Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въоръжение на българската армия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Urko Преглед на мнение
    Армата трябваше да имат вече стотици бройки, новите БТР/БМП също. Всичко им е така- направят нещо (не коментирам качествата му) и после няколко бутикови бройки. Сега 21 век влачат още Т-72/62/80, БМП-1/2, МТЛБ и тем подобни.
    За украинците ясно, те няма и откъде да имат поне до началото на войната нещо по ново.
    Казано на кратко- квото виждаме на бойното поле е от зор и от нямане на друго, а не защото е супер-дупер.
    Колега ти някога в производство работил ли си ? Т 14 Армата е принципно нова машина . В нея всичко е ново . Двигател ; трансмисия ; окачване ; купул ; оръдие ; управление и още един куп неща . За да я пуснеш в производство не в бутикови бройки за парад а в количества нужни за фронта трябва да построиш още един УВЗ и още поне десетина завода за производство на съпътстващото оборудване . Никъде няма информация дали оръдието и АЗ работи със същите снаряди като Т 72/Т80/Т 90 или и за тях тепърва трябва да се пускат производствени мощности . Всичко това струва милиарди и е много хубаво ама по време на война е направо неизпълнимо . Такива галимации с откриване на нови производствени мощности е правено през ВСВ от руснаците по принуда и какво им е струвало само те си знаят . Германците през ВСВ правят обратното и съвсем резонно губят войната .

    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • i208
      i208 коментира
      Редактиране на коментар
      колега, Армата е проект по който смучат пари от военият бюджет на Русия, като симулират дейност. Това е начинание, като сделката с която бяха дали изхранването на цялата руска армия на фирма на Пригожин. Пригожин пък тези пари ги е внасял по части сметки на дъщерите на Путин. Там са цяло котило и цоцат ли цоцат. Ние си мислим че нашите тука крадат. Само че руснаците крадат много повече. С парите от нефт и газ арабите направиха рай в пустинята. Какво направи Путин с парите от нефт и газ и другите полезни изкопаеми и дървесината- изсече цял Сибир и го изнесе в Китай. Добре живеят едва няколко процента от руснаците. Останалите са зле. Припомни си проекта с френските десантни кораба Мистрал. Русия още преди да ги поръча имаше пълни чертежи на двата кораба до последното винтче. След като Франция ги даде на Египет, Путин заяви че Русия сама ще си ги построи тези два десантни Мистрала. Колко години минаха от тогава ? Нито един Мистрал не успяха да построят. А ако ги бяха направили щяха да им свършат перфектна работа и 2014 когато нахлуха в Крим и после за Сирия. Щяха да превземат Одеса с тях и Николаев. Но тези руски десантни Мистрали са като вашите любими чертежи на Ф16 БЛОК които никой не е виждал. Само че Ф16 Блок ще дойде в България догодина, а кога Русия ще построи Мистрал само Господ Бог знае

    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Само един Господ Бог знае кога и какво от това което сме платили въобще ще дойде . Колко им е живота на надводните кораби без значение от класа се видя даже и преди няколко дена имаше един ударен от дронове . Украинците много героично сами си потопиха бойния флот начело с флагмана хетман някой си . Много работа им свърши .
      Последно редактирано от sek.1; 04-02-24, 07:48.

  • Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    Тука в цялата тази (основно) словесна диария никъде не видях да се говори за основното оръжие на армията - хората ( даже ще го напиша ХОРАТА )
    НЯМАМЕ хора в момента които да се нарекат "армия" , а камо ли да окажат някакъв дълготраен възпиращ ефект върху чужди сили........
    От там на татък другото са комисионни......
    Ааааа, молим-молим: 12-01-24, 16:17
    Първоначално публикуван от Urko Преглед на мнение
    ....
    На второ място- въвеждането на задължителна военна служба. Примерно 6 месеца. Ама не като оная от соца да си бъркат по носовете, по цял ден да боядисват бордюри и да варосват дръвчета и да не правят нищо. Тренировки, стрелба, тактика, обучение. Да се научат от къде се държи пушката и за какво служи. Прекрасният пример за онагледяване- Израел (шапка им свалям)- нека да не е 2 години, ама поне 6 месеца. Та ако прасне гавното във вентилатора да има кой да излезне на терен и да знае горе-долу какво да прави. В мометна имаме 20000 на книга- сред тях чантаджии, скатавки, жени, синекурци, щабаджии и т.н. матрял. Четох преди време и за хиляди незапълнени бройки и щатове. Т.е. за реални бойни действия имаме нищо и половина, което би се похарчило за дни или седмици и няма с какво да се замени- за справка Украйна.
    Спрете Земята, искам да сляза!

    Коментар


    • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Колега ти някога в производство работил ли си ? Т 14 Армата е принципно нова машина . В нея всичко е ново . Двигател ; трансмисия ; окачване ; купул ; оръдие ; управление и още един куп неща . За да я пуснеш в производство не в бутикови бройки за парад а в количества нужни за фронта трябва да построиш още един УВЗ и още поне десетина завода за производство на съпътстващото оборудване . Никъде няма информация дали оръдието и АЗ работи със същите снаряди като Т 72/Т80/Т 90 или и за тях тепърва трябва да се пускат производствени мощности . Всичко това струва милиарди и е много хубаво ама по време на война е направо неизпълнимо . Такива галимации с откриване на нови производствени мощности е правено през ВСВ от руснаците по принуда и какво им е струвало само те си знаят . Германците през ВСВ правят обратното и съвсем резонно губят войната .
      Аз споменах някъде по-горе, че съм мияч на чинии в Мц Донълдс. Т.е. не съм работил в производството.

      Та по същество- Арматата почват да я разработват 2010, показват я 2015. Войната почна 2022. Какво чакаха и чиниха от 2014/2015 до 2022? Да цъфнат налъмите? Че трябва ресурс е ясно, ама аз ли да ходя да им го организирам и да им го събера? Кой ги кара да чакат войната, та сега по нейно време тепърва да организират производство?
      То по тая логика още 30 години няма да им стигнат.

      Активните защити за танковете? Разработени са поне 2-3 вида. Къде са? Джиткат само с динамична.

      БМП-Т Терминатор- 2010 г., досега около 20 бройки. Защо не са вече 300-400? Тука даже няма нищо ново- класическо шаси от Т-72, добре познатото 30мм 2A42 + налични ПТУР 9K120 Атака.

      Изтрелване на ПТУР 9K119M Рефлекс (1985 !!!) от оръдията на танкове. Теоретично и Т-80 и Т-90 трябва да го могат. До ден днешен недоразвито и никъде не приложено.

      БТР Бумеранг изгрява 2012, сега сме 2024. След 11 години се търкалят БТР-80/70...

      Айде като за по-лесно- БМП-3 я отимва 1990. Сега сме 2024, т.е. са минали 34 години. Да ама по бойните полета се търкалят БМП-1/2, тук-таме по изключение БМП-3.

      Такива примери мога да напиша 2 страница.
      Спрете Земята, искам да сляза!

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        5 години са нищо време само за да изчистят проблемите на модела . БМПТ Терминатор до ден днешен няма схема къде му е мястото в тактиката на съвременния бой . За това е произведен в бутикови бройки . Като почна тая война преди две години никой не можеше да предвиди че евтините баражиращи боеприпаси (дронове) ще се развият до степен да са доминиращи над всичко на бойното поле .
        Последно редактирано от sek.1; 03-02-24, 04:42.

    • Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение

      .... Както и от диверсионни групи.
      Които едва ли могат да мъкнат със себе си повече от 2 изстрела на РПГ (щото тежат и пречат на бързото придвижване, което е критично за една ДРГ). ...
      Като как така реши, че целта на ДРГ-то е един смотан БТР с с едно отделение кашици? Май си далеч от нещата.
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • FREEFLYER
        FREEFLYER коментира
        Редактиране на коментар
        Ежко, къде се изгуби? Да знаеш, че не говоря за танковата бригада или нещо подобно. Иде реч за парашутния батальон.

      • ezhko
        ezhko коментира
        Редактиране на коментар
        Да кажем, че за поделението ми не се приказва много.

      • Тропчо
        Тропчо коментира
        Редактиране на коментар
        А-а-а-а, значи си обезвреждал ДРГ.

    • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Колега ти някога в производство работил ли си ? Т 14 Армата е принципно нова машина . В нея всичко е ново . Двигател ; трансмисия ; окачване ; купул ; оръдие ; управление и още един куп неща . За да я пуснеш в производство не в бутикови бройки за парад а в количества нужни за фронта трябва да построиш още един УВЗ и още поне десетина завода за производство на съпътстващото оборудване . Никъде няма информация дали оръдието и АЗ работи със същите снаряди като Т 72/Т80/Т 90 или и за тях тепърва трябва да се пускат производствени мощности . Всичко това струва милиарди и е много хубаво ама по време на война е направо неизпълнимо . Такива галимации с откриване на нови производствени мощности е правено през ВСВ от руснаците по принуда и какво им е струвало само те си знаят . Германците през ВСВ правят обратното и съвсем резонно губят войната .
      Да никакъв шанс
      Някои още живеят в 2015
      Точно така, само да оправят съвместимостта на снарядите и ги почват. Оня ден четох речта на Путин. Русия е първа икономика в Европа , само военното производство бележи ръст 60% за година.
      А представи си като усвоят арматата направо 120% ръст и ще задминат и Китай като икономика......

      Първата икономика в Европа внася оръжие от Северна Корея....

      Интересно ми е тази галимация която споменаваш, знаеш ли как се е случила ??

      Коментар


      • Urko
        Urko коментира
        Редактиране на коментар
        Самодържец #785.10 коментира Днес, 14:26 Така е, протестират срещу крайнодесните си лумпени

        -> Нормална комунистическа реакция на леви социалистически и зелени (екоталибани) германци. Жалкото е, че са на власт и еб..@т мамата на държавата.

      • trav
        trav коментира
        Редактиране на коментар
        "sek.1
        Днес, 07:52
        Което по никакъв начин не прави по лека икономическата криза в която и ние ще се натресем с пълна сила"

        Честно понякога ти се чудя как ги мислиш.
        Германците постоянно уж влизат в кризи и си живеят от добре по добре. Нищо че путин и руснаците ги чакат да влязат най накрая в тая криза.

        За сметка на това ние от кризата изобщо не сме излизали. Дори не се впечатлявам вече, преди се изненадвах като си мислех че уж сме стигнали дъното, ама вече знам дъно няма

        Само да ти спомена, че вече лукоила не работи с руски нефт, па цените май паднаха

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Щом според вас всичко е цветя и рози защо тракторите са по улиците ? Днес вече и у нас . Колкото до нефта не е тук мястото . Бях пуснал една тема за икономическата логика . Най големия потребител на руски нефт въобще не сме ние . https://glasove.com/na-fokus/sasht-s...ol-prez-indiya Същото е и с урана https://money.bg/business/sasht-uvel...ot-rusiya.html Ние щото сме правоверни атлантици си плащаме като попове колкото и от където ни наведе новия голям брат .
        Последно редактирано от sek.1; 06-02-24, 05:11.

    • Добър ; лош изнесе на плещите си войната с вечно не стигащи човешки и технически ресурси . https://www.dnevnik.bg/sviat/voinata...alujni_posred/ Сменя го съветски възпитаник .
      Последно редактирано от sek.1; 09-02-24, 09:07.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        Все въпроси, които ограничена ядрена война в Европа би решила.......

        Ето, постепенно се оформя връзка с въоръжението на БА. Тъкмо възможност за дълбоки въздишки на съжаление относно уж пребовавалите на родна територия съветски ЯО

      • ezhko
        ezhko коментира
        Редактиране на коментар
        Бившите бази за които ЯО могат да бъдат видяни на живо преди с.Гуцал, Самоковско; над с. Паниците, Калоферско и южно от с. Садово, Ямболско.

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Почна се https://www.youtube.com/watch?v=tM_7...9A%D0%98%D0%99

    • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Добър ; лош изнесе на плещите си войната с вечно не стигащи човешки и технически ресурси .
      Това какво общо има с въоръжението на българската армия?
      Или тролиш за спорта?
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Има . В повечето случаи способностите на командира са по съществени от качеството на въоръжението . Този който сменя Залужни е известен с това че е командвал украинската армия при легендарния котел в Дебалцево през 2015 година и прякора му е малкия касапин . Поне за сега по украинските чатове се говори че с новия главнокомандващ нищо хубаво не я чака Украйна в обозримо бъдеще . В Кремъл Путин и тия около него сигурно скачат от кеф до тавана .

      • i208
        i208 коментира
        Редактиране на коментар
        Залужни го сменят защото отказа да хвърли в директен бой новите танкови батальони въоръжени с Абрамс и Леопард. Генерала знае много добре, че без да има пълно въздушно превъзходство ще му опаткат всички танкове.

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Какви нови батальони ? С 31 Абрамса батальон малко трудно ще формираш . То на книга можеш и бригада да го кръстиш . Минните полета ; дроновете и мобилните системи ПТРК въздушното превъзходство въобще не ги бърка . Поне до сега украинците и без него добре се оправяха . Ако него го чакат то съответно никога няма да го дочакат . За да извоюваш тотално въздушно превъзходство на над 1000 километра фронт ти трябват стотици съвременни самолети а тях едно няма кой да им ги даде отделно им трябват години напред да обучат хора да ги използват на приемливо ниво . Къде отиде бронетехникатка на Украйна и защо сега просят по целия свят . https://www.youtube.com/watch?v=Xway...annel=ALEXMOSS
        Последно редактирано от sek.1; 11-02-24, 05:17.

    • Това е реална модернизация . Не като нашата . https://www.youtube.com/watch?v=dUkU...0.%D0%A0%D1%83
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Само че руснаците проблеми с хората и техниката нямат а в демократична Украйна https://www.youtube.com/watch?v=nHCc...%D0%A2%D0%9224

      • i208
        i208 коментира
        Редактиране на коментар
        човек, оставям с впечатление че ти в казарма не си ходил. Когато те нападнат демокрацията свършва. Минаваш на военен режим. Там демокрация няма. Задачата ти тогава е да оцелееш със всички позволени и непозволени средства. Който се прави на интересен вадиш пистолета и един куршум пред строя. Това е демокрацията когато се защитаваш. След войната вече може да си пишеш и бришеш колкото искаш за 28 памфиловци.

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Служих и то две години . Нещата значително се промениха от 1989 година насам . Сега тая с вадиш пистолета срещу народа малко не става поне като се опитваш да влезеш в НАТО и ЕС а и риска да ти го заврат отзад е голям . Даже и руснаците го разбраха и си адаптираха стратегията от вадиш нагана към вадиш парите и в момента с лекота си набират по 20 000 човека на договор месечно .

    • Един добър анализ на сегашната ситуация . https://www.youtube.com/watch?v=qAUK...AD%D0%9B%D0%9B
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Нещо не им е много весело на ВСУ в Авдеевка .https://www.youtube.com/watch?v=pOHO...BE%D0%B4%D0%B0 https://www.pravda.com.ua/rus/news/2024/02/17/7442285/ В прав текст според Сирски бягството е относително контролируемо . Та реалността малко зависи от коя страна я гледаш .
        Последно редактирано от sek.1; 17-02-24, 08:52.

      • i208
        i208 коментира
        Редактиране на коментар
        Никой не е отишъл да се сражава за Украйна за да му е весело. Естественно, че ще се изтеглят преди да ги обкръжат. Запазването на армията е приоритет пред запазването на парче земя. Земята после могат да си я върнат обратно, но умрялият не можеш го върна. Удържането на такива укрепени позиции има смисъл докато загубите на атакуващите превишават неколкократно загубите на отбраната. Това обезкървява руската армия и я деморализира. Намаля и наличната техника. След това логично е да се изтеглиш. Ако не ще има Киевски котел от 1941

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Като изключим началния етап на войната когато руснаците обективно подцениха ситуацията случай от където украинците са се изтеглили доброзорно да се върнат няма .

    • Sek-1 . нАмали малко темпото не усещаш ли че синьо-жълтите ЗКПЧта умишлено те провокират. Целта им е да саботират тия раздели на форума и подобни теми да бъдат заключвани-изтривани , заради споменаването на 2 страни РФ и *eror 404*

      ---------------------------------------------------------

      Така че по добре да се върнем към въоръжението на Б.А. и по специално към т.нар marksman rifle които се ползват тук.

      В последните конфликти се видя че те играят немаловажна роля , на първа мисъл се сещам за *снайпер Джуба* и *снайпер Деки*

      Тук у нас има поне три марки eто и една снимка Натиснете снимката за да я уголемите  Име:f15b6523b3d89fbadf50666d1cb4fab3.jpg Прегледи:0 Размер:279.9 КБ ID:6956039
      някой разпознава ли двете оръжия на първи план ?

      Те са в 68 парашутна бригада.
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        За да ти даде КОС тескере компетентен лекар психиатър трябва да удостовери че си достатъчно психически стабилен за да ти се даде въпросното право . Парадокса е че на малко след като навърших 18 години ми хвърлиха калашника без никой да ме гледа колко съм стабилен психически . В БЕТА никой не ми е гледал психиката като излизах с 2 с 1 за огневи изпитания натоварен със снаряди да сринеш поне един градски квартал .

      • Alexr
        Alexr коментира
        Редактиране на коментар
        Sek.1 в условията на казармата си доста контролиран. Там случайности почти няма, колкото и да е луд някой. Например при мен взводния видя моята дипломатичност и без колебание ми връчи леката картечница. Да не говорим, че има входящ контрол. Не е случайно, че част от набора се оказваше на места където пипа оръжие, а част от набора се оказва на места, където най-много лопата да му дадът.

        Също и в "Бета" бъди сигурен, че са ти свалили матричката "дразнение - реакция" без да си разбрал. Помисли на колко души даваха заредени машини за прехвърляне до полигона за изпитания.

        Иначе моето мнение е, че докато няма нещо ново, което е по-добро от старото, по-добре да си поддържаме и модернизираме при възможност старото или ако нямаме възможност, поне да го съхраняваме, отколкото просто да го хвърляме или разпродаваме.

        В случай на въоръжен конфлик знаеш ли колко бих се радвал да имам една "Майнлихера" от Балканската война. Драстично по-добре ще ми е отколкото да съм само с лопатка си от Балканската война. А и да ви кажа - лопатката ми от Балканската война досега е "погребала " няколко по съвременни. От 1976-та година насам е в ръцете на баща ми или моите и никога не ни е подвела. Та може да се окаже същото и с "Майлихера"-та от Балканската.

      • ezhko
        ezhko коментира
        Редактиране на коментар
        "докато няма нещо ново, което е по-добро от старото, по-добре да си поддържаме и модернизираме при възможност старото или ако нямаме възможност, поне да го съхраняваме, отколкото просто да го хвърляме или разпродаваме."
        +1

    • https://offnews.bg/dw/balgaria-e-nap...to-818340.html

      Не е проблема в забавянето на самолетите, дето сме били купили само чертежи, проблема, че сме неспособни една тъпа инфраструктура да направим.
      Може и без коментар
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Тези БТРи без сериозна модернизация като силова установка ; брониране и достъп като бойни машини стават само за мишени . Концепцията с два бензинови двигателя по 90 кс беше безнадеждно остаряла още през деведесетте години на миналия век .

      • ezhko
        ezhko коментира
        Редактиране на коментар
        Даже и без сериозна модернизация са по-добри от нищо (или от камиони и пикапи)

      • Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        По-добри. На собствен ход. Защо в евро. ...а дайте по-сериозно...

    • За подобни размишления се изискват едни неща, които отдавна сме ги превърнали в нищозначещи клишета. Идея, държавна политика, дългосрочно планиране, поставяне на цели и задачи, приемственост между стари и нови политики в името на т.нар. Национален интерес. Да, ама отдавна Държавата и Националният интерес са се превърнали в баница, от която трябва да се яде. Мисленето за 10-20 и повече години напред е непосилна и непонятна задача. За тия неща разчитаме на Брюксел и отдавна сме свалили отговорността от раменете си. Проблемът е, че в Брюксел са по- ошашавени и от нас.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        И за това ме оплюха . Грипен си беше и си остава най добрия самолет за нас . Освен че е с най ниска цена за летателен час е проектиран да работи почти без летищна инфраструктура . В това отношение шведите са железни като цялата им техника и отбранителна доктрина е насочена срещу един евентуален противник Русия . Ф 16 е хубав самолет но иска перфектна летищна инфраструктура която по време на война е трудна работа . Имам подозрение че тая статия е малко попресилена . Базата на ВВС в Граф Игнатиево от самото начало приема и обслужва всички типове НАТОвски самолети .

    • Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      https://offnews.bg/dw/balgaria-e-nap...to-818340.html

      Не е проблема в забавянето на самолетите, дето сме били купили само чертежи, проблема, че сме неспособни една тъпа инфраструктура да направим.
      Може и без коментар
      А пилоти родили ли сме си?

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Имаше нещо от американска страна да са млади пилоти с переспектива пред тях поне 15 - 20 години не набори на президента . https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/14396183

      • Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        Ами освен да дойдат американците и деца да ни правят, щом се смята, че и за това не ставаме. А тоя проблем с пари напред оправя ли се? Друго? Тая работа с раждаемостта и създаването на какви и да е кадри с чертежи става ли?

      • Тропчо
        Тропчо коментира
        Редактиране на коментар
        Не чертежи, Самодържец, ми цели книжки с картинки има на тая тема. И филми, и специализирани сайтове, даже.

    • Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      За подобни размишления се изискват едни неща, които отдавна сме ги превърнали в нищозначещи клишета. Идея, държавна политика, дългосрочно планиране, поставяне на цели и задачи, приемственост между стари и нови политики в името на т.нар. Национален интерес. Да, ама отдавна Държавата и Националният интерес са се превърнали в баница, от която трябва да се яде. Мисленето за 10-20 и повече години напред е непосилна и непонятна задача. За тия неща разчитаме на Брюксел и отдавна сме свалили отговорността от раменете си. Проблемът е, че в Брюксел са по- ошашавени и от нас.
      Не че е ривалентно, но 89г избрахме да сме част от цивилизования свят. Но болшинството в армията ретифисти копнеят за руския ботуш.
      Крайно време е да се разбере тази армия българска или руска и да приключим тоя цирк. В момента само заплатите им са професионални, 90% не могат да покрият минимален физически норматив, и по цял ден сгледат руска телевизия и умуват за войната.


      ПП
      Тропчо, да те питам за IVENTI, какво се случва с качеството ви. Много прецакаха нещата.
      Преди основно за работа от вас се обличах, обаче последно панталон за 100лв още на първото пране цвета се прецака, на второто стана лилав. Риза за 80 ,плата (не шевовете) се разбримчи. От старите модели имам нося ги по година железни са

      Коментар


      • Alexr
        Alexr коментира
        Редактиране на коментар
        Trav във жестока грешка си по отношение на армията. Никой от моите познати, дето е бил военен или е работил в системата на отбраната не копнее за руски ботуш. Но твърдо смятат все още, че по българската земя работа имат само български ботуши, кубинки, цинтарки или ако ще цървули. Но не трябва да са чужди, каквито и обувки да са.
        При това идеите им бяха, че до колкото е възможно отбраната ни трябва да се извършва с оръжие и боеприпаси произведени в България или поне обслужвани в България и по възможност български разработки.

      • Тропчо
        Тропчо коментира
        Редактиране на коментар
        Трав, от доста време не съм във фирмата и нямам наблюдения, още по- малко обяснение. В момента се занимавам с друг проект.

      • Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        Явно Сек забравя вече, ама примерно имаше милионен митинг. Ама от посолството било. Айде моля ти се недей, че виждаме кои и къде ходят, и от кой чужд парламент им дават наставления и кинти.

    • Това за липсата на летищна инфраструктура са шикалки и приказки за деца с особени нужди.

      Балчик е 2.5км дълга пистата и функционира
      Добрич пистата плус десетки хангари същата или по-голяма и е на 90% перфектна и в това си състояние.
      Само около Пловдив има поне 2-3 писти над 2км като има и една 3+ км перфектни.
      Всеки по-голям град си пази пистите и за една седмица са ги направили годни за летене ако искат.
      Имаме десетки писти които с два лева и едно обмитане и варосване стават за летене.

      На калпав управник и тъп матрял и плевелите около пистата им пречат
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • ezhko
        ezhko коментира
        Редактиране на коментар
        За Ф-ките не стига. С този въздухозаборник отдолу и нежния колесник, дето в последните версии е и лекинко попретоварен...

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Пистата в Добрич в бившата база на 26 РАП в момента е проходима само за добре оборудван за офроуд джип . Ако там в момента по някаква причина се опита да кацне Ф 16 със сигурност ще е сценарий за някой от следващите епизоди на Дискавъри Разследване на самолетни катастрофи . Това летище без сериозен ремонт имам подозрението че вече и АН 2 не може безаварийно да оперира от него .

      • Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        Ъхъ, да и на узунджово става, нали и там беше една част от изтребителната авиация с великите съветски машини. Иначе си много сигурен, че всичките изброени летища стават. А че от сума години цялата ни злощастна изтребителна авиация е на едно место, се правим,че не сме наясно. Че от три десетилетия чебурашките ни ебават с поддръжката на миговете, и тая работа я пропускаме, проблема е в чертежите.
        Отделно явно децата със специални потребности са ти фетиш, от който имаш особена нужда...

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X