Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KLX 650 R и С

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Kawasaki KLX 650 R и С

    Спосибо буду пробовать

    Коментар


    • До: Kawasaki KLX 650 R и С

      В карбюраторе на сколько оборотов должна быть откручена игла обогатителя,подскажите кто знает,с уважением Олег

      Коментар


      • До: Kawasaki KLX 650 R и С

        1,5 - 1,75 оборота от упор.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Kawasaki KLX 650 R и С

          Здравейте

          Някой ако има отзиви от следната фирма http://vasano-bg.com/page6.html . Изпратих им за ремонт цялата цилиндрова глава.Дали ще се справят?!?Както и да е поне после ще пиша какъв е резултата.
          [B]За всяко идиотско деяние си има философско оправдание[/B]

          Коментар


          • От: Kawasaki KLX 650 R и С

            Ако ще я наваряват - вземи я, преди да са я наакали. В другата тема ти казах каква е правилната технология за възстановяване на лагерните легла на главата, съгласувана с производителя!!!
            Ако просто си питаш - ей така за спорта - прави каквото намериш за добре.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Kawasaki KLX 650 R и С

              Благодарен съм за съветите.Не си питам ей така,всичко което искам е да си подкарам "недвижимото".От ВАСАНО искаха да видят главата и след това да мъдруваме какво да я правят.За наваряване е ясно , че и дума няма да стане.Дори и наваръчната субстанция да се издокара , волфврамовите парченца от електрода ще са абразив.Инженери и специалисти я гледаха тук и казаха че най-добрият вариант е имплантиране на черупки.ОК.Аз се съгласявам с твоят съвет има логика , най-вероятно технологията е изпитана.Има обаче нещо което ме притеснява.Разпределителните валове ще паднат поне с милиметър надолу.Реципрочно и петата спада с поне 2,5мм , имам в предвид , че и болтовете дето държат капака трябва да се правят щото при пренатягане ще се счупи петата точно на маслената магистрала.
              Ще бъда МНОГО БЛАГОДАРЕН(и ще почерпя даже) , Ако ми дадеш някакава документация бюлетина например който е от производителя.Или ми опишеш по-подробно технологията допуските например. А още по лесно за мен е да дадеш един адрес и телефон с име на който да я изпратя и да си я чакам надеждно отремонтирана.БЛАГОДАРЯ
              [B]За всяко идиотско деяние си има философско оправдание[/B]

              Коментар


              • От: Kawasaki KLX 650 R и С

                В вложки също не става трайно - ПРОБВАНО!!!
                Казах ти - ЛАГЕРНИТЕ ПЕТИ И ГЛАВАТА СЕ ШЛАЙФАТ, СЛЕД КОЕТО СЕ СГЛОБЯВАТ И ПОЛУЧЕНИТЕ ЕЛИПСИ СЕ КОРЕГИРАТ С БОРЩАНГА ПО РАЗПРЕДЕЛИТЕЛНИТЕ ВАЛОВЕ, С ПРЕДВАРИТЕЛНО ШЛАЙФАНИ ШИЙКИ!!!
                Между другото - така разправят и "некадърниците" от Кавазаки... не е нужно в Благоевград (Васамо ли беше) да откривате топлата вода...
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Kawasaki KLX 650 R и С

                  ОК огромни благодарности (почерпката я имаш) , вече имам идея какво точно трябва да се прави.Аз също се занимавам с ремонти , но на доста по-различен вид техника.Далеч съм от идеята да откривам топлата вода и точно за това пиша във този форум.
                  [B]За всяко идиотско деяние си има философско оправдание[/B]

                  Коментар


                  • От: Kawasaki KLX 650 R и С

                    Колеги, не знам дали тук е мястото да питам, но не мога да си намеря зелени пластмасови кори на резервоара на Kawasaki KLX650C3 1995 г. Наскоро се сдобих с моторетката от колега от форума, но тя е с черните кори, а аз искам зелени. Моля някой ако знае откъде мога да намеря такива и на каква цена да каже! Благодаря предварително!!!

                    Коментар


                    • От: Kawasaki KLX 650 R и С

                      Тежък проблем си имаш с тоя матор. Купувай зелено фолио , облепвай и карай със здраве.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • От: Kawasaki KLX 650 R и С

                        Мина ме ми през ума ама още не съм открил такова зелено фолио. Май ще правя комбинации от фолио и боя.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Variant2.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:5445104
                        Целта е нещо подобно да се получи.....
                        Кофти е снимката ама с фотошопа съм малко скаран.

                        Коментар


                        • От: Kawasaki KLX 650 R и С

                          На корите никаква боя няма да хване. Материала е крив. Обсъждано е многократно. Ти за изложба ли го готвиш?
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • От: Kawasaki KLX 650 R и С

                            Не разбира се, но все пак искам и външно да ми харесва. А относно боята ще пребвам преди това да пръсна с пластификатор и върху него боята. Правил съм го преди и резултата беше добър.

                            Коментар


                            • От: Kawasaki KLX 650 R и С

                              Един бърз въпрос... Някой да знае какъв е диаметъра и дължината на буталния болт на KLR/KLX 650? Болтовете са еднакви.
                              A Lone Rider

                              Коментар


                              • От: Kawasaki KLX 650 R и С

                                Не знам какви са размерите, но мога да ти изпратя service manual-a ако вътре пише нещо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X