Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Къде?
    ЦЪК има и по 50 лева
    LZ1ZAH

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Тук
      http://www.weapons-trading.com/produ...darticles=3982

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Всичко това при положение че цялата държавна машина по някаква неведома случайност вземе та заработи .
        Важна особеност е че държавната машина винаги работи частично.

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Ценното е когато се научиш от чуждия опит.Взех си финландски ловни дрехи (нали уж са северно страна)Лахти Джак или както там се чете и хвърлих на вятъра 400лв.Ти като не питаш така се получава.
          Точно казано за учене от чуждия опит! Мой приятел също се разочарова от Jahti Jaht Classic. Намери ли нещо по-добро на тая цена?

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Важна особеност е че държавната машина винаги работи частично.
            Точно тая е изключена преди повече от 25 години . Дали въобще ще тръгне никой не знае и дано не се налага да го проверяваме на практика . Запас не е викан от 1990 насам а на времето повечето поделения го провеждаха с част от хората веднъж годишно . Така за 4 - 5 години се извъртаха всички и нещата бяха проиграни . Транспорта един път в годината обикновено в началото на зимата минаваше военен преглед ама и това беше някъде до към 1993 година докато още имаше държавен транспорт . Сега как стоят нещата нямам идея но дори и малкото държавни товарни превозни средства не се водят на военен отчет някъде от 1997 година насам .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
              Точно казано за учене от чуждия опит! Мой приятел също се разочарова от Jahti Jaht Classic. Намери ли нещо по-добро на тая цена?
              В Бранник има хубаво немско яке,но трябва първо да прежаля финланските дрехи.

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                В Бранник има хубаво немско яке,но трябва първо да прежаля финланските дрехи.
                Това ли ?
                http://www.brannik.bg/obleklo/jaketa...no-flijs-jake/
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  ... Сега как стоят нещата нямам идея но дори и малкото държавни товарни превозни средства не се водят на военен отчет някъде от 1997 година насам .
                  За военния отчет - не е вярно.

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    гъбините, навлечени върху шинела.
                    Да, гъбините са много добро нещо,само, че се обличат БЕЗ шинел, а не върху него...
                    Дежурната простащина на българите ни караше да я обличаме върху шинела-страх ни беше да не ни е студено два часа навън...
                    Веднъж един фатмак ме светна, че гъбината топли много повече, ако е облечена направо върху въшкарника, отколкото върху шинела и да те стяга...
                    Отначало ме беше страх да пробвам(ами ако ми е студено???), ма се престраших веднъж, и повече не можеха да ме накарат да сложа гъбина върху шинел.
                    Другите бомбета не посмяха да пробват, въпреки, че ги убеждавах, че е супер, та се движеха като робокоп-навлечени с амнайсе ката дрехи, сакън да не настинат...
                    А просто трябваше да се престрашат поне веднъж, ама...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Да, гъбините са много добро нещо,само, че се обличат БЕЗ шинел, а не върху него...
                      Дежурната простащина на българите ни караше да я обличаме върху шинела-страх ни беше да не ни е студено два часа навън...
                      Веднъж един фатмак ме светна, че гъбината топли много повече, ако е облечена направо върху въшкарника, отколкото върху шинела и да те стяга...
                      Отначало ме беше страх да пробвам(ами ако ми е студено???), ма се престраших веднъж, и повече не можеха да ме накарат да сложа гъбина върху шинел.
                      Другите бомбета не посмяха да пробват, въпреки, че ги убеждавах, че е супер, та се движеха като робокоп-навлечени с амнайсе ката дрехи, сакън да не настинат...
                      А просто трябваше да се престрашат поне веднъж, ама...
                      Абсолютно вярно - при нас гъбината се обличаше само и директно върху "въшкарника". Към нея вървяха и кожени ботуши /не валенки/, те се обуваха върху кубинките. Това обаче ставаше при температури под минус 10 или минус 15, точно не помня вече точно. Ама то при минус 15 си е клинч и с гъбината.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                        За военния отчет - не е вярно.
                        На времето в стария завод имахме два бордови камаза и две буханки . Транспорта се водеше към мен и 2 години идваха някакви военни камион не видяха но оборудването за военния отчет си седеше в склада и него им го показвахме . Беше някъде 1999 година малко преди да приватизират завода дойде едно писмо от военните в което пишеше че вече камионите на фирмите не подлежат на военен отчет и не сме длъжни да съхраняваме оборудването което преди искаха въпреки че към този момент бяхме още 100% държавно предприятие . Сега служебния ни Камаз въпреки че е спрян вече от движение ми се води на мен като материално отговорно лице от поне 10 години и никой никога не ми е споменавал че го водят на някакъв отчет .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Абсолютно вярно - при нас гъбината се обличаше само и директно върху "въшкарника"...
                          Да, ама, когато габината е единична бройка и седи на поста трябва или да изтичкаш без шинел от караулното или да сваляш шинела на поста. И след 2 часа да си го обличаш пак, кУрав като рицарска броня Не говорим за ароматите на предишния обитател, щот казарма все пак
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                            Да, ама, когато габината е единична бройка и седи на поста трябва или да изтичкаш без шинел от караулното или да сваляш шинела на поста. И след 2 часа да си го обличаш пак, кУрав като рицарска броня Не говорим за ароматите на предишния обитател, щот казарма все пак
                            При нас имаше два комплекта.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Стойката не винаги е 2 часа. А и май викаме на всичко външно с плат гъбина, с брезент шуба. Аз не си представям движението с гъбина и кожени ботуши/валенки .
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                На времето в стария завод имахме два бордови камаза и две буханки . Транспорта се водеше към мен и 2 години идваха някакви военни камион не видяха но оборудването за военния отчет си седеше в склада и него им го показвахме . Беше някъде 1999 година малко преди да приватизират завода дойде едно писмо от военните в което пишеше че вече камионите на фирмите не подлежат на военен отчет и не сме длъжни да съхраняваме оборудването което преди искаха въпреки че към този момент бяхме още 100% държавно предприятие . Сега служебния ни Камаз въпреки че е спрян вече от движение ми се води на мен като материално отговорно лице от поне 10 години и никой никога не ми е споменавал че го водят на някакъв отчет .
                                Е аз преди 70-80 поста някъде писах как е сега, при нас. До към края на 90те ни проверяваха реално - един от окръжието и нашия от бюрото /двамата с пагони/ - колите на паркинга с вдигнати капаци, лопата и метална туба в багажника и някои други неща, накрая - протокол. Списък на водачите с адреси, телефони, схеми за оповестяване и т.н. После спряха прегледите и почти не се обаждаха, но от няколко години нещата пак се движат, макар и в доста олекотена форма. Засега само документално, служителят е цивилен и т.н. подробности, например не искат предварително да знаят кой ще кара колите с повиквателни, хаха. Папките са при мен, щото през цялото време аз и един колега сме се занимавали с това нещо. А да, по закон си получават нужната информация от съответните служби които извършват регистрация на техника - транспортна, СС, инженерна и т.н.

                                За гъбините. Тогава бях млад и не ме беше страх от студа, сега само не ме е страх от студа, хаха. Разбира се, че без шинел се носи, ма може и с шинел де, де да знам!? Една ледена нощ бяхме обходна двойка /четири часа/ с една новобранка от Шумен. Много готино момче и понеже трябва да сме с еднаква форма го питам как ще я караме - по шинел или иска да нахлузваме гъбините. С гъбини, хубаво - хвърляй шинела. Да ама не ще, студено му било и след два часа трамбоване - ох, другарю мл. сержант, дръж ми ахтомата, че да са събличам... За постовите и градусите си беше разписано в Устава за патрулно-постовата служба. Каската се слагаше от 10 до 25 градуса /ако не съм забравил вече/ , а при под -15 по решение на дежурния офицер и началник караула смените се правеха на един час. На мой наряд само веднъж сме го правили, не си е работа. Иначе термометър задължително на прозореца на караулното и в задължениата на подчасия влизаше да го духа или топли с ръце, според зависи Гъбина, валенки, платнища си стояха в караулното и се мятаха по желание. На пост се отива готов /това бойна задача в мирно време, нал не сте забравили/, няма обличания, няма събличания...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X