Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KLX 650 R и С

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

    До колкото помня. При теб това цялото парче (1) се е откъснало от заварката (2).
    И разбира се нитовете ти хлопат кат ермомелка.
    Замислял ли си се "просто" да го заварим ?
    И няколко чука на нитовете докато е на тезгяха.
    (много звучна дума - нали? ТЕЗГЯХ )
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Kaskadiora; 25-11-08, 00:49.
    Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
    http://www.cardomain.com/ride/2562837

    Коментар


    • #62
      До: Kawasaki KLX 650 R и С

      На моя направих нови и плътно влизащи нитове (от шпилки за глава на ИФА) на струг и след няколко удара с чука, ги капнах с телоподаващото от задната страна. Никога повече нямах ядове с декомпресора. Ако палиш без него ще убиеш скоропостижно бендикса на стартера и ще се видиш в наистина голямо чудо.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #63
        До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

        Първоначално публикуван от BoykoVS Преглед на мнение
        Грешно съм се изразил. Разбити са и задното парче при мен си е на място, но може би имат 1 мм. хлабина.
        Ето и заварките
        Що ми се струва, че това си е фабрична заварка
        И нитовете трябва да имат някаква хлабина, не може да са съвсем стегнати
        Сакън, не маай с чука.Най-много д прее..ш нещо
        А и не съм чувал странни звуци от твоя двигател.Я си го затваряй и не пипай нищо
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #64
          До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

          Първоначално публикуван от SAMURAI Преглед на мнение
          Ако се окаже, че са ме метнали с разбити нитове, ще се пробвам д аги правя.
          Бат Чефо не знам как е при Клх ,дали вала лагерува направо със
          главатата ,но ако е така и получиш вал износен на елипса или одран,
          нитовете ще са ти последния проблем .Внимавай да не си погубиш цялата глава заради един декомпресьор.

          (и вече е крайно време тая неделя да покараме )

          Коментар


          • #65
            До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
            Що ми се струва, че това си е фабрична заварка
            И нитовете трябва да имат някаква хлабина, не може да са съвсем стегнати
            Сакън, не маай с чука.Най-много д прее..ш нещо
            А и не съм чувал странни звуци от твоя двигател.Я си го затваряй и не пипай нищо
            Заварката на вала към основната планка е фабрична. А нитовете не трябва да имат никакъв луфт към нея. Естествено, че движещата се част трябва да има лека хлабина
            С чука се маа внимателно.
            Много съществен елемент е пружинките. Те трябва освен с правилна стегнатост, да бъдат добре осигурени срещу откачане
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #66
              До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

              Първоначално публикуван от ianakiev Преглед на мнение
              Бат Чефо не знам как е при Клх ,дали вала лагерува направо със
              главатата ,но ако е така и получиш вал износен на елипса или одран,
              нитовете ще са ти последния проблем .Внимавай да не си погубиш цялата глава заради един декомпресьор.

              (и вече е крайно време тая неделя да покараме )
              Естествено, че ще го проверя преди да го сложа. Силно се съмнявам да е износен на елипса, но измервателните уреди ще покажат най-добре.
              "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

              Коментар


              • #67
                До: Kawasaki KLX 650 R и С

                Някой да знае на кавазани КЛХ 650Ц-предният долен оптегач,на долната ангренажна верига от вала до паразитното колело как и каде се захваща за двигателя че го намерих при разглобяването напълно свободен и го извадих с два пръсти от двигателя все едно беше спуснат там свободно?
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #68
                  До: Kawasaki KLX 650 R и С

                  Е в менюала не погледна ли? Там би трябвало да е показано.
                  "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                  Коментар


                  • #69
                    До: Kawasaki KLX 650 R и С

                    Първоначално публикуван от ceco.g Преглед на мнение
                    Някой да знае на кавазани КЛХ 650Ц-предният долен оптегач,на долната ангренажна верига от вала до паразитното колело как и каде се захваща за двигателя че го намерих при разглобяването напълно свободен и го извадих с два пръсти от двигателя все едно беше спуснат там свободно?
                    Доколкото си спомням на баланс-веригата нямаше такова нещо.
                    Прилича ми на предния успокоител на ангренажната верига. Доколкото виждам от снимката ухото за щифта е счупено. Иначе същият щифт влиза в канали, фрезовани между главата и цилиндъра, точно на тунела за веригата.
                    А самата баланс верига има обтегач, който е в долната част отляво на двигателя. Разхлабва се, двигателя се превърта с глух ключ през пластмасовата тапа на капака, след което се притяга.
                    Последно редактирано от Scrapheap; 27-11-08, 20:42.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #70
                      До: Kawasaki KLX 650 R и С

                      И според мен това нещо няма захващане ,а само седи в специални профили

                      Коментар


                      • #71
                        До: Kawasaki KLX 650 R и С

                        Можеби не съм бил точен и ясен с въпроса си-не става въпрос за баланс веригата,нито за ангренажната която задвижва разп. валове а за тази която е зацепена за коляновият вал и отива нагоре където е зацепена за паразитно зъбно колело което предава движението на горната верига с разпр. валове-те тая верига има 2 плъзгача,задният е захванат за двигателя вътре някъде а предният е като свободен електрон,за него става въпрос.А и няма видими поражения по него каточели фабрично си е направен без ухо за болт а изглежда трябва да седи в някакъв канал ,тва ме зачудва нещо затова питам.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Kawasaki KLX 650 R и С

                          Аха - говорим за различни двигатели
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #73
                            До: Kawasaki KLX 650 R и С

                            Ей от тук го измъкнах това чудо а тази е веригата с паразитното колело за която говоря.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #74
                              До: Kawasaki KLX 650 R и С

                              Мисля, че долу ляга в специално гнездо, а отгоре има същото и на цилиндъра. Като го монтираш трябва да нацелиш гнездата
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #75
                                До: Kawasaki KLX 650 R и С

                                1.-е вероятно точно този плъзгач,така мисля защото не съм отварял моят двигател там а ползвам снимка от интернет. 2.-е неговата верига за която говоря.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X