Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Crazy Job - Обикновено Ендуро

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Crazy job Обикновено Ендуро

    Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
    ... тъй че стадото се пълни непрекъснато.
    Стадото от печени агнета?
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

    Коментар


    • Re: Crazy job Обикновено Ендуро

      Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
      макар че твърде се съмнявам в това, защото разни залагания вървят постоянно и минималния залог е едно агне, тъй че стадото се пълни непрекъснато.
      Мисля, че днес е един прекрасен ден това стадо да намалее до минимум за сметка на нашият председател Да ни е жив и здрав и още много стада да изяде с приятели.
      Честит ИМАН ДЕН

      Коментар


      • Re: Crazy job Обикновено Ендуро

        Ей верно бе, Честито име Жоро, да си жив и здрав!

        Коментар


        • Re: Crazy job Обикновено Ендуро

          Благодаря за поздравленията ! Приемам ги с удоволствие, но не черпя, защото съм си Жоро по паспорт.
          Тоя път Гергьовден го прекарахме с Радо от Сопот в шубраците над Слатина, а нашите изядоха две агнета от стадото в ресторант край шумоляща рекичка до Стара Загора, ама на кой каквато му е работата ...
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • Re: Crazy job Обикновено Ендуро

            Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
            Благодаря за поздравленията ! Приемам ги с удоволствие, но не черпя, защото съм си Жоро по паспорт.
            Тоя път Гергьовден го прекарахме с Радо от Сопот в шубраците над Слатина, а нашите изядоха две агнета от стадото в ресторант край шумоляща рекичка до Стара Загора, ама на кой каквато му е работата ...
            точно заради това вчера не ти честитих,макар че се чувствах леко гузен,но вече съм спокоен,да си жив и здрав и всички които карат мотори също
            [SIGPIC][/SIGPIC] най-добрите

            Коментар


            • Re: Crazy job Обикновено Ендуро

              Благодаря, Бучка, ама сега им го върнах за агнетата на състезанито в Сопот !
              Всъщност и на Сопот изядохме две, колкото да спазим традицията ...
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • 220 km между Цигов чарк и Якоруда.

                Отдавна не бях помествал ново приключение на клуба, но през последните месеци бяхме обърнали повече внимание на тренировките и нямаше нищо интересно.
                Ето че в петък обявиха край на необичайните жеги и най-малко три дни дъжд, а ние си зачовъркахме мозъците къде да отидем да ознаменуваме развалянето на времето с поредната простотия. Избрахме си Цигов чарк, а за маршрута щяхме да решим допълнително там. Решихме да тръгнем от Стара Загора аз, бат Дак, Кокера и Иван, като по-късно там към нас щяха да се присъединят Тумангела, заел блестящото 6-то място в категория хоби в Сопот и Вальо от диларския екип на КТМ за България. Данчо щеше да води и едно яре, ама онова не се навило нещо ?!
                Точно пристигнахме в петък и заваля като по поръчка. Планината плувна в мъгли, а дъждът си валеше и не спря до днес, когато решихме вече да си тръгнем.


                Набелязахме си маршрут до Якоруда по желание на Данчо, като си мислехме, че в GPS-ите ни има трак до там, но се оказа, че картите са по стари от последното Ъп-грейтване, което Събин им направи с този трак. Така решихме да караме по памет. Криво-ляво стигнахме до хмеловите полета на Ракитово. До тама вече нямахме сухо място по нас.
                На снимката - Иван гледа страшно, след като вече сме разбрали, че не разполагаме с никакъв трак.


                Кокера и Тумангела гледат пък отсрещните склонове, към които най-вероятно ще караме по-нататък.


                Вальо от КТМ, пък само от време навреме ни питаше дали сме сигурни, че натам трябва да караме, като гледаше как навигаторите се сменят през 10 минути.


                Само бат Дак беше непоколебим: "Ще караме натам" - отсича той и посочва на запад, в което всъщност никой и не се съмняваше.


                Намерихме пътечките над Ракитово и това беше последната ни вярна стъпка. От там нататък гледахме само да караме на запад и нищо повече.


                Иначе теренът беше в голямата си част песъчлив и проблеми нямахме никави, а дъждът почти веднага се попиваше от сухата земя.


                На сухо под моста. Тумангела дава газ, дава газ и си разпъна веригата като гайда, та се спряхме да я обтягаме.


                Иван: "Напълнихте ми очите с пръст, това на нищо не прилича !"


                Навигаторите бяха сменяни, както казах на всеки 10 минути и уволненият заставаше да кара на опашката. Кокера след поредната смяна се кефи на задна гума последен.


                Спирка за почистване на очила. Очилата се цапаха за няколко минути, а ако караш без тях, очите ти се пънят с пръст. Гадно се кара в дъжд!


                Правило No.1 - Никога не бива да се пита местен човек за пътя, когато разполагаш с gps, ама постоянно се прави тази грешка. И този път жената, говорейки слабо български не направи изключение и ни нахака в 5-та глуха.


                Иначе гледките наоколо бяха ту тъжни, ту страхотни.


                По време на дъжд, всички цветове са подчертани и изгледът е умопомрачаващ


                Отново си търсим път сами. след като по GPS-а, Якоруда се пада да е в краката ни, но не е точно така. Имаме да спуснем БАЯ стръмни камънаци до там.


                Поредното събрание. Якоруда е долу, в дифилето, а отсреща вдясно е Рила. Внушително !


                Най-после след 80 км каране в студ и дъжд и "всело" ориентиране сме в Якоруда. Целта е постигната и всички вафли и енергийни напитки в бинзиностанцията на Лук Ойл са свалени от щандовете.


                Отново вали, но ние сме много по-спокойни, защото вече обратния път го знаем. Само дето никой не записа трак на идване, а времето накъсяваше и ни грозеше замръкване.


                Кокера съсредоточено гледа от къде ще текне чаят от автомата, защото първия път го изненада и изтече през друга дупка.


                Връщането беше още по-вълнуващо ! Тумангела питаше дали пак смятаме да се връщаме по същия път, по който сме дошли и ние съответно му отговорихме, че ако толкова настоява, можем да го направим и по друг маршрут и ... го направихме. Без да гледаме GPS-ите тръгнахме да караме по спомени и по едно време спряхме озадачени до един автобус, който вече бяхме видели преди 1 час. Оказа се, че сме направили атрактивно кръгче за да опознаем Родината.
                На снимката - Тумангела, като новобранец в клуба има право да пробва дали може да се мине по останките от моста или те ще се срутят в реката.


                Времето напредваше неумолимо и рискът от това, да замръкнем ни застрашаваше все повече. Тогава направих навигация по off road към Цигов чарк и спазвайки грубо правата линия, дадохме яко газ без повече спирания. Системата се оказа печеливша и бързо се оказахме отново до Ракитово, а от там до хотела беше вече лесно.


                Чудесна картинка, ама направо вече ми е неудобно с тая Хонда сред толкова много КТМ-и и една резачка!


                Кокера беше с температура, но издържа геройски на 220-те километра, които направихме в дъжда. Само дето вечерта го втресе и си легна рано, но и ние БАЯ се изморихме. Тук искам да похваля и Тумангела, който с голям мерак идва да кара с нас всеки път и скоро напредъкът му ще се почувства и в състезанията от шампионата, само дето трябва малко да кара в група по дисциплинирано, но скоро ще го вкараме в релсите, няма къде да иде !
                Той е точен пример, за това, че който иска да кара, за него няма причини да не го направи и намира начини за това
                Отдавна не бяхме правили такъв голям трип в такова шибано време, но всички се прибрахме в приповдигнато настроение, доволни, измръзнали и мокри като кокошки, но видяхме Якоруда.
                Всъщност тъй и не разбрах защо точно нея, ама ... нали си покарахме ?!

                Ето и "веселия" трак, който направихме:


                Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 20-05-07, 18:15.
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • Re: Crazy job Обикновено Ендуро

                  ,Няма нищо по-хубаво от лошото време,
                  Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                  Коментар


                  • Re: Crazy job Обикновено Ендуро

                    Браво пичове , страхотни турове си правите, а родопите са ми такава слабост и толкова далеко оттук

                    ще се местя при вас в Стара Загора че тук няма кой да ми угажда на акъла, търсете ми някоя булка със сериозен бизнес и нов КТМ в гаража

                    а иначе ние вчера в дъжда направихме една хубава 90-100 км обиколка на яз. Стамболийски, със множество спускания и изкачвания към брега и нагоре по склоновете
                    там почвата нич не е песъклива и в някой моменти мотора ми тежеше колкото резачката на Данчо заедно с него
                    накефихме се страшно де голяма веселба падна на няколко пъти и групата се изкефи страшно на дъжда, много гот
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • Re: Crazy job Обикновено Ендуро

                      Якоруда - Яко Руда
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • Re: Crazy job Обикновено Ендуро

                        Имам следната молба . За лятото сме замислили поход от Варна -Ст. Планина - Родопите.Та питането ми е - имали в този район места от където може да се премине с джипове по билото ( от т.А до т Б )
                        Последно редактирано от churov; 22-05-07, 11:30.
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • Re: Crazy job Обикновено Ендуро

                          Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                          Браво пичове , страхотни турове си правите, а родопите са ми такава слабост и толкова далеко оттук

                          ще се местя при вас в Стара Загора че тук няма кой да ми угажда на акъла, търсете ми някоя булка със сериозен бизнес и нов КТМ в гаража
                          Краси, много изисквания имаш бе човек !
                          От тази вечер тръгвам да търся такава като за теб и ще ги пробвам наред. Няма да ти дадем нещо какво да е я !

                          Към Димитър: "Много умно!"

                          Чуров, и през точка "С" можем да пракараме маршрута, никакъв проблем, само не знам колко хора ще се навият да минат от там ?! Между хижа Мазалат и връх Триглав няма да може по билото с джип категорично ! От Осеникава поляна може да се спусне маршрута през Кладев рът и после по Предбалкана през Априлци към х. Тъжа ...
                          Имам някакви идеи, но трябва да седнем и да ги уточним в компанията на едно агне!
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • Re: Crazy job Обикновено Ендуро

                            Жоро добре де
                            айде само едното да е по-богата КТМ-а ще е в последствие

                            Ако още не си тръгнал да търсиш заминавай


                            пак разляхме темата
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • Re: Crazy job Обикновено Ендуро

                              През Априлци до х. Тъжа не би трябвало да имате проблеми с джипките.
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар


                              • Re: Crazy job Обикновено Ендуро

                                Жоре, ще ми се наложи (искам не искам )да дойда до тъщата и ще ти се обадя да дадеш малко акъл.А агнето е налице ,само елате - винаги сте добре дошли.Не е проблем да го донесем , ама с приближаването на лятото ставаме по-атрактивна дестинация
                                Решете и то само ще легне в тавата
                                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                                0899187766

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X