвало е да издържим 48 часа, докато дойдат руснаците" е глупост. Защото такава вводна предполага да приемаме за даденост, че противникът ще ни хване със свалени гащи в стойка партер, докато сме спали дълбок сън. Т.е. приемаме за даденост, че ще предоставим на противника предимството от стратегическата изненада и че изненадващото настъпление срещу нас ще се осъществи с много сериозно превъзхождащи ни сили, та да трябва някой да ни спасява.

                По ред на номерата:

                Война между военни блокове като ВД и НАТО не почва току-така, с едно щракване на пръсти и най-вероятно би била предшествана от период на изостряне на обстановката. Също така, осигуряването на решаващо превъзходство във сили и средства трудно би станало със старт от място, без голяма предварителна подготовка, която изисква определено време и трудно би останала незабелязана. Т.е. щеше да има доста по 48 часа, през което време Одески военен окръг щеше вече да е прехвърлил насам каквито усиления са били предвидени. Т.е. руснаците щяха да си вече тук към момента на започване на бойни действия.

                Турската армия си беше (и е) голяма, но като качество на наличното въоръжение и техника по онова време не ни превъзхождаше. Отделно, дето не биха могли да хвърлят всичките си сили срещу нас, защото от другата страна щяха да имат още един фронт по границата със СССР.

                Да не забравяме, че при един конфликт ВД - НАТО основният театър на военните действия щеше да е Централноевропейският, където се очакваше да се развият най-важните събития. Те щяха да са определящи за това, което щеше да се случва тук.

                И накрая (ама не по значение), дискутираната постановка предполага, че силите на НАТО ще са тези, които правят първата крачка и нахлуват на наша територия. Естествено, това е в пълно съзвучие с пропагандните клишета от онова време за агресивния Запад и миролюбивия соцлагер. Ама дали беше така? За какво се готвеха в същност 8-те съветски армии (над 30 мотострелкови и танкови дивизии + 10 авиационни) на територията на ГДР, Полша, Чехословакия и Унгария? Независимо от всичките приказки за голямото ни миролюбие, плановете ни предвиждаха нанасяне на изпреварващи удари срещу "агресора" ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Подземни военни бази

                  Първоначално публикуван от traper2504
                  Кой ти говори и величае Андропов и Черненко и колко са живели , може ли така да се пръкваш и дрънкаш врели не кипели. Колко съм спец. в ракетното дело не ти влиза в работата още повече , че не ме познаваш. И вземи чети наред , а не между редовете за да ти стане ясно къде , какво и колко съм спец. в тези неща. Някъде да видя , че се правя на главен конструктор. То бива неуважение , злоба и завист , но чак толкова. Спирам да пиша в тази тема за да останеш ти щом искаш да я до усе-еш и да им кажеш нещо по интересно в ракетното дело от мен щот аз съм подписвал декларация за мълчане. Айде мн. здраве!
                  По т.1 "Андропов и сие" :
                  "Ти сериозно ли? Ти уж мн. им разбираше на статистики и история а не знаеш , че тогава по Тошово вкарвахме нефт от руснака. И сигурно не знаеш , че този нефт се преработваше в Нефтохим Бургас. Та колега тази нефт преработен в гориво се изнасяше , а нямахме право на това. Само ,че Андропов , че и Чернрнко си затваряха очите . Това според теб помощ ли е ?"
                  Те ти "хвалебствие" от чист вид. Ако не беше сбъркал адресата (примерно да беше сложил академичното - Брежнев..) опорката щеше да е бетон
                  Нищо де - случва се и на най-добрите да ударят в гредата


                  т.2) е до одеве го игра тежък спец, па изведнъж - "не ти влиза в работата", "подписвал съм декларация за мълчание"....
                  Де беше тая декларация двайсет минути назад ?

                  и за последно по т.3) ми кък да няма завист... - живели сте си живота по онова време, ехеййй. Па и чудеса на техниката и инженерната мисъл сте управлявали дето сега и със свещ не можем ги найдем у тез "пиндо-гееве" ...

                  П.П.: и един армаган за изпроводяк - таз "декларация" има срок за валидност .
                  Естествено другаря "вкр" е пропуснал да спомене таз подробност .

                  И да напомня - иди виж дискотеките кЪк са в днешно време (ама всеми един валериан първо )

                  Коментар


                  • От: Подземни военни бази

                    Ленин, къде се изгуби, бе брат? Форума беше някак си по-цветен с тебе...

                    Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                    Втори път те питам ти , като какъв по онова време се изказваш.
                    Не се тръшкай.Чавдар знае какво точно пише(за съжаление пише много, много по-малко от това което знае).

                    ПП.Простата истина е, че от ОТР има смисъл само при положение, че са с ядрени бойни глави.Останалото са кьорфишеци...незаслужаващи мрънкане.Ето, гледай-"Точка" заредена с "барут"-нищо кой знае какво:

                    Последно редактирано от ЕМО; 05-12-17, 01:59.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • От: Подземни военни бази

                      Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                      Ами Крим винаги си е бил руски , а и след , като толкова го притискат руснака естественно , че ще гледа да се защити и да има излаз на Черното море.
                      Че тя Русия си имаше излаз на Черно море и до Крим!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: Подземни военни бази

                        Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                        ... Само 4 бяха поделенията с Маз-543 и ракети 8к14 и Кабиле не е едно от тях....
                        Честно казано нямам ясен спомен от машината - ние учихме ракетите в учебния корпус И си бяха 8к14..
                        От машината си спомням само, че бе огромно чудовище (и то при условие, че до него имаше един БАТ с прикачен огромен диск май за окопи)
                        Имаше и още едни машини, които бяха транспортните за ракетите, ама от тях пък съвсем нямам спомен - май те си бяха ЗИЛ... И май транспорта имаше варианти за няколко типа ракети - 1бр от големите и 3бр от по-малки (ама какъв модел бяха по-малките - никакъв спомен)... И крана разбира се с разпорката за товарене на ракетите и отбелязано 'пълна, празна, с заряд и т.н.'
                        Но нито една от машините не съм виждал в движение, въпреки, че влизахме в тях - там се занимаваха автомобилистите..

                        Дали и колко е трябвало да устискаме - мотивацията особено по югоизточната граница бе огромна (предполагам и тук има колеги, които са минали през него район). Което в комбинация с поддържана (и що годе съвременна техника) в достатъчно количество би ни направила костелив орех... Имам няколко роднини служили в 'триъгълника' - и в момента да им кажеш 'на нож' - и са скокнали

                        А за Крим - помислете логично: вие бихте ли оставили своя единствена военна база в район като Черно море, която сте я подарили поради глупост и като добър жест на близка държава... Особено знаейки, че братята отвъд океана след два дни са подготвили 'негодуване на населението' с цел цялостното прогонване на руснаците от Крим и промяна баланса в Черно море?
                        Не виждам нищо учудващо в действията им - напротив.. .Направиха го доста по-грамотно отколкото американците в Югославия..
                        Последно редактирано от slowtraveler; 05-12-17, 07:44.
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Цялата формулировка "Трябвало е да издържим 48 часа, докато дойдат руснаците" е глупост. Защото такава вводна предполага да приемаме за даденост, че противникът ще ни хване със свалени гащи в стойка партер, докато сме спали дълбок сън. Т.е. приемаме за даденост, че ще предоставим на противника предимството от стратегическата изненада и че изненадващото настъпление срещу нас ще се осъществи с много сериозно превъзхождащи ни сили, та да трябва някой да ни спасява.

                          По ред на номерата:

                          Война между военни блокове като ВД и НАТО не почва току-така, с едно щракване на пръсти и най-вероятно би била предшествана от период на изостряне на обстановката. Също така, осигуряването на решаващо превъзходство във сили и средства трудно би станало със старт от място, без голяма предварителна подготовка, която изисква определено време и трудно би останала незабелязана. Т.е. щеше да има доста по 48 часа, през което време Одески военен окръг щеше вече да е прехвърлил насам каквито усиления са били предвидени. Т.е. руснаците щяха да си вече тук към момента на започване на бойни действия.

                          Турската армия си беше (и е) голяма, но като качество на наличното въоръжение и техника по онова време не ни превъзхождаше. Отделно, дето не биха могли да хвърлят всичките си сили срещу нас, защото от другата страна щяха да имат още един фронт по границата със СССР.

                          Да не забравяме, че при един конфликт ВД - НАТО основният театър на военните действия щеше да е Централноевропейският, където се очакваше да се развият най-важните събития. Те щяха да са определящи за това, което щеше да се случва тук.

                          И накрая (ама не по значение), дискутираната постановка предполага, че силите на НАТО ще са тези, които правят първата крачка и нахлуват на наша територия. Естествено, това е в пълно съзвучие с пропагандните клишета от онова време за агресивния Запад и миролюбивия соцлагер. Ама дали беше така? За какво се готвеха в същност 8-те съветски армии (над 30 мотострелкови и танкови дивизии + 10 авиационни) на територията на ГДР, Полша, Чехословакия и Унгария? Независимо от всичките приказки за голямото ни миролюбие, плановете ни предвиждаха нанасяне на изпреварващи удари срещу "агресора" ...
                          Най после реално и безпристрастно нещо написано. Аз бях до тук , бъдете здрави!

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Стана ясно, че в казармата си бил шофьор, вероятно това е професията ти понастоящем. Аз имам "цялата азбука" (без А), но никога не съм бил професионалист (не си храня децата от това). Трогнат съм от отношението ти, но не съм ти колега.

                          Не знам къде е село Ятрос, но Бяло и Мраморно море - кога са били български?
                          Ок не си ми колега , да те наричам ,,Велики писателю,, става ли? Та ще си мерим пишките сега пък кой кави категории има??? Ми някой може да имат и цялата азбука барабар с ,,А,, и какво от това , до там ли стигна? Писал съм в казармата минах две школи и бях мех. водач и 5№ в в разчета , но на теб това 5№ нищо не ти говори , естественно щото и понятие си нямаш от тези неща. Слушай нямам намерение да водя лекции най малкото щото бях ти казал , че не ставам за такъв. Но не може един човек не стъпвал в казарма да ми обяснява кое как става там вътре , Мазове , Фрог ове , ракети и едва ли не устройството им. Щото там вътре и колегите може да ти кажат освен знания имаше и ,,Чанч,, , ако си чувал.
                          За Ятрос уж си голям статистик , писател , историк боравещ с всички заучени фрази и граматически инструменти , а не можеш да намериш и видиш на картата къде е то , а за излаза ни до двете морета и предишните ни граници нямам думи.
                          От всичко това обаче става ясно , що за човек си и колко милееш за род , родина и за колко един ден можеш да ги продадеш. И да мен можеш да ме наречеш и каруцар , все тая.

                          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                          Ленин, къде се изгуби, бе брат? Форума беше някак си по-цветен с тебе...



                          Не се тръшкай.Чавдар знае какво точно пише(за съжаление пише много, много по-малко от това което знае).

                          ПП.Простата истина е, че от ОТР има смисъл само при положение, че са с ядрени бойни глави.Останалото са кьорфишеци...незаслужаващи мрънкане.Ето, гледай-"Точка" заредена с "барут"-нищо кой знае какво:

                          Чети не само между редовете. Цитата , който си постнал не се отнася за Чавдар. Що ти още ли не си чул , че 8к11 и 8к14 Скъд можеха да носят ядрени глави с мощност от 50 до 200к.т. и имаш ли представа кво значи 200кт. .?
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-12-17, 16:14.
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • От: Подземни военни бази

                            Първоначално публикуван от traper2504
                            Що ти още ли не си чул 8к11 и 8к14 Скъд могат да носят ядрени глави с мощност от 50 до 200к.т. и имаш ли представа кво значи 200кт. .?
                            Могат, разбира се.Стига да има кой да ти ги даде.Репликата ми беше по повод целия рев покрай нарязването на ракетите.В смисъл-от това скъпо и отговорно оръжие има файда САМО ако е с ядрена бойна глава.А след 89-та....
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Честно казано нямам ясен спомен от машината - ние учихме ракетите в учебния корпус И си бяха 8к14..
                              От машината си спомням само, че бе огромно чудовище (и то при условие, че до него имаше един БАТ с прикачен огромен диск май за окопи)
                              Имаше и още едни машини, които бяха транспортните за ракетите, ама от тях пък съвсем нямам спомен - май те си бяха ЗИЛ... И май транспорта имаше варианти за няколко типа ракети - 1бр от големите и 3бр от по-малки (ама какъв модел бяха по-малките - никакъв спомен)... И крана разбира се с разпорката за товарене на ракетите и отбелязано 'пълна, празна, с заряд и т.н.'
                              Но нито една от машините не съм виждал в движение, въпреки, че влизахме в тях - там се занимаваха автомобилистите..

                              Дали и колко е трябвало да устискаме - мотивацията особено по югоизточната граница бе огромна (предполагам и тук има колеги, които са минали през него район). Което в комбинация с поддържана (и що годе съвременна техника) в достатъчно количество би ни направила костелив орех... Имам няколко роднини служили в 'триъгълника' - и в момента да им кажеш 'на нож' - и са скокнали

                              А за Крим - помислете логично: вие бихте ли оставили своя единствена военна база в район като Черно море, която сте я подарили поради глупост и като добър жест на близка държава... Особено знаейки, че братята отвъд океана след два дни са подготвили 'негодуване на населението' с цел цялостното прогонване на руснаците от Крим и промяна баланса в Черно море?
                              Не виждам нищо учудващо в действията им - напротив.. .Направиха го доста по-грамотно отколкото американците в Югославия..
                              Извинявай , от това , което сега описваш ми става ясно , че това е същия звяр /ракета 8к14/, който аз карах. Може би в по късните години следкато аз служих да са преместили и някой Маз към ,,Кабиле,, Поздрави!

                              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                              Могат, разбира се.Стига да има кой да ти ги даде.Репликата ми беше по повод целия рев покрай нарязването на ракетите.В смисъл-от това скъпо и отговорно оръжие има файда САМО ако е с ядрена бойна глава.А след 89-та....
                              Прав си , най големия смисъл е в ядрения взрив.
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-12-17, 16:06.
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар


                              • От: Подземни военни бази

                                Първоначално публикуван от traper2504
                                ...най големия смисъл е в ядрения взрив.
                                Всъщност, това е най-голямото БЕЗСМИСЛИЕ!
                                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X