Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KLX 650 R и С

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

    Като те слушам плачеш за един XR 650R
    Само предницата не е обратна, ама това не я прави по-лоша от на КЛХа, даже напротив... А и друго си е с ония 62 коня м/у краката
    Е и стартер няма, ама ще му свикнеш много е лесен за ритане

    Коментар


    • #47
      До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

      А не! Неща да чуя за мотор без копче. Голяма работа, че щял да бъдя 10 кила по-лек. А и съм на мнение, че обратната предница е за предпочитане.(лично мнение) Иначе XR-а е хубав мотор, но защо така грозно са се излигавили от Хонда с тая предница от миналия век и манивела от по-предния век не знам. Аре предницата лесно ще се смени с ИСТИНСКА, но какво правим с копчето? Абе за всеки влак си има пътник. Според мен WR-450 много добре би ми паснал, но там цената е твърде грозна. Абе не ми се дават повече от 4000лв за мотор, който ще троша. В това отношение КЛХ-а си е много добре.

      П.П. Продължавам да нямам вал да му се невиди.
      "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

      Коментар


      • #48
        До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

        Ами аз таковата... Намерих вал в Ebay.de за 115 еуро с доставката и взех, че го купих. Току що извърших транзакцията през paipal и сега се чувствам много кофти. Хем парите вече ги няма, хем и вала го няма. Сега докато не пристигне няма сън да ме хване. Ох! Дано да пристигне. До сега всичко каквото съм поръчвал все е пристигало, но всеки път корема ми е на топка докато не пипна стоката с ръчички. Пожелайте ми успех.
        "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

        Коментар


        • #49
          До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

          Тъй е то . Кавазакито и Ebay са две неразривно свързани неща .
          Едното не може без другото и обратното

          Коментар


          • #50
            До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

            Абе то това важи май за всички марки. Аз притежавам и една пистарка Хонда покрай, която имам доста покупки от ибей. За Хондата, както и за Кавата части в БГ бол, но на какви цени са е друг въпрос. От Ибей излизат доста изгодни сделки по някога. Само дето сън не ме хваща докато не си получа пратката. Ама нли знаеш какво казват старите хора - Който си има брада си има гребенче. хахаха
            "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

            Коментар


            • #51
              До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

              След като днес разглобих половината мотор и ще продължавам да го разглобявам за зимна профилактика и преглеждане на всичко по него (тук е въпросът към модераторите : Може ли тук да кача снимките или да направа нова тема )
              Отворих капака на клапаните за преглед и огледах декомпресорът и за жалост и при мен е същата ситуация. Нитовете са се разхлабили всичките. Свалих валът и се загледах, че декомпресорът е заварявам допълнително утре ще кача снимка на заварката.
              SAMURAI тези нитове ли са изпуснали при теб ?
              [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
              [/URL]

              Коментар


              • #52
                До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                Давай тук за сега ако снимките са толкова хубави колкото тази и напишеш добри разяснения то аз лично ще ти създам нова тема и ще я залепя.
                Пак ще си е от твое име

                Коментар


                • #53
                  До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                  Бойко, специално за декомпресора пусни тук.
                  Но за цялостна профилактика и обслужване потърси и ако няма тема за КЛХ 650(аз мисля че имаше някъде) направи нова.


                  Иначе XR-а е хубав мотор, но защо така грозно са се излигавили от Хонда с тая предница от миналия век
                  Колега SAMURAI, чакай сега малко да разясним, че някой верно ще вземе да приеме думите ти буквално и ще си помисли, че стандартната предница за нищо не става.
                  Не ми се влиза в подробности(щото и темата е за друго)... НО това, че XR 650 не е с обратна предница по никакъв начин не я прави по-лоша от тази на КЛХ 650С, дори напротив - сигурен съм че е класа над нея
                  Обратната предница има малки предимства спрямо стандартната и те не са в работата и качеството на амортисьора, а в здравината на телескопа.
                  Поради тази причина преди 10тина години се спряха разработките и иновацията на стандартната предница и всички инвестици и разработки се насочиха към обратната.
                  Дълги години през 90те хората в мотокроса отхвърляха обратната предница и по нищо тя не успяваше да надделее над стандартната, дори имаше производители, които от обратна предница се връщаха на стандартна за няколко години...
                  Ако не бяха спрени инвестициите и разработките на стандартния телескоп, в днешно време тя гарантирано нямаше да е по-лоша от обратната.
                  XR 400 от 96г си се произвежда с ребаунд и компрешън настройки на предницата. XR 650R се произвежда от 2001г със съвсем нова и различна предница от тези на старите XRи. За годините си това са били наистина добри разработки. Говорим за стандартни заводски екземпляри от магазина, не за такива спортни и тунинговани машини, където реалноста е далеч от нашите представи и виждания за предници въобще
                  Иначе само да вметна, че и Балканчето е с обратна предница, а от кога още е разработено от наште инженери?!
                  п.п. С този си пост не изтъквам Хонда спрямо другите и обратно - просто това са ми примерите, те могат да бъдат дадени и с други марки. Целта на поста ми е единствено и само за предниците.
                  А иначе кой к`вото иска и к`вото го кефи това да кара. Мен това не ме касае!
                  Последно редактирано от Жоро Донечки; 24-11-08, 10:13.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                    Първоначално публикуван от BoykoVS Преглед на мнение
                    ....SAMURAI тези нитове ли са изпуснали при теб ?
                    Мойте нитове също са разбити, но не са изпуснали. При мен е откъсната онази малка тежест, която на твойта снимка се намира най-отгоре и най-отзад. Закрита е от другите и леко се подава отгоре. Тази, която е леко заострена в лявата част. (лява на снимката) Чакам си вала да пристигне, което кой знае кога ще стане и като го получа ще разглобя мотора и ще снимам стария вал. Според мен , ако нитовете се подменят с нови би трябвало да се получи, но трябва да ги изработи и занити кадърен и вещ шлосер. Като купувах новия вал в описанието на стоката пишеше, че е в добро състояние. Само дано да не се окаже с разбити нитове и той, макар, че германците са доста педантични и коректни в това отношение, но всяко стадо си има мърша. Ако се окаже, че са ме метнали с разбити нитове, ще се пробвам д аги правя. Е, поне няма да е строшен. Бахти в къв филм влязах направо.... Да се смея ли да плача ли? ХАХАХА
                    "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                    Коментар


                    • #55
                      До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                      Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                      Колега SAMURAI, чакай сега малко да разясним, че някой верно ще вземе да приеме думите ти буквално и ще си помисли, че стандартната предница за нищо не става...
                      Да, да прав си абсолютно. Моля никой да не се съобразява с мойто мнение. Това е лично виждане с, което само аз си се съобразявам. Имайте пред вид, че въпреки, че карам ендуро от 4г. и мотор от 12г не претендирам, да съм кой знае какъв карач. Просто карам мотоциклет по асфалт задоволително (за себе си), а ендуро на офроуд чат пат и нищо повече. Така че не се съобразявайте много с мен. Иначе имам богат техническа култура но това е всичко.
                      Жоро, ти май се впрегна нещо. Ако е така извинявай. Аз обичам нововъведенията и не си падам по старите работи. За мен най важните характеристики на една ендуро предница са здравина и ремонтопригодност. По тези точки обратната предница слага в малкия си джоб старата конвенционална телескопична вилка. Предницата на ХР-а може да има по добри показатели от на КЛХ , но да не забравяме, че има обратни предници с които няма да може да се мери. Лично за мен въпросните показатели не са от кой знае какво значение, тъй като аз не съм състезател. Не ходя в гората за да си строша главата, да се осъкатя, или да оставя жена си вдовица. (да пази господ) Аз отивам сред природата за да се полюбувам на красотатаи и на спокойствието, за да забравя проблемите на ежедневието и напрежението в офиса, за да се порадвам на мотора си и на добрата компания на приятелите си. От време на време си избирам някое и друго екстремче по като за мен, демек според мойте възможности или съвсем малко над тях и така си вкарвам и мъничко адреналин, но много добре си правя сметката да не се потроша. ЗА МЕН идеалната ендуро предница е обратната. Настройките не ме вълнуват особено. Карал съм мотори с настройки на окачването и честно казано не забелязвам почти никаква разлика от едната крайност до другата. Просто аз не съм състезател и не бих могъл да ги усетя. Всеки се простира според чергата си. Не казвам, че конвенционалната предница е лоша. Само казвам, че мен не ме кефи, ама хич не ме кефи даже. Ама много хич, никак даже не ме кефи. ХАХАХА

                      П.П. Не ми се впрягайте ве хора. Не твърдя, че съм пряв. Просто такова си е мойто виждане. Няма проблеми нали?
                      "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                      Коментар


                      • #56
                        До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                        A бе момци, аз като разглабях моя КЛХ250 не видях такова чудо като декомпресор. Или не съм гледал достатъчно. Та въпроса ми е имам ли такваз гадост. Аз манивела нямам само на копче и понякога на "молитви" съм.
                        А прдедницата ми е конвенционална с настройки. И като знам колко често си удрям ботушите на вилката в каманаци, а и по следито от удари на самия ботуш, мисля, че това ако тресна така някоя обърната предница направо ще и се е.е м.....а Ма знам ли.
                        KAWASAKI Let the good times roll

                        Коментар


                        • #57
                          До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                          Абе не съм запознат с твоя модел, но щом е 250 най-вероятно няма декомпресьор. Обикновено го слагат на големи кубатури, защото там буталото е много голямо и се налага. Това е само предположение. Не съм сигурен на 100%.
                          "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                          Коментар


                          • #58
                            До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                            Първоначално публикуван от SAMURAI Преглед на мнение
                            Жоро, ти май се впрегна нещо. Ако е така извинявай.

                            Няма проблеми нали?
                            Разбирасе, че всичко е ок!
                            Просто в този тип общуване, чрез писане, е важно да се доуточняват някои детайли в изказвания... поне до колкото е възможно и до колкото сме способни ние самите да се изразим...
                            че да не стават грешки в последствие...

                            Това е. Здраве да има!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                              Грешно съм се изразил. Разбити са и задното парче при мен си е на място, но може би имат 1 мм. хлабина.
                              Ето и заварките

                              Тук се вижда как единия нит е пилен след заваряването


                              Някой да има идеи как да се притегнат нитовете (менгеме, преса, бой с чукът докато ми хареса)

                              П.П. До модераторите: има тема за маслото на КЛХ. Не може ли да се обединят темите, защото няма смисъл за всяко едно нещо да има отделна тема
                              Последно редактирано от BoykoVS; 24-11-08, 19:40.
                              [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
                              [/URL]

                              Коментар


                              • #60
                                До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                                И моя така е заварян. Не знам дали е фабрично или не.
                                "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X