Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    ...

    П.п. Тропи, нали и ти си ВОС-1? Дотука ставаме половин отделение. Гагичът и той е при нас, а пък него - ще се съгласиш - тряа да го броим за двама. Има си 16 изстрела с Гаранд, ако дойде и с магаренце, направо можем да поемем охраната на някой секретен обект...
    Тук ме хвана натясно. В книжката ми пише ВОС- 1022, каквото и да значи това. Никога не ми е било ясно.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Тук ме хвана натясно. В книжката ми пише ВОС- 1022, каквото и да значи това. Никога не ми е било ясно.
      Кат ни ползваш "Гугъл", така е. Началник на отделение "Охрана" във военно формирование
      Но пък МО-то е обявило вакантни длъжности за такива. Т.е. дори аз да не си купувам от твоите дрехи, от глад нивга не ще умреш.
      За посочените цели идеално пасваш:
      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      направо можем да поемем охраната на някой секретен обект...
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Това с ВОС-те не е съвсем ясно. Според мен всеки е излязъл с минимум 2 воса. Единия е от учебния център - автоматчик (ако има такава ВОС ? ) и поне още една от службата в бойното поделение.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          ... автоматчик (ако има такава ВОС ? ) и поне още една от службата в бойното поделение.
          Има такава, аз имам вписани две такива "ВОС 1" във военната книжка - една след клетвата и една при уволнението
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            А, като ти раздадат да лентоваш бойни патрони и те пуснат в гората през нощта, десет дни преди клетвата, каква ВОС ти дават?
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Първоначално публикуван от bilbo27
              007 [emoji15][emoji481]
              Разбирам подигравката, въпросът ми беше, по- скоро, тактическоорганизационен. Да речем, че тогавашната пружина и днешният тюфлек нямат нищо общо. Кое ще ориентира фатмака, в кой коловоз да ме сложи? ВОС-а в книжката, елементарните ми физически възможности, това което ми е в главата, това което съм понесъл със себе си (оборудване, оръжия, ламборжинита...) мога ли да пристигна на сборния пункт с Харли или Триумф, както правят Чарли Шийн и Том Круз? Да си нося ли снимката пред бойното знаме на частта, за да ме вземат малко по- насериозно? Как да изкрънкам да ме направят писар?
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Разбирам подигравката, въпросът ми беше, по- скоро, тактическоорганизационен. Да речем, че тогавашната пружина и днешният тюфлек нямат нищо общо. Кое ще ориентира фатмака, в кой коловоз да ме сложи? ВОС-а в книжката, елементарните ми физически възможности, това което ми е в главата, това което съм понесъл със себе си (оборудване, оръжия, ламборжинита...) мога ли да пристигна на сборния пункт с Харли или Триумф, както правят Чарли Шийн и Том Круз? Да си нося ли снимката пред бойното знаме на частта, за да ме вземат малко по- насериозно? Как да изкрънкам да ме направят писар?
                Не е подигравка и се извинявам ако е прозвучало така. Просто погледнах на въпроса от друг ъгъл и не се сдържах. Предполагам че първото което ще гледат е ВОС-а, нали това се води на отчет, пък после останалите неща.
                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Как да изкрънкам да ме направят писар?
                  Не се надявай...
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    Не се надявай...
                    Що? Аз пиша доста добре.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Целокс откъде може да се закупи? В България го няма .....Евентуален кего заместител, за хемостатичен проеукт, има ли?
                      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                        И за къде и с кого си се приготвил да воюваш г-н адвокате? Май се е появил българският аналог на Макрон.




                        Раницата ще си я ползвам, когато ходя на планина. В момента съм с някаква 25 литровка подарена ,,Самсонайт" -кордура, но е малка. Плчти нищо не побира, като за по-дълъг летен преход, например до ,,Кончето". Дрехи резервни също трябва да се носят. А това трудно става с 25 литра обем раница. Хидратиращата система няма къде да се постави. Дори същата да се прикрепи към предния капак на раницата не става.Трябва си по голяма и здрава кордурена раница. А хидратиращата система за мен е огромно удобство. Вървиш си и си пиеш вода. Такава система си върви с Camelbak BFM!
                        А аптечката винаги си е нужна. Разкъсване на артерия, в резултат на ПТП или при ходене в планината, може да се случи. Турникетите тип ,,Есмарх", които се съдържарт МПС-аптечките не издържат дълго на топло.
                        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Личните нападки и спорове дотук. Ако нещо има да се изяснява, ползвайте ЛС
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                            Целокс откъде може да се закупи? В България го няма .....Евентуален кего заместител, за хемостатичен проеукт, има ли?
                            Има го в ибей и амазон европа
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Понеже имаше няколко въпроса за Celox и бинтове- има една възможност да се вземат на много по добри цени от тези в интернет. изпадналооткамиона дот ком. Няма такъв сайт, но ..... Целокс ще има.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Ми айде де, пиши, чакам
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X