Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KLX 650 R и С

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Kawasaki KLX 650 R и С

    не се излагай помачи се ти да го оправиш сам?провери кранчето на бензина трябва да има цедка ??при по студено време и ниски температури и ако влажностата на ваздуха е висока сместа се влошава и се намалява бензиновите пари и изпараяемоста му !!!! пробвай с нова свещ! и кажи как е ?ако искаш в сабота сам сободен може да дойда да го видим?
    Опел Корса В 1,4 82 коня
    Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
    Ямаха ХТ 600Е
    Симсон SR 49 1959 г. :D

    0898234666:D

    Коментар


    • #92
      До: Kawasaki KLX 650 R и С

      Пичове , мерси ви за темата. И моя чатка нещо от някое време и планирах тези дни да търся от къде е. Вие май ми дадохте готова диагноза. Ще го разпарцальосам и ако проблема е същия и успея да го освестя без подмяна на вал ще давам ноухау. Ако пък не стане ще се тюхкам с вас.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #93
        До: Kawasaki KLX 650 R и С

        Aз карба като го изчистих се подобри. Щото събота въобще нещеше да гмецне. Ма беше и по студено де. Неделя сутринта като сглобих карба и го ссложих припали веднага поработи и пак умря. Дали пък не е избила проклетата свещ и да дава искра не там където трябва а някъде в страни. а бензин си тече.Карбуратора едва ли сам ще се разстрои от седене в гараж. Последния път като го карах го изгасих в гаража и си работеше перфектно. После го изкарвам и...
        KAWASAKI Let the good times roll

        Коментар


        • #94
          До: Kawasaki KLX 650 R и С

          като купувахме едно атв от еди ново кавазаки излезе един пич от сервиза и разказа кусурите за модела ама след като беше платено иначе ватре само го хвалеха моделаи той каза"като е студено и е на смукач да не се дава мн газ че може да избият свещите защото се получавало конденз и тои прецаквал свещите "като се замисля има нещо истина в това и виж с нова свещ и дано се оправи?и си провери смукача ?При топал двигател ако го варнеш трябва да угасне заради богата смес!
          Опел Корса В 1,4 82 коня
          Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
          Ямаха ХТ 600Е
          Симсон SR 49 1959 г. :D

          0898234666:D

          Коментар


          • #95
            До: Kawasaki KLX 650 R и С

            А смукача баца. Моля се да е свещ. Ама ако е прецакана(сиреч избила) дали ще се получава това припалване с пропускане на тактове.
            KAWASAKI Let the good times roll

            Коментар


            • #96
              До: Kawasaki KLX 650 R и С

              напално е вазможно дава искрата на всякаде и когато даде запали на следващия не даде но на дугия даде и така се получава и неотработените газове гармят в изпускателния колектор и така!!!!споко няма какво друго да е освн свещ!!!!!аз си имам цяла шепа като почнеш дензо бош нжк беру и тн ама боклук всичките !!няма качествени и за това !!ти от каде мислиш да земеш?
              Опел Корса В 1,4 82 коня
              Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
              Ямаха ХТ 600Е
              Симсон SR 49 1959 г. :D

              0898234666:D

              Коментар


              • #97
                До: Kawasaki KLX 650 R и С

                Обратно по темата. Вчера товорих главата и допритегнах с чукчето нитовете на декомпресора. Е попрестарах се с едното и ухото на маховика се скъса та позаварявах и попилих малко. В крайна сметка мотора работи тихо и мазно както си пише по дебелите книги. Даже мисля че сега всичко е по- надеждно отколкото в оригинал.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #98
                  До: Kawasaki KLX 650 R и С

                  Колеги, имам питане. Някой ебавал ли се е с карба на KLX650C? Интересува ме на колко оборота правите pilot screw-то и на колко нагласяте нивото на поплавковата камера?
                  Не, че не мога да го настроя по принципа на опита и грешката, но така бих спечелил време. Даде ми разход 10/100 и реших да го побазикам малко. Това е твърде висок разход дори и за офроуд. Имам сервиз менюал, но искам да чуя какво говори и вашия опит. Карба е KEIHIN CVK40. Ако някой друг се е базикал с този карб макар и на друг мотор може също да каже какво е било там положението с настройките. Благодаря предварително.
                  "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                  Коментар


                  • #99
                    До: Kawasaki KLX 650 R и С

                    Първоначално публикуван от SAMURAI Преглед на мнение
                    Колеги, имам питане. Някой ебавал ли се е с карба на KLX650C? Интересува ме на колко оборота правите pilot screw-то и на колко нагласяте нивото на поплавковата камера?
                    Не, че не мога да го настроя по принципа на опита и грешката, но така бих спечелил време. Даде ми разход 10/100 и реших да го побазикам малко. Това е твърде висок разход дори и за офроуд. Имам сервиз менюал, но искам да чуя какво говори и вашия опит. Карба е KEIHIN CVK40. Ако някой друг се е базикал с този карб макар и на друг мотор може също да каже какво е било там положението с настройките. Благодаря предварително.
                    Отвии pilot jet-а на оборот и четвърт.. А за нивото - На CVK40 - има белег на камерата. Също така се увери че иглата на смукача затваря плътно и жилото му има лек луфт.
                    След това при загрял двигател регулирай малките обороти от опорния винт на дроселната клапа и леко навии или отвий pilot jet-а, докато постигнеш устойчиви обороти и при рязко подаване на газ няма закъснание
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                      Утре ще пробвам. Нямам много опит с Кейхин но ще му хвана чалъма аз. Това е много прост карб. С повечко питане и проби ще се получи. Благодаря.
                      "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                      Коментар


                      • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                        Това е един безгрижен и лесен за поддръжка карбуратор, който за мен е наистина много добър. Важно е вакуум-мембраната за шибъра да е ОК и с правилната пружина, както и леглото на шибъра да не е разбито.
                        Разхода, който ти е дал е меко казано стряскащ. трябва да е не повече от 6/100 с мнооого тормоз.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                          Точно така. В началото гореше 5-6/100, но после му стана нещо. Ще го излекувам. мембраната е супер и шибара също. Днес го пръснах и почистих. Всичко му е ок. Понастроих го малко но ще трябв да се побазикам още. Купих и чисто нов филтър. Абе всичко е както си трябва. Само реглажче му е майката. Утре ще му пипна по точно нивото и сместа и смятам, че ще стане. Иначе след днешната интервенция се забелязва разлика във вървежа. За разхода ще се разбере още на първото излизане в гората.
                          "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                          Коментар


                          • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                            Всичко е ток. Ама страшен слух имам вееее. Оказа се, че макар и на око съм го настроил точно на оборот и 1/4. Мотора добре си работи. Остана да го видим как гори. Ся, имам друг въпрос. В менюала пише нивото да се настрои в диапазона от 1.5мм над гарнитурата до 0.5мм под гарнитурата на поплавковата камера. Елементарно, обаче... Винаги има едно "обаче" дето обърква цялата работа. Карба, като е на мотора е леко наклонен напред, демек гарнитурата не е водоравна. Аз сега това ниво в предната част ли да го меря или в задната? Измерих го по средата. Такава е мойта логика. Тоя менюал дето го имам за KLX е толкова тъпашки, че не ти е работа. На другия ми мотор менюала е писан като за деца от 1 до 3 години, а тоя е писан, като за баба Ванга (бог да я прости). Е, добре де, ама аз не съм врачка. Що да си блъскам глават, като можеше да пише там как се прави. Аз не, че няма да разбера, ама тъпо е така. Та, а кажете как точно си мерите нивото вие, като мен или друго яче.

                            П.П. Ще взема да си гледам на кафе и да хвърля един боб, та белким разбера какво са имали пред вид в менюала. ХАХАХА Според мен добре го настроих, но искам да съм сигурен.
                            "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                            Коментар


                            • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                              И моя KLX гори 5-6 на 100 .Което мисля 4е нормално,но сам му пора4ал Dynojet стапка номер 2 и незнам какво 6те стане.Дават 4е 6те вдигне с 8% и 6те намали разхода.Някои слагал ли е такожа чудо.

                              Коментар


                              • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                                Колега SAMURAI Ако беше пуснал и по някоя снимка на карба какво си правил,щеше да е добре. Аз ще продухвам моя и щеше да е полезно
                                [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
                                [/URL]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X