Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Crazy Job - Обикновено Ендуро

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    С нетърпение очаквам снимки от сините камъни

    Коментар


    • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

      Първоначално публикуван от stalinov Преглед на мнение
      С нетърпение очаквам снимки от сините камъни

      4-5 часа 14 км..
      [SIZE=1][B][SIZE=2][URL="http://sixdayscrazyjob.com/"][IMG]http://ftp.domainbg.com/JORO_HD/Six-days-logo.jpg[/IMG][/URL][/SIZE][/B]
      [B][SIZE=1]КТМ 450EXC-R '09[/SIZE][/B]
      [B][SIZE=1]-------------------------[/SIZE][/B]
      [B][SIZE=1]Ендуро клуб "Луда работа" - Стара Загора[/SIZE][/B]
      "Колкото по-трудно , толкова по-лесно"
      [/SIZE]

      Коментар


      • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

        Жоро, и аз чакам с нетърпение снимките. Данчо каза, че било много интресно и красиво. А всички знаем, че си ненедминат фотограф.

        Коментар


        • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

          Днес наистина карането беше много хубаво ! Минахме две пътеки с всякакъв калибър камъни и канари по тях, които ни отнеха доста време. Имам много яки снимки, но ще ги пусна утре вечер, че не ми се стои пак до сутринта !

          Kriko, имаше две момчета от Сливен с по-тежки ендура, но те ни показаха само началото на пътеките и казаха, че са минавали по тях само пеш. Плюс това, ние карането го решихме едва снощи на басейна.
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

            Аз съм с горе-долу леко ендуро (ттр 250), но все още не съм се впускал в по-сериозни пътеки. Труден ли беше участъка ? Явно е така щом сте се забавили толкова. Аз днес покарах на едно нашо "мотокрос тресе" и по една горе-долу добра пътека която сам съм си я чистил и правил.
            Следя темата ви с интерес. Прочел съм я цялата от първа до последна страница и мога да кажа, че сте уникални пичове и доста сте развили този спорт !
            От скоро се занимавам с ендуро и нямам много познати в тази сфера, но много бих искал да се включа в някои от вашите походи. Надявам се да ви е харесало в нашия град.
            Поздрави Кристиян.

            Коментар


            • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

              И така, решихме да разберем дали ще можем да се качим по едната кратка пътека по Сините камъни от Сливен до Карандила, още повече, че никой не го бе правил до сега и това изостряше апетитите ни още повече.
              От Стара Загора бяхме: Данчо, Мартин и аз. От Нова Загора към нас се присъединиха Васко и Митко, а във Сливен ни чакаха двама пича, които само щяха да покажат началото на пътеките и да ни чакат на финала. Обяд на Карандила (ако се качим) и спускане по друга пътека.
              Планът беше изработен перфектно !


              OMV Нова Загора. Пет КТМ-а на две платформи.


              Митко (вляво) и Васко от Нова Загора. Мъжки момчета са те ! Васко е шеф на КАТ и Данчо вече му дължи 150 лв глоби, защото на три пъти си закопча колана след като вече бях тръгнал. Като спряхме в Сливен, веднага го докладвах !


              Трябваше да стигнем някъде там, където са облаците.


              Приготовлението.


              При Мартин всичко е КТМ.


              Като гледах какви камънаци е нагоре ...


              Двамата ни домакина от Сливен и задникът на Марти.


              Тук бе началото на пътеката за нагоре.


              Началните 300-400 метра бяха песен. Само онези камъни над нас ме смущаваха малко.


              Тази пътека отдавна не бе ползвана, на места се ориентирахме само по интуиция.


              Митака


              Васко


              Не след дълго започнаха и камъните.








              Като е равно, Мартин рядко кара на две гуми.


              Старото куче Бат Дак е повече от сигурен.


              Тук увлечен да не спра, че трудно се тръгва после, съм изкарал без да искам групата извън пътеката, но пък бе красиво !






              Стръмно е нагоре.


              На Бат Дак обаче са му ясни такива качвания.


              Първото по-равно място, но за кратко.




              От тук нагоре гора вече няма, само камъни.


              Вие да виждате пътека, аз - не. Трябва да си изберем просто най-ниските камъни.


              Натам май е най-добре ...


              Качването по камъни иска решителност. Колкото по-бързо минеш, толкова по-малко ядове ще береш !


              Пак оглед на бъдещото трасе. Камъните стават вече канари.




              Тук китайската гума ме извади перфектно. Да не повярваш !




              Васко май след малко ще изгуби един Ред Бул ?!


              Митака хубаво, че нямаше Ред Бул !


              Спечелият Ред Бул.


              Ура и следващото стъпало е вече качено !


              И пак по камъните нагоре.


              Мартин заработва Ред Бул.


              По тежкият мотор по-трудно прескача големите камънаци, но Марти е вече печен.






              Тук Васко можеше да си върне редбула, само да беше скръстил ръце, ама не се сети.


              Дак винаги пее песента "Не знаеш умора" !


              Той кърти камъни, бута с крака и с ръце, но сигурно върви напред.


              Тук е опасно да не залитнеш встрани, че често се минава по ръба на скалите. Важно е да се абстрахираш от това !


              Почивка. Аз съм бизнесмен и не мога да помагам !


              Ура, вече съм на билото ! Гледката е величествена, но снимката не може да я предаде реално.


              Марти също.


              Задава се и Данчо.


              Скалата над езерото. До тук е трудното. Нагоре вече е много лесно.


              Снимка за спомен на всички.


              Хубав кадър ми е направил тук Данчо ! Обикновено все аз снимам, но този път и Бат Дак си бе взел сапунерката.




              Езерото.


              Млади туристи ни приветстваха постоянно, а ние се извинявахме, че им нарушаваме спокойствието.


              Хубаво, че не си сложих новата предна гума. Половината бутони отстрани ги нямаше !


              Нямам сухо място по себе си, пък и пак се бях натрупал с дрехи. Чакам си шкембе чорбата и докато не я изям, убивам човек !


              Гладен "тигър" се въртеше наоколо и очакваше също мезета.


              Сервитьорът пристига натоварен. Малко е сърдит от новото си занимание, но трябва да се научи на всичко, пък и е най-малък.


              Спечеленият от Марти "Ред Бул" бе връчен тържествено.


              Да крепне българо-австрийската дружба !


              Обичам да правя тази снимка на Данчо и го дебна !


              Снимка след обяда и тръгваме за пътеката надолу.

              СЛЕДВА:
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                Спускането не се оказа шега работа, но все пак повечето време бе надолу (с малки изключения) и макар, че на две места объркахме пътеката, слязохме без особени проблеми. Ето го и него.


                Марти тук демонстрира как се качва склон. Това е извън маршрута.


                На спускане камъните бяха още повече, праговте по-големи и имаше две по-опасни места, където трябваше да си до мотора.




                Още в началото се започна яко камънак.




                На спускане, особено, когато е стръмно трябва да се внимава много, да не целиш големи камъни, че твърде лесно може да направиш салто напред !


                Пресичаме красиво поточе.
                Мартин: "Ще се кача хе-ей там."


                Нещо не се получава от тук.


                Васко и Митко си правят снимка за спомен.


                Съответно Мартин се наиграва.


                ... а Данчо също се катери нагоре по праговте.




                Преди голямото спускане.


                Площадка за почивка. Надолу вече е доста по-стръмно ! Точно преди 300 м сме объркали пътеката ... лявата е била по-лесна, ама нищо.


                Тук пробвахме качвания по разни скали. Гумите страхотно държат по грапавата им повърхност.




                Спускането започва от тук. Ефектен кадър !






                И камъните могат да бъдат красиви. Наоколо са само пропасти, страхотно е !


                Поредна равна площадка.


                ... и пак надолу.


                Васко на едно от стръмните места.


                "Хускварна" Така бе кръстен този кадър във Facebook от един австриец.




                Тук Митко намери съединително звено от верига. Оказа се неговото.


                Как е ?
                - Въпреки големите камъни спускането е по-лесно от качването !




                Голямо стъргане беше по тия камъни и прагове. И двата ми диска май са изкривени.


                На тесните места стъпенките постоянно щракат, затварят се и се отварят. Важно е да не вържеш на възел лоста на спирачката или на скоростите ! Без кора отдолу, картерът ти най-вероятно също ще е пробит, защото моторът все се влачи по корем.


                Над Сливен сме вече. Тук се чудехме дали да се спуснем под лифта или да продължим по пътеката ... Оставаше ни още едно стръмно спускане в дерето в дясно.


                Сливен.


                Ако не бяхме продължили по пътеката, нямаше да видим това !


                Ето я и самата "Халка". Красиво !




                Тук се пресича това поточе, хваща се основната пътека и ... това е.


                Кръгът е затворен и край. Мартин е паркиран до колите и дори е с табела, да се знае.


                Време е да се преоблечем, че ще е срамота така изпотени и мръсни да влизаме в изисканата механа в село Кортен, на която Васко обеща да ни води.


                Вече сме в механата. Културна работа, а хапките, които правят са страхотни ! Препоръчвам ги на тези от Видин или Силистра !
                Искам да похваля колегите от Нова Загора, които отначало започнаха плахо, но в движение набраха скорост и накрая завършиха много сигурно. Браво на Васко и Митко !


                А това е тракът, който начертах на маршрута. Общо са 15 км, от които 3 км е асфалт ! Останалите 12 не бяха за 4 часа, защото доста плюскахме на обяд на Карандила, но БАЯ си беше труден прехода !
                На връщане един турист ни попита:
                - Момчета, вий не сте от Сливен, нали ?
                - Тц, от Стара Загора сме, защо ?
                - Тъй си и мислех, щот' от тук няма чак толкова луди, че да се катерят и слизат по тия камънаци с мотори.

                Е, сигурно вече ще се намерят и други да пробват, но им препоръчвам да не го правят в почивните дни, че особено пътеката под лифта е пълна с туристи и е много неудобно пред тях! Откачи ми се ченето да се извинявам, че сме объркали пътя. Хубаво, че хората ни разбираха ! Иначе всички сме много доволни от карането !
                Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 11-01-10, 01:43.
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                  Браво Жорка ,за пореден път доказвате че името на клубът ви отговаря на това което сте!!!Пък и заразявате и други Заралии макар и нови
                  Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                  Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                  Коментар


                  • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                    Жоро и на мен това ми харесва.Но трябва да се пробва на горе.
                    МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                    Коментар


                    • До: Вечерта на Изплезените езици (Иванов дан в Crazy job)

                      Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                      Уговорихме се с Васко и други пичове от Сливен да ни водят на "Сините камъни", че имало някаква много "всела" пътека под лифта.
                      Утре, т.е вече днес в 9:00 тръгваме за там.
                      Когато се веселим, веселим се, когато караме караме. Това е Crazy job.
                      Уж в 9:00, а пък в 10:30 не бяхте станали от кафе в Нова Загоро
                      Иво Георгиев
                      Gworkshop

                      Коментар


                      • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                        Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
                        Браво Жорка ,за пореден път доказвате че името на клубът ви отговаря на това което сте!!!Пък и заразявате и други Заралии макар и нови
                        Що така мислиш бе ,Фър! В тая проява няма нищо кой знае колко крейзи, а по-скоро инат с елементи на мазохизъм. Друг е въпроса че и аз харесвам такива изпълнения (за справка-Ади и Мики64).

                        ПП.Колкото пъти съм минавал покрай Карандила,винаги съм мислел че няма начин да няма пътека нагоре!

                        ПП2:А ето и един пич дето може да го пообучите във вашата школа, гледам и той си пада по камъни.Сигурен съм че Бат Дак щеше да мине по бързо от него !

                        Последно редактирано от Гълъбин Колев; 11-01-10, 13:16.
                        offroad фен
                        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                        Коментар


                        • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                          Хубав преход но бих го направил само със "служебен" мотор.

                          Коментар


                          • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                            според мен си е доста креизи,по тези скали малка грешка може да коства много.пример:темата за ком -емине.браво

                            Коментар


                            • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                              Хубав преход но бих го направил само със "служебен" мотор.
                              Ми в такъв случей ще ти трябват и служебни кокали..Наистина са направили хубаво каране.
                              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                              Коментар


                              • До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

                                Браво , но според мен ендурото сте го превърнали на траял

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X