Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

    Падания много и болезнени и по безболезнени но тая година при едно каране в Люлин планина беше гадно.Така се метнах хубаво напред че ХР ме яхна и усуках яко коляното Ива най добре знае тя караше след мен.

    Коментар


    • #92
      До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

      Преди около 2-3 месеца караме си аз и още двама приятели по горси път, който беше супер изнесен от навалелия дъжд и имаше големи дупки. И така единият беше доста напред, аз карам последен, а пред мен друг приятел си кара спокойно ... по едно време точно пред него изкача една голяма дупка и той намаля за да мине през нея, но аз съм се засилил от долу и блея настрани ... в последния момент го виждам натискам задна спирачка ... не спира ... ще се ударя в него ... малко преди да го отнеса от отзад натискам и предна спирачка и предницата ми се хлъзва настрани и в този момент моя приятел вече е излезнал от въпросната дупка, а моята предница (насочена настрани) попада в нея и какво ... изхвърля ме на пред, при което изхвърляне се удрям в ръчката на кормилото точно там, където най-боли
      За сега това май ми е най-гадното падане ... дано и да си остане такова
      Последно редактирано от iva_kx; 15-01-08, 08:32.
      Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

      Коментар


      • #93
        До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

        Моето е не само гадно. Бях на 15г. тогава карах руски мотор. Както си карах след един остър завой виждам полиция. Бяха на около 300-400метра. Натиснах спирачка за да се върна но паднах. Почти не помня падането, как съм изправил мотора и трагването ми в обратна посока. Само едно хубаво се случи, че полицаите не ме подгониха.
        Последно редактирано от iva_kx; 15-01-08, 08:34.

        Коментар


        • #94
          До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

          Първоначално публикуван от cekata11 Преглед на мнение
          Само едно хубаво се случи, че полицаите не ме подгониха.
          А според мене трябваше да те настигнат и да те нахокат здраво за това, че караш без каска
          DCRT®

          Коментар


          • #95
            До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

            Най голямата глупост е да караш без каска(екипировка) повярвайте!!!!
            Вчера реших да изкарам Хондата за едно кръгче,колкото да позареди акумолатора и да се пораздвижи малко.
            Но какво се случи.... не бях минал и 200 метра и .........
            близо 30тина метра по гръб на асфалта
            Резултата: липсавщо парче от панталона,изтъркан ръкав на якето и мновество натъртвания
            Ако бях без екипировка ......... не мога и да си представя какво щеше да се случи!
            Колеги!!!!
            Карайте с екипировка и избягвайте асфалта в зимни условия!!!
            Последно редактирано от ivanminkov1981; 20-01-08, 19:12.
            NO PAIN NO GAME!
            Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
            gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

            Коментар


            • #96
              До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

              Асвалта е гаден за нашите гуми.Избягваите го.Много боли,без екип и без каска.Внимавайте да не останете без глава.Ще ви снимам да ви покажа нещо но сега не мога,точно от асвалт.

              Коментар


              • #97
                До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

                незнам да плача ли или да се смея много комични падания има
                и аз като повечето от вас имам страшно много падания някой комични някой болезнени
                но никога няма да забравя едно от тях
                бях на около 16 17 години тогава имах едно симсонче от тези дето им викат старчета демек от най първите не с педалите а с турбинка за охлаждане на двигателя но както и да е
                който е идвал в севлиево на мото полигонан в горна росица знае трапеца колко е голям (не този към главния път а другия под старата трибуна )
                та реших да скачам трапеца с това чудо на техниката и засилка скок летене около 10 метра до тук всичко е ок ама идва презимяването и познайте с допирането на гумите в земята ми се късат и двете стъпенки
                и от там яйцата на резервоара после краката се влачат удар в носа
                и после много болка най интересното беше че мотора през цялото време си остана между краката ми не го испуснах мами..та му
                и още много падания ама няма само за моите да се чете така че да дава следващия
                Да се откажеш е лесно,да успееш е трудно.

                Коментар


                • #98
                  До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

                  Ми аз вчера за първото си по сериозно каране направих две падания, и няколко полягвания на място. И видях, че шега не бива. Бях екипиран от-до и не усетих нищо. Та сега разбирам какво е предимството да си добре екипиран, особено за начинаещ като мен.
                  Борислав Русенов - 0889593977

                  Коментар


                  • #99
                    До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

                    Аз пък да ви кажа, сериозни падания с мотор не съм имал (виж с колело съм имал доста сериозни - както за мене, така и за колелото (сгънати и скъсани рамки и прочие)).
                    НО в паметта ми завинаги ще остане първото ми падане, което имаше последствия и за мотора - тогава нито се ударих, нито нищо, но психически ми стана много гадно
                    Та "мотора" беше Карпати (така както с мотопед може да се пребиеш, не знам с голям мотор дали можеш ), който беше и първия ми самостоятелен мотор. Бил съм някъде 5-6 клас сигурно, бяхме се събрали на старата ни къща в една махала, нашите с техни приятели и аз Та свърши им ракията и ме пратиха до в къщи (дето там си живеем) да взема. Отидох аз, налях ракийка, всичко точно. Пътувам обратно към старата къща (черни пътища и баири разни, точно към 3 км е разстоянието), и точно 20 метра преди старата ни къща има едно маалко деренце, което през повечето време от годината е кално ... Е, тоя път не беше, обаче преди като е минала някоя газка и от задните гуми оставила едни такива засъхнали хребети и коловози (калта, дето влизала между двете сдвоени задни гуми на камиона), дето аз ги видях и в последния момент малко ... Та ха натам, ха насам, с предната гума уцелих хребета, гумата на една страна, аз на друга Не се ударих както споменах, защото карах много бавно, обаче гадното бе, че баш там има един оголен остър камък, и ставам аз, отупвам се от прахта, гледам фарчето на карпатито се цуняло с камъка - една шепа стъкла останали само от стъклото на фара Гледам до мене едно мокро петно, съответно раницата ми и тя мокра - брех викам си - ракията ! ! ! Бързо отварям раницата, едното шише счупено и ми потекло по гърба (добре, че поне не съм се нарязал със стъклата). Наште отсреща от една ливада ме гледат и ми се хилят (но още не подозират, че пиячката отчасти я няма ) - като чули, че мотора заработил на едно място (аз паднах, ама мотора си остана да си бръмчи в легнало положение) и идват - гледат гледат, аз съм цял, мотора горе-долу и той - зарадваха се, ама кат им казах за ракията и малко посърнаха ..., защо - не знам
                    После бащата да не дава пари за ново стъкло за фара, ми сложи стъкло от Балканче (такова имаше в "склада", разбирайте из щайгите с боклуци из нас), което по диаметър обаче беше по-малко, та му сложих по една метална пластина отвън и отвътре, която да го държи и така си карах доста време. После дадох за малко мотора на леля ми, да идела до някъде, и тя кат се върна и стъклото пак го няма
                    Hristo Draganov
                    http://htftp.domainbg.com/HD/

                    И аз искам България чиста ! ! !

                    Коментар


                    • До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

                      Христо, като заговори за падане с колело, имам няколко снимки, с които ще те затапя
                      Само ще помоля хората със слаби сърца да не отварят снимките по долу!!!

                      Снимка 1 Снимка 2

                      Това е от пребиване с колело, през пролетта на 2006 година Кърпичката е сложена за да не се вижда дълбоката рана на челото (цензура)

                      Последно редактирано от Daniel Gyorev; 23-01-08, 14:17.
                      KTM Fen

                      Коментар


                      • До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

                        Вярно ме затапи
                        Аз досега за мой голям късмет специално травми по главата не съм имал - нито с колело, нито с нищо Също така и нищо счупено нямам досега (навехнато няколко пъти, но не и счупено)
                        Иначе охлузвания имам бая, но бях преди доста време и всичко отминава с времето

                        П.П. Специални благодарности на баща ми, дето още от малък много ми се караше, задето карам без каска, и аз съответно почти винаги карах с каска По-късно взех да карам и с ръкавици, но това се налагаше поради големите вибрации, които имаше MZ-та ми
                        Последно редактирано от HD; 23-01-08, 14:28.
                        Hristo Draganov
                        http://htftp.domainbg.com/HD/

                        И аз искам България чиста ! ! !

                        Коментар


                        • До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

                          Най - гадното ми падане беше септември месец 2007 когато си карахме с един колега по едно поле и изведнаж гледам пред мен една бабуна и си викам що да не скоча .. дадох газ, скочих 3-4 метра и паднах точно в една дупка която беше дълбока около 50-60 см .. предната гума влезе в дупката аз се прехвърям през мотора и тои после падна върху мен ... затисна ми крата и неможах да го вдигна ... добре че не бях сам щот щеше там да си остана ... колегата с които карах доиде след 1-2 мин ( защото не ме е видял и до кат ме намери) вдигна мотора... по мотора нямаше никакви щети но на крака ми имам белег точно под "капачката" от стопено (двигателя точно там ме беше затиснал). 4 месеца след това и още си ми стои белега. Ето това беше най-лошото ми падане в моя малак стаж
                          YAMAHA XTе 595 cm3 1991g.

                          Коментар


                          • До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

                            Моето най-гадно падане не беше с ендуро, ами с атв. Стана това лято Август месец...караме си ние вече почти 5 часа и на единият път естествено оформено скокче...викам си аз ще се засиля такаи така карам първи и ще скоча...да ама...засилвам се скачам и при приземяването нещо стана....до ден днешен не знам какво ме спря...или дълбока дупка или коловоз,най-логично е да е камък, но там камъни не видях)...както и да е приземявам се след което атв-то спира на място забива си муцуната и аз изхвърчам напред през него няколко кълбета и след мен атв-то се обръща през предни гуми и пада по "таван"... Естествено от адреналина аз болка не усещам станах и хубавото беше че бях с екип, защото паднах първо главно на главата си но по рефлекс бързо взех да правя кълбета...ставам аз хващам атв-то обръщам го съвсем сам на един дъх без да го усетя и започвам да гледам последвствията след което се задават и останалите от групата...питат ме добре ли съм аз им отговарям нищо ми няма дайте да видим как ще го прибираме....точно след това едото момче ми вика"как нищо ти няма виж си крака!!"... поглеждам аз...панталона разпран и кракът ми разпран... направо се беше отворил и течеше много кръв...грозна гледка...и то на 6-7 сантиметра от топките ми... не се уплаших по скоро се чудих колко ли шева ще има...качиха ме на един мотор и газ към вкъщи...лошото беше че загубих много кръв...до такава степен, че започнах да не виждам пътя, който трябваше да казвам на колегата, защото той не знаеше маршрута...буквално му казвах посоките на памет и се молех да не съм сгрешил...тогава вече се уплаших...не от падането а от състоянието си...усещах как сякаш заспивам и се отпускам! Но малко след това ми светна...дали от вятъра който ме вееше или защото раната беше натисната на седалката на мотора незнам. Прибрах се...измих раната(чак тогава видях колко е дълбока и как е разпрана на няколко страни)...колегата който ме закара до нас ми каза че много се е уплашил, защото по-едно време буквално съм се отпуснал и съм тръгнал да се люлея. Преоблякох се и се обадих на двама приятели на които и до ден днешен съм много благодарен! Единият е stykobarona тук във форума...именно той отиде да ми прибере атв-то което нямаше как да се движи на ход до нас. Другият ме заведе до болницата, защото се притеснявах че може да ми прилошее докато шофирам и да стане по-лошо. За щастие всичко беше наред...удариха ми 5 шева в болницата и много се чудеха защо имало толкова кал в раната. Сега като се сетя тръпки ме побиват...ако беше маалко по-нагоре щях да остана без топки...изкарал съм късмет(въпреки, че имах и доста рани по-тях...но само охлузено нищо сериозно радвам се ча са си наред) След равносметката която си направих...на дясната страна на кормилото имах едно счупено огледало...което беше останало да стърчи около 5-6см. и не го бях махнал...а именно там съм си разпорил кракът! А на предната лява главина на атв-то имаше счупена ос от това което ме е спряло...да не говорим за всички спойлери кормилото крива джанта и така нататък...е сега си е пушка след като смених всичко с ново. Ако го бях махнал нямаше да ми има нищо! Поуката ми е: Никога не скачайте ако не знаете какво има на среща ви! Това се отнася и за всички други изпълнения! И никога не карайте сами...по онова време често ми се случваше, но съм много благодарен и смятам, че съм извадил късмет че точно тогава карах заедно с група! Винаги карайте с екипите си! Ако тогава не бях екипиран...сигурно нямаше само да ме шият.

                            Коментар


                            • До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

                              Аз имам 2 много гадни падания.Едното беше когато си карах по една поляна и да не бутна некфи крави минах в полето и с 40 50 се забих в един камък,последва летене и потрошване на мотора
                              Второто беше когато прекантарих и се изтърсих пак с около 50,последва пилене искри търкаляне а бе какво ли още не Там обаче се разминах с една огромна рана.
                              Нови случаи се очакват през 2008
                              [I] Дялкам бяло за щяло и нещяло ![/I]

                              Коментар


                              • До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

                                Преди 15 г с първия ми мотор-киев 125
                                1.карам си аз с 70-80(толкова си можеше) и в един момент задната гума блокира Удържах го около 20-30 метра,но после ....само ожулвания
                                аутопсията показа че е блокирала гумата от болтче в скоростите,развило се от стоиката на фиксатора на скоростите(едва познах че е болтче)
                                2.има една стръмна улица до моя блок,завършваща със складове и много обичах да изпържвам киевката надолу но някъф купил складовете и сложил бариера.Видях я на около 20м от мен,а бях с над 70.Спирачка,мотора на една страна,коляно във асфалта и в тая поза прелетях под нея.От другата страна изправих мотора и си карам,а охраната е така.После премерих мотора с бариерата-минаваше точно над ръкохватките
                                3.След основен ремонт се возиме с едно приятелче и аз пробван макс спиида,а на пътя крава.гледам,че освободи платното и газ пак над 70.ама кравата се изплашила от звука на мотора и тръгнала на ляво,а там натрупани дърва и пак пред мен.Нямах време да пипна спирачката.Ставам,мотора 7-8 м зад мен(на мястото на удара),френда 10-11 пред мен,и не мърда.аз съм бил 10-ина мин в несвяст,а френда докато се събуди минаха около 3-4.мислех ще няма да стане,не можете да си представите чувството.Мотора на сол,крава няма.Добре че тоя къде беше натрупал дървата ги беше рязал на пътя,та бяхме на меко.На мен ми нямаше зъб и половина,сигурно от рога на кравата.Много има за разказване,но това са наи-готините
                                Калин Владов,09РСПБЗН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X