Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подземни военни бази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подземни военни бази

    Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
    Понеже в темата споменахте мостове- едно интересно съоръжение на терторията на Чехия -строено отпреди 2 СВ
    Позачетох се и какво излезе- мост на магистралата Прага- Бърно, проектиран и започнат от Bat'a(но не този с обувките), по времето на Шикългрубер. Интересно е че най напред са започнати и построени големите обекти, като мостовете. За този не стигнало времето, войната свършила.
    Чехите на два пъти мислели да го достроят(30метра не стигат до другия бряг), но след построяването на язовирната стена на Седлицкото водохранилище, моста се оказва на 2 метра над водата (в началото- на около сто метра над реката).
    Затова решават да заобиколят- вижда се трасето на магистралата 1.
    Интересен е друг мост - Воиславицкият- на около 15 км от този- старият довоенен мост не съвпаднал с новите планове и се наложило да го надстрояват.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vojslavecky most.jpg
Прегледи:1
Размер:165.8 КБ
ID:5773226

    Отгоре върви магистралата, а отдолу евторокласен път (12метра просвет).
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • От: Подземни военни бази

      Още в първия клип се вижда до къде водят градските легенди. Първият обект там не е скривалище, а недовършен воден резервоар.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: Подземни военни бази

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Още в първия клип се вижда до къде водят градските легенди. Първият обект там не е скривалище, а недовършен воден резервоар.
        Интересен воден резервоар-на три етажа със стълби и врати от по 50см.Ама може.Аз не разбирам нито от бункери, нито от ВиК.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • От: Подземни военни бази

          Такъв е. Резервоари, помпено отделение, управление...Столична община от 10 години се чуди дали да го довършва или не, но реално стои недовършен, защото няма нужда от него. Водните резервоари на София без изключения са много сериозни съоръжения.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Подземни военни бази

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Такъв е. Резервоари, помпено отделение, управление...Столична община от 10 години се чуди дали да го довършва или не, но реално стои недовършен, защото няма нужда от него. Водните резервоари на София без изключения са много сериозни съоръжения.
            Явно имаш познания в областта, но резервоар или бункер...какво значение има?Интересното е това, че го има и че е на "долната земя"...
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • От: Подземни военни бази

              Скривалища
              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

              Коментар


              • От: Подземни военни бази

                Като войник съм строил подземни съоръжения или по точно довършителните работи, бил съм на доста обекти но не знам дали е редно да се пише тук за тях макар че се уволних през 89та. Някои от обектите още действат, за един знам че не се използва вече. Но както казах не съм сигурен дали може да се пише.

                Изпратено от моят Le X820 с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • От: Подземни военни бази

                  Първоначално публикуван от ivan_bikov Преглед на мнение
                  Като войник съм строил подземни съоръжения или по точно довършителните работи, бил съм на доста обекти но не знам дали е редно да се пише тук за тях макар че се уволних през 89та. Някои от обектите още действат, за един знам че не се използва вече. Но както казах не съм сигурен дали може да се пише.

                  Изпратено от моят Le X820 с помощта на Tapatalk
                  Трай си, че не се знае... Врагът и читателите с пагони не спят!
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • От: Подземни военни бази

                    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    Трай си, че не се знае... Врагът и читателите с пагони не спят!
                    пагони

                    Какви пагони,... те и с пагоните, новодошли в градът не знаят железните врати и отдушници в мазето за какво са, не за кражби на зимните гуми!
                    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                    В. Иванов

                    Коментар


                    • От: Подземни военни бази

                      Първоначално публикуван от ivan_bikov Преглед на мнение
                      Като войник съм строил подземни съоръжения или по точно довършителните работи, бил съм на доста обекти но не знам дали е редно да се пише тук за тях макар че се уволних през 89та. Някои от обектите още действат, за един знам че не се използва вече. Но както казах не съм сигурен дали може да се пише.

                      Изпратено от моят Le X820 с помощта на Tapatalk
                      Колега нека да позная къде си служил "Сталийска махала Лом" или Ботевград
                      Циганите знаят повече от нас влизат си вземат си квото им трябва безпроблемно и го продават на вторични.И като си бил наборник и разкажеш примерно и КВО от това, някой там прочете с какво може да те съди за издаване на секретна информация ли?
                      Мартин Димитров
                      УАЗ

                      Коментар


                      • От: Подземни военни бази

                        Ами, най-малкото съм казал да не казвам. Пък това за мене е достатъчна причина да не раздувам излишно ...
                        Цигани в такъв обект няма как да влязат. Ако е действащ, е под охрана и отбрана денонощно. Ако не е, е запечатан като Хеопсовата пирамида.

                        В тази връзка, тези обекти се водят с най-висока степен на защитеност. Караула е само с бойни патрони, прескачането на оградата се води директно нападение на поста и се стреля на месо без предупреждение. Това за пишман-сталкерите, да не си навират гагата не където трябва ...

                        Коментар


                        • От: Подземни военни бази

                          Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
                          Караула е само с бойни патрони..
                          Нещо съм пропуснал в армията?
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Подземни военни бази

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Нещо съм пропуснал в армията?
                            И аз. Хем не бехме хич секретни.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Подземни военни бази

                              Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
                              Ами, най-малкото съм казал да не казвам. Пък това за мене е достатъчна причина да не раздувам излишно ...
                              Последно! Казал ли, или неказал? Раздуваш, или не раздуваш?
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Подземни военни бази

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Нещо съм пропуснал в армията?
                                Какви други патрони е имало в казармата, не само за караул?
                                89 какво е било още незавършено, а и нали се питаше не за скривалищата на ГЗ?
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X