Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    ...Разбира се, че без шинел се носи, ма може и с шинел де, де да знам!?...
    Всичко може. Само че, за да има смисъл от гъбина върху шинел - трябва да си с размер на танкист...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Таман тъй На мен на комисията ми казаха че съм малко големичък за танкист /аз щото там исках кат ма питаха/ и айде кашик, да са науча как се носи гъбинчо

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Баси темата.
        Не знам колко от вас са носили 10- часови секрети и засади, през зимата, през 2 нощи (щото и караули трябваше да се носят, те си бяха чиста почивка) и какво значи 3-7 човека да сте в наряда само с предполагаемо местоположение в радиус от 1 км. тези 10 часа да ги излежиш в снега, почти неподвижно на -15, -20 градуса, на пост "Широка поляна", примерно, ако имаш късмет, без вятър... През това време, да си мислиш, как тоя, дето го чакаш, най- вероятно гали нечие женско дупе някъде на топло и как ще му разбиеш физиономията бавно и мъчително, само да ти падне... Благодарение на което, някои бракониери, тръгнали на нощен лов си го отнасяха сегиз- тогиз, крайно изненадани от "дивеча" който ги сполетява, а веднъж и двама пазачи на стратегически строеж, които не знаеха, че сме там и бяха прекалено груби при командата "Стой намясто"... което, естествено, няма нищо общо с мобилизацията.
        Габини, шинели, термобельо, мембрани, огниво, газена лампа, хурка и вретено.... който и каквото да си носи, това няма да промени общомобилизационните способности на нашата армия. Е, може да вкара някои късметлии в "елитно" подразделение, което да изяде пердаха преди всички.
        Густу, аз май вече съм сред "пенсионерите" и опрат ли до мен, ще знам, че хич не им трябвам.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          ...Густу, аз май вече съм сред "пенсионерите" и опрат ли до мен, ще знам, че хич не им трябвам.
          А ще се възползваш ли от това обстоятелство?!
          Питам, щот и аз така. И ако ще отчитат дейност разни дебелогъзи (и неграмотни - което е правило за увисналите на държавна служба/ясла) чиновници е едно, ама ако не - съвсем друго.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            А ще се възползваш ли от това обстоятелство?!
            Питам, щот и аз така. И ако ще отчитат дейност разни дебелогъзи (и неграмотни - което е правило за увисналите на държавна служба/ясла) чиновници е едно, ама ако не - съвсем друго.
            Крайно време е да седнем и да се напием с теб. Прекалено лично е това, което ме питаш, за форумните нужди ще отговоря:
            - Не знам, дано не ми се налага.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Крайно време е да седнем и да се напием с теб.
              И Калин, като за единица мярка...
              (Инак по въпроса - аз нямам колебания.)
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Калин си е за предната линия, да му мисли.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  И ти не му мисли толкоз. Клетва давал ли си? Я виж у коя точка влизаш.

                  ЗАКОН ЗА РЕЗЕРВА НА ВЪОРЪЖЕНИТЕ СИЛИ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ


                  В сила от 10.06.2012 г.

                  Глава четвърта.
                  СЛУЖБА В ЗАПАСА




                  Чл. 60. (1) В състава на запаса се включват запасните и техниката-запас.
                  (2) Военните формирования от въоръжените сили и структурите по чл. 50, ал. 2 от Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България за военно време се комплектуват със запасни и с техника-запас при условията и по реда, определени с наредбата по чл. 128, ал. 2 от Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България.




                  Чл. 61. (1) Запасни са лицата, които не са сключили договор за служба в доброволния резерв и отговорят на едно от следните условия:
                  1. били са на военна служба;
                  2. завършили са успешно курс по военна подготовка;
                  3. прекратили са служебните си правоотношения със структури по чл. 50, ал. 2 от Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България;
                  4. притежават гражданска специалност, необходима за военните формирования от въоръжените сили и за структурите по чл. 50, ал. 2 от Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България.
                  (2) Мобилизационното назначение на запасните се дава от органите по военния отчет чрез връчване на повиквателна заповед.
                  (3) Пределната възраст за служба в запаса е 63 години.




                  Чл. 62. Запасните се освобождават от служба в запаса при:
                  1. навършване на пределна възраст за запаса;
                  2. признаване на негодност за военновременна служба;
                  3. изтърпяване на наказание лишаване от свобода, взета мярка за неотклонение задържане под стража или домашен арест - за времето, през което изтърпява наказанието, или за времето на взетата мярка;
                  4. приемане на военна служба или на служба в структурите по чл. 50, ал. 2 от Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България;
                  5. отпуск поради бременност, раждане или осиновяване и отпуск за отглеждане на дете;
                  6. смърт на запасния.


                  Имаше въпроси за личните джипки, та отворих и наредбата:

                  НАРЕДБА ЗА ВОЕННИЯ ОТЧЕТ НА БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ И ТЕХНИКА ЗА МИРНО И ВОЕННО ВРЕМЕ


                  В сила от 07.08.2012 г.
                  Приета с ПМС № 167 от 30.07.2012 г.
                  Обн. ДВ. бр.60 от 7 Август 2012г.

                  Приложение № 2 към чл. 36, ал. 1


                  Списък на необходимата на въоръжените сили техника, подлежаща на вписване на военен отчет
                  № по ред Техника, водеща се на военен отчет
                  I. Автомобили
                  1. Леки автомобили
                  1.1.
                  Леки автомобили с повишена проходимост* (без тези - собственост на физически лица) с обем на ДВГ над 1600 см3
                  ..............................

                  (*) "Автомобили с повишена проходимост" са автомобили с два и повече двигателни моста с бензинови или дизелови двигатели.

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                    Е аз преди 70-80 поста някъде писах как е сега, при нас. До към края на 90те ни проверяваха реално - един от окръжието и нашия от бюрото /двамата с пагони/ - колите на паркинга с вдигнати капаци, лопата и метална туба в багажника и някои други неща, накрая - протокол. Списък на водачите с адреси, телефони, схеми за оповестяване и т.н. После спряха прегледите и почти не се обаждаха, но от няколко години нещата пак се движат, макар и в доста олекотена форма. Засега само документално, служителят е цивилен и т.н. подробности, например не искат предварително да знаят кой ще кара колите с повиквателни, хаха. Папките са при мен, щото през цялото време аз и един колега сме се занимавали с това нещо. А да, по закон си получават нужната информация от съответните служби които извършват регистрация на техника - транспортна, СС, инженерна и т.н.
                    .
                    На времето комуникацията с военните беше много трудна на практика почти невъзможна . В завода произвеждахме шперплатовите капаци за танковите акумолатори и пак много трудно се работеше с тях . За това като дойдеше писмото за военния преглед на техниката за датата всичките шофьори получаваха пътен лист и още в 5 сутринта бяха извън територията на завода . В БЕТА нещата бяха малко по добре ама и там с военните се работеше много тегаво .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Рано или късно минаваш ГТП. Там дупце да ти е яко. Или пак е бил селски?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        ГТП дори когато се минаваше само в КАТ никога не ги е интересувало какво искат военните . Те си искаха задължителните по ЗДП аптечка ; пожарогасител и авариен триъгълник . Да не говорим че на времето двете министерства не се обичаха много . Аз най обичах да минавам ГТП с Камаз щото няма как да ме качат на валовете . Един път ме накараха да се засиля на втора от страни и да ударя рязко спирачките какво видяха не разбрах
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          ГТП се минаваше единствено и само в КАТ. На послдния пост след каналите беше човекът, който биеше печата на всички . Е баш той казваше да или не, или я сваляше от отчет преди 10та година. Наши орица дето не ги и караха там пак си е имало.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            ГТП се минаваше единствено и само в КАТ. На послдния пост след каналите беше човекът, който биеше печата на всички . Е баш той казваше да или не, или я сваляше от отчет преди 10та година. Наши орица дето не ги и караха там пак си е имало.
                            От леките автомобили само волгите се водеха на военен отчет . Товарните всичките се водеха без значение на годините ама то преди 1989 година частни товарни нямаше .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              От леките автомобили само волгите се водеха на военен отчет . .
                              И джиповете ГАЗ-69 доколкото имаше единични бройки за лично ползване.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                                И джиповете ГАЗ-69 доколкото имаше единични бройки за лично ползване.
                                Е те бяха пренебрежимо малко бройки . По една две в окръг я имаше я не .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X