Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло и семеринги в предницата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

    Коловете събират по 500мл. За тази пластмаса ще трябва да питаш в Ямаха. Само дано не върви комплект с още нещо защото ще ти избият зъбите. Ако там цената не ти хареса отиваш на стругар.
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

      Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
      Някой дали може да ми каже как се казва въпросната пластмаса от снимката
      [ATTACH=CONFIG]556600[/ATTACH]
      [ATTACH=CONFIG]556601[/ATTACH]
      Това е от кол на YZ250F 2008г
      А как се пукна? Ааа и внимавай с гайката на върха ,че се развива без подсигурител или начукване!!!
      Последно редактирано от V.R.R.; 25-03-13, 20:31.
      KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

      Коментар


      • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

        Казват при изпуснала предница в която е намаляло маслото или като се смачка докрай и бутало се чупело. При мен масло си имаше. Просто отворих за смяна на масло и видях, че е цъфнало. Най интересното е, че почти никой от всичките които натискаха мотора не усетиха да има някакъв проблем и всеки казваше, че предницата е много добра а мотора е на няколко моточаса и всеки казваше, че е безсмислено да сменявам маслото. Добре, че не ги послушах и я отворих
        В БГ докато търсех въпросното бутало като резервна част и установих, че много хора си карат със счупени бутала.
        Някой които е по в час с въпросните предници.... може да обясни за какво е това бутало и какъв е ефекта като го няма.
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

          Аз горе-долу зная за какво служи и няма начин да го няма и да имаш предница.Като гледам май си приключил с нея ,но ако не си внимавай как вадиш стержана(тази пръчка с буталото на върха,което има ход 0.5м ) ,че резбата наранява семера (к-маншета) и ефекта е блокирала предница а семера не се продава а върви с останалата част след като махнеш това бутало и струва 650лв.Това ти го казвам в случай ,че ти дойде идея да разглобяваш и да го чистиш.Ако се затрудняваш някога с нея може да питаш и мен ,но следвай едно мое правило "прави всичко много бавно и внимателно".Това с решението на буталото е много добра идея ,браво ще го имам в предвид ,дано не ми се наложи де!!!!
          KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

          Коментар


          • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

            Първоначално публикуван от ivansi Преглед на мнение
            Здравейте, понеже така и не успях да намеря за какво точно служат пластмасовите нещица които са изпотрошени от прикачената снимка по долу, ще помоля за помощ....
            Някой да обясни каква е тяхната роля, защото когато разглобих двата кола установих че само в единия има такова нещо в другия липсваше ? Пречи ли на работата липсата им и ако да от къде мога да си ги закупя
            ...........!
            Успях да намеря информация за въпросните джаджи пуша за да има инфо ако някой друг се сблъска със същия проблем та въпросните нещица се наричали RUBBER и струват по 25лв бройката в бг няма.... поръчка и 10 дни чакане успех

            Коментар


            • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

              Вътре в буталото има К-маншет. Да не предизвиквам съдбата..... но ако нещо се случи с него и не мога да намеря по магазините... не е проблем. В София аз знам на две места където изработват всякакви уплътнители, гумички и т.н. Всичко се изработва за няколко минути и не струва скъпо.
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                здравейте колеги!изчетох цялата тема но на три места прочетох различна информация относно колко масло събира предницата на yamaha wr400.ако някой знае със сигурност моля да сподели,или ако знае някой от къде мога да си сваля manual моля да ми каже.мотора го купих миналата година и при последното ми каране при рязко отскачане нагоре се усеща някво тропване...знаели някой на какво може да се дължи това тропане...дали е малко маслото или се дължи на нещо друго?ще съм ви благодарен ако споделите дали сте имали подобен проблем.

                Коментар


                • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                  Провери си окачването за луфтове. Маслото е около 500мл.
                  От тук си свали менуал http://www.yamaha-motor.eu/bg/servic...als/index.aspx
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                    Колега в мануала пише по 575мл. на кол.
                    0878424143
                    0887424150

                    Коментар


                    • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                      Искам да попитам имам Хонда МТХ 125 и се чува някакъв странен звук като дръпна кормилото нагоре и вилката се разпъва повече от колкото трябва и като я натисна надолу се чува този звук прилича ми на пружина от единия ми кол тече масло и също искам да попитам по колко масло се налива в кол ??
                      Благодаря предварително

                      Коментар


                      • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                        Трябва в кола да има 352мл. масло съгласно мотодата. Това е най-вероятно отговора и на двата ти въпроса
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                          Благодаря за бързия отговор колега, тези дни ще я разглобя почистя и се надявам да се управи с маслото и новите семеринги, предполагам че са изтървали коловете и сигурно няма масло вътре и затова прави така ..
                          Благодаря още веднъж !

                          Коментар


                          • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                            Здравейте приятели, имам МЗ 150 ЕТЗ на което предницата е за ремонт и евентуално за рециклиране ... Нуждая се от семеринги и бих искал да разбере тяхния размер и цена има и още ... Проблема е че тече масло от капака на делкото ... и не знам какво да правя отварях до всичко само масло и нищо не се вижда според мен е заминал и семеринга на двигателя и ще трябва да разбере и неговия размер .. даже онякога виждам капки масло при гумения долен предпазител на веригата мотора не е карам от 2 години аз го купих за няма и 300 лв и се качих и почнах да карам само маслото смених на двигателя ... Да ама не става така
                            моля за мненията ви . Поздрави!

                            Коментар


                            • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                              Първоначално публикуван от _p0weR Преглед на мнение
                              Здравейте приятели, имам МЗ 150 ЕТЗ на което предницата е за ремонт и евентуално за рециклиране ... Нуждая се от семеринги и бих искал да разбере тяхния размер и цена има и още ... Проблема е че тече масло от капака на делкото ... и не знам какво да правя отварях до всичко само масло и нищо не се вижда според мен е заминал и семеринга на двигателя и ще трябва да разбере и неговия размер .. даже онякога виждам капки масло при гумения долен предпазител на веригата мотора не е карам от 2 години аз го купих за няма и 300 лв и се качих и почнах да карам само маслото смених на двигателя ... Да ама не става така
                              моля за мненията ви . Поздрави!
                              Koлеги ще помогнте ли ?

                              Коментар


                              • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                                Предстои ми смяна на семерингите на предницата та се чудя какво масло да налея 2.5 w или 5 w мотора е honda crf250r 2004.Искам предницата да е малко по- мека тежа 70 кг. Дайте съвет
                                луд умора няма!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X