Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло и семеринги в предницата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

    Дали ще проблем смесването на Мотул 5w с Бел Рей 5w.Имам 800 грама мотул и ми се иска да мина на Бел Рей.
    Кавазаки КЛХ 300 04г
    Кавазаки КХ 65 04г
    Опел Астра 94г
    Мерцедес 124 91г

    Коментар


    • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

      Не е проблем. Пък и като толкова се притесняваш от смесването, слагай на единия кол мотул на другия белрей
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

        Искам да попитам,колко мл масло събира единия кол на Хонда цре 250ц97-8г?
        Honda CRE 250

        Коментар


        • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

          Кажете за какво служи металната пружинна скоба в началото на тръбата в която влиза кола? Става въпрос за предница Шоуа ! Мисля с нея да си застопоря предпазния чорап на кола! Дали е правилно?
          Поздрави!
          П.п. Мисълта ми е за скобата от вън,не за вътрешната.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

            Не я пипай , тя държи семеринга , ако не е на място , налягането от маслото ще го избие.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

              Благодаря за бързия отговор! А знаеш ли как е правилното положението на тази скоба защото я свалях !?
              П.П . Намерих отговора,края трябва да гледа назад!!
              Последно редактирано от mx rider; 23-03-11, 19:46.

              Коментар


              • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                Скобата отвън пази кола, да не се търка пластмасовия гард по него.
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                  Да споделя личен опит и аз.Заех се да сменям семеринги и маслото в коловете на КЛХ 250 , 94 година . За разглобяването е нужен спец инструмент - тръба завършваща със шестостен 30 мм. Направих си го лесно , след като разбрах размера на шестостена. Този ключ се навира в кола и с него се държи контра.Освен това е нужен още един шестостен - 14 мм за развиване на устройството за регулиране на работата на амортисьора , което се намира на долната страна на кола. Пак си го направих самоделка. Следва промивка на всичко вътре с бензин. Внимателно поставяне на семеринга ( не самоделка разбира се а мейд ин жапан )и прахосъбирача с размери 43 х 55 , като преди това намазах с хидравлично масло кола и тях самите.Внимателно ги набих с ПВЦ тръба с подходящия диаметър. Затягането пак със същия ,,инструмент ".Наливане на масло 5W в количество според мануала . Поставяне на пружината,втулката и завиване на капачето на кола. Не разбрах само защо според мануала пише масло 305 мл а излях и от двата кола по 420 мл ?!
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр002.jpg
Прегледи:1
Размер:66.3 КБ
ID:5265772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр000.jpg
Прегледи:1
Размер:94.1 КБ
ID:5265773Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр001.jpg
Прегледи:1
Размер:58.2 КБ
ID:5265774Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр003.jpg
Прегледи:1
Размер:118.8 КБ
ID:5265771
                  Последно редактирано от mario_ju; 02-04-11, 09:59.
                  Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                  Коментар


                  • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                    Браво! Хубаво описание.
                    То по принцип затова е най-добре и сигурно да се налива маслото на "ниво", а не на "количество".

                    Коментар


                    • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                      Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                      Тряба ти масло за амортисьори 5W.


                      Та снощи сменяхме на КДХ220Р маслото и семерингите на предницата. Сложихме МОТУЛ 5W техносинтез ( полусинтетика ) Стана супер. Само смяна на маслото няма ефект - изтича през старите семеринги и все едно нищо не си направил
                      Аз имам хонда црм 125. Искам да разбера как да карам с мека предница или твърда? Какво масло да му налея?
                      Последно редактирано от viki terzieva; 25-05-11, 16:21. Причина: Правопис и пунктуация!

                      Коментар


                      • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                        При КТМ 400 ЕХС 2002 година дават ниво на маслото с 130 мм. въздушна камера или около 400 милилитра на кол.
                        Предницата е 43 мм.
                        КТМ 400 EXC

                        Коментар


                        • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                          Здравейте, искам да сменя маслото в коловете и семерингите на KDX 250 .
                          Интересува ме необходим ли е някакъв специфичен инструмент за разглабянето на кола ?


                          Това е за KDX 250 1994
                          http://imageshack.us/photo/my-images...wpdfpage2.jpg/
                          Кара: Mercedes W126 , Citroen C4 VTS / Kawasaki KDX 250, Gilera RX 125

                          Коментар


                          • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                            За горско каране дават предницата да е по- мека предвид многото вибрации предаващи се в ръцете и от там умората им. По-твърда предница е по- подходяща за крос и скокове, но преди всичко въпрос на личен избор в предвид дали ти е стар или нов мотора.
                            Аз например на априлията и сложих 5В масло по 460мл на кол по мануал, но мисля да долея малко да я вдигна иначе ефекта от новото масло е страхотен и скоковете си ги променя..
                            Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                            Коментар


                            • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                              Имам въпрос,от последното ми обслужване на предницата/семеринги и масло/ преди два месеца,не обърнах внимание в началото,но сега предницата е много корава,сменям маслко и семеринги за 3-ти път поне,до сега не се е получавал този ефект,насторйките са си както са си били и преди,долно положение в средата,горно на "софт" и 4-тери врътки обратно.....нямат въздух като развих болтчето,бях ги изпразнил добре при смяната от старото масло,от какво е това вкоравяване,при първо натискане почти не помръдват,след няколко "лашкания" поотпускат,но после пак стягат като бетон...

                              Коментар


                              • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                                A маслото какво е дали е същото каквото си сипвал и преди и колко му сипа.
                                0878424143
                                0887424150

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X