Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Дали ги произвеждат още- не знам.
    За съжаление не ги произвеждат близо 20 години,но все още се намират по складовете,с късмет може и да попаднеш на чисто нова и не нападната от молци.Аз така миналата година от познат склададжия се уредих с антика-бяла овча полушуба(като тези от филма Тримата от запаса) нова още с царските копчета.

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      С гъбината не трябва да се тича - трябва да се носи нарядната служба...
      Да де, ама има наряди и наряди, Вени. Макар и рядко се налага и тичане, и прикладване и пълзене... все трудни неща, когато си опакован като в кюнец. Сегашните екипировки са несравнимо по- удобни за каквато и да е дейност. Затова, обаче, са много важни материите и изработката, за да оживееш при определени метеорологични условия, та изобщо да можеш да я вършиш тая дейност.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Тебе те чакам на кафе - тая съботонеделя.
        Мястото е ясно, времето - тоже.


        Трябва само да си звъннем.

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Гъбината ставаше върху шинела, валенките пък с обувките. Очевидно само за постови, макар че се свалят за секунда. И като положиш кротко върху кучето вместо възглавница бива. Но отново не става за темата. И както се подчерта най- вече за епохата.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Поне на нас , габина много не ни върши работа.Ценното е когато се научиш от чуждия опит.Взех си финландски ловни дрехи (нали уж са северно страна)Лахти Джак или както там се чете и хвърлих на вятъра 400лв.Ти като не питаш така се получава.

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Гъбината беше хубаво нещо, но едно че с нея се потях яко при температури над минус десет градуса, и второ че не идваше със задължителния новобранец / шерпа / ремарке да ти помага да я носиш. Баси топуза беше. То май и при нас на караула ги изкарваха единствено ако е яко под нулата температурата, и беше по желание. Всеки я сложи по веднъж колкото да я пробва и до там.

              Да мъкна подобно нещо при мобилизация - да, ако се лиша от седем-осем кила други неща, или ако ми седи зачислено в машината в раздел "неща които мога да прежаля ако ми ги откраднат"...
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Пинизът е да пита тоя дето те е пратил, не ти. Това вече е по темата, но няма кой да каже дали пак така ще те посрещнат и изпратят.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Гъбината беше хубаво нещо, но едно че с нея се потях яко при температури над минус десет градуса, и второ че не идваше със задължителния новобранец / шерпа / ремарке да ти помага да я носиш. Баси топуза беше. То май и при нас на караула ги изка...
                  Тя и валенките са само един чифт и си стоят на поста при под -10 ли ,15 , нещо такова. Иначе няма, шинел и каска.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    ....
                    Да мъкна подобно нещо при мобилизация - да, ако се лиша от седем-осем кила други неща, или ако ми седи зачислено в машината в раздел "неща които мога да прежаля ако ми ги откраднат"...
                    Да де, ама нали говорим за МОБИЛИЗАЦИЯ? Това предполага камионите с палатки, брадви, кирки, полева кухня, полева медицинска служба, водоноски, одеала, шалтета, кюмбета... и гъбини, за когато и за когото потрябват. Ако ги има де. Някак по презумпция, всички тук си представяме мобилизацията като "сам в гората" и наблягаме на предимствата на различните марки сухари, надеждността на различните средства за палене на огън, тактическите особености на фенерчето... това е всичко друго, но не и мобилизация.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Ако говорим за оная, другата "мобилизация", дето трябва да си донеса манерката и каската, някъде по- горе го казах, сега ще го уточня, без кльомби и завъртулки, за да е ясно.
                      Ебем ти и Държавата, ебем ти и мобилизацията.
                      Отиваме с още трима, със семействата ни насело (тримата и семействата им ги знам кои са, къщата може да побере преко сили още 6-7 човека, заявки се приемат до 2 дни след повиквателната ми) и да дойдат да ме търсят.
                      Военна полиция и щабните, ако тръгнат да ме вадят от къщата, значи положението едва ли е толкоз зле.
                      Ако дойдат да ме вадят враговете, значи никаква мобилизация не е свършила работа.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Тебе те чакам на кафе - тая съботонеделя.
                        Мястото е ясно, времето - тоже.


                        Трябва само да си звъннем.
                        Готово, обещах.

                        Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Да де, ама нали говорим за МОБИЛИЗАЦИЯ? Това предполага камионите с палатки, брадви, кирки, полева кухня, полева медицинска служба, водоноски, одеала, шалтета, кюмбета... и гъбини, за когато и за когото потрябват. Ако ги има де..
                          Всичко това при положение че цялата държавна машина по някаква неведома случайност вземе та заработи . Тя не работи в мирно време където повечето кризисни ситуации са предвидими и предвидени месеци преди да се случат . Чакай да падне първия по сериозен сняг . Та за това хич не е лошо поне на първо време да разчитаме само на себе си и да не чакаме много от държавата пък ако имаме късмет нещо да даде е само от полза .
                          Последно редактирано от sek.1; 27-10-16, 06:12.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Ето на някой ако му трябва гъбина-само 80 кинта,без пари направо .

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                              Ето на някой ако му трябва гъбина-само 80 кинта,без пари направо .
                              Къде?
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Брях, държавата, та държавата. Каквото е племето - такава е и държавата. Едното ако е просто, другото ще е слабо. Работата, която трябва да се върши - нали от хора се върши в края на краищата? Структури има /според мен даже много/, нормативна база, списъци, правила, инструкции, писма от този до онзи също има /пак според мен - много/ и оттам нататък следват хората - такива като нас. Някъде си гледат работата и вършат нещо /виждал съм/, другаде имитират дейност и си търсят кой да им бъде виновен /чувал съм/. И с тия безкрайни приказки каква ни е държавата разните там момчета и момичета по на 25-30 години само ни гледат и ни се чудят на акъла па си хванат шапката накрая.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X