Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подземни военни бази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подземни военни бази

    Договорът беше подписан през '87-ма, а ратифициран по-късно, дотогава доставката беше приключена. Свалени бяха от въоръжение много-много след Желев, та и след следващия - в първият мандат на Първанов.
    И да - иначе НАТО йок.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Подземни военни бази

      Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
      Аз като бях караул бях с първи халосен патрон.По наредба, че устава беше иначе ...
      На доста места е било така, по ред причини ясни на всеки носил караулна служба в любимата ни армия

      По отношение на "ракетната държава" - тогава България е била външна граница на голям военен съюз със друг още по-голям. Нали не си фантазираме, че са можели да натиснат копчето и да фраснат Истанбул ей така. И да са можели, дали това ще спре армията им? Едва ли ... От военно-стратегически смисъл ефекта ще е нула. От пропаганден точно противоположен.

      Имал съм възможност да разговарям с хора, които са разигравали тези сценарии навремето и са били запознати с тогавашните планове. Няма много да пиша, най-малкото няма как да проверя дали това което са ми казали е вярно, но нещата, които аз имам като информация отново говорят за една доста по-семпла картинка ... Моята спекулация - тактическите ядрени заряди, които е имало тук са били предназначени да се използват на наша територия и да забавят настъплението, ако кашимерията се огъне. Това на база сроковете и цифрите, които аз знам. А такива е имало, били са на директно командване от СССР със съветски войници вътре. Обекта е бил някъде около Самоков. Пак преразкази, не зная дали е вярно но е напълно вероятно.

      След падането на соц-а е имало възможност да ни извият ръцете за ракетите и така се е случило. Както и на Украйна за ядреното им оръжие. Дали е добре или зле, всеки си гледа от неговата камбанария. Със сигурност това, че сме част от ЕС нямаше да стане ако си бяхме стискали безценните ракети.

      Коментар


      • От: Подземни военни бази

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Договорът беше подписан през '87-ма, а ратифициран по-късно, дотогава доставката беше приключена. Свалени бяха от въоръжение много-много след Желев, та и след следващия - в първият мандат на Първанов.
        И да - иначе НАТО йок.
        Офф може и 87 да е било , главата ми вече изкуфя , но двете поделения ги махнаха.Е да ама колко след Желев , като самия той ги вкара в хангарите да се похвали...........
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • От: Подземни военни бази

          Двете поделения, за които говориш са неспасяемо безнадеждни (въоръжението им) и към времето на махането им, това няма общо с договора. С влизането на СС-23, руснаците "великодушно" ни позволяват да спестим на поне този разход.
          Мандат и половина след Желев.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Подземни военни бази

            Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
            На доста места е било така, по ред причини ясни на всеки носил караулна служба в любимата ни армия

            По отношение на "ракетната държава" - тогава България е била външна граница на голям военен съюз със друг още по-голям. Нали не си фантазираме, че са можели да натиснат копчето и да фраснат Истанбул ей така. И да са можели, дали това ще спре армията им? Едва ли ... От военно-стратегически смисъл ефекта ще е нула. От пропаганден точно противоположен.

            Имал съм възможност да разговарям с хора, които са разигравали тези сценарии навремето и са били запознати с тогавашните планове. Няма много да пиша, най-малкото няма как да проверя дали това което са ми казали е вярно, но нещата, които аз имам като информация отново говорят за една доста по-семпла картинка ... Моята спекулация - тактическите ядрени заряди, които е имало тук са били предназначени да се използват на наша територия и да забавят настъплението, ако кашимерията се огъне. Това на база сроковете и цифрите, които аз знам. А такива е имало, били са на директно командване от СССР със съветски войници вътре. Обекта е бил някъде около Самоков. Пак преразкази, не зная дали е вярно но е напълно вероятно.

            След падането на соц-а е имало възможност да ни извият ръцете за ракетите и така се е случило. Както и на Украйна за ядреното им оръжие. Дали е добре или зле, всеки си гледа от неговата камбанария. Със сигурност това, че сме част от ЕС нямаше да стане ако си бяхме стискали безценните ракети.
            ,,Да се използват на наша територия,, ракети с ядрени глави за да спреме турската кашимерия??? Искаш да кажеш да взривяваме на наша територия 200килотона ядрен взрив и това само от една бойна глава? Голям смях или нещо не те разбирам?
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • От: Подземни военни бази

              Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
              ... А техните ракети бяха дивизион ,,Ланс,, и ,,Онес Джон,,. ...
              Нямаха Ланс.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Двете поделения, за които говориш са неспасяемо безнадеждни (въоръжението им) и към времето на махането им, това няма общо с договора. С влизането на СС-23, руснаците "великодушно" ни позволяват да спестим на поне този разход.
                Мандат и половина след Желев.
                Аз казвам , че Жельо се похвали и развежда американците в хангарите да гледат ракетите които аз съм карал и служил /8к14/Skud. През 86 ако се не лъжа навлиза новия комплекс СС-23 и тогава нашите Скъд Мазовете де от разформированите две поделения , започват да им махат секретното оборудване и да ги правят 50 тонни кранове. Нямам намерение повече да споря щото мозъка ми още тогава и точно с тези машини , ракети , задачи и тревоги и страхове до скъсване в онези смутни и напрегнати времена изфиряса. Е има ги писани поне някой неща..........

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Нямаха Ланс.
                И кой имаха ,,Ланс,,?
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-12-17, 09:19.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • От: Подземни военни бази

                  Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                  Аз казвам...
                  Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                  Е да ама колко след Желев...
                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Мандат и половина след Желев.
                  ...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Подземни военни бази

                    Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                    Колега от писанията ти по горе , за двете КПП та и това , че си от Пловдив що ли си мисля , че сме служили в едно и също поделение?
                    И на други места ги имаше. "Глухите" както им казвахме си имаха вътрешно КПП, отделен караул и изобщо нямахме досег, макар, че се хранеха в нашата столова в различно време и фазана, и един от офицерите ми бьха градски.
                    А караула навсякъде е с бойни патрони. Сега научавам, че имало и друг.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Двете поделения, за които говориш са неспасяемо безнадеждни (въоръжението им) и към времето на махането им, това няма общо с договора. С влизането на СС-23, руснаците "великодушно" ни позволяват да спестим на поне този разход.
                      Мандат и половина след Желев.
                      Хич даже не бяха безнадеждни и точно причината за тяхното разформироване беше в този договор тогава. Ако претендираш , че си прав кажи служил ли си в такова поделение и , ако да , като какъв или четеш и пишеш статистики. Я да те питам , какво е задача №5???

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      И на други места ги имаше. "Глухите" както им казвахме си имаха вътрешно КПП, отделен караул и изобщо нямахме досег, макар, че се хранеха в нашата столова в различно време и фазана, и един от офицерите ми бьха градски.
                      А караула навсякъде е с бойни патрони. Сега научавам, че имало и друг.
                      ,,Марино поле,,????
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-12-17, 09:20.
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • От: Подземни военни бази

                        Причината за тяхното разформироване е приемане на въоръжение на ново оръжие, заменящо остарялото. (Невъзможността за поддръжка на всичкото е едно допълнение.)
                        От висотата на редник (евентуално ефрейтор), шофьор - ли ми задаваш тия резки въпроси с драматичен тон!
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Подземни военни бази

                          Първоначално публикуван от traper2504
                          И кой имаха ,,Ланс,,?
                          САЩ, Англия, Германия, Италия, Холандия, Белгия.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Подземни военни бази

                            Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                            .нали пък по късно бачо Жельо Желев показа на Хамериканеца кво е ракета с течно гориво и олееее наточиха балтията иначе йок НАТО.
                            Показа им чудо невиждано съветска ракетна технология от шейсетте години до която американците са имали достъп едни 20 години преди това . В момента когато руснаците са пратили нещо на арабите вече отдавна са го отписали като секретно . При нас манията за секретност подминаваше по мащаби съветската . Писал съм го и преди схемите на радиостанциите се водеха секретни и се получаваха срещу подпис на съответния старшина оператор или техник . Един от старшините беше донесъл едно руско радиолюбителско списание в което схемите на Р 140 бяха публикувани едни 10 години преди 1988 година и като го показа всички отговорни фактори по секретността изпаднаха в шок
                            Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение

                            ако си бяхме стискали безценните ракети.
                            Които отдавна щяха да са се превърнали в безценна скрап . То двайсетина самолета в летателна годност не можем да поддържаме без съответната техническа помощ от Русия та ОТ ракети ли ?
                            Последно редактирано от sek.1; 04-12-17, 04:58.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • За секретността си прав , че нашите прекаляваха за да угаждаме на руснака. Ние се движехме само нощем и повечето задачи изпълнявахме нощем , а сега като гледам архивите руснаците хич не са се крили и всичко изпълняват посред бял ден без да им пука. Дори и преди няколко години гледах задачи и пускове на ,,Тополь,,М всички изпълнявани през деня , като имаме пред вид , тази ракета подържа равновесието в света , сега вече заменена с ,,Ярс,,. П.п.Хамериканците бяха доста учудени , верно стари , но колега ти стара риба виждал ли си? Ох как искам , ако ще ни ударят с ядрен взрив то поне да е стар.

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              САЩ, Англия, Германия, Италия, Холандия, Белгия.
                              Чавдаре , моите уважения и не ми се спори. Бях мех.водач и 5 номер в разчета по изстрелване на изделие 8к14.Още чувам доклада на 63 началник стартово отделение преди задачата за пуск.Всеки път за врагъ се споменаваше ракетите с , които разполага ,,Онес джон,, и Дивизион ,,Ланс,, , та мен така са ме учили и това са ми говорели , а вие щом знаете повече........... Сега е лесно , четем статистиките и ровим в ,,Тубата,,.
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-12-17, 09:07.
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар


                              • От: Подземни военни бази

                                Ми като е лесно - възползвай с де.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X