Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KLX 650 R и С

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Kawasaki KLX 650 R и С

    Наскоро едно момче с КЛР обясняваше тук , че на неговия вал декмпресора се избива /на преса/. Ако и този е така , дане са го обърнали при некоя БГ процедура?.

    Иначи инфото за пуловете е полезно , само дано си уцелил дебелините.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • До: Kawasaki KLX 650 R и С

      Аз също съм ползвал пулове от самара. След намаляване на диаметъра и евентуален плосък шлайф стават. Важно е да се шлайфат от едната страна. При монтажа е важно нешлайфаната повърхност на пула да е към вала. (Ex-0,15, In-0,10) За десния изпускателен клапан гледай да е много точно.
      А това за "огледалния" декомпресор не го схващам. Конструкцията му е преко свързана с посоката на въртене. Не ми се вярва да има Кавазаки с обратна посока на въртене
      Най-вероятно е някаква родна "модификация"
      Обикновено декомпресорът е заварен към вала.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • До: Kawasaki KLX 650 R и С

        Не бе хора, вала си е стандартен със заварен декомпресьор. Не е родна интервенция. Не е сложен на опаки. Казвам ви че всеки един детайл в него е точно огледално копие на стандартния. Посоката на въртене не би трябвало да има никакво значение. Механизма е центробежен. На където и да го връткаш центробежните сили ще му действат еднакво. Няма връзка с посоката. Защо е огледален не знам. Това е абсолютна мистерия за мен. Новия ми вал е правилен и изглежда точно като в сервизменюала.
        Какво значение има дали пуловете са шлайфани само от едната страна или от двете? Не виждам проблем да са шлайфани и от двете. Пула е с много висока твърдост и в дълбочина, Не е само повърхностно закален, както много хора се заблуждават. Точно заради това пуловете никога не се кривят, а просто се трошат. Колкото до дебелините, ами то няма какво да им улучвам. Меря колко е хлабината, меря дебелината на сегашната паричка и после по табличката си излиза каква дебелина да бъде новата. Няма какво да объркам просто.
        "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

        Коментар


        • До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

          Първоначално публикуван от BoykoVS Преглед на мнение
          ...
          Разгледах назад темата и вижте на какво попаднах. Този декомпресьор на колегата е същия като моя стария, но в сервизменюала е даден огледален, а не този. Новият ми вал е с декомпресьор като от сервизменюала. Излиза, че моят старият вал и този на колегата са огледални. Демек обратни на този в менюала. Каква е тая работа не знам аз.
          "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

          Коментар


          • До: Kawasaki KLX 650 R и С

            Ето това е снимката от сервизменюала. Новият ми вал е такъв, а стария е като на по-горната снимка.

            П.П. Много ми се искаше да постна двте снимки една до друга, ама няма да стане. Тоя форум е направен много гадно. Изобщо не мога да се ориентирам. Не е като другите форуми. Ако модератора не го мързи нека той ги постне заедно двете снимки, ако го мързи здраве да е. Все тая.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от SAMURAI; 21-02-09, 23:58.
            "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

            Коментар


            • До: Kawasaki KLX 650 R и С

              . Moже да има някаква разлика в годините !
              Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

              Коментар


              • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                Определено има разлика, но дали зависи от годините или от модела не знам.
                "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                Коментар


                • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                  Ето и обещания доклад за резултата от мисия "декомпресьор"
                  Подменихме стария огледален разпределителен вал със строшения декомпресьор с новия стандартен вал със здрав декомпресьор. Оказа се, че газоразпределението не е работило както трябва. изпускателния вал е бил зацепен с един зъб грешно. Сега всичко е ОК. Както бях писал по-горе "новия" вал (втора ръка) имаше луфтове в нитовете. Подменихме старите нитове с нови изработени от високоякостни болтове, като преди това райберовахме леглата. Сега декомпресьора има доста по-малки луфтове. На мен лично ми се искаше да са още по-стегнати, но не посмях. Нямам база за сравнение. Просто не знам колко са луфтовете на нов декомпресьор и никой не може да каже. Разбира се смених и паричките и сега мотора е пушка. Чукането обаче не изчезна. Намали се чувствително и няма нищо общо с това, което беше, но все пак го има. При по-високи обороти изчезва. Звъннах на Родригез да докладвам и да чуя мнение по въпроса и той ми каза, че дори и неговия декомпресьор също чукал мъничко. Според него няма да успея да премахна това чукане, но все пак е голям успех това, че съм го намалил чувствително. Неговия съвет беше да си карам така и да си свиркам. Аз все пак реших да сменя и пружинката с чисто нова и туй ще е то. Предполагам, че ако намаля луфтовете на нитовете още малко чукането ще изчезне напълно, но ме е страх да не прекаля. Ще търсим инфо за луфтовете, макар да смятам, че няма да намерим. На кратко. Процедурата по подмяна на нитовете и райбероване на леглата им бе напълно успешна. Препоръчвам я на нуждаещите се. От мен толкова.

                  П.П. Пропуснах да кажа, че смених и флошките. Старите не бяха втвърдени и напукани, но бяха чувствително разширени. Новите са къде, къде по-стегнати. За сефте сменям флошки без да свалям главата, но се получи. Е, малко по-трудно от колкото на свалена глава, но поне спестих разглобяванетои, какато и точенето на антифриза и други банални неща. Преди гореше масълце бая и от ауспуха пушеше яко на масло. Сега вече не пуши, а за разхода още не знам, но 100% е паднал. Е, КЛХ-а си е склонен да похапва малко мазничко, но поне така ще му намаля малко холестирола. Може пък в резултат на това да поотслабне.
                  Последно редактирано от SAMURAI; 04-03-09, 14:46.
                  "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                  Коментар


                  • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                    Имам и един въпрос.
                    Както се бях похвалил по-рано вече съм с "отворен" ауспух. Посъветваха ме да махна капака на филтърната кутия барабар със шнорхела. Това с цел да "диша" по-спокойно мотора. Някой пробвал ли е да кара така и има ли файда от това. По-склонен съм да махна само шнорхела и да оставя капака, но не съм убеден дали има смисъл и от това. Какви са вашите коментари по въпроса?

                    П.П. Центровката на карба е ясна. Тя не подлежи на коментар. Може да се наложи и смяна на жигльора с по-голям, ако обеднее много сместа.
                    "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                    Коментар


                    • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                      [QUOTE=SAMURAI;659374]Посъветваха ме да махна капака на филтърната кутия барабар със шнорхела. [QUOTE]

                      Не са те посъветвали мъдро....
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Не са те посъветвали мъдро....
                        Напротив, съветът е много правилен но всичко зависи от гледната точка.
                        Пример: Всички кросови двутактови мотори за фристайл са така за по-голяма мощност.
                        Даже са прорязани и страничните капаци на филтърната кутия.
                        НО.. При ендуро моторите за да направиш това трябва освен отворен ауспух да сложиш по-големи жигльори и да отвориш въздуха повече.
                        Абе това си е цяла наука, не става само с отворен ауспух и махнат шнорхел.
                        Аз съм си махнал шнорхела и съм прорязал филтърната кутия но след това съм направил още сто неща....за да има смисъл тази операция.

                        Коментар


                        • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                          Първоначално публикуван от SAMURAI Преглед на мнение
                          Имам и един въпрос.
                          Както се бях похвалил по-рано вече съм с "отворен" ауспух. Посъветваха ме да махна капака на филтърната кутия барабар със шнорхела. Това с цел да "диша" по-спокойно мотора. Някой пробвал ли е да кара така и има ли файда от това. По-склонен съм да махна само шнорхела и да оставя капака, но не съм убеден дали има смисъл и от това. Какви са вашите коментари по въпроса?

                          П.П. Центровката на карба е ясна. Тя не подлежи на коментар. Може да се наложи и смяна на жигльора с по-голям, ако обеднее много сместа.
                          Аз съм направил всичко това и има много голяма разлика, даже бих казал огромна.
                          Остава само да се науча да използвам всичката тази мощ.

                          Коментар


                          • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                            Ще получиш повече мощност и ще си отрежеш пътя за газене на дълбоки води. Най-малкото вероятността от воден удар ще се покачи доста ..... а и филтър ще переш по-често.

                            И къде ли не ти достига мощност при това добиче?
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                              Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                              ...Остава само да се науча да използвам всичката тази мощ.
                              Абе честно да си призная започнах да се чудя за какво ми е толкова мощност? Тя и сега е в повече. И без друго няма да мога да я ползвам. Чудя се дали да не си остана само с отворенуия ауспух? Според мен отворения ауспух вдига достатъчно мощността и няма нужда от отворена филтърна кутия и големи жигльори. За друг мотор може би, но за КЛХ-а ми се струва безмислено. Абе не знам.

                              Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                              ...ще си отрежеш пътя за газене на дълбоки води. Най-малкото вероятността от воден удар ще се покачи доста ..... а и филтър ще переш по-често...
                              Това е добър довод. Макар, че в нашия регион няма много дълбоки реки, но пък прахоляк през лятото колкото щеш.

                              Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                              ...И къде ли не ти достига мощност при това добиче?
                              Кой каза, че не достига? Просто алчност за коне. Това са остатъци от асфалта. Поовлякох се по навик и изпаднах в размисли за вдигане на мощността. Ей така за гъдел на инженерната мисъл. Коляното ми още не е добре и не мога да карам, та друго не ми остава, освен да човъркам. Аз като набера инерция и трудно спирам. Ама сега май ще се спра. Все пак всяка доработка трябва да е подплътена с разумни доводи. Ще взема да се насоча към други промени. Двигателя няма да пипам повече.
                              Последно редактирано от SAMURAI; 05-03-09, 12:48.
                              "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                              Коментар


                              • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                                Много се радвам.

                                Може би тук с общи усилия можем да родиме нещо в стил подобряване на съотношението маса/мощност все пак , като поолекотим някак си машината или задкормилното устройство?

                                Аз лично почти не мога да родя - как да стане по леко АКИТО. Май трябва да се захвана с диети.
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X