Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло и семеринги в предницата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Смяна на масло и семеринги в предницата

    Искам да се обърна към някой който разбриа Английски и да ми каже дали на снимката пише колко масло се слага в коловете мотора е Yamaha TZR
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #77
      До: Смяна на масло и семеринги в предницата

      Първоначално публикуван от PiTBuLL1912 Преглед на мнение
      Искам да се обърна към някой който разбриа Английски и да ми каже дали на снимката пише колко масло се слага в коловете мотора е Yamaha TZR
      За TZR:
      238мл на кол(или 149мм ниво), масло с вискозитет 10W.

      Пич, това и без да знаеш английски трябва да го разбереш!
      Щом си намерил страницата, значи знаеш къде да погледнеш и за предните телескопи, а останалото си е като на български!

      Коментар


      • #78
        До: Смяна на масло и семеринги в предницата

        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
        За TZR:
        238мл на кол(или 149мм ниво), масло с вискозитет 10W.

        Пич, това и без да знаеш английски трябва да го разбереш!
        Щом си намерил страницата, значи знаеш къде да погледнеш и за предните телескопи, а останалото си е като на български!
        Горедолу разбирам английския,но не чак толкова много
        Благодаря ти много за информацията жив и здрав

        Коментар


        • #79
          До: Смяна на масло и семеринги в предницата

          Имам следния приблем помагайте, че в Неделя е Рокер събора и май няма да имам мотор .
          Отворих 1-ния Амортисьор и сичко разглобих го смених семерингите и го сглобих налях му маслото и сложих му тапата прyжината и т.н.т до тук всичко добре, но като почнах да го лашкам да видя дали е корав и удря само на прожината то се осеща.Сложих му 240мл на амортисьор както е по каталога.Другия проблем е с другия амортисьор.Отварям го няма нито прожина нито нищо и викам добре няма и резба кадето да се слага зегера като на другия да държи прyжината и имаше доста масло в него, това ми направи впечетление, както и да е смених семеринга сложих сичко както си е на място и да наливам маслото, вече до там стигнах налях маслото и го затворих, той стой мек направо до доло потъва и ся е тъка, дано да ми помогнете ще съм ви много благодарен, забравих да спомена, че и на този без пружината му сложих 240мл масло и викам ако го помпя нагоре на доло да го издарпвам може да се вкурави ама мек си седи

          Коментар


          • #80
            До: Смяна на масло и семеринги в предницата

            Питбуле, постарай се да пишеш мааалко по-грамотно и ясно, ако искаш и занапред хората тук да ти съдействат!
            Че меко казано, е трудно да ти се схване мисълта!


            За пружината е нормално.
            Има предници, които са с пружина само в единия кол.
            За маслото незнам, в този менуал дето си пуснал това пише.
            Моят съвет е:
            Първо си изясни твоя мотор коя година е произведен и след това търси в менуала за евентуални разлики в предниците на ТЗРа.
            Сигурен ли си, че това е оригиналната предница на твоя мотор?
            А старото масло като го източи не се ли сети да го премериш, ако не си, това да ти е обеца на ухото!
            Винаги, каквото и където да било, като източваш нещо мери количеството
            Ако нищо не откриеш, започни да добавяш по 20мл масло на кол и постепенно ще стигнеш до старите настройки.
            Но при всяко наливане проверявай и тествай окачването и внимавай да не предобриш положението.
            Ако ти дойде твърдо дръпни малко от маслото.
            Виж там нещо реглажи има ли - поне компрешън трябва да има сигурно...
            И това е резервен вариант да отидеш на събора, но после трябва да си намериш точния мануал за тая предница и да си го направиш както трябва
            Защото е опасно да караш с неправилно работеща предница!

            И някои Априлии са с по една пружина, но маслото което се налива си е еднакво количество и за двата телескопа.

            п.п. абе ти да не си с ДТ, а да си мислиш, че караш ТЗР ???
            Последно редактирано от Жоро Донечки; 18-03-09, 08:39.

            Коментар


            • #81
              До: Смяна на масло и семеринги в предницата

              Значи аз като видях колко масло имаше в тоя без пружината и викам явно са го наливали на око ина4е мислих да видя колко мл е ама викам няма смисал а маслото се налива отгоре на кола ? щото ми казаха, че отдоло дето има една пробка от там се наливало със спринцовка?
              Мотора е 1992 и е ТЗР шосеен е не кросов а за коловете незнам дали са оригинални ся ще пробвам както викаш ти по 20-30мл
              само да ми кажеш дали наливам от правилното място

              Коментар


              • #82
                До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                Еми аз още не съм чул нещо да се пълни от долу нагоре, пък ти незнам Обикновенно отдолу се източват течности, а от горе се наливат.
                Колега, това отдолу е пробка за източване(прави се за по-лесно обслужване - да не сваляш кола само за едното масло) а на някои телескопи дори липсва такава.

                Коментар


                • #83
                  До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                  На кола без пружината стигнах до 600мл и сега вече е корав, на другия който е с пружината да му слагам ли и на него 600

                  Коментар


                  • #84
                    До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                    Чакай бе пич!
                    Какво значи корав?!
                    Ако прилагаш този метод който ти казах, трябва същевременно да тестваш окачването - да караш мотора и да доливаш по малко и то в двата кола, до като стигнеш до някаква задоволителна работа както те посъветвах в предишния пост!
                    И това всичко временно до като си намериш точните инструкции.
                    И това 600мл ми се струва че е страшно много за твоя пистарков кол от 125ца
                    Я вземи закарай мотора на майстор да ти го направи и не се занимавай да не се пребиеш някъде с тая предница.
                    Там реглажи няма ли?!
                    Те нещата са условни.
                    Така от компютъра като си пишем няма да го оправиш.
                    От къде да знам аз какво си сипвал, каква ти е предницата и какво за теб е корав телескоп и какво мек!
                    Търси някой който разбира да ти оправи мотора!
                    А ти вземи и си намери мануал за годината на твоя мотор, за да си сигурен.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                      Аз на моя мотор си му сипвам по 500мл в мануала пише 500 и нещо ама за няколко милилитра 2ра бутилка няма да взема. Та може и на пистарката да са и добре 500-600. Все пак незнаеме тази пружина колко е твърда. Определено в ръководството за мотора е истината, но за мен сега като компромисен вариант 500 е добре.
                      KAWASAKI Let the good times roll

                      Коментар


                      • #86
                        До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                        Чакай бе пич!
                        Какво значи корав?!
                        Когато стигнах до 500мл и амортисьора потъваше доста, сега със 600 пък е корав, ще сложа 500 и ще карам да видя как ще е.
                        Като се кара втвърдява ли се амортисьора ? мануала който съм намерил е точно за този модел.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                          А някой знае ли колко маско се налива на Yamaha tt600e.От доста време търся и manual ,но точно за този модел не намирам.Благодаря

                          Коментар


                          • #88
                            До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                            Колега , въпроса ти е зададен малко бездарно. Аз се сещам за поне два модела предници на ТТ600. Ако нямаш специални изисквания към предницата - сглобяваш и на напълно прибран телескоп наливаш до 20-30 мм под ръбчето. Пружината трябва да е вътре също. Това е валидно за почти всички стандартни колове.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #89
                              До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                              Ами аз си мислех че при ТТ600Е предницата е само един вид.И понеже ми е за прав път няма аз да си сменям маслото,просто искам да знам какво количество трябва да си закупя.Относно за мануала сигърно пак някой ще каже че е писано много обаче доста нещо прочетох и изгледах ,но точно за този модел и година няма а тя впрочем е 2002.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                                Колеги от къде мога да си закупя семеринги на марката Ариете за предницата на ктма ми?Защото до сега е бил с такива и изработката ми харесва.

                                ПП:Мотора е ктм ехц 200 с предница марзочи магнум 45мм.
                                Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
                                Gas Gas EC 200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X