Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KLX 650 R и С

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Kawasaki KLX 650 R и С

    Изключвам, че лагерите са различни, но семерингите нямат нищо общо с моите, а те са най важни за да пазят новите лагери. А и няма как да си поръчам от И-бей
    [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
    [/URL]

    Коментар


    • До: Kawasaki KLX 650 R и С

      А, аз съм пропуснал да видя "R" на края. ХАХАХА. Не би трябвало да има разлики ве. По сайтовете ги дават абсолютно еднакви. Разликата е в стартера и други дреболии. Това според интернет де. Иначе аз лично не съм сравнявал. Ами ако се потърси все ще излезе и за "Ц" модела. Че какво толкова му е сложното да се пазарува от Ебей ? Регистрираш се в Ебаи. Правиш си международна кредитна карта. Регистрираш се в Пейпал и следваш инструкцията там. Това е то всичко. После поръчваш и плащаш. толкова е елементарно. Хвани някой да ти помогне с регистрацията, ако не можеш да се справиш.

      Сега позачетох какво пише. То с четене става работата. Споменават, че предлагат и за други модели. Просто трябва да се прати едно запитване и готово. Няма начин да нямат. Пишат и че въпросния кит е подобрен, като някой елементи са заменени с тефлонови с цел по-голяма издържливост на кал и мръсотия. Демек това се явява тунинг-кит.
      Последно редактирано от SAMURAI; 15-12-08, 10:57.
      "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

      Коментар


      • До: Kawasaki KLX 650 R и С

        Аз имам Р и мисля че има разлика първата е задния амортисьор е друг,вилката има разлика.Ако иска мом4ето моя ще го разглобявам и може да му пратя снимки?

        Коментар


        • До: Kawasaki KLX 650 R и С

          Какъв е смисъла? По-добре да прати запитване до продавача че иска за Ц модела. Няма начин да нямат за него. За какво да си играете да разглобявате и да снимате? Пита и ако имат поръчва. Елементарно е. Отговор ще има на другия ден.
          "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

          Коментар


          • До: Kawasaki KLX 650 R и С

            Днес ми пристигна новия разпределителен вал с декомпресьора. Скоро ще го сложа. Ще трябва и луфтове на паричките да правя. Идея си нямам от къде да си намеря парички за КЛХ-а. Някакви идеи?
            "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

            Коментар


            • До: Kawasaki KLX 650 R и С

              Мисля , че Дългия в Мотокомпас има. Намира се в Хаджи дДимитър до Балканстар.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                Чудесно, ама аз съм във Варна. Някакъв телефон да ми дадеш можеш ли? Предполагам ще ми ги пратят по куриер.
                "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                Коментар


                • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                  Ето ти линк....

                  http://www.motocompass.com/

                  Извинявай не съм погледнал , че си във Варна .... задачката се усложнява малко ....

                  Те пуловете са 2-3 стандартни размера /на диаметър/ така , че във всеки по сериозен мотосервиз трябва да ги имат ..... А ако тръгнеш да ги купуваш - комплект , само ще се изсипеш с минимум 150 лв за купчинка железца , които ще са ти ненужни после.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                    За съжаление пуловете на автомобилите са 30 и 31мм. диаметър а на КЛХ 650са 29мм.Е не съм запознат с всички видове авто двигатели но и аз търсих по този начин да е....а гявола но ненамерих пулове от автомобил с диаметър 29мм.Ако някой намери такива ще е полезно да сподели тук от какъв двигател са взети,това ще е голямо улеснение за собствениците на КЛХ 650 нуждаещи се от пулове.

                    Коментар


                    • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                      А някой да има случайно такъв резервоар за KLX650 R-пластмасов е.Или някой да сподели от къде може човек да се сдобие с такъв и дали са нужни и промени по седалката при монтиране на такъв резервоар?
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                        имам проблем със свалянето на предния пиньон
                        клх 250 е със зегерка. клх650 няма зегерка а е с гайка. Пробвах да я развия като държа задната спирачка натисната,но пак не става. Резбата е нормална и контра шайбата съм изправил, но не става.
                        Има ли някаква тънкост?
                        [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
                        [/URL]

                        Коментар


                        • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                          Аз като развивах мойта също голям зор видях. Включих на скорост. Едно аверче с цялото си тегло стъпи на задната спирачка. С хубав камък и върток с удължител напънах гайката и я задържах така напъната. Изведнъж я сецнах с цялото си тегло и тя поддаде. Ако имах под ръка пневматичен гайковерт щеше да стане много лесно.
                          "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                          Коментар


                          • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                            Първоначално публикуван от BoykoVS Преглед на мнение
                            имам проблем със свалянето на предния пиньон
                            клх 250 е със зегерка. клх650 няма зегерка а е с гайка. Пробвах да я развия като държа задната спирачка натисната,но пак не става. Резбата е нормална и контра шайбата съм изправил, но не става.
                            Има ли някаква тънкост?
                            Аз да допълня въпроса на Бойко.Някъй ,ако знае дали ще стане предния пиньон от КЛХ 250 на 650Ц.
                            Кавазаки КЛХ 300 04г
                            Кавазаки КХ 65 04г
                            Опел Астра 94г
                            Мерцедес 124 91г

                            Коментар


                            • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                              Първоначално публикуван от BoykoVS Преглед на мнение
                              имам проблем със свалянето на предния пиньон
                              клх 250 е със зегерка. клх650 няма зегерка а е с гайка. Пробвах да я развия като държа задната спирачка натисната,но пак не става. Резбата е нормална и контра шайбата съм изправил, но не става.
                              Има ли някаква тънкост?

                              Бойко , за упорити гайки затегнати до скъсване и половин оборот назад аз ходя на тираджийска гумаджийна. Там имат едни гайковерти дето ...... абе мотора предно салто ще направи.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар


                              • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                                Нейсе! Отворих двигателя. Махнах вала с прецакания декомпресьор и сложих новия вал. Остана само да сменя паричките на клапаните. Супер, ама това се оказа по-голям проблем от самия вал. Парички просто няма. Оказа се че 29 милиметровите се ползват много рядко и изобщо не си правят труда да ги зареждат. Малките парички за останалите мотори струват по 10лв. парчето, но понеже КЛХ-а е мотор за гъзари и баровци паричките му струват 26,50лв., като при това трябва да чакаш цял един месец. Баси!!! Трябва да дам 100 кинта за парички. Абе що не вървите на майната си казах си аз и се захванах да мисля. Най-сетне измислих, а и Родригез потвърди, че по добре е да си купя ватомобилни парички 31мм за по 3лв. парчето и стругар да им намали диаметъра на 29мм. То хубаво, ама се оказва, че за автомобилните парички най-тънкия размер е 2.9мм, а на мен ми трябваха 2,6мм, 2,65мм и 2,7мм. След неистово търсене и обикаляне в течение на цял един ден най-сетне открих. Оказа се, че на Лада Самара паричките са тънки. И така, купих си нужните размери за по 2лв. парчето и ги дадох на стругар. За 15лв. ще ми свалят диаметъра и на четирите парички. Така ще имам 4 броя на цената на 1бр. Остава само да си ги взема днес и в събота или неделя да ги сложа.

                                Колкото до декомопресьора, ако знаете какво стана... :о Сравних новия и стария вал и си глътнах езика. :о Двата вала са съвсем еднакви, както и декомпресьорите с една малка подробност. Двата декомпресьора са абсолютно (!)огледални(!). ДА точно така. Все едно единият е отражение на другия в огледало и то до най-малката подробност. Отварям сервизменюала и се оказва, че вала на чертежите е същия, като новия ми вал, а стария и прецакан вал е със огледален декомпресьор. Менюала е за КЛХ650Ц и КЛХ650А моделите. Излиза, че новия вал е правилния, а стария е някакъв обратен. К'ва е тая работа ве? Никой не е чувал за огледален декомпресьор. Ама никой!!! Освен това се оказа, че ангренажа е зацепен с един зъб грешно. Ех, българчета, българчета! Не се научиха да четат преди да пипат. Добре, че някой от нас не сме традиционни българчета и попрочитама тук и там, пък после почистваме насраните гъзове на тези наши сънародници, дето са акали преди нас. Гнус ме е от такива МЪРЛЯЧИ!!! Важното е, че открих това и ще го корегирам веднага. снимки на валовете ще публикувам по-късно да се поизумите малко и вие. Пък току виж някой знае от какво е тоя огледален декомпресьор, макар силно да се съмнявам да сте чували изобщо за такъв. Аз поне не бях.

                                П.П. Благодарности на Шидеров за дето ме търпи в гаража и за помощта му при ремонта. Ценен кадър е тоя човек.
                                Последно редактирано от SAMURAI; 20-02-09, 10:31.
                                "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X