Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    В Ибей има добри на по 20-25 кинта,малко летни се падат,но ако стане кютека ще е лятно време тук,че зима няма,цвят какъвто ти душа иска.
    Това за какво става въпрос?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Ризи и панталони - отговор на това дали се предвиждат,въпроса преди моето писане.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Той Тропчо за друго пита, ма чакам да смени конците, че не ме кефят.....
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          По прехвърлих темата на две на три ама много спам и май предимно за някакви спешъл раници,дрешки и чепици се говори.

          Според мен подготовката трябва да е по сериозна изхождайки от тезата че никой не знае предварително колко време ще трябва да оцелява,тоест подготовката трябва да бъде за максимално постижим продължителен период.

          Като основна насока трябва да са храна и вода,без тях дрешки и раници няма да има кой да ги носи.

          Храни с максимален срок на трайност:
          Мед
          Житни култури,дехидратирани и опаковани в вакумирани опаковки,годност над 10 години
          Сушени плодове,дехидратирани и опаковани в вакумирани опаковки,годност няколко години
          Консерви с боб,срок на годност около четири години
          Макарони,спагети и производни
          Това е кратък списък.

          Всичката храна трябва да се съхранява на тъмно и околната температура не трябва да надвишава 25 градуса.

          Ще ви светна нещо което е забравено старо и без аналог за съхранение на месни продукти и дори яйца без хладилник,без загуба на хранителни качества за периоди от порядъка на десет години.

          Взимате месо,риби,жаби ако щете,яйца както казах.
          Слагате ги във буркан и буркана допълвате с мед.
          Това е!

          Тази способ е използван още преди стотици години за един вид балсамиране,във България 70 или 80 години са направени подробни тестове включително микробиологични за периоди от 1,3,5 и 10 години.
          Тестовете категорично доказват че храните въпреки продължителният период на съхранение при стайна температура,включително и на цели животни не обезкървани са с непроменени хранителни и микробиологични качества.


          Вода:
          Така наречените меки резервоари,капацитет до обеми от 100 кубика.
          Лесно преносими.
          Повече от желателно е водата да не е изложена на пряка слънчева светлина.


          Накратко това ще кажа за сега.

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Това с до 25 градуса изтича тия дни нейде.После ад.

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
              Това с до 25 градуса изтича тия дни нейде.После ад.
              Е ми значи колкото е по висока температурата над 25 градуса толкова става по кратък срока на годност.
              Дори меда при температура над 40 градуса започва да губи свойства.

              Оптималната температура за съхранение е около 10 градуса.

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Съхранението на хран. продукти до 25 градуса околна температура не се ли получава аналогично вместо с мед - в солен разтвор / сол...
                Живота по брега на морето ме е учил как се съхранява наловена риба по средата на лятото, дни наред...
                Турист съм.
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                  ...
                  Дори меда при температура над 40 градуса започва да губи свойства.
                  Може ли подробности?

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Аз съм чувал за над 60 градуса за меда. Затова, не е добре да се слага във врял чай, а чак след като чаят се запари и малко преди да го пиеш... При 40 градуса започва денатурирането на белтъците, четвъртична структура, третична структура... ама това е друго. И аз ще се радвам на подробности, щото пия много зелен чай с мед и може да ги правя нещата неправилно.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Може ли подробности?
                      Какво по точно те интересува,черно на бяло са правени тестове за въздействието на различни диапазони температури на меда.

                      Имам една книга издание от 1978г.
                      Пчелните продукти-храна и лекарство,автор Стоимир Младенов,213 страници.

                      Купих я миналата от една онлайн книжарница и който го интересува тази тематика в нея пише много интересни неща включително и за съхранението на храна с мед,подробно за видовете мед,лечебни свойства,дори има примерни тестове как да се разбере дали пчелара е правил фокуси с качеството на меда и много други ценни позабравени знания.

                      В нея пише също че буркани с мед не се съхраняват в пряк досег със светлина.
                      За това едно време са ги опаковали с черна хартия.

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                        По прехвърлих темата на две на три ама много спам и май предимно за някакви спешъл раници,дрешки и чепици се говори.

                        Според мен подготовката трябва да е по сериозна изхождайки от тезата че никой не знае предварително колко време ще трябва да оцелява...
                        Кхе, кхе...нали вече няколко пъти се уточнява, че темата не е за оцеляване в стил Беър Грилс, Афтър Големото Бум или зомби апокалипсис? Тоест всеки хранителен/или някакъв друг/ свръхзапас ще бъде моментално изкльопан/или отмъкнат/ от събратята по мобилизация?
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                          Кхе, кхе...нали вече няколко пъти се уточнява, че темата не е за оцеляване в стил Беър Грилс, Афтър Големото Бум или зомби апокалипсис? Тоест всеки хранителен/или някакъв друг/ свръхзапас ще бъде моментално изкльопан/или отмъкнат/ от събратята по мобилизация?
                          Теб и мен и да ни мобилизарт имаме и семейства за хранене или и тях ще ги водиш на война та да ти ядат от порциона?!

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                            Теб и мен и да ни мобилизарт имаме и семейства за хранене или и тях ще ги водиш на война та да ти ядат от порциона?!
                            Прочети още веднъж началото на темата.

                            Семейството в такъв момент сигурно ще има други проблеми, за които можеш да отвориш друга тема.

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Имаше разсъждения в началото на темата за това, колко полезно би било едно магаренце - да влачи всичкото оборудване, с което "мобилизираният" ще се е запасил съобразно съветите в тази тема. Ето сега и буркани с мед, в които са консервирани жаби, се оказват незаобиколими. Имаше и оферти за алтернативи - едро куче (сенбернар, нюфаундленд, каракачанка нещо), което да се ползва за товарно добиче. Не знам дали са оцелели?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                                ... или и тях ще ги водиш на война...
                                Няма. Не, че и аз възнамерявам да ходя, ама дяволът работа си няма. БТВ, накичен с куп скъпи екстри запасняк на фона на другарчетата си скъсаняци не предизвиква ли съвсем излишен интерес у онези, които евентуално го гледат през кръстче на стъкълце?
                                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X