Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Познайте сега кого при семеен скандал ругаят на башибозук
    Тцъ, на талибан. Особено откакто си отглеждам тактическа брада.

    П.С. Както съм споменавал - в нашето семейство скандали няма. Не съм чак толкова смел
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Не знам, ама разбирам защо са отпаднали потурите, ако ги набарам тия с тия потури ше им се е.. ма.., не могат и да избегат.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
        Понеже-защото редовната войска се различава от башибозука по това, че има униформа и дисциплина
        Добър отговор, Ежко!
        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Извън шегите и закачките - все още съм прелюбопитен да узная кои унифицирани елементи от външния вид на даден индивид (униформа) го определят еднозначно и дефинитивно като башибозук. Без да се налага да го питам изрично дали харесва джаззззз или не.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Тцъ, на талибан. Особено откакто си отглеждам тактическа брада.
            Талибан = ученик, аджамия. Ама щом брадата е тактическа, ...

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ама щом брадата е тактическа, ...
              Още не го е прочел лудото куче да видиш как във ВИПа ще пуснат и тактически бради
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Още не го е прочел лудото куче да видиш как във ВИПа ще пуснат и тактически бради
                Няма как. Ще ги съдят от TBOC за авторски права.

                Сега като се замисля - и на башибозук ме е оприличавала windwarrior-ханъм. Обикновено като се опитам да изляза с нея до МОЛ-а накипрен в камуфлажни 3/4 гащи, размъкната тениска и старите ми кецове. Но основното негативно обръщение е на талибан.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                  Понеже-защото редовната войска се различава от башибозука по това, че има униформа и дисциплина
                  Да - в мирно време.

                  Във военно време всичката армия става бая башибозукоподобна освен ако не е свръх осигурена.

                  Отделно шансовете да има средства за индивидуална балистична защита за резервисти уверено клонят към 0.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                    Да - в мирно време.

                    Във военно време всичката армия става бая башибозукоподобна освен ако не е свръх осигурена.
                    И да и не - колкото по-силна е една армия, толкова е по-дисциплинирана и "униформена".
                    Или беше обратното (колкото по-дициплинирана и униформена - толкова по-силна)?
                    Почнах нещо да се обърквам...

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Аз и затова предложих Рейнджъра, щото знам историята на Лудото куче и Бергена, като го е напълнил със всичко дето е преценил за нужно. Било е като борбата на Янко Русев и щангата за световен рекорд май изправянето с раница на гърба, ходенето няма да го коментирам. С по-голяма раница от Ranger Tasmanian Tiger 60+10 не бих ходил където и да е. А с допълнителни джобове по Моле системата лесно мога да я направя към 80 литра, но и това ми се вижда прекалено.
                      Благодаря за отговнорите и добрите , практимчески съвети Златев! Съжалявам, че едва сега ти отговарям...
                      Но, за раница се колебая между три валианта:

                      1. Camelbak BFM / около 50 литра, качетвмена кордура и вградена хидратираща система /. Тази ранице е идеалът ми за раница за оцеляване...Сега, аз не мога да се сравнявам с мед Дог и да имам неговата разнообразна екипировка за всякакви ситуации. Ориентирам се към 1 брой аница..Calmelbak BFM побира доста багаж и е компактна...Изработена е от много здрава ,,кордура 1000 DEN". Раница ,,Берген" ще побере много повече багаж, мключително и палатка, но....НО как ще се носи ..??? За мен задължително условия на раницета за оцеляване е да може да побира хидратираща система, достатъчно дрехи, малка палатка, брадвичка, войнишко канче, филтри за вода, поне 2 /ДВА/ броя аптечки / разширени /, въже, херметическа кутия/кутии със запалки, фенери, къмпинг фенери, спален чувал/чували.....
                      2. Tasmanian Tiger ranger / по препоръка на Златев /
                      3. Tasmanian Tiger 2in1 packs -. Гледам я от доста време. Основно предимство е че е модумла имчаш раница с обем 45 литра + още една свръхмалка раничка, с обем 15 литра - общо 60 литра...Това са си две малки раници, които могат и да се отделят и да се изпъзват, в зависимост от сиуацията и обхвата...


                      Впечатлен съм от ,,тасманиан тайгър", но честно казано, имам големи резерви, по отношение качеството на материалите, от които са изработени раниците им..това не е Кордура На Camelbak са с кордура 1000 DEN==Много са скъпи, продаваните в България продукти на ,,Кемълбек"., но и много качествени продукти са CamelBak===
                      Имам хидратираща система CamelBak Ambush, с уголемени и допълнителни джобове...Овен 3 литра минерална внода, малка компактна аптечка, с най-необходими лекарствени продукти, в ,,Кемълбега" съмч побрал още две фенерчета, кутийка с 1000 кибритени клечки, 10 броя малки свещи, 150 мл медицински спирт, 150 мл кислородна вода, марли, феер Olight ST25 Baton, Лидъэлски фенер с 2 броя АА батерии, малки фенерчета, 5 пиезо запалки, нокторезачка, 100 броя големи свински опашки, 30 метра въже ,,Паракорд 550", сгъваем ттриено ,,Bahco", 150 броя таблекти за пречистване на вода ,,катадин". и всичмко това е побрано, в една миниатюрна раничка. Всичко това съм го побрал в CamelBak Ambush.
                      Към презрамките, в случай на преход си добавям и тактическата аптечка, която си оборудвах, взаимствайки идеи от Мед Дог / ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ ЗА КОЕТО /! Така имам най-необходимите неща за еднодневен преход...Пробвано, много добре работи..С CamelBak Ambush, спокойно мога да изкарам 2 дни навън. Ако имам МRE храни, мога и три дни да изкарам, ако съм сам..
                      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        И за къде и с кого си се приготвил да воюваш г-н адвокате? Май се е появил българският аналог на Макрон.
                        Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                        "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                          ...г-н адвокате...
                          Кой па той!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Имам и Кемълбак, ще проверя модела, но е 35 литра. Най-добре да направим директно сравнение въпреки разликата в размера, аз съм супер доволен и от двете.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Някакви ризи и/или панталони предвиждат ли се за случая?
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                В Ибей има добри на по 20-25 кинта,малко летни се падат,но ако стане кютека ще е лятно време тук,че зима няма,цвят какъвто ти душа иска.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X