Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KLX 650 R и С

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Kawasaki KLX 650 R и С

    Кажи какво те притеснява?
    Не ти трябват снимки. Ако не се налага не го разглобявай.
    Достатъчно е да отвиеш дренажния винт на поплавъковата камера, за да изтече евентуалната мизерия оттам.
    Добра работа ще ти свърши и добавка за чистене на карбуратори от някое OMV. Това е надежден и непретенциозен карбуратор. Ако не знаеш какво правиш, по-добре се придържай към горното
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • До: Kawasaki KLX 650 R и С

      Първоначално публикуван от SlaviMTX Преглед на мнение
      И моя KLX гори 5-6 на 100 .Което мисля 4е нормално,но сам му пора4ал Dynojet стапка номер 2 и незнам какво 6те стане.Дават 4е 6те вдигне с 8% и 6те намали разхода.Някои слагал ли е такожа чудо.
      Моя,е КЛХ 250 и ми е много интересна тая работа с Dynojet . Ако можеш разясни по подробно.Като за 1-3 клас.Може и някой друг,ако е в час да поясни как стоят нещата с реджетването.Надявам се ще бъде полезно и на други.
      Кавазаки КЛХ 300 04г
      Кавазаки КХ 65 04г
      Опел Астра 94г
      Мерцедес 124 91г

      Коментар


      • До: Kawasaki KLX 650 R и С

        Първоначално публикуван от BoykoVS Преглед на мнение
        Колега SAMURAI Ако беше пуснал и по някоя снимка на карба какво си правил,щеше да е добре. Аз ще продухвам моя и щеше да е полезно
        Ами той е толквоа прост тоя карб, че няма нужда от снимки. То вътре направо може да се кажа, че няма нищо. Аз просто го пръснах целия, почистих го и го продухах със спрей за карбуратори, понагласих нивото на око и после го събрах. Като го поставих на мотора премерих нивото по принципа на скачените съдове (както се прави) и се оказа, че съм го направил добре от първия път. Е, това на мен не ми е за сефте. Правил съм дестеки карбуратори през живота си. Случвало се да свалям карбовете на 4-цилиндрови машини по 4-5 пъти до като наглася нивата. На този мотор с това просто и самичко карбураторче беше пей сърце работата. Просто няма какво да снимам в него. То там направо няма нищо.
        "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

        Коментар


        • До: Kawasaki KLX 650 R и С

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Кажи какво те притеснява?
          Не ти трябват снимки. Ако не се налага не го разглобявай.
          Достатъчно е да отвиеш дренажния винт на поплавъковата камера, за да изтече евентуалната мизерия оттам.
          Добра работа ще ти свърши и добавка за чистене на карбуратори от някое OMV. Това е надежден и непретенциозен карбуратор. Ако не знаеш какво правиш, по-добре се придържай към горното
          Колега, кажи ти как точно мериш нивото? Като мен в средта на карба ли или по друг начин? Напомням, че по предписанията на производителя нивото трябва да бъде в диапазон от 1,5мм над гарнитората до 0.5мм под гарнитурата на поплавковата камера. Проблема е, че като го монтираш на мотора карба е наклонен и така гарнитурата не е водоравна. Аз мерих нивото в средата на гарнитурата. Ползвам метода на скачените съдове, който според мен е най-добрия и който препоръчват по сервизменюалите. Е, какво е твоето мнение?
          Последно редактирано от SAMURAI; 11-12-08, 10:35.
          "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

          Коментар


          • До: Kawasaki KLX 650 R и С

            Първоначално публикуван от Светльо KLX Преглед на мнение
            Моя,е КЛХ 250 и ми е много интересна тая работа с Dynojet . Ако можеш разясни по подробно.Като за 1-3 клас.Може и някой друг,ако е в час да поясни как стоят нещата с реджетването.Надявам се ще бъде полезно и на други.
            Най общо казано ползването на дайноджет е свързано с подмяна на ауспуха със спортен и смяна на въздушния филтър със спортен. За някой модели само се маха гумения шнорхел на филтърната кутия. Само с едни жигльорчета нищо не става. Мотора си иска да "диша" и да "издиша" по-лесно.
            "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

            Коментар


            • До: Kawasaki KLX 650 R и С

              Първоначално публикуван от SAMURAI Преглед на мнение
              Колега, кажи ти как точно мериш нивото? Като мен в средта на карба ли или по друг начин? Напомням, че по предписанията на производителя нивото трябва да бъде в диапазон от 1,5мм над гарнитората до 0.5мм под гарнитурата на поплавковата камера. Проблема е, че като го монтираш на мотора карба е наклонен и така гарнитурата не е водоравна. Аз мерих нивото в средата на гарнитурата. Ползвам метода на скачените съдове, който според мен е най-добрия и който препоръчват по сервизменюалите. Е, какво е твоето мнение?
              Закачаш един прозрачен маркуч на дренажа и отвиваш дренажния винт.
              вдигаш маркуча нагоре до делителната линия и мериш - има белег
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                Да де. Това е принципа на скачените съдове. И аз така правя, но белег не намирам а и в менюала за критерй дават самата гарнитура, а не белег. Изпадам в недоумение за какъв белег говориш? Можеш ли да го снимаш? Или аз ослепявам, или има разлика в карбовете.
                "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                Коментар


                • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                  Първоначално публикуван от SAMURAI Преглед на мнение
                  Да де. Това е принципа на скачените съдове. И аз така правя, но белег не намирам а и в менюала за критерй дават самата гарнитура, а не белег. Изпадам в недоумение за какъв белег говориш? Можеш ли да го снимаш? Или аз ослепявам, или има разлика в карбовете.
                  намира се близо до ръба на гарнитурата. Можеш и нея да ползваш за ориентир. мери на средата. Нямам вече какво да ти снимам
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                    Така и направих. Оказва се, че добре съм се ориентирал. Благодаря за съвета. В повечето случаи усета ми не ме лъже, но се е случвало и да се заблудя. Е, този път съм отгатнал. Още веднъж мерси за консултацията колега.
                    "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                    Коментар


                    • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                      Само ви чета мненията и не мога да схвана за какво ниво говорите
                      Жокера го разбрах за прозрачната тръбичка, с която се мери нивото на бензина в карбуратора, но в каква посока се мери : ляво/дясно или напред/назад според мотора според мен е положението на карбуратора ляво/дясно, защото напред/назад няма как да се мести.
                      [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
                      [/URL]

                      Коментар


                      • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                        Ето какво и докъде съм го докарал с моя мотор
                        Започнах с махането на филтърната кутия. За да я махна свалих: акумулатор който седи в нея; кутийката за инструменти, защото зад нея се държи кутията

                        почистване и смазване на лагерите на задната джанта

                        венеца също се почиства от старата грес

                        Погледнах клапаните, но само с гледането си останах,понеже никъде не намерих железария в която да продават луфтомер по различен от 5,10,15......


                        Следващата цел беше радиаторът,който при последното каране стана ромбоиден

                        оправих го със силно нагряване с горелка и стяга с която събирах диагоналите

                        Резултата

                        Уж бях махнал всички гуми, които могат да се стопят от нагряването, но един болт с добра имитация на метален ме излъга и сдаде багажа
                        Тук е въпроса към по знаещите дали е от голямо значение да е същия със означението му или може да се сложи друг

                        При демонтажа на единия радиатор не догледах ситуацията и скъсах кабела на датчика

                        Решението е запояване с поялник с повечко флюс и калай


                        Това е цветът на антифриза, който източих. Предстои купуване на нов

                        Това е оста на задната вилка. Почистване и смазване.

                        Задната вилка. Почистване и смаз....тук се появява проблема двата крайни лагера от четири са сдали бажа и в момента търся решение за тях




                        Почистване на лагерите под амортисьора

                        И втулките към тях

                        Оста на спирачния лост...Вижда се за какво иде реч

                        Почистване на веригата. Оставям я една нощ в бутилка с бензин (нямам О,Х...рингове)

                        Резултат

                        Ремонт на разширителния съд

                        За сега съм до тук
                        [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
                        [/URL]

                        Коментар


                        • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                          1- Говорим за нивото на поплавковта камера. Никакво напред назад. Дренажния маркуч се вдига на горе успоредно на карба без да се пречупва и се отвива болтчето, все едно ще го точиш. След това следиш нивото в тръбичката до къде е спрямо гарнитурата на поплавковата камера, както е описано по-горе. Тъй като карба е наклонен напред и така гарнитурата не е водоравна маркучето се поставя на средата на гарнитурата и се сравнява там. Кранчето за бензин трябва да е отворено.

                          2-Нагряването на радиатора крие сериозна опасност да доведе до разпояване на тръбичките му и до последващи течове. Трябвало е да го изправиш на студено и дори тогава има риск за течове. Тетсвай го за течове чрез надуване с въздух и потапяне в лиген с вода. Друг път по-добре първо питай някой с повечко опит.

                          3-Лагери се мият след като бъдат свалени и потопени в бензин. Помага се с четчица и после ги връткаш в бензина.
                          Свалят се с помощта на дорник и чук. Поставят се по същия начин. Толкова са евтини, че аз не си играя да ги мия, а направо ги сменям с нови. Цената им варира от 3-5-8 та до 15лв. Само китайски не купувай. Другите всички стават. Руски, български, чешки все тая.
                          Най добре ползвай водоустойчива лагерна грез. Ползват я по рибарските лодки и яхтите. Дори и нови лагерите трябва да се проверят дали са добре гресирани. Обикновено не са.

                          4-Семерингите се сменят с нови. Ценат им е сиромашка 1-2лв.

                          5-Търсиш решение на проблема с лагерите на шарнира. Ами то е едно единствено. Купуваш чипак бърсак нови от Кавазаки. Те вече трябва да са оригинални. Просто нямат заместители.

                          6- Най-добрия начин за лепене на пластмаса е с "пластмасова заварка". Майсторите дето лепят брони знаят как. С епоксидна смола нищо, ама абсолютно нищо няма да постигнеш. Смолата не може да се свърже с пластмасата. Има чалъм , но е неприложим за херметични съдове.

                          Не слушай старило, а слушай патило. Не се мъчи да откриеш Америка, а попитай къде е.
                          Последно редактирано от SAMURAI; 14-12-08, 18:55.
                          "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                          Коментар


                          • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                            Ако ти трябват лагерите за вилаката мога да ти намеря на 8лв броиката

                            Коментар


                            • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                              А и да не забравя имам и пул ная дебелия които се продава пора4вах го от америка.

                              Коментар


                              • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                                Ето ти линк към Ибей.

                                http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Swing...spagenameZWD1V

                                Това са комплект лагери и семеринги и всички глупости по задния шарнир на цена 41$ + 28$ бърза доставка или 16$ нормална доставка. Това си е добра алтернатива. Бързата доставка обикновено е за 2-3 дена.
                                "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X