Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подземни военни бази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подземни военни бази

    Факт е че дори и с новите "умни" и прочие боеприпаси на практика подземните съоръжения си остават незасегнати . В Афганистан има няма едни 40 години руснаците и американците си тестват срещу пещерните комплекси новите системи без особен успех . Наскоро американците взривиха там най голямата конвенционална бомба и единствения ефект беше че опадаха покривите в няколко села
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Подземни военни бази

      Изкопаването дори на 1 км тунел в която и да е планина, е голямо предизвикателство даже за най-съвременната техника. Преди 70 години е било близко до геройство. Не, че не се е копаело, но ангажирането на материален и физически ресурс се случва в мащаби, несъвместими с понятието "секретност". Много по-лесно е ако се използват съществуващи пещери, които да се поразширят и укрепят тук-там. Градска легенда (а може и да не е) казва, че това е технологията, използвана в "Хикса" (2211).
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: Подземни военни бази

        Какъв е тоя мистериозен Хикс ? Някой има ли повече инфо относно него ?

        Коментар


        • От: Подземни военни бази

          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
          Отваряте тук http://wikimapia.org/#lang=en&lat=42...12&m=b&tag=516 и започвате да цъкате.
          Мого интересно!
          Отворих и разцъках... Нястото, дето съм израстнал и знам по-добре от петте си пръста има три "точки". Едната е вярна - вещеви склад, но другата направо ме потресе: на мястото на бившите краварници на ТКЗС-то беше отбелязано: Заброшенные военные казармы !
          Възможно ли е да е било "секретно поделение", маскирано като краварници?
          Обещавам съвсем скоро да наобиколя, ще снимам...
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Подземни военни бази

            Е хайде сега...не може да имаш интерес по темата и да не си чувал нищо за обектите 17 и 2211. Макар да са реално съществуващи, те са родоначалници под една или друга форма на всички легенди за тайни подземни градове в БГ.

            Поделения се маскират като всичко-ТКЗС-та, стопански дворове, АПК-та, хижи, почивни станции, парници...Пък и тя секретността...в много редки случаи касае местоположението. Секретни са задачите на едно поделение, оборудването, числения състав. Местоположението колко секретно може да е в държава като нашата. Всички местни занят, че там някъде из горите има нещо "на военните".
            Последно редактирано от santaclash; 22-11-17, 12:01.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Подземни военни бази

              От тия стават чудни скъпи ловни хижи, бардаци, спа центрове и др. Големи девствени райони, дивеч бол, мераклии още повече.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Подземни военни бази

                Примерно

                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Подземни военни бази

                  Ми да, но атлантика за поредно го е разсекретил преди 7г, а не съм чул да изкарват пари от там
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Подземни военни бази

                    Понеже в темата споменахте мостове- едно интересно съоръжение на терторията на Чехия -строено отпреди 2 СВ
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: Подземни военни бази

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Изкопаването дори на 1 км тунел в която и да е планина, е голямо предизвикателство даже за най-съвременната техника. Преди 70 години е било близко до геройство. Не, че не се е копаело, но ангажирането на материален и физически ресурс се случва в мащаби, несъвместими с понятието "секретност". Много по-лесно е ако се използват съществуващи пещери, които да се поразширят и укрепят тук-там. Градска легенда (а може и да не е) казва, че това е технологията, използвана в "Хикса" (2211).
                      Нищо чак толкова сложно няма . Минното дело е познато на хората има няма от около 40 000 години от епохата на палеолита . Това че при нас още работим с технологията от това време е съвсем друг въпрос
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Подземни военни бази

                        Картата не мога да я коментирам в пълнота, но обектът на който аз съм служил е нанесен напълно точно ...

                        Някой по-нагоре спомена Тора Бора като пример за трудно разрушаване на такова съоръжение. Това реално обаче далеч не е така, и не е трудно да разберем защо.

                        На първо място, Тора Бора е естествена мрежа от пещери и тунели, дълбоко скрити под планината и в последствие допълнително усилени от американците. Освен това са се ползвали за укриване на партизани, а не за ръководене на съвременни бойни действия или укриване на разни правоимащи персони. В реалността подобни места, които да съчетават естествени и изкуствено допълнени възможности са изключително малко. На практика се прави компромис с много неща.

                        Затова подобно съоръжение е изключително лесно да се компрометира, дори и по естествен път. Разместване на земни пластове след леко земетресение прекъсва основният водоизточник. Остава резервния, но той зема вода от близката река. Граната с VX газ във въздуховода и всички вътре са до там. Сценариите са много, всеки може да си измисли достатъчно.

                        Поради тази причина основният коз на тези съоръжения е секретността на локацията. В момента, в който тя се компрометира всичко свършва. За съжаление обаче, скритост през 1964 се е постигала по един начин, а 2017 по друг. Нещата трябва да вървят в крак, пък те не са вървяли.

                        Така че, може някой да си представя корабът Ентърпрайз и стотици метри под земята, реалността обаче е доста по-различна. И за ловни хижи не стават, щото е под земята и като не работеше редовно филтро-вентилационната установка такъв мухъл плъзна, че не ти е работа ...

                        Коментар


                        • От: Подземни военни бази

                          Е цената на централна климатизация тогава и сега ще е 10/1 в полза на сегашната, ефекта със сигурност повече. Говорим за оповестените по медиите или приятелски вечеринки. Инвеститори със сигурност ще се намерят, камо ли на концесия. Ако им дадат и горите може и други да излезят.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Подземни военни бази

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            Ако им дадат и горите може и други да излезят.
                            Кои ? Партизаните ли
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Подземни военни бази

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Нищо чак толкова сложно няма . Минното дело е познато на хората има няма от около 40 000 години от епохата на палеолита . Това че при нас още работим с технологията от това време е съвсем друг въпрос
                              Без много подробности, само си дай сметка - например - за хилядите (до десетки хиляди) кубици изкопан материал. Броено на Зилчета по 3 кубика (та ако ще и на Кразове по 5), това са стотици и до хиляди курсове. И това по обем, по товаропдемност, като става въпрос за скална маса - хич не могат да возят тези кубици.
                              Рунаците навремето, за да камуфлират строителството в Тюратам (Байконур), наистина разораха пустинята и почнаха да садят памук, като за целта пресушиха две реки и едно море (е, голямо езеро де, само така се казва).
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Подземни военни бази

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Е цената на централна климатизация тогава и сега ще е 10/1 в полза на сегашната, ефекта със сигурност повече. Говорим за оповестените по медиите или приятелски вечеринки. Инвеститори със сигурност ще се намерят, камо ли на концесия. Ако им дадат и горите може и други да излезят.
                                Заради липсата на такава вентилация /по-скоро заради неизползването и/ и нежеланието на военните да я модернизират /поради ред причини/ жилищната част на практика не ставаше за живеене. Освен това обекта е голям, един куп народ побира. Ти добре ще оправиш жилищната част, ами другите служебни помещения? Ами лятото, като вънка е 40 градуса? Ами зимата? За другите системи хич да не говорим ...

                                Гражданското използване на подобен обект за мене е абсурд. Те и затова още на ония години са ги принадили към армията, нищо че според мен поне 2/3 от тях са били предвидени да се изпокрият вътре големите шапки и местните партиици като задуха ядрения вятър от оттатъка ... Вижте картата, на практика до всеки по-голям град има по един-два такива обекта. Някъде и повече.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X