Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
    ...немският флектарн е почти 1 към 1 с най-новият български камуфлаж дето се видя на тазгодишният парад на 6-и май.
    Тoва ли? Вярно докарва...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ba.png
Прегледи:1
Размер:152.4 КБ
ID:5752747
    Последно редактирано от icos; 11-05-17, 20:59.
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
      Явно ще се престроя в излишните мнения, но да попитам- за какво ми е сурова риба в буркана с мед?
      За възстановяване на бойната сила, как за какво? Протеини-витамини-микроелементи, неща, дето требва да си ги набави организЪма! В чирозите и термично обработените риби тез вещества са унищожени, а в чистия мед ги нема. И тъй като си немаме слонски л@йна в Мамковината (кой спомена по-горе Беър Грилс?), требва да ги заменим с нещо аналогично (и на вкус, според мен, не че съм опитвал, но така ми се струва)
      Последно редактирано от derhunter; 11-05-17, 22:13.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        А ве то убаво с униформи,чепици и ранички спешъл се готвите ама с калашник война печели ли се при днешният потенциал на оръжията.
        Щото някой на другият край на света като натисне едно копче и цял взвод че и цели държави изчезват.
        И това са оръжията за които може и да знаем а пък за тези които не знаем по добре и да не разбираме еле пък и наживо.

        Така че аз мисля за оцеляване пък вие щом ви се играе на война воювайте,за това и написах тези мнения в тази тема.
        А аз имам една идея,тия които разпалват войни да ходят да воюват пък ни е ще ги гледаме по телевизията реалити,кратки войни с малко жертви от войнствено настроени тъпанари.
        Ама не става така,пак такива като нас ще ходят за пушечно месо а тия ония ще се скатаят в бункери и нас ще ни гледат реалити докато дойде време да си стиснат ръцете едни други все едно нищо не е станало.

        Аз съм пас,който го влече да мре за тоя къде клати гората!
        Не съм пас ако има начин да ги докопам тия същите да ги затрия!
        Последно редактирано от derhunter; 11-05-17, 22:13.

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
          ...
          Не съм пас ако има начин да ги докопам тия същите да ги затрия!
          Погледни го така ...
          Ще ти дадат пушка, патрони, евентуално достъп до тежко въоръжение...

          Ти само гледай да не загубиш посоката.


          Пък темата е какво ОЩЕ според кучето е полезно )))
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
            Пък темата е какво ОЩЕ според кучето е полезно )))
            За мен би било полезно някой да сметне колко кубика обем и колко десетки / стотин килограма тегло се връзва тази всичката "полезниня".
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Виждам отпускане в изрази нежелани в теми тук, ще играе голямата гума.
              Последно редактирано от derhunter; 11-05-17, 22:57.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Значи малко за меда.
                Само за протокола, Книжката на д-р Стоимир Младенов я имам повече от четвърт век, темата наистина е безкрайна, но не е по темата. Белтъци няма, но над 40 градуса почва разпад на ензими, аромати и всякакви полезни в-ва, отделно че при висока температура за по-дълго време почва и натрупване на ХМФ /хидроксиметилфурфурол/, казват че е токсичен. При около 20 градуса пък за дълго време дрождите в меда могат да подкарат ферментация и т.н. У нас е прието 45 градуса максимум, в някои евродържави медът в търговската мрежа освен хомогенизация задължително минава и през пастьоризация - въпрос на време е тая щуротия да стане задълж. и тук, макар че подозирам, че производителите и сега го правят.
                За любителите на домашното консервиране мога да предложа и спиртосване /или чиста ракиджос / все пак разликата в относително тегло е една трета или една четвърт /зле съм с математиката/ надолу от меда. Даже ако сложим жаби и змии в ракийката става и на лекарство, ма пак отива на друга тема...
                Абе както казах и някъде напред - носете каквото имате и за каквото се сетите, никой няма да ви върне. В тая връзка си спомням една случка от разказите на дядо. След мобилизацията, преди да тръгнат ешелоните, обявили долу-горе кога и къде ще минава влака. Съответно на всяка спирка, освен духова музика и гъмжило от жени и дечурлига от околните села. Всяка завила в една бохча пита баница и варена кокошка, някой чифт вълнени чорапи и ръкавици и всяка търси нейния... лошо че престоят все не стига, закритите вагони пълни с хора, а пък тарикати по нашти земи винаги е имало. Та като види някой такъв някоя отчаяна женица - Бульо, кой твоя ма? Еди кой си. Ма той у нашия вагон, ама на другата врата, давай багажа тука, че влака тръгва! Та нямало жена да си върне багажа, а войската маала една седмица баници и кокошки по пътя. Наште имали късмет, че срещата била на гара Левски, па там престоят бил достатъчен. И пак в тая връзка, баба ми беше спец в изработка на вълнени терлици и двупръстни ръкавици... И някои момчета от нашта рота го знаеха, лошо, че сега жените в къщи не щат да учат, мъка, ше зема аз да се науча накрая... Тва особено за нашего брата с ВОС 1 също може да е от полза...

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  Абе както казах и някъде напред - носете каквото имате и за каквото се сетите, никой няма да ви върне. В тая връзка си спомням една случка от разказите на дядо...
                  Разказите на дядо ти са от едно безвъзвратно отминало време. Иначе глей какво става днес и то на международни миси-
                  Първоначално публикуван от BulAf
                  В нашата последно имахме разправия с едни малоумници, според които войника (сержанта) няма право да носи раница защото не е "по форма"! Също така не може да има и нищо в джобовете си, защото "се издували".
                  Последно редактирано от derhunter; 13-05-17, 07:35.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Съвършено вярно за безвъзвратно отминалото време.
                    Разказите за международни миси-, профи изпълнения и прочие "модерни времена" /т$ва филма на Чарли Чаплин/ са... друга бира
                    Последно редактирано от derhunter; 13-05-17, 07:36.

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                      ... друга бира
                      Друга-недруга, аз съм убеден, че ако се явя на сборния пункт с магаренце или АТВ с ремарке, натоварени с всичко, посочено по-горе като абсолютно необходимо оборудване (то иначе няма как да се носи), магаренцето или АТВ-то с ремаркето и целия им товар моментално ще ми бъдат конфискувани и с шутове ще бъда запратен в строя без тях. Опасявам се също така, че това ще се случи и с раниците на по-скромните колеги, които няма да са се запасили с всичко, посочено в темата.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Друга-недруга, аз съм убеден, че ако се явя на сборния пункт с магаренце или АТВ с ремарке, натоварени с всичко, посочено по-горе като абсолютно необходимо оборудване (то иначе няма как да се носи), магаренцето или АТВ-то с ремаркето и целия им товар моментално ще ми бъдат конфискувани и с шутове ще бъда запратен в строя без тях. Опасявам се също така, че това ще се случи и с раниците на по-скромните колеги, които няма да са се запасили с всичко, посочено в темата.
                        Зависи колко сериозна е мобилизацията и какво се очаква от постъпилите. При реална обстановка простотиите рязко намаляват. Съвсем друг е въпросът, при сегашната боеготовност на запасния и резервния състав, какво можем да противопоставим на евентуална сухопътна заплаха... но старшината, който ти мята сълзотворни димки по време на учебна тревога и този, който ти дава тридневната дажба за престой в гората нямат нищо общо. Нищо, че са един и същи човек.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Моя скромен опит от казармата е, че при реална кофти обстановка /животоспасяваща/, простотиите рязко се увеличават...
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Моя скромен опит от казармата е, че при реална кофти обстановка /животоспасяваща/, простотиите рязко се увеличават...
                            Казармата и мобилизацията са малко различни неща, а локалните "животоспасяващи" драми и евентуалната идея за защита на Отечеството... божке, кви глупости, ръзбийш! Ти представяш ли си ситуация, в която съм зарязал семейството си, за да ходя, да се гърмя с евентуален враг? Отивам с подготовка, която Държавата не може да ми осигури и фатмакът, който утре ще разчита да му пазя гърба, ще ми я конфискува? Съвсем друг е въпросът, че наличието на челник, 150 литрова Берген и ножче Менли, които смяташ за връхтъ на сладоледа, може да са абсолютно непригодни към ситуацията и да бъдеш принудително оборудван с други неща.
                            П.П. Е, ако отидеш с Ламбоджини, може и него да ти го вземат.
                            Последно редактирано от Тропчо; 13-05-17, 00:28. Причина: П.П.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Може ма може и да минеш метър с ножчето и челника,имаш шанс някакъв,а шанса да ти дадат такива от там е колко да отида с Ламборджини.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Тропчо ни казва нещо, с което всеки който си позволява да коментира в темата, трябва да е наясно - едно е казарма, второ - две седмици запасняшки лагер сбор с надпиване и трето и четвърто - баш патакламата.
                                Пак по разказите на дядо от онова безвъзвратно отминало време, все пак е служил в три поделения и безброй пъти е викан в запас. 42-3 година зимата например са строили дигата на Дунава между Белене и Свищов и т.н., мобилизацията за война обаче е съвсем съвсем друго нещо... След войната пак са ги събирали. Например, 5-6 души стари кримки пазят N-ския жп мост над Осъма. Землянка с кюмбе вътре и най-важно е като наближи да свършват дървата да вдигнеш шепи срещу локомотива - се някой вътре от будката ще види и ще хвърли две лопати въглища. Булките кат им домъчней и те ги набикалят и таквиз ти работи...

                                П.п. Тропи, нали и ти си ВОС-1? Дотука ставаме половин отделение. Гагичът и той е при нас, а пък него - ще се съгласиш - тряа да го броим за двама. Има си 16 изстрела с Гаранд, ако дойде и с магаренце, направо можем да поемем охраната на някой секретен обект...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X