Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Гледам, гледам по темите ми с абонамент.... тук не съм писал скоро, таааааа, за кво става дума?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Е те бяха пренебрежимо малко бройки . По една две в окръг я имаше я не .
      Да де, ма някои от собственицити им бяха горди, че ги водят на военен отчет, значими возила
      Предимно "текезесарки", чак след демокрацията се явиха "командирските" /военни/ на малко километри, ма като ги покараха и минаваха или на газ или дизелов двигател. За лов верно "са се утрепали".
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Тия дни един колега, о.з., около 50те, получил повиквателна. След казармата, веднъж са го викали за присвояване на офицерско звание и сега - втори път. Това, естествено, освен всичко друго е и повод за шеги и закачки, там нали мешки, партенки и прочие фолклор. Сега ще изчакам малко и като ни подкарат и сержантския състав ще извадя една папка с "Избрани съчинения" от настоящата тема и ще я раздавам на момчетата старша възраст за четиво преди лягане, хаха, да не мислят за глупости. Разбира се, ще цитирам безкомпромисно източника, че да си имаме уважението, един вид.

        П.п. А да. Това 50 отгоре е години, не килограми.

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          Тия дни един колега, о.з., около 50те, получил повиквателна. След казармата, веднъж са го викали за присвояване на офицерско звание и сега - втори път. Това, естествено, освен всичко друго е и повод за шеги и закачки, там нали мешки, партенки и прочие фолклор. Сега ще изчакам малко и като ни подкарат и сержантския състав ще извадя една папка с "Избрани съчинения" от настоящата тема и ще я раздавам на момчетата старша възраст за четиво преди лягане, хаха, да не мислят за глупости. Разбира се, ще цитирам безкомпромисно източника, че да си имаме уважението, един вид.

          П.п. А да. Това 50 отгоре е години, не килограми.
          Според мен се опитват да рестартират в някаква степен системата и да видят какво /колко/ ще се получи. Все пак трябва да свършат нещо срещу заплатите.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Преди две години ме викаха и мен. Само за ъпдейт, както се оказа. Актуален адрес, мобилен телефон, семейно положение... чисто административно. Дори военната книжка не ми искаха, въпреки че си направих труда да я намеря, барабар със снимката пред бойното знаме. Тц-тц-тц... върнаха ми спомените.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              И ти не му мисли толкоз. Клетва давал ли си? Я виж у коя точка влизаш.

              ЗАКОН ЗА РЕЗЕРВА НА ВЪОРЪЖЕНИТЕ СИЛИ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ


              В сила от 10.06.2012 г.

              Глава четвърта.
              СЛУЖБА В ЗАПАСА




              Чл. 60. (1) В състава на запаса се включват запасните и техниката-запас.
              (2) Военните формирования от въоръжените сили и структурите по чл. 50, ал. 2 от Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България за военно време се комплектуват със запасни и с техника-запас при условията и по реда, определени с наредбата по чл. 128, ал. 2 от Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България.




              Чл. 61. (1) Запасни са лицата, които не са сключили договор за служба в доброволния резерв и отговорят на едно от следните условия:
              1. били са на военна служба;
              2. завършили са успешно курс по военна подготовка;
              3. прекратили са служебните си правоотношения със структури по чл. 50, ал. 2 от Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България;
              4. притежават гражданска специалност, необходима за военните формирования от въоръжените сили и за структурите по чл. 50, ал. 2 от Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България.
              (2) Мобилизационното назначение на запасните се дава от органите по военния отчет чрез връчване на повиквателна заповед.
              (3) Пределната възраст за служба в запаса е 63 години.




              Чл. 62. Запасните се освобождават от служба в запаса при:
              1. навършване на пределна възраст за запаса;
              2. признаване на негодност за военновременна служба;
              3. изтърпяване на наказание лишаване от свобода, взета мярка за неотклонение задържане под стража или домашен арест - за времето, през което изтърпява наказанието, или за времето на взетата мярка;
              4. приемане на военна служба или на служба в структурите по чл. 50, ал. 2 от Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България;
              5. отпуск поради бременност, раждане или осиновяване и отпуск за отглеждане на дете;
              6. смърт на запасния.


              Имаше въпроси за личните джипки, та отворих и наредбата:

              НАРЕДБА ЗА ВОЕННИЯ ОТЧЕТ НА БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ И ТЕХНИКА ЗА МИРНО И ВОЕННО ВРЕМЕ


              В сила от 07.08.2012 г.
              Приета с ПМС № 167 от 30.07.2012 г.
              Обн. ДВ. бр.60 от 7 Август 2012г.

              Приложение № 2 към чл. 36, ал. 1


              Списък на необходимата на въоръжените сили техника, подлежаща на вписване на военен отчет
              № по ред Техника, водеща се на военен отчет
              I. Автомобили
              1. Леки автомобили
              1.1.
              Леки автомобили с повишена проходимост* (без тези - собственост на физически лица) с обем на ДВГ над 1600 см3
              ..............................

              (*) "Автомобили с повишена проходимост" са автомобили с два и повече двигателни моста с бензинови или дизелови двигатели.
              А аз живея с мисълта, че вече не подлежа на запас, защото съм на повече от 55 г. А то какво излезе ..... Подлежа на запас, чак докато започна да .... в 5:00 п-я, в 6:00 к- м, а в 6:00 ставам. До къде я докарахме. Българиооо, за тебе те умряха. И нищо след тях не остана.
              ОФБ ДБ X22SE
              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Запас или покана за включване в Мобилизационен резерв?
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  То стане ли патакламата никой няма да ни пита . Първи ще викат запасните офицери и тези които сме служили . Трябва да си потърся офицерската книжка къде съм я забутал Като ни викнат евентуално поне личното оръжие трябва ли да си го носим ? Щото ако стигне един Макаров до мен освен да му опиля мерника
                  Последно редактирано от sek.1; 26-11-16, 06:55.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Aбе вземи и десетина консерви .. пищова в раницата,зер трябва дадат някакво.

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      То консервите е ясно армията си е армия ама моето оцеляване си е на първо място моя грижа .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Добре, ако при мобилизация, се ява в посоченото поделение и си нося и арамида каска? Ще създадат ли военните власти проблем да си я нося? Как мислите?
                        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                          Добре, ако при мобилизация, се ява в посоченото поделение и си нося и арамида каска? Ще създадат ли военните власти проблем да си я нося? Как мислите?
                          Ще.

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                            Запас или покана за включване в Мобилизационен резерв?
                            Тука не беше ли "Ще ви се обадим ако искаме"... Т.е. останах впечатление от собствен опит, че направо те режат с лафа, че няма бройка...
                            Мина ми мерака. Младите да бранят рОдината...

                            Иначе чета на горе за партенки, гъбини, засади, караули... Малко закачих "онова време" и все я беше втасал Устава още тогава...
                            По постовете имаше задължително "замлянки", по скоро места под някой храст с 1-2 дюшега, зимно време одеала, гъбини... Тва да изкомандваш на проверяващия "Разводача при мен, останалите на място" още виждам как едва ли не дежурния не бие калпака от изумление...
                            Да не не разказвам за Н-ското ВВУ, дето в мазетата (предавани от набор на набор помещения за пиянстване и скатавка) в единмомент живееха няколко жрици на льобовта...

                            Е, сичко това, възпитано в ония години, сега си дава резултата в дереджето на БА... За мобилизиране ми е малко като фантастичен роман/филм... какъвто и да е повода...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                              Ще.
                              Е защо да ми създадат проблем? Няма да съм унифициран с другата част. От войската, още съм с по-добра балистична защита.Не разбирам какъв бил проблема като реално ще спестя пари на държавата.
                              Последно редактирано от derhunter; 24-02-17, 20:04. Причина: Нечетимо.
                              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                                Е защо да ми създадат проблем? Няма да съм унифициран с другата част. От войската, още съм с по-добра балистична защита.Не разбирам какъв би бил проблема като реално ще спестя пари на държавата.
                                Понеже-защото редовната войска се различава от башибозука по това, че има униформа и дисциплина
                                Последно редактирано от derhunter; 24-02-17, 20:04.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X