Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло и семеринги в предницата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

    а нивото?

    Коментар


    • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

      Колега изтегли си мануал за твоя мотор и ще получиш отговор на въпроса ти.
      0878424143
      0887424150

      Коментар


      • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

        Здравейте, колеги!
        Днес реших и аз да си обслужа предницата, защото според мен имаше теч. Ето и снимка на кола преди да го разглобя.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0129.jpg
Прегледи:1
Размер:47.1 КБ
ID:5456819
        Ясно се вижда омасляването. Също така като прокарам пръст по прахоуловилите, се омаслява. До тук добре, казвам си, работата е ясна, семеринги ще се сменят със сигурност. Надявах се и втулките да не са заминали, защото някой по-напред в темата май беше писал, че ако и те не са наред ще има теч, за което не съм сигурен. Отвих капачката, която е в горната част на кола (тази с вентила и ребаунда) и източих маслото, което за моя изненада беше чисто. Обикновенно не е така. Маслото източих в една туба от масло, за да видя горе-долу колко е. Първоначално се събраха 300 мл. Викам си явно са за смяна, щото от това което прочетох до момента разбрах, че за този тип мотори е поне 450-500 мл. на крак. Може би тук е момента да спомена и марката на мотора - иде реч за KTM 450 EXC 2003г.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0130.jpg
Прегледи:1
Размер:38.4 КБ
ID:5456831
        Ето и цвета на маслото.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0131.jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5456832
        В крайна сметка се събраха окло 500 мл.
        След като свалих семерингите, видимо им нямаше нищо. Не бяха сплескани, втвърдени и се чудя дали не си направих кушия вместо да използвам това време да си карам мотора? Ето снимки и на семеринга и прахоуловителя.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0496.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5456890Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0497.jpg
Прегледи:1
Размер:54.6 КБ
ID:5456891Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0500.jpg
Прегледи:1
Размер:67.6 КБ
ID:5456892
        А бе с две думи искам да ви питам има ли някакви видим признаци по семерингите, когато са износени или това, че е омаслен стеншъна е достатъчен признак, защото ако са О.К., другия изобщо няма да го разглобявам.
        Ето и мануал за WP 4860
        http://slorider.com/ktm/manuals/WP4860MXMA2003.pdf
        Благодаря предварително!

        Коментар


        • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

          Тече ли масло по кола, се сменят и масло и семеринги. Обаче правиш грешка с това "около 500мл" , маслото трябва да е точно, ако е по-малко с няколко грама не е проблем, но ако е повече не е добре. Прочети внимателно мануала и сипи точно.
          Обаче не винаги семерите са виновни за теч. Ако има язви по стеблото, пак може да има теч, но и на това се намира решение.
          Не ти пречи да правиш тази профилактика всеки сезон, едни семери + масло са 30-ина лв .
          Поздрави!
          Yamaha WR 200

          Коментар


          • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

            Може да тече от попаднал боклук. Чисто нови колове са протичали от едни 2км по асфалта. Днес аз също си отварях единя кол точно заради теч. Виско си е перфектно на 100% просто попаднал боклук и теча е налице. Хубаво почистване на всичко и сглобяване на обратно. Засега теч няма а сутринта имаше локва под кола Затова чорапчета на коловете, утре като сменя маслото и веднага му надявам чорапите.
            EXC TPI 2019

            Коментар


            • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

              Здравейите! Благодаря за бързите отговори.
              Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
              Обаче правиш грешка с това "около 500мл" , маслото трябва да е точно, ако е по-малко с няколко грама не е проблем, но ако е повече не е добре.
              Маслото го премерих основно, за да знам колко да си купя после. Тка като гледам ще е поне 1.5 л. (има разфасовки по 0.5 л.) А иначе за мойта предница намерих спецификация в която пише да се мери 100 мм. "Air Gap" или 100 мм. без пружина в сгънато положение. Ето и източника на тази информация:
              http://crossroadz.com.au/F650GS/Modi...orkNotesWP.pdf
              Обаче не винаги семерите са виновни за теч. Ако има язви по стеблото, пак може да има теч, но и на това се намира решение.
              Това малко ме притеснява защото наистина на едно място покритието на стеншъна е леко изтрито.Имам го сниман. Не знам дали ще се види добре на снимката, че е правена с телефон.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0134.jpg
Прегледи:1
Размер:90.7 КБ
ID:5456964Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0135.jpg
Прегледи:1
Размер:91.5 КБ
ID:5456965
              За 10г. работа мисля, че е нормално да го има това ама ... кажете си и вие мнениието. Чудя се дали да не пробвам с масло с по голям вискозитет 7,5 W. Предполагам това е решението?
              Поздрави!

              Коментар


              • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                Може да тече от попаднал боклук. Чисто нови колове са протичали от едни 2км по асфалта. Днес аз също си отварях единя кол точно заради теч. Виско си е перфектно на 100% просто попаднал боклук и теча е налице. Хубаво почистване на всичко и сглобяване на обратно. Засега теч няма а сутринта имаше локва под кола Затова чорапчета на коловете, утре като сменя маслото и веднага му надявам чорапите.
                Маслото беше чисто и за това се изненадах. Вярно прахоуловителите си бяха мръсни ама до тях масло не трябва да стига?
                Ето и един метод за почистване на семерингите без да се отваря предницата.

                Ставало и с фотолента.
                Поздрави!

                Коментар


                • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                  Става ама къде отива въпросния боклук, затова по добре да я отворя.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                    Някой знае ли колко масло събират коловете на ХР 250 Р 1992 година, никъде не мога да намеря мануал.

                    Коментар


                    • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                      Някой да знае к0лк0 сабират коловете на Сузуки рм 125 2004 година

                      Коментар


                      • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                        Имам едно питане относно смяната на маслото на Ямаха YZ250FX 2008г
                        Х до колкото знам е защото е за щатите и е по дълъг с 2см от европейския вариант. Та питането ми е дали да сменя и двете масла или се сменя само едното, чувал съм, че много хора сменят само едното масло на кол.
                        В едната част го дават точно 199мл а в другата стандартно 330, но пише, че може да е от 300 до 375мл.
                        Като от 300-375 се прави някакво регулиране с маслото. Какво точно се гласи с промяната на маслото, защото в момента ми е много твърда предницата. На стария ми мотоциклет беше с повече масло и там също беше много твърда предницата, като там не беше twin chamber (не знам дали точно съм го написал).
                        EXC TPI 2019

                        Коментар


                        • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                          По-малко количество масло - по-мека предница . Прати си коловете на Владо от Пирдоп ,за да стане както трябва обслужването.
                          "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                          Коментар


                          • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                            Някой дали може да ми каже как се казва въпросната пластмаса от снимката
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00405.jpg
Прегледи:1
Размер:81.0 КБ
ID:5460402
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00406.jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:5460403
                            Това е от кол на YZ250F 2008г
                            EXC TPI 2019

                            Коментар


                            • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                              За тежи които не са се сблъсквали с този проблем или не знаят, че го имат.... ще кажа, че това не се продава като резервна част. Върви комплект "цялата помпа" и цената е 700лв+ Може да се намери и по евтино. Другият вариант е поръчка на метално, в нета видях доста такива.
                              Аз преминах на вариант стругар. За 30-40мин. човека си приготви нужните ножове...... и го направи.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00429.jpg
Прегледи:1
Размер:107.7 КБ
ID:5461203
                              Единствено на ръка трябва да се направят всичките малки отвори, двата канала (общо 4) и още един проходен отвор който не се вижда на снимката. С дремелчето внимателно... за няколко минути ги направих.
                              Така си спестих една добра сума
                              EXC TPI 2019

                              Коментар


                              • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                                Здравейте, понеже така и не успях да намеря за какво точно служат пластмасовите нещица които са изпотрошени от прикачената снимка по долу, ще помоля за помощ....
                                Някой да обясни каква е тяхната роля, защото когато разглобих двата кола установих че само в единия има такова нещо в другия липсваше ? Пречи ли на работата липсата им и ако да от къде мога да си ги закупя

                                Мотора е yamaha yz250f, мислех го че е 2005-та (от десетата цифра на рамката), но по предницата установих че е модел 2003
                                също така, ще помоля някой ако има същия за съвет какво и по колко масло да сипя в коловете ?
                                Благодаря Ви предварително ! И хубава седмица на всички !
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X